Duphaston. Ako vám pomohol pri udržaní plodu?

klaudis
16. sep 2009

dobry den maminy chcem sa spytat ci ste niektora z vas pouzivala duphaston v prvych tyzdnoch tehotenstva?Ja som prvy krat spontanne potratila hend na to som o mesiac otehotnela.Porodila som zdravu dcerku. Teraz som vo 4 tyzdni tehu a gynekolkog mi prvy krat predpisal tieto tabletky na udrzanie plodu.Tak sa chcem spytat ci je ucinny. Viem ze to je velmi individualne u kazdej zeny zabera inak ale aspon si chcem utvorit nejaku predstavu.
dakujem za prispevky
Klaudia

myrepose
16. máj 2015

..ak máš nízku hladinu progesterónu, tak je normálne, že ti ho doktor dal, aj keď až v 30tt. myslím, že je to v poriadku @melania1 🙂

slavkamesinova
16. máj 2015

@myrepose a kde to najdem v tehotenskej knizke progesteronu?

myrepose
16. máj 2015

..to ti neviem povedať, ja mám knižku len od poslednej poradne, takže tam mám zatiaľ málo zápisov 🙂 ale myslím, že pokiaľ je tam nejaký náznak predčasného pôrodu, tak môže doktor dať duphaston. ale to je len moja domnienka. ja by som sa určite informovala u dr. prečo mi dal konkrétne lieky a čomu majú pomôcť @melania1 😉 držím palce

melania1
16. máj 2015

@slavkamesinova @myrepose dakujem🙂 ja som brala duphik aj zo zaciatku ked som spinila, teraz mi ho dal len preto, ze som spomenula ako ma sem tam pichne krcok (ja si myslim teda ze je to normalne, ale on mi to dal asi pre istotu, aby som predcasne neporodila alebo co). inak bolo na sone vsetko ok, aj krcok aj voda...
ale aj tak mam pochybnosti, lebo fakt som sa nedocitala ze by to niekto takto neskoro bral. ci to nie je zbytocne dopovanie sa liekmi.

slavkamesinova
16. máj 2015

@melania1 tak si precitaj clanky na nete iste su neake..

slavkamesinova
16. máj 2015

@myrepose dakujem potom daj vediet ked nahodou zistis..

melania1
16. máj 2015

@slavkamesinova ved to ze na nete som nenasla absolutne nic, vsetko len zo zaciatku tehu.a na jednom fore asi 5 bab odpisalo ze bralo aj takto neskoro. cize je to totalne ojedinele🙂

slavkamesinova
16. máj 2015

@melania1tak to je asi ojedinele..baby mali ste biely jazyk pocas tehotenstva?ma stipe..
@myrepose

valika_val
8. júl 2015

baby, nemate niekto zvysny duphaston? 🙂

mmattulik1
8. júl 2015

@valika_val mam cca polku blistra ale nedoporucujem brat bez knzultacie s MUDr😊

myrepose
8. júl 2015

.. @valika_val ja sa doma pozriem, myslím, že mám nejaké zvyšné, napíšem ti večer koľko nájdem

valika_val
8. júl 2015

@mmattulik1 dik za upozornenie, vazim si to. ale je to v poriadku, s D. mam bohate skusenosti 🙂 prosim napis mi IP.

a ak este niekto ma, prosim ozvite sa kocky 🙂

mita9
8. júl 2015
hematologiabb
5. okt 2015

AHOJTE,PROSIM PORADTE,MALA SOM 2X SPONTANNY POTRAT V 5 TYZDNI TEHU PRED TRISTVRTE ROKOM A SOM ZAS TEHOTNA A BERIEM DUPHASTON PRE UDRZANIE TEHU 2X1 ...NEMOZE SA STAT,ZE VDAKA NEMU SA UDRZI AJ PLOD KTORY BY BOL POSKODENY?DIK

valika_val
5. okt 2015

@hematologiabb to s duphastonom vobec nesuvisi. ak to ma odist, tak to odide, ak to ma byt poskodene, tak bude... to je vec genetiky, nie vyzivy. ale poznam zeny, ktore odmietli duphaston...

hematologiabb
5. okt 2015

@valika_val DAKUJEEEEM,TO SOM CHCELA ASI POCUT...ABY SA NESTALO,ZE TO POMOZE UDRZAT PLOD AJ KEBY NEBOLO VSETKO OK,KEDZE SOM PREDTYM POTRATILA A TERAZ SOM LEN CCA V 5 TYZDNI...ALE HNED SOM ISLA K LEKARKE AKO SOM NEDOSTALA,,M,,!ODPORUCALI MI AJ INJEKCIE FRAXIPARIN,ALE TO NECHCEM,LEBO TO BERIEM TAK,ZE VSETKO JE AKO MA BYT...A MNE ICH ODPORUCALI LEN PREVENTIVNE,LEBO MI NEZISTILI NA ODBORNYCH VYSETRENIACH ZIADNU PRICINU...POTRATOV.

valika_val
5. okt 2015

@hematologiabb tak ty si v podstate chcela pocut len nejaky taky nazor, ako som ti poskytla. ze ukludnenie. vsetko stoji na tvojom rozhodnuti a ak si ochotna riskovat, tak riskuj (ci uz tak alebo onak). ja som taka, ze by som si aj preventivne pichala, nevidim na tom nic zle... pichala som si pri vyvrtnutom clenku a nohe v sadre 🙂
drzim palce, nech bude vsetko v poriadku.

hematologiabb
5. okt 2015

@valika_val mne pocas celeho tehu skor aj pre vek nad 40 odporucali preventivne tie injekcie kvoli tym potratom dvom,no vysledky mi neukazali nijake trombozy atd...len mozno boli potraty aj tym,ze som na znizenu funkciu stitnej zlazy brala nizsi hormon ako som mala a zistili mi aj urea plazmu bakteriu ata vraj sposobuje potraty...vsetko som odstarnila tak uvidim ci to bude stastneeee do tretice...lekarka mi vraj nejaky anopirn da od 6 tyzdna...a beriem duphaston .

lulu_123
24. mar 2016

Ahojte babulky, dokedy ste užívali duphaston? Mne ho lekár predpísal lebo som začala spinit A našiel mi hematom za maternicou. A dnes som sa ho pýtala dokedy ho mám užívať. A on že do 20 týždňa.... Mne sa to zdá strašne dlho... :(

dobromila1111
24. mar 2016

@lulu_123 ja som h uzivala do 13tt. Kvoli nizkej hladine progesteronu. No mala som aj hematon. No to je bezne..ked vam kazal do 20tt,tak to treba dovtedy brat..radsej..

bubinko1506
24. mar 2016

@lulu_123 ahoj, ja som mala hematom v 6tt, spinila som asi dva tyzdne, potom tyzden klud, a teraz sa mi objavi spinenie po vysetreni u dr. duphaston mam od zaciatku, predbezne ho budem mat minimalne do 14tt, ale ak bude pokracovat dalej spinenie, tak mi ho vysadi az neskor. okrem toho si od zaciatku picham aj fraxiparine

lulu_123
24. mar 2016

Keď všade čítam že baby ho väčšinou brali do 14tt max 16 tt. Tak som z toho taká zmätená. Ale samozrejme sa budem riadiť pokynmi doktora. 🙂 Ďakujem za odpovede baby 🙂

scaramelka
24. mar 2016

@lulu_123 Áno, to je v poriadku. Ber poctivo duphaston aspoň do 20. týždňa a výsledok bude malý uzlík. Držím palčeky a prajem všetko dobré.

valika_val
24. mar 2016

ja som brala min do 17.tt

myrepose
21. dec 2016

..ahojte, skúsim sa opýtať. máte prosím niektorá doma zvyšný duphaston, ktorý už nepotrebujete? ďakujem

dobromila1111
21. dec 2016

@myrepose ja mám, záruka 10/19

nikuskaniki
26. apr 2017

Ahojte baby, som v 5tt+6 tehotenstva a dnes som začala slabulinko špiniť, taký svetlo-hnedý výtok, iba zopár kvapiek. Veľmi som sa zľakla a tak som utekala k doktorovi aby ma pozrel. Bábo je našťastie v poriadku, už je aj väčšie ako minulý týždeň ale pre istotu mi predpísal duphaston. Povedal, že je to pravdepodobne z pohlavneho styku, ktorý sme mali včera s priateľom. Máte niektorá podobnú skúsenosť?

valika_val
26. apr 2017

@nikuskaniki ano, ja som to tiez mala, ale len tak, z nicoho nic. nestresuj sa, teraz to je v rukach osudu. duphaston je fajn, I ked nie vsemocny. drzim palce, nech je vsetko ok.

nikuskaniki
26. apr 2017

@valika_val Ďakujem. A ako to u teba dopadlo?

valika_val
26. apr 2017

@nikuskaniki dnes ma 9 dni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre