Hormonálna podpora pre udržanie tehotenstva. Máte skúsenosť?

peha
3. aug 2006

ahojte babulky, prosim, tehulky a mamicky, ktore s tym maju skusenosti, dajte mi prosim vediet, ci ste suhlasili alebo nie s navrhom lekara - na uzivanie hormonov - na udrzanie tehotnosti prve 3 mesiace.

mam sa rozhodnut, rozhodnutie je na mne, a ja vaham. som prirodny clovek, vyhybam sa akykomkolvek liekom, toboz pri potencialnom tehotenstve, avsak moj gynekolog mi navrhuje, aby sa predislo potencialnemu potratu. uistil ma, ze miminku ani matke by to nemalo skodit.

prosim poradte mi, dakujem vam, zajtra chcem dat gynekologovi vediet a chcem sa rozhodnut.

velmi dakujem.

nevesta
3. aug 2006

Ahoj,
tiez ma to caka po spontannom potrate, neboj, nevadi to ani miminku ani tebe, ja by som do toho sla 😉 teda aj pojdem 😎

strunka
3. aug 2006

Ahojte kočky 🙂,
ja som tiež na začiatku v druhom mesiaci, a bola som zhodou okolností kôli dovolenkám u troch rôznych gynekológov, ale žiaden z nich mi niečo také nenavrhol ani nespomenul. Ja by som nad tým uvažovala len ak by som mala nejaké problémy.

miss
3. aug 2006

Peha-tie hormony su uplne neskodne, su to ciste gestagény, ktore vytvara tehotenske žlté teliesko prvé 3mesiace tehotenstva, ak vsak tuto funkciu plní nedostatocne, male bábetko je zle vyživovane a tehotenstvo zaniká, ak ti to lekár navrhol urcite to nemyslel zo žartu, nie je to žiadna chemia a možze sa to brat až do 20 tt, vtedy už tuto funkciu prebera placenta a bábätko vyživuje ona a už nie je potrebna podpora gestagenmi,lekari to predpisuju vtedy,ak v zaciatku tehotenstva špiníš, krvacas, alebo ak predchadzajuce tehotenstvo skoncilo potratom. Nepýtala si sa lekára prečo ti to navrhol?

adetka
3. aug 2006

Mne doktorka pichala injekciu na udrzanie tehotnosti... lebo som po vnutornom sono vysetreni trosku krvacala... a kedze som uz dva krat potratila... po injekcii som mala zakazdym chvilku uplne strpnute brusko...

moja kamaratka brala spominane tabletky...

urcite ma doktor nejaky dovod ti ich ponuknut... ja by som sa ich nebala... ak nechces o svoje babo prist... nic ti to nespravi, ani dietatku...

peha
autor
3. aug 2006

dakujem babulky, velmi mi pomaha vasa podpora.
navrhol mi to pre nepravidelne predosle cykly, + myomy (predsa nejako riziko tam je..) a ze mam uz aj vek 32,... proste vsetko dokopy
volala som s mamou a ta mi povedala, ze ona 1. dietatko potratila a ja a aj bracho sme boli udrziavani - no a az na mensie nedostatky sme celkom normalni 🙂

dakujem, ak mate este niektora s tym skusenosti, budem rada. zajtra vam dopisem viac - lekar mi to odporuca, nie nasilu, v pohode, ale ze on by si na mojom miete vybral ano. je inak velmi starostlivy a taky skor predvidavy, ze to odporuca pacientkam, ktore mali nejake problemy...
tak preto...
este raz dakujem.

verulka
3. aug 2006

Peha, ak mu doverujes- co sa mi zda, ze ano, tak ich ber. Inak gratulujem...

svetluska.p
3. aug 2006

PEHA - a preco ti to navrhol? Si rizikova, alebo to je normalne??

svetluska.p
3. aug 2006

Aha, sory Peha, neprecitala som si dalsie Tvoje odpovede. Je tam aj odp. na moju otazku. Ja by som v takom pripade nevahala. Ak je istota, ze to neskodi, tak niet preco vahat.

dea
4. aug 2006

ja som brala od 5tt kvoli spineniu tiez duphaston na udrzanie tehotenstva no a teraz sme v 27 tt, a tesime sa malinke pekne rastie, a mam aj kamosku ta je teraz v 18tt, a ona berie tiez duphaston ale berie ho uz asi 3 mesiac, ja som ho brala asi 4 tyzdne, kym mi uplne neprestalo spinenie

adkag
7. aug 2006

ja by som ich tiez radsej brala,kedze us pre dietatko neskodne,mozu praveze pomoct. ja som ich dokonca chcela sama od seba,aj ked nie som tehulka,ale ked som mala po ovulacii,tak ze pre istotu a on mi ich nepredpisal,ze naco ma nimi zbytocne dopovat,ked nemam ziadny problem,ktory by mohol sposobit potrat. takze som ho nepresvedcila 🙂

peha
autor
7. aug 2006

beriem ich od piatku, zatial je to vpohode, ziadne vedlajsie ucinky a som kludnejsia kvoli miminku. dohodli sme sa na najnizsej davke, vyslovene tak pre istotu.

nika.r
7. aug 2006

peha, asi Ti neporadím, ale z celého srdca Ti gratulujem. Držím palce, nech všetko dobre dopadne. 😉

peha
autor
7. aug 2006

dakujem 😵

kaciatko81
8. aug 2006

ahoj peha, u mna vies o co ide a lekar tiez povedal, ze ked otehotniem, pojdem na lieky. je to vraj hormon, ktory mas prirodzene v tele. ked ho mas viac (napr. ked beries tie lieky) nic sa nedeje, ale ked ho je malo, mozes o babatko prist. drzim ti palce a davaj na seba pozor 🙂

lanka
8. aug 2006

Peha - neboj se toho rozhodně to nepoškodí a budeš víc v klidu což je taky podstatný
Taky mi je posledně dali (Ultrogestan - nebo možná trošku jinak psáno). Já měla místo běžného užívání čípky - to aby působili nejvíc tam kde mají 🙂. Navíc to Dr. tak vymyslel aby mně přinutil víc ležet (chozením bych všechno odplavila - ale pro to malý bylo už tehdy pozdě).

peha
autor
8. aug 2006

ahojte, dakujem.
ano je to ultrogestan, dava sa na noc jeden cipok, a posobi tam, kde ma 😀 , zato cez den fungujem normalne, nejako moc extra nelezim, odpociniem si to ano, aj si schrupnem poobede, ale normalne mam skor odporucane prechadzky, nemam nic zakazane, takze sa drzim zasady "tehotenstvo nie je choroba" a dufam, ze takto to vydrzime az do 9. mesiaca. je mi jasne ze tie posledne mesiace budu narocnejsie na moju chrbticu, ale teraz mi je dobre, ani nemam nevolnosti (az niekedy pochybujem ci som v tom 🙂 ) jem normalne, a ta unava uz presla, takze som cula, len som taka nejaka nablbla a priblbla, len sa usmievam, niekedy nechapem vtipy a stale v podvedomi mam len babatko 😵 😵 😵

geegee
8. aug 2006

Peha, ja som pve tri mesiace uzivala Duphaston. Liezlo mi to na mozog, sposobuje to depky, takze manzel si uzil svoje 😀 No a potom som aj tak musela od 6 mesiaca lezat. A to naozaj LEZAT...cele dni doma na gauci, nohy hore, nic som nerobila, varila nam svokra...ale babo to zvladlo a dnes ma uz 5 tyzdnov aj dva dni 😅

peha
autor
8. aug 2006

jeeeej gratulujem uprimne

ja nie som rizikova, teda dufam, zatial, a verim, ze to bude dobre. ja tie lieky znasam uplne v pohode, skor mam pocit, ze som kludnejsia a som taka vyrovnana, uplne v pohode.

keby mi varila svokra, to ma istotne zabije 😀 strasne mastna kuchyna 🙂

svetluska.p
9. aug 2006

Peha - chcem sa Ta opytat, ako si sa rozhodla s tou hormonalnou podporou?

peha
autor
9. aug 2006

ano beriem ju. od piatka, a znasam to dobre, a som taka kludnejsia.

dnes rano som mala slabulilinke maline spinenie - take jednorazove na wc papieri, tak som pre istotu zaliezla do postele a nic dnes nerobim, len si citam v posteli, teraz som kukla na pc a idem zase prec.
ale uz sa to nezopakovalo, tak snad to nie je nic vazne, ak by ano, volam na gyn.

majte sa krasne, tu zacina vyliezat slniecko, konecne po 4 dnoch 😵
pekny dnicek 😵

svetluska.p
9. aug 2006

Peha - tak sa opatruj a oddychuj. Pekny dnik aj Vam 😵 .

veronika13
1. sep 2006

Ahojte, aj ja sa k vám pridám, ja tiež užívam Duphaston, ja som riziková, lebo som v decembri 2005 absol. laparoskopiu a mám endometriozu a len pred týždňom som zistila, že som tehotná, super, že? Teraz sme v 10tt. Tie lieky beriem 2x denne, ale len odvčera, tak zatiaľ neviem posúdiť vedľajšie účinky, ale verím doktorovi, však čo iné mi ostáva. Celú liečbu po operácii som mu musela veriť, keď som uživala Anargil a hneď po vysadení som otehotnela, tak mu nemám prečo neveriť, verím, že chce bábätku dobre. Verím, že každej z nás chce lekár dobre, pokiaľ nie je vo svojom odbore úplne ľavý.

adiko
1. sep 2006

ahoj veronika13, ja som prave douzivala Duphaston a mysli, ze to nemoze ublizit babu. mne ho nasadili lebo sa nam nedarilo otehotniet. brala som ho iba mesiac a boli sme v tom 😀 . lekarka mi odporucila ho brat az do konca tretieho mesiaca. myslim, ze ti lekari vedia co robia. inac ma tesi, ze je tu niekto z blizkeho okolia. 😅

janka_d
1. sep 2006

Ahojte,
ja som tiež brala Duphaston 2 mesiace pred otehotnením a počast prvych troch mesiacov tehotenstva. Doktor mi ju predpisal, lebo som minuly rok prisla o mimko v 9tt. Brala som ju 2 krat denne a podla nazoru 3 doktorov ktorych som sa na to pytala, bolo jej predpisanie pre mna spravne. Teraz sme v piatom mesiaci a vsetko ide tak ako ma. Nemyslim si ze by to mohlo uskodit ale skôr že to pomôže, takže tie čo váhate tak sa nebojte.
Držím všetkým palčeky.

peha
autor
4. sep 2006

ahojte doplnam opatovne tuto debatu,

vedlajsie ucinky osobne ja nemam ziadne, a kedze sme uz 2x krvacali pocas tehu, lezime doma na rizikovom, nic nerobim, a lieky beriem 2x denne + vitaminky. stale este hrozi miminku potrat, ale nenamaham sa, skutocne len polihujem, semtam sedim a psychicky je to zatial dobre. takze netreba sa toho bat, a doktor povedal, ze asi budeme pokracovat aj v 4. mesiaci preventivne, aj baby, ktore lezali v nemocnici - boli aj vo 4. mesiaci a papali duphastony...

vsetkym drzim palceky, nech sa narodia zdrave a krasne babatka 🙂

hudy
4. sep 2006

Ahojte babenky. Mne doktor naordinoval Duphaston min. týždeň kvôli slabému špineniu, že pre istotu. Ale teraz neviem, koľko ho mám brať, lebo on mi povedal, že 10 dní 2 x denne 1 tabletu, ale lieky som dostala na 20 dní. Asi tam radšej zavolám. Len som sa chcela spýtať, či to niekto bral tak krátko?

tonicka
4. sep 2006

Peha, držím palce a myslím na teba a babatko. Určite to zvládnete 😉

dorotka
4. sep 2006

no ja som to brala od osmeho tyzdna do 13teho

jj2202
4. sep 2006

ahoj peha, keby islo o moje mimi, tiez by som uzivala keby mi to lekar navrhol...
co s tym maju spolocne nepravidelne predchadzajuce cykly...? ja to vobec nechapem. nic.... ☹

kaciatko81
4. sep 2006

jaji, u mna je nepravidelny cyklus nasledok zleho hormonalneho profilu a ked mas zly hormonalny profil, mozes mat malo hormonov, ktore udrzuju babatko v tele. ako mne lekar vysvetlil, je lepsie, ked ich mas viac (nikomu to neublizi) ako ked ich mas malo (riziko potratu). takze ja ich urcite dostanem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre