Hormonálna podpora pre udržanie tehotenstva. Máte skúsenosť?

peha
3. aug 2006

ahojte babulky, prosim, tehulky a mamicky, ktore s tym maju skusenosti, dajte mi prosim vediet, ci ste suhlasili alebo nie s navrhom lekara - na uzivanie hormonov - na udrzanie tehotnosti prve 3 mesiace.

mam sa rozhodnut, rozhodnutie je na mne, a ja vaham. som prirodny clovek, vyhybam sa akykomkolvek liekom, toboz pri potencialnom tehotenstve, avsak moj gynekolog mi navrhuje, aby sa predislo potencialnemu potratu. uistil ma, ze miminku ani matke by to nemalo skodit.

prosim poradte mi, dakujem vam, zajtra chcem dat gynekologovi vediet a chcem sa rozhodnut.

velmi dakujem.

adiko
4. sep 2006

ahoj hudy, urcite sa opytaj ako to je s tym duphastonom, lebo ja som ho takto brala pred otehotnenim na upravu cyklu, a ked sme sa dockali mimina tak som ho zacala brat kazdy den rano aj vecer. stale bez prestavky. vysadili mi ho asi pred tyzdnom. 😉

hudy
5. sep 2006

Ahoj Adiko, ďakujem. Už som volala doktorovi a mám to brať tých 20 dní. Medzitým pôjdem na 1. ultrazvuk a do poradne, tak vtedy mi povie, či to budem brať ešte ďalej. Pekný deň 😉

veronika13
5. sep 2006

Sú ešte nejaké hormonálne lieky, ktoré sa berú neskôr ako v 12-13tt, teda okrem Duphastonu? Aké riziká ešte existujú pre nás, rizikové?

peha
autor
12. sep 2006

duphaston mozes uzivat aj do konca 4. i v priebehu 5. mesiaca, ak to tvoj zdravotny stav vyzaduje, ak napriklad krvacas a tak.
rizika.... - no kazda babulka je individualna. ja mam okrem krvacania aj myomy a jeden hematom, ktory vyzera, ze sa chce vstrebat. mne kazdy rozprava - rodina a tak - ze si mam davat obrovsky pozor a vsetky tie hrozne reci - viete si to predstavit, a ze nam hrozi potrat. ja si to absolutne NEPRIPPUSTAM a hovorim sebe aj malemu, ze ho lubim a ze sa nanho tesime, takze o ziadnom potrate ani nepremyslame ani v poslednych zadnych zavitoch sedej mozgovej. beriem moj stav tak, ze jednoducho v marci alebo aprili sa nam narodi krasny drobcek, ktory ohlasi riadnym krikom ze je tu na svete 😵
aj moj doktoros hovori, ze najdolezitejsi je pozitivny pristup. sice strasne otrepane, ale plati to 😉

tak drzim vsetkym rizikovym palceky, my to zvladneme 😉

bubkoska
21. dec 2006

ahojte, prosim o radu... bola som teraz na ulz , som len v 5.tt ale mala by som byt v 6tt, este mi povedal ze mam tiez hroziaci potrat hlavne kvoli tomu ze mam maternicu posunutu uplne niekde dozadu, tak mi dal horm.tbl Duphaston na podpouru tehotenstva a kopec vitaminov, E, kys.listovu a este jeden multivitamin pre zacinajuce tehotenstvo takze asi tak.. ty brdo mam take zmiesane pocity.. mal niekto taky problem s posunutou maternicou dozadu??

mimi
21. dec 2006

ja som sice nemala posunutu maternicu dozadu,ale tiez som uzivala duphaston.Mna zas doktori strasili,ze sa moze ukoncit moje tehotenstvo a nakoniec sme tu zivi a zdravi 🙂 Prajem Vam,aby vsetko dobre dopadlo.

bubkoska
21. dec 2006

Mimi, dakujem za odpoved 🙂

tribitka78
21. dec 2006

bubkoska....ja mám tie isté lieky a vitamíny ako ty....ale ja mám pre zmenu okolie maternice zaliate krvou, takže kým sa nevsaje, čo nie je isté že sa stane....tak mi tiež hrozí potrat.... drž sa, určite bude všetko v pohode, baby ti poradia... 🙂

bubkoska
21. dec 2006

dakujem tribitka, si zlata, boze esteze mame tuto stranku ze sa mozme vzajomne aspon podporit.. aj ty sa drz.. sme rovnako augustovky, tak dufajme ze nam to vydrzi 🙂

denulienka
21. dec 2006

Ahojte, baby.
Nebojte sa, Duphaston je neškodný. Ja som ho brala od začiatku 2.mesiaca až do začiatku 5.mesiaca. A myslím, že ak to má pomôcť, tak to radšej treba brať ako súčasť života.

bubkoska
21. dec 2006

dakujeme denulienka, len najhorsie je to, ze mam este aj maternicu posunutu vzadu.. tak sa toho bojim..

denulienka
21. dec 2006

Drzim ti palce.Pravdupovediac, zatial som nepocula o tej maternici posunutej dozadu, takze ti ani neviem poradit.Je mi to luto.

jana.1
21. dec 2006

Ja jsem dostala na podporu tehotenstvi Utrogestan, ktery by se dle slovenske verze pribaloveho letaku nemel uzivat dele nez tri mesice a mel by se uzivat pouze vaginalne, coz mi dr. nerekl. V ceske verzi se o tom jaksi nezminuji. Take jsem dostala kyselinu listovou a vitamin E (200) - u neho je napsano, ze pomaha proti vyvojovym vadam a zaroven, ze se nesmi uzivat v tehotenstvi, pokud lekar neurci jinak. Tak jsem se ho na to ptala a rekl mi, ze se to nevadi, ale at ho neberu kazdy den. Pry tak jednou za dva, tri dny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre