Hodnota hormónu TSH v 1. trimestri

tinka308
16. jan 2020

Ahojte baby, mam hodnotu hormonu TSH - 3,4, T4 - 13. Uz som v 7tt, ale moja endokrinologicka robieva len v piatky a najblizsi volny termin ma o mesiac, vravela, ze ma skor nemoze/nechce zobrat, aj ked v sprave mam napisane, ze mam prist hned aby mi upravila davku liekov. Tak sa chcem spytat ake davky ste brali v tehotenstve ak ste mali podobne vysledky? Volala som viacerim endokrinológom ale nikto ma nechce zobrat a myslim, ze na posudenie davky by im stacilo 5 min.

Dakujem

lenicka777
16. jan 2020

@tinka308 ahoj 🙂 ja beriem euthyrox na stitku a tiez som zistila pred dvoma dnami ze som tehotna,ale na gyndu som este nevolala planujem zavolat v pondelok aby som hned navyvolavala prosim ta volala si hned na endokrinologiu alebo po akom case od zistenia tehotenstva ?

lucia2907
16. jan 2020

@tinka308 ja beriem tiež euthyrox na stitnu zlazu. Keď som ešte nebola tehotná spomínala som dr. Že chceme druhé bábätko. Vravela, ze hneď ako ostanem tehotná mám prísť aby mi zobrala krv a nastavil lieky. Príliš silná dávka môže spôsobiť potrat. Ako som ostala tehotna a mala som uz v 7 tt knižku hneď som šla za ňou. Zobrala mi hneď v ten deň krv, o výsledky som volala za 3 dni. A rovno mi upravila dávku. 4x do týždňa 75mg a 3x 50 -tku. Krv sa môže brať raz za 6 týždňov. Určite by som nečakala mesiac, ale trvala na tým aby Vás vyšetrili

heln
16. jan 2020

Ahoj, hodnoty neviem ake mam. Moja doktorka mi vzdy prizvukovala ze kontrola v pripade gravidity hned, tak som tam isla cca v 7.t, zobrali mi krv a potom mi telefonicky doktorka zvysila davku na 125 a objednala ma na dalsiu kontrolu, co bude buduci tyzden a to budem 13.t.

laurika26
16. jan 2020

ako ťa môže odmietnuť? je to urgent a musí ťa riešiť, treba zobrať v prvom rade krv a na na základe toho ti má zvýšiť lieky, nedá sa iba tak od oka... nechce sa mi veriť, že si jej povedala, že si tehotná a že ti dala termín o mesiac
@tinka308

lenicka777
16. jan 2020

@lucia2907 tak myslíš ze už by som jej mala zavolať? Aj keď som ešte nebola u gynekológa? 🙂

tinka308
autor
16. jan 2020

@laurika26 Samozrejme, ze nedovolam sa doktorke len jej sestricke. Rozmyslam, ze tam pojdem, ale kedze je v BA a ja som z Nitry netusim ci ma vezme a ani ci mi urobi odbery.

3petka
16. jan 2020

@tinka308 No si tehotná a tehotná musí ísť urgentne na odber... Takže ťa musí zobrať prednostne. Ja som bola teraz na kontrole, po roku a som spomenula že sa snažíme o bábo. Tak jednak mi skontroluje detajlne výsledky z krvi, či mám stav na to aby sa to podarilo bez problémov. A hneď mi povedala že ak zistím že som tehotná mám jej volať a do odberu vysadiť lieky aby mala čo najjasnejší výsledok o tom koľko mi má nasadiť dávku.

laurika26
16. jan 2020

@tinka308 choď nalačno a jednoducho si to vydupaj, ide o zdravie tvojho dieťaťa...

marci77
16. jan 2020

Tiez mi moja endokrinologicka vzdy prizvukovala ze kontrola v pripade gravidity ihned, neviem, ktoru endokrinologicku v BA mate, ale ja by som prisla rano normalne na krv, to vas musia zobrat a domahala sa potom predpisania liekov ....aj u mna zvysovali davku z 25 na 50 v tehotenstve

brigib
16. jan 2020

@tinka308 ahoj ja som mala pred 3 mesiaci tsh nad 8. Minuly tyzden som kontaktovala endo , ze som tehu. Mne dala termin o 3 tyzdne. Ty mas hodnoty v norme. Pytala dom sa skole(dialkovo studujem prakticku sestru) tam mi povedali, ze je dobre uzivat tehotenstke hormony(tam je aj jod) a B9 je velmi dolezita. Hned na zaciatku tehu, ze vraj nepotrebujes hned zvysit na vysoku davku hormony. Este skus niekde sa objednat dufam,ze sa ti to podari. Chapem,ze ta to trapi, aj mna to trapi,lebo viem ,ze som nemala v norme hodnoty. Ja som mala bolesti podbrusi, na gyn mi dali duphaston odvetdy sa to zmiernilo a o 2 tyzdne idem na gyn,,ci vsetko je poriadku. Hlavne sa nestresuj

lucia2907
16. jan 2020

@lenicka777 kedy ideš ku gynekologicke?? Určite už volaj teraz na endokrinologiu , povedz jej, že si tehotná . V ktorom si týždni?

lenicka777
16. jan 2020

@lucia2907 v 3 tyzdni volala som dneska ale povedala mi sestricka ze mam zavolat v pondelok ked bude oridnovat doktorka

misha1810
8. apr 2020

@lucia2907 Ahoj chcem sa spytat ci ste mali aj vacsi narast vahy? Ci ste rychlo priberali?

heln
8. apr 2020

@misha1810 tak, napr. mne v prvé týždne ani neviem ako hneď vyhuplo +5 kg, teraz to ide tak pozvoľna pomaly po kile hore. Myslím, že je to dosť individuálne.

lucia2907
12. apr 2020

@misha1810 podľa toho aku mate diagnozu. Ak sú dobre nastavené lieky tak sa nepribera. No záleží od organizmu. Ja som pribrala počas tehotenstva 30kg, aj to od toho 28 týždňa som začala priberat. Preeklampsia a bielkoviny v moči.

karmenka5858
9. jún 2022

@brigib ahoj keď si pamätáš, aké hodnoty si mala keď si kontaktovala endokrinologa uz pocas tehotenstva,stale 8?

brigib
14. jún 2022

@karmenka5858 ja som mala 7, ale vtedy som nebola tehotna a este som nemala nastavenu liecbu, dali mi 50ku a medzitym som otehotnela, vtedy som mala po kontrole ok, az potom po 3m mi zvysili obden 50 a 75 a tak mi bolo do konca tehotenstva.
po porode som mala ok az potom pocas kojenia sa mi zvysili tsh a odvtedy mam 5x 50ku a 2x75 za tyzden a hodnoty mam 3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre