Duphaston. Ako vám pomohol pri udržaní plodu?

klaudis
16. sep 2009

dobry den maminy chcem sa spytat ci ste niektora z vas pouzivala duphaston v prvych tyzdnoch tehotenstva?Ja som prvy krat spontanne potratila hend na to som o mesiac otehotnela.Porodila som zdravu dcerku. Teraz som vo 4 tyzdni tehu a gynekolkog mi prvy krat predpisal tieto tabletky na udrzanie plodu.Tak sa chcem spytat ci je ucinny. Viem ze to je velmi individualne u kazdej zeny zabera inak ale aspon si chcem utvorit nejaku predstavu.
dakujem za prispevky
Klaudia

marion
16. sep 2009

Ahoj klaudis, ja som pri prvom dietati normalne otehotnela a porodila. Pri druhom som v 6 tyzdni skoncila v nemocnici lebo som slabunko krvacala, po prepusteni mi dali duphaston, ale aj tak som potratila. Tak neviem, ci to ma vyznam pre niekoho mozno ano pre niekoho nie. Mne ten plod nerastol ani s pomocou duphastonu. ☹ Ty ho asi beries preventivne, kvoli tomu ze si uz raz potratila. Tak musime verit ze plod bude rast a vsetko bude OK. 🙂 🙂 🙂

klaudis
autor
16. sep 2009

marion dakujem mas pravdu aj ked v kutiku duse mam strach,aby sa nic zle nestalo.budem verit ze to vide.pekny den

marion
16. sep 2009

Klaudis, ja idem prave dnes na kontrolu. Doktor mi kazal prist po 1.menzese po MA, po vycisteni. SOm zvedava co mi povie. Nakolko povedal, ze treba cakat polroka a potom skusat, tak sa chcem s nim o tom porozpravat ci sa neda skor, podla zdravotneho stavu.

Ale verim ti, ze sa bojis. Ja budem mat tiez velky strach. Nakolko sme si uz jeden potrat prezili. ☹ Ale vidis, ty si po MA otehotnela rychlo a bez problemov porodila krasne zdrave dietatko. Tak je to vsetko len osud. 🙂 🙂

Drzim paste 🙂

klaudis
autor
16. sep 2009

aj mne odporucili skusat az po 3 mesiacoch ale my sme velmi tuzili a dlho skusali o dieta.Tak ja som nejak nevydrzala cakat a nakoniec sa podarilo.Myslim si ze ak zena nema zdravotne problemy a citi sa dobre netreba cakat az 6 mesiacov.Telo potrebuje samozrejme cas asi na to stabilizovanie sa. Drzim aj tebe palcoky aby sa zadarilo babinko. 😉

danulka0011
16. sep 2009

ahoj, ja ti napisem svoju skusenost
Ked som slabo krvacala, dali mi duphaston, a aj tak som po tyzdni potratila. Takze asi nepomohol.
Teraz som tehu a duphaston mi lekar vobec nedaval a fungujem. Odporucal mi vitaminy pre tehulky.
Ked nema zena zdravotne problemy, duphaston je zbytocny, je to hormon na podporu zlteho telieska, ak je vsetko ako ma byt, tak je duphaston zbytocny.
Aspon ja to tak vnimam

klaudis
autor
16. sep 2009

Ahoj Dada
Ja mam prve testy u svojho gynekologa az o tyzden. No zacalo ma pobolievad v podbrusku a na pravej strane stehna. Moja doktorka mala dovolenku tak som behla inemu sa spytat aby nebolo neskoro.No a on my vravel ze to zily ktore mam na nohe sa tlacia smerom nahor az k vajecnikom.Preto mi predpisal tie lieky a plus Anavenol na zily.
Tie zily mam dedicne ale len na jednej nohe, tento rok ma odporucil zilovy doktor na operaciu.Ale kedze som v tehu az o rok potom budem moct ist. Dufam ze sa to nebude komplikovat.
Dakujem za odpoved

danulka0011
16. sep 2009

Drzime ti palce..
danka

meliska
16. sep 2009

klaudis: ja som na zaciatku tehu spinila cca tak v 7tt tak som dostala duphaston 2x1 potom to preslo, spinenie sa objavilo znovu okolo 12tt a to som k duphastonu dostala aj utrogestan (ten isty princip, len su to vaginalne tablety) a vyzera to, ze moja babulka sa udrzala... len nech jej u mna este zopar tyzdnov paci 😉

hexe66
16. sep 2009

ahojte. duphaston pomáha, ak sa plod neudrží v materici. samozrejme musí byť v poriadku. ak nie, telo si to prirodzene zreguluje. ak ma niekto problémy s potratením, "nasadzuje" sa aj pred otehotnením. no čo, nie je zázrak, ale ak je určený na udržanie zdravého plodu v maternici mal by zabrať.
ja som ho tiež brala-pre myómy. dúfam, že to tiež šťastne potiahneme dokonca.
držím prsty babenky

jespera
16. sep 2009

Ahoj Klaudia,
ja som po umelom , mne ho predpisali automaticky ako prevenciu aby sa "nieco nestalo", brala som ho do cca 11 tt, rano a na obed po 2, nemala som z neho ziadne negativne ucinky a zatial chvalabohu je vsetko v poriadku. Drzim palce.

lula5
16. sep 2009

Ako pise hexe, pomoze kde pomoct ma a moze, kde je pricina vaznejsia nepomoze, aj ked ani neuskodi. Krvacala som do cca 13tt a hned v 6tt ked mi ho lekar daval povedal, ze nezachrani nic co zachranit nemoze (inymi slovami, ak potratit mam, potratim). Ak ale pomoct mal, mne pomohol. Donosila som v pohode (bez lezania atd).
Drzim palce.

Inak nejaka rozsiahla diskusia o Duphastone tu niekde uz je. Pozri tam.

spionkaa
16. sep 2009

Ahojte, mne ho lekárka nechcela predpísať, že je to zbytočné, ak nie je plod v poriadku tak odíde. A tak sa aj stalo, v 10 tt som mala MA - 1.7.2009. Na čistení maternice som bola až 2x - lebo uchytené to bolo až-až. V pondelok som bola na kontrole po 1. menzese všetko je v poriadku. Na otázku, kedy mám prísť, keď zistím, že som tehotná, povedala že stačí až v 6 týždni, lebo že skôr aj tak nič neuvidí.

klaudis
autor
17. sep 2009

dakjuem za prispevky vam vsetkym.

spionkaa ja som sa teraz preradila od gynekologa bo my chcel az prve testy robit v 8 tyzdni.co sa mi zdalo neskoro tak som sla inemu.ked ti lekari im je to lahko povedat ze cakajte ale ked ta zena chce mat aspon aku taku istotu ze vsetko je oki. ja som rodila v anglicku a tam mi po 2 tyzdni meskania menzesu hned bez vahania spravili mocove testy.Aspon to mozu pre tu zenu tu na Sk spravit. Prve sono ma cakalo az v 12 tyzdni a druhe v 20 tyzdni a to bolo vsetko. Kazdy gynekolog pracuje uplne inak, treba si vybrat podla moznosti toho ktory ozaj tej cakajucej mamine vyhovuje.

No zhodli ste sa v jednom ze to nase telo si to zariadi po svojom ci s tabletkami alebo bez nich.Treba skusat a hlavne verit ze sa to raz podari! 😉
Drzim vam palcoky 🙂

miau
18. sep 2009

kluadis

ja som brala duphaston zhruba od 7-8tt, lebo som zacala spinit. Brala som ho 3x denne az do konca 3. mesiaca. Teraz som uz v 24tt a malicka je podla vsetkych testov v poriadku, je ciperna astale ma kopka, tak mne asi zabral 😉 ale sam lekar mi vtedy hovoril, ze 1. 3 mesiace zalezi najma od babatka ako zabojuje. Tiez mi kazal ozaj tie 3 mesiace prevazne lezat, sediet, skratka oddychovat a mala som zakaz chodit po schodoch!

lilusikkk
23. sep 2009

Ahoj, tiez som brala duphaston, lebo som trochen krvacala. mala som popri tom dorziavat kludovy rezim, postel-wc, ale zial v 8 tyzdni som o babatko prisla ☹ V principe plati - je to na prirode. Jedna mudra lekarka mi povedala, ze nenasobi nedeli, ci beres lieky, babatko musi zabojovat a podari sa 🙂

zsuzsuka
23. sep 2009

Ahojte, dnes som bola u svojej lekarky, meskala mi menstruacia, tak som si spravila testiky, oba mi vysli s dvoma palickami 😵 . Taka som bola happy. Uz pred polrokom mi povedala, ze mam malu maternicu, tak mi dnes ihned nasadila Duphaston, 3x1. A navrhla mi ci nechcem radsej ostat do 12teho tyzdna doma, ze ide chripkove obdobie a je pravda nas je vela v kancli. Tak som z toho nejaka vseli
jaka...Mali ste nejake podobne skusenosti? 😅

mikelle
7. mar 2013

Ahojte viete mi poradit lieky duphaston su vaginalne tabletky?

cenculinka
7. mar 2013

@mikelle nie nie tie sa klasicky jedia 🙂

cenculinka
7. mar 2013

@mikelle ja som ale velmi reagovala na vedlajsie ucinky ☹ hlavne co sa tyka nalady ☹ mavala som neskutocne vykyvy nalad, v noci som sa budila na to, ze nemozem dychat ☹ depresie ☹ ale zijem a hned po ukonceni uzivania som bola v pohode 😀 😀 😀 no kazda sme ina 😀 a dost som po nich spinila, brala som ich 16 tyzdnov 🙂 drzim palce, aby bolo vsetko ok 😀

michaela737
17. mar 2013

@meliska a kedy ti prestalo po kolkych dnoch od kedy si zacala brat duphaston ,,,,kedy prestalo spinenie ,,, ja to berem treti den ale stale mam spinenie a aj niekedy slabe niekedy silnejsie krvacanie no vtedy ked dakde idem ked sa hybem ☹

meliska
18. mar 2013

@michaela737 prestala som spinit cca do tyzdna dvoch, presne si uz nepamatam odvtedy som uz porodila aj druhe dietatko.... a aj to asi zachranil duphaston 😉 tiez som aj na zaciatku druheho tehu nielen spinila ale aj krvacala, uz som myslela, ze je koniec a teraz tu pri mne spokojne odfukuje 😉 ... takze hlavu hore, mysli pozitivne a drzim palce 😉

michaela737
20. mar 2013

@meliska a ak by som mohla este jednu otazocku ,,, len si lezala v klude v posteli alebo si aj daco robila ? ,,, dakujem za odpoved 🙂

meliska
20. mar 2013

ja som chodila do prace, lebo doma by som scvokla, ale pracu som mala kancelarsku, nenamahavu v pohodicke... ukecala som Dr. ze v praci mi bude lepsie ako doma... ale prvy tyzden som odlezala poctivo doma.... 😉

petruska1212
22. máj 2013

Ahojte. Mala som spontanny potrat v 5 tt. Doktor poradil kombinaciu gynex + duphaston. Mate s tym skusenost? V akych davkach. Pripadne ci pomohlo

kvidka
25. máj 2013

ahojte baby,,som len v piatom tyzdny isla som k dok,,lebo ma pobolievalo brusko,,dala my duphaston na udrzenie tehotenstva,,,,,,musim len lezat nic nerobit,,,,,,,,,,,,,,beriem aj magneb6,,,,,,,,,,,,,,drzim vam vsetkim palce uzite sy tehotenstvo v zdravy 🙂 🙂 🙂

zudenka
28. dec 2014

Ahojte chcem sa opytat ze na co je duphaston le bo ja beriem a ja sa chcem od vas spitat ze to je naco duphaston poradte mi na co sa berie a ja vam od povie ze préco ja beriem
Dakujemmm

zudenka
28. dec 2014

@marion ahojj prosim ta odpovec mi tasku na co sa berie duphaston leboo ja beriem. odpovec mi na otazku ja ty poviem preco mi dala doktorka le bo ja sa bojim a ja nesom doma ale VO francuszku
Povec mi prosim ta ja sa bojim o moje zdravie....... Dakujemmmm........ ☹ ☹

mirka7582
1. jan 2015

@zudenka aby sa udržalo tehotenstvo čo ja viem

sisiqe
1. jan 2015

Pri jednom pomohol pri druhom uškodil ☹

zudenka
1. jan 2015

Mne
@sisiqe mnee tu Daly abo somm dostala menzes neviem ci mi tout neuskody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre