Je to začiatok pôrodu?

petite81
6. sep 2013

Žienky poraďte mi, prosím. Je to moje prvé tehotenstvo. Termín mám 4.10.2013. Včera som bola na poradni, na ozvy a ultrazvuk. Všetko v poriadku. No dieťatko je od včera veľmi aktívne (také nebolo ani raz), dnes ma celý deň pobolieva v podbrušku (bolesti ako počas menzesu), pridali sa bolesti kĺbov a tvrdnutie brucha. Začínam sa obávať...Dúfam, že dieťatku nie je zle a že pôrod ešte neprichádza. Doktor mi povedal, že ešte treba 2 týždne vydržať. Ďakujem za odpoveď. Prajem Vám všetko dobré!

stastnamamulka
6. sep 2013

ja ti odporucam,aby si isla na gynekologicku pohotovost,ak to mas daleko,zavolaj tam.moj doktor mi vzdy vravel "radsej 100x zbytocne ako raz neskoro"😉

hradnapani
6. sep 2013

privelmi aktivne dieta moze / nemusi znamenat aj to, ze dieta je v tiesni. Takze jednoznacne ti poradi ci vyvrati iba lekar...

elen83j
6. sep 2013

zrejme to prišlo skôr,držím palce nech máš ľahký pôrod.radšej chod na gyndu,lebo mne sa takto rozbiehal pôrod 😉

michellka85
6. sep 2013

hlavne nestresuj.. 😉 takto sa mozes citit este aj 5 tyzdnov.. ale lepsie by ti povedal naozaj lekar.. prajem vela stastia a rychli porod v spravnom case 😵

zeytin
6. sep 2013

Mozu to byt aj poslickovia, ale nezaskodi zajst za lekarom.

memory97
6. sep 2013

Nechcem ta stresovat, ale mne sa takto zacinal predcasny porod .... skus radsej tu pohotovost, aby si bola kludna 😉

anjelicek94
6. sep 2013

ahoj.
Ja som mala asi 2 tydne bolesti ako ked mam kramy. Aj brucho mi tvrdlo obcas, avsak to neboli porodne bolesti. V den mojho porodu 14.8.2013 som sa rano 5:30 zobudila na to, ze ma nejako divne boli v podbrusku. Bola to taka bolest, ako ked mas zastavene vetry a boli ta cele podbrusko. Potom som sla na uz pravidelnu kontrolu . V ten den som mala mat kontrolu u gyndosa. Ten ma vysetril, povedal, ze na monitore den predtym mi namerali slabe kontrakcie a ze o tyden idem na prijem. Behala som este nejaky cas po vonku a bolesti -myslela som si ze fakt tie vetry- sa stupnovali, ze ma az k zemi rolovalo. Prisla som domov, vtedy sa bolesti zrazu zmenili na nieco co som nepoznala...Cele podbrusko som mala ako v ohni a opakovalo sa to kazdych 5 minut. Vtedy mi na urgente na kramaroch , kam som nakoniec sla, povedali, ze mam kontrakcie. Kontrakcie niesu v krizoch...ja som ich mala v podbrusku...

argyro
6. sep 2013

Môže byť a nemusí. Mne takto začínal pôrod 🙂 Všimla som si niečo v tvojom texte: VČERA si bola na uzv a ozvy a od VČERA je dieťatko nepokojné. Nespojila si si to? Ja by som už dieťatko nechala na pokoji, je možné, že sa mu uzv a ozvy nepáčili. Držím palce! 😉

yasminka137
7. sep 2013

Ahoj,ja mam termin 5.10. a tiez mam obcas taketo pichania a drobcek je teraz ku koncu hotovy kaskader,to len samy laket a kopanec,brucho mi skace jedna radost,je to moje tretie babo,a je sj najaktivnejsie...na porod este mame trosku casu,tak drzim palce 🙂

simi222
7. sep 2013

no ja som to tiež mala take aktivne babo 1 deň a na druhe rano som bola v porodnici,praskla mi plodova voda.Tiez bola narodena skvor o 3 tt a bola v poriadku vaha 3.750,tak ked je babo velke a už tam nema vela mesta pyta sa von,možno uz čoskoro pride na svet.Držim palčeky 🙂

minnie55
7. sep 2013

Hlavne kľud, nemyslím si, že sú to príznaky pôrodu. ja som sa takto cítila niekoľko týždňov pred pôrodom a môj drobec vo mne tak vystrájal, že som mala pocit, že ma buď roztrhne alebo mi vyskočí von cez pupok 🙂 Som presvedčená o tom, že začínajúci pôrod veľmi rýchlo spoznáš 😉

mimiza
7. sep 2013

pôrod začína odchodom hlienovej zátky, zeleno žlté hlieny na nohavičkách, bolesťou panvovej kosti ako sa otvára lono pre bábo, prasknutím plodovej vody, alebo miernym zakrvácaním ako sa otvára krček maternice. Pri každom prípade máš bohate času, hlavne pri prvom bábe. U prvého som to mala hlienovú zátku asi dvanásť hodín pred samotným pôrodom. po ôsmych hodinách plodová voda, po štyroch hodinách drobca na prsiach 🙂 V žiadnom prípade sa nestresuj, ak už nejaké príznaky sú , ak si hladná, len niečo ľahké, spprcha, pohodička. manžel po ruke :D
Termínu sa báť nemusíš, prvého syna som mala 20 dní pred termínom, 3000g 51 cm, druhého 11 dní pred terínom 3500g 52 cm . Bábo samé vie najlepšie, kedy má prísť.
Nech Ti to dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre