Je normálna bolesť v podbrušku v 1. mesiaci?

liki205
4. jan 2009

ahojte som tu prvá krát a chcem sa s niekym poradiť. Som v prvom mesiaci a už od včera ma strašne bolí na lavej strane podbruška, Je to normálne?? Normálne celý den ležím a stále to neprestáva..

munu
4. jan 2009

liki neboj sa, je to uplne normalne... to sa ti roztahuje maternica a zvlast ked si v prvom mesiaci... je to vsetko este cerstve, babo sa este len nedavno zahniezdilo, to chce vsetko cas... ak by si mala akekolvek pochybnosti v priebehu tehotenstva, tak sa vzdy mozes poradit tu s nami, alebo sa spytat lekara...
zle by bolo ak by si mala spinenie alebo krvacanie a bolesti... vtedy necakaj, ale utekaj k lekarovi na pohotovost, kdekolvek...take pobolievanie podbruska budes mat skoro cele tehu... to ti pekne rastie maternica, nic zle sa nedeje 🙂 stastne tehulkovanie

liki205
autor
4. jan 2009

Munu ďakujem za informáciu, našťastie žiadne krvácanie ani špinenie nemám, len ma to hnevá že už od včera som skoro ako nevládna a to som pritom veľmi aktívny typ človeka. Chodim 2 krát do týždna cvičiť , chodím do práce a ešte aj externe na výšku a teraz ma toto položilo tak že nechápem. Ozaj ešte by som sa chcela spýtať že na aerobic asi teraz môžem zabudnut že?

munu
4. jan 2009

no to teda mozes 🙂 ziadny aerobic nehrozi, ziadne pohyby kde sa skace, beh a nic, kde hrozi pad...
ja som tiez chodila cvicit pred tehu a aj ked som uz bola tehu tak som chodila do gymu, ale este som nevedela, ze som tehotna 🙂 a poviem ti, ze ma pobolievalo podbrusko ked som chodila cvicit celkom dost a potom som prestala s cvicenim a aj bolesti polavili, takze urcite si dopraj aj odpocinok 🙂

jarulai
5. jan 2009

ahoj liki, v ktorom si týždni? mna tiež pobolieva v podbrušku ale ked som si prečítala, čo píše munu, tak ma to ukludnilo. a k tomu cvičeniu - mne dr.zakázal aj chodit na bicykli do roboty /a to je len nejakých 800m od domu/ ale čo pre tie naše fazulky nespravíme, že 😀 inak, chcem sa ta spýtat /trošku trápna otázka, ale čo už/ nemáš problémy so stolicou? mne sa nejako rozhýbali tie moje lenivé črevá odkedy som tehotná 😀

liki205
autor
5. jan 2009

Ahoj jarulai no ja som teraz v 5. týždni ja viem je to skoro, ale vedieť vvšetko treba radšej dopredu ako keby bolo neskoro no nie? No a čo sa týka stolice tak pred tým než som bola tehulka som chodila tak raz za dva dni nie moc často a teraz sa mi podarilo ísť už aj dva krát za den, ale mám informáciu že práve v tehotenstve zvyknú bývať zácpy že práve že tak často to nebude.. tak uivdíme či aj my budeme ten prípad. A ty si v ktorom?

eyya
5. jan 2009

ahojte dievcata, pripajam sa ku vasej debate, aj mna stale boli brusko ale to uz je dobre zazila som aj horsie takto to vraj boliet ma, len dufam ze to bude cim dalej tym menej, som na PN a musim sa priznet ze mi to pomaha , lezim a nechavam sa rozmaznavat 😀 naozaj oddichujte aj vy aj vase babatka to potrebuju... 🙂

balambi
5. jan 2009

Ahojte babulky,tak s bolestami podbruska sa pridavam aj ja, mam to este len par dni, teda dnes a vcera to bolo uz trochu lepsie, tak dufam, ze to tak ma byt...a robili ste si uz testiky? lebo tie moje su negat, tak dufam, ze je to este len kratky cas a ze si to vsetko len nenamyslam... 🙂

jarulai
5. jan 2009

liki, ja som v 6.+3tt a už som si kúpila aj knižku pre mamičky a pomaly študujem 😀 😀 😀 aj včera sa ocino na mne smial, že už to pozerám. no zažívam to prvýkrát, takže je to pre mna všetko úplne nové 😵
balambi, ja som testovala na 30DC a už tam vtedy bola skoro neviditelná čiarka,že manželík neveril no a na 36DC už to bolo jasné 😀 tak ti držím paste, nech si tehu 😉

balambi
5. jan 2009

jarulai, si zlata, dakujem a podla toho co pises mam este cas na testik...tak budem teda trpezlivaaaaaaa 😀

jarulai
5. jan 2009

inak ja som tiež nebola až taká trpezlivá, lebo ja som mávala bežne aj 34 dnový cyklus, takže som sa poponáhlala 😀

celine
5. jan 2009

liki, aj ja som mala tento problem na lavej strane podbruska.Lekar mi povedal, ze 90% zien sa maternica posuva doprava a teda logicky ma pobolievaju upony maternice na lavej strane.A vraj, ak su tie bolesti velke, mozeme si dat tabletku NOSPA. Ja by som sa ale urcite nedopovala tabletkami, ale radsej isla na pohotovost. Bola som na pohotovosti pred par dnami, pozreli babatko sonom a ked som ho videla, ako sa krasne mrvi a je OK, nemusela som sa viac strachovat a hned som sa na bolest prestala sustredit. Do vecera mi nic nebolo 🙂 Psychika robi vela.

balambi
5. jan 2009

no presne....ja mam 3O dnovy a nie vzdy pocas ovulacie je priatel doma...ale tie bolesti mi boli podozrive, tak som nevydrzala.. 😀 🙂

balambi
5. jan 2009

jarulai ked tak pises o // isla som si oci vyocit, az mi to bolo smiesne ako na ten papierik cumim.... 😀 😀 😀

lucka33
5. jan 2009

ahojte, tak pridám sa aj ja, tiež mávam bolesti v podbrušku, mala by som byť v 6.tt a bruško ma bolí pri akomkoľvek pohybe, najlepšie je, keď len sedím a nič nerobím 😀 Ale to bohužiaľ takto nepôjde, keď pôjdem do práce 😀 Dnes som upratovala - nič extra - vysávala som, utierala prach apod. a keď som skončila, tak ma rozbolelo bruško. Nebola to silná bolesť, ale cítila som, že sa mu to asi nepáčilo 😀 A začína mi vadiť zohnutie, akoby som si tam všetko zatlačila a potom ma všetko tlačí a sem-tam pichne. Ale sú to také znesiteľné bolesti, nič hrozné, silné, to by som hned utekala na pohotovosť 😉

jarulai
5. jan 2009

lucka, ja mám presne také isté pocity /len som nevedela ako ich opísat 😀 a ked to spomeniem mužíkovi, nedovolí mi ani riad umyt - čo zase nie je na zahodenie, ale po čase mi to asi pojde na nervy, že ma tak obskakuje 😨 😀
balambi, ja som tiež pozerala na tie dve čiarky ako na ufo a rehnila som sa, až si mužík myslel, že mi musí riadne zašibávat 😀

balambi
5. jan 2009

jarulai prave ze ja som si len zelala, aby tam boli //. Zatial tam je len jedna, ale nestracam nadej....a cumela som preto, ci tam tu druhu neuvidim...ale ako si pisala musim byt trpezliva..

lucka33
5. jan 2009

jarulai - som rada, že to majú viaceré (ale niežeby som vám to dopriala 😉 ) Ja som mala strach, či je všetko v poriadku, keď ma bolí, pichá, ťahá 🙂 Ale vidím, že je a už som pokojnejšia. Tento týždeň sa mi to s tými bolesťami dosť rozbehlo, doteraz to nebolo také, skôr len také jemné menštruačné kŕče ale teraz to už nie sú takéto kŕče, ale také naťahovacie bolesti 🙂

lucka33
5. jan 2009

balambi a ako dlho ti mešká MS?

munu
5. jan 2009

liki a jarulai = pijte co najviac vody pocas dna.. aj 3 litre kazdy den ak mozete, priblizne 1 pohar 2dcl na kazdu hodinu a tym by ste sa uspesne mohli vyhnut zapche.. ja musim povedat, ze zatial neviem, co je to zapcha...
ale mozno kazda tehulka to ma ine, neviem no ale za pokus to urcite stoji 😉

eyya
5. jan 2009

munu s pitim mas pravdu a este ked sa k nedostatku tekutin pridaju aj sladkosti z Vianoc tak je to tu 😅 ...vyskusala som si... ,celkom mi pomohli susene slivky...

munu
5. jan 2009

eyya = no to mas teda pravdu, sladkosti celkovo niesu velmi dobre, jednak sa od nich v te 😀 hu strasne pribera a jednak zevraj ani pre babo niesu bohvie co, lebo cokolada obsahuje aj kofein zevraj... aj ked ja si nejak moc nesanujem a papam co pride 🙂 ale papam aj vela ovocia a zeleninky, zase aby som to nejako vyrovnala

eyya
5. jan 2009

ja tak isto akurat sa mi vratil manzel z obchodu a doniesol mi pomarance zeleninku a tiez aj mliecne aby mi nahodou nic nechybalo ked bedeme den bez obchodu 😀

munu
5. jan 2009

baby papkajte vela mliecnych vyrobkov, kazdy den nejaky jogurtik... nebudu sa vam lamat a kazit zubky a navyse babo bude od vas tahat kalcium, sice az tak neskor, ako ja som teraz, ale zide sa vam to na uzitok 🙂

liki205
autor
5. jan 2009

ozaj baby a neviete mi poradiť čo je dobré brať v prvom trimestri aké vitamínky ? Moj doktor mi povedal že femibion, kamoška bere pregnum a kolegyňa zase kyselinu listovú. Ale jak pozerám tak pozerám tak ten femibion obsahuje aj kyselinu listovú . No a okrem toho ešte beriem utrogestan a na to som zas dostala dalšiu radu že lepší je nejaký dufasol či ako ak si to dobre spomínam.. Tak ktoré je podla vás najlepšie?

eyya
5. jan 2009

liki ja neviem co je najlepsie ja osobne beriem len kyselinu listovu obohatila som svoju stravu o vitaminy v strave, kyselina je vraj jedna z najdolezitejsich.nechem sa moc dopovat tabletkami ani to neni moc dobre, si myslim ja.

beata1982
5. jan 2009

ahojte,som tu prvýkrát. 31.dec., som si robila test, vyšli mi 2 čiarky, ale už pár dní boli podbruško, strašne sa bojím. Je to dosť veľká bolesť, tá bolesť mi ide až do pravej nohy. Neviete mi poradiť?Ďakujem

eyya
5. jan 2009

bea v ktorom si tyzdni?

lucka33
5. jan 2009

bea ak sú tie bolesti silné a pretrvávajú, tak by si mala ísť k lekárovi alebo na pohotovosť. Istota je istota

eyya
5. jan 2009

ahoj bea no ja sice cakam len prve dietatko ale v 5tt som mala bolesti aj zafarbeny vytok trvalo to niekolko dni ale isla som ku lekar. nechal ma doma na pn len som lezala a postupne to prechadzalo teraz ma sem tam este pobolieva ale nieje tam aspon ten pre mna strasidelny vytok...ak to naozaj boli mala by si to ist dat skontrolovat, uz len preto aby si bola pokojnejsia a nemusela sa trapit, viem o com hovorim, ja som sa neskutocne bala a dokonca aj ist do nemocnice ale teraz by som isla hned. ta moja fazulka mi za to predsa stoji🙂

lucka33
5. jan 2009

veru tak bea, súhlasím s eyyou, treba ísť hoci aj hneď na pohotovosť, nech ťa dr. prezrie, možno je všetko ok, ale čo ak nie... Aby si si to potom nevyčítala... Držím palce, nech je všetko ok!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre