Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

smejko1
31. aug 2007

dakujem, az mi slzy vyhrkli do oci... akurat sme spolu s manzelom volali a vravela som mu, ze mam pre neho darcek... a on, ze to som nemala, ved viem, ze setrime 🙂 musela som sa kusat do jazyka aby som sa nepreriekla 🙂a on, ze chce iba to co je zabalene v mojej pokozke..... no vlastne to aj dostane, len je to hlbsie pod pokozkou 😀 😀

tinusi
31. aug 2007

Ahojte, no ja som manzelikovi novinu este nepovedala... ja si pockam na tehu knizku, lebo si chcem byt stopercentne ista... /aj ked, ak nie som tehu, tak od coho mi je panabeka takto nechutne zle!/.
Moj muzik by novinu ihned vytrubil do celeho sveta a nerada by som bola, keby sa potom ukazalo, ze to nie je pravda...
Tak sa kusem do jazyka... ale este 5 dni vydrzim... snad 🙂

alenadj
31. aug 2007

Nevíte prosím někdo, co píše doktor do potvrzení těhotenství zaměstnavateli?
Je tam uvedeno v jakém jsem týdnu nebo měsíci těhotenství, kdy nastupuji na mateřskou nebo i termín porodu.
V práci je to hrozná drbárna tak nechci ventilovat víc než je nutné a psané od Dr.Děkuji alenadj

sandrika
31. aug 2007

mal by tam byt aj termím pôrodu..

smejko už sa teším, keď napíšeš ako drahý reagoval, určite bude šťastný jáj tak by som to chcela urobiť ešťe raz a inak, no neva možno pri druhom ja chcem 3 detičky s odstupom 3 rokov ..tak sa na materskej pobudnem dosť dlho 😉
tinusi a kedy chceš ísť k Dr?

lolka
31. aug 2007

ahojte, tiez ste este v praci? uz sa neviem dockat, kedy vypadnem....
sandri, zabludila si do inej temy ? 🙂 v inej teme som sa ta pytala, kedy si mala poslednu mrchu......si pametam, ze sme na tom rovnako, teda aspon rovnaky den sme mali dostat mrchu 🙂

sandrika
31. aug 2007

ahojky lolinka ODPOVEDALA SOM 25.7, ALE 24.7 SOM Už šPINILA..

lolka
31. aug 2007

joooj, tak prepac, asi som si to nevsimla, ze uz si pisala....... 😕

sandrika
31. aug 2007

noooo, veď sa nič nestalo 😲 pá pá

yanikovamamina
1. sep 2007

Ahojte, to je krasne, toto oznamovanie, ja som nanestastie o jedneho celkom drobneho drobceka prisla, takze potom hned po teste som oznamila manzelovi, ze huraaaaa a uz sme aj leteli k lekarke. Obaja sme "uverili"az ked ame videli babo. BOlo to fantasticke. Tiez som sa velmi bala ci je vsetko v poriadku, ale stale som sa vedome ukludnovala, aby som este nahodou babenko nestresovala.

Pozor na stres, deticky ho budu mat v zivote dost, teraz ich mozete este pred tym uchranit.

pistek
autor
3. sep 2007

Ahojte baby, uz davno som sa neozvala a nebola na stranke a vidim, ze v teme, ktoru som zalozila je kopec novych prispevkov a tvari. Vsetkym tehulkam gratulujem a prajem krasne tehotenstvo. Ja som momentalne v 9tt a vsetko je podla slov lekara v poriadku. Ziadne priznaky nemam, pominula aj zapcha, prestalo pobolievanie v podbrusku, sem-tam sa este vyskytne zlto-hnedy vytok, ale to je vraj v pohode. Velmi sa tesim a drzim Vam vsetkym prsty. 😉

majcik
3. sep 2007

Pistek - vdaka. Som na tom podobne ako Ty, co sa tyka tyzdna tehotenstva 🙂
Ja mam slabucky vytok, ale zato dost vydatne tehotenske nevolnosti ☹ Ale snad to prejde ...

pistek
autor
3. sep 2007

Majcik, gratulujem ti a tesim sa, ze je tu niekto presne s rovnakym terminom ako ja. Neboj, tie nevolnosti coskoro pominu, niektoru tu pisu, ze ked skonci prvy trimester, presne na den problemy pominu. Drzim ti prsty, aby sa ti nevolnosti pominuli skor a aby si si uzila aj tieto prve mesiace. 😉

katmi
3. sep 2007

ahojte holky.. mozem sa k vam pridat?? 🙂

lolka
3. sep 2007

ahojte, pridavam sa k vam s mojimi 5tt 😉 som este na zaciatku tehu a som zvedava co ma caka, par krat mi uz bolo zle, ale vzdy som to rozdychala 🙂 prsia ma tiez trochu bolia, hlavne ked lezim na bruchu 😒
ale tak sa z tehu vytesujem, ze mi nic nevadi 🙂 🙂

katmi
3. sep 2007

ahoj lolka..a uz mas brusko?? alebo aspon naznak?? 🙂

lolka
3. sep 2007

katmi, brusko....nooo...trosku sa mi zvacsilo, resp.nafuklo 🙂 ale vidim to len ja a manzelik, si robi srandu, ze mi zachutilo 🙂
ale mozem ti povedat, ze dnesne tesne bedrove nohavice su mi naozaj tesne, uz sa tesim ako si ich doma vyzleciem 🙂
katmi, ty si tiez tehulka?

katmi
3. sep 2007

preto som sa pytala,lebo ja by som mala byt cca v 3tyzdni..mozno len v druhom..ratala podla poslednej MS..lekarka mi to nevedela este presne urcit,ze lebo je to este malicke..robila som si test, vysiel pozitivny a nemam ani MS..tak sa nechcem este ani moc tesit z toho...viem,ze najkritickejsi je prvy trimester..

katmi
3. sep 2007

lolka a mne lekarka vyratala termin na cca 9teho maja.. 🙂 vidim,ze tebe na tretieho..

lolka
3. sep 2007

katmi, v druhom alebo tretom tyzdni? to si pocitala od zaciatku cyklu ? sa mi to zda nejak malo. ja som mala posledny cyklus 24.7. a ovulku asi 8.8. - podla ovulky (pocatia) sa potom vypocita predkpokl.termin.
mne podla poslednej mrchy vychadaz 6tt, ale podla ult.je mimi mensie takze som v 5tt. to je velmi individualne. zrejme sa mi termin posunie 😉

katmi
3. sep 2007

to mi lekarka pocitala od zaciatku MS..lebo poslednu MS som mala 2.8... mne sa totiz po vysadeni HAK skratili cykly..ale povedala,ze sa mohlo zadarit tak v prostriedku mesiaca..preto som ti povedala,ze tak 2-3tyzden..neviem..viac budem vediet v oktobri..vtedy idem znova k lekarke a mam ist aj na UZV..

lolka
3. sep 2007

tak to sa naozaj tazko urcuju terminy. hlavne, ze lekarka vie 🙂
bezim uz domov z robotky 😉 maj sa pekne, pa 🙂

katmi
4. sep 2007

no,dufam,ze vie.. 🙂

myska29
4. sep 2007

ahojte 🙂
ja som tu nová, včera mi dr potvrdila tehu, tak podľa nej som v začiatku 5tt a podľa MK začiatok 7tt.

zsuzsu
4. sep 2007

Ahojky.
Tak ja som tiež v tom až po uši. Mám 33.rokov, dve dcéry 12 a 11 ročné.
Začiatkom jula sme prišli za manželom do zahraničia na dlhšie. A hned som ostala tehotna. Plánované to nebolo,veď moje baby už su veľké, a chcela som sa zamestnať. Viem presne ostala som tehotna 7.7.2007. Krásny dátum, čo? Veľa som rozmýšlala, čo bude.Hlavne sa bojím porodu v zahraničí. Ale čím ďalej tým viac sa teším na to babo. A dufam, že to už bude vytuženy syn. Ale hlavne, aby to bolo zdravučké. Tak majte sa krásne, a držim palce.

deina
4. sep 2007

Zsuzsu, to je krasne, budete mat doma maleho bejnaminka. 😵

zsuzsu
4. sep 2007

Ahoj Deina. Tak je to krásne, a bolo by krajšie, keby to aj Benjamin bol. Len podla čínskych vypočtov, čo som tu našla to asi bude babizňa znova že vraj to je presné na 99 percent. Neviem či sa tomu dá veriť. Keď ano, tak mi ostáva iba 1 percento dufať, že to bude nakoniec chlapček. 😝

katmi
4. sep 2007

ahoj myska.. tak ja som podla mojej lekarky tak nanajvys v 3-4tt a podla MK som uz v 5tt..tak vyznas sa v tom?? lebo ja teda nie.. 😅

katmi
4. sep 2007

myska - ale ked to tak ratam,tak je tam rozdiel 2tyzdne, medzi tym,co som ti uviedla ja a tym,co si napisala ty.. teda ked tebe dr vyratala 5tt aMK ti pise 7tt, tak ja som potom fakt v tom cca 3tt ked mi MK pise 5tt.. huraaaa...sme na to dosli.. 😝 😀

katmi
4. sep 2007

zsuzsu - ja dufam,ze tie cinske nie su presne,lebo ja chcem straaasne holcicku... 😉
a kde si nasla ten cinsky?? ja by som si to este raz chcela pozriet,len to neviem najst..

zsuzsu
4. sep 2007

Katmi. Ja som to našla kde su fotoalbumy. Niekto to má ako prvu fotku. neviem presne na ktorej strane je dnes, ale včera to bola 32 strana. Tak veľa šťastia pri hľadaní 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre