Kedy posielajú na PN v prvom trimestri?

zuzzii
28. okt 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ci vas na poziadanie lekarka nechala doma na PN. Som v 4tt, mam za sebou 1 missed ab. a 1 UPT kvoli zdravotnemu stavu. V praci mam dost velky stres, navyse na buduci tyzden mame ist na povinnu ochutnavku vin a ja sa nemozem vyhovorit. Myslite, ze ak poprosim lekarku je sanca ze ma posle na PN-ku aspon na 2 tyzdne 🙂. Boli ste niektora uz v rannom stadiu na PN? Dakujeeem

lante
30. okt 2008

Gynďas nemôže vypísať PN-ku. Ani mne ju nedával on. Musí ti dať číslo diagnózy a s tou ideš za obvoďákom a ten ti na základe nej vypíše PN-ku. Tak to bolo ešte v marci 2007, keď som na PN-ku išla ja.

adinam
30. okt 2008

Tak ja som na PN od gynekológa a nemal s tým žiadny problém. 😉 Už tomu teda fakt nerozumiem,lebo takých nás je tu veľa.

mici11
30. okt 2008

Ahojte, ja mam tiez PN od gynekologa a tiez s tym nemal ziadny problem.

leniccka
31. okt 2008

lante ja som na PN od gynda uz druhy krat a bez problemov, tak to uz asi funguje inac... 🙂

katy2
31. okt 2008

lante, ja mam PN od gynekologa 🙂 uz som doma druhy mesiac... a obvodacka ani netusi, ze som na PN....

leniccka
31. okt 2008

katy u mna je to rovnako, ja svoju obovdacku vidim raz do roka ked ma ockuje proti chripke... aj to mi vacsinou picha len sestricka 🙂 a u gynda som castejsie, ten vie viac o tom ze ma moze vypisat na PN

sssimi
31. okt 2008

Ja som tiez na PN od mojej gynekologicky a moj obvodny ani netusi ze som vobec tehotna, nie este ze som na PN 🙂

clea333
31. okt 2008

Ahojte, ja som bola na zaciatku tehu tiez PN, vypisal ma moj gynekolog, obvodna lekarka ani len netusi, ze som tehotna 😉

adinam
31. okt 2008

Dnes som sa na na to pýtala u gynekológa-že to je dobrá blbosť,aby obvoďák dával PN tehotným.Tak to už asi záleží len od charakteru gynekológa.Niektorí sa takto radi zbavia úkonov/revízie a pod./,a vyriešia to po svojom. ☹

matikmatuska
17. máj 2015

Ahojte. Prosim Vas ak by ste vedeli ...myslite ze by som mohla ist na PN ak som v prvych tyzdnoch tehotenstva? zdravotne problemy nemam az na unavu, bolesti brucha a tieto veci s tehotenstvom spojene ale pracujem v herni...smrad, stres, praca v noci. Je mozne ist na PN z dovodu ze toto prostredie mi skodi? Ci musim dat vypoved?

meluela
17. máj 2015

@matikmatuska zamestnavatel ma povinnost po oznameni tehotenstva ta preradit na vhodnu poziciu .. co teda v herni si neviem predstavit ci nejaka je ... to uz asi bude ustretovejsi ten gynekolog ...

rachel36a
17. máj 2015

@matikmatuska ja som tiez kedysi robila v herni, doktorka mi vysla v ustrety a sama mi navrhla PN vzhladom na moju pracu

matikmatuska
18. máj 2015

@rachel36a ale sama si poziadala ano?

matikmatuska
18. máj 2015

@meluela to viem aj som rozmyslala nech ma da robit len cez den vtedy tam neni nikoho len ze mam mu to oznamit tym ze mu ukazem teh. Knizku a tu mi este nedaju v prvych tyzdnoch aspon tak som sa na nete docitala ze sa ukazuje knizka

rachel36a
18. máj 2015

@matikmatuska sama som jej povedala aku mam pracu a ze s nahradnou by bol problem, ci by sa nedala vypisat PN a ona mi povedala ze samozrejme ze to aj mala v plane...a nemusis mat tahu knizku pre zamestnavatela, ta sa vypisuje az cca v 12 tt, staci ti potvrdenie od gynekologa

bozkavatko
4. mar 2016

Babenky moj novy dr mi povedal ze som zdrava na preventivke...10 rokov mam anovulacne cykly pco a konizaciu krcku... Robim v chovateli kde su hlodavce vtaky a rovia sa 12 tky myslite ze ma necha doma? Idem na prve vysetrenie medzi 7-8tt

evittam
4. mar 2016

@bozkavatko A prečo by ťa mal nechať doma ak si zdravá a máš bezproblémové tehotenstvo? Ako ti ublížia hlodavce a vtáky? ......

matikmatuska
4. mar 2016

@bozkavatko ja si myslim ze ano a ak aj nahodou nie (nie vzdy radi vypisuju este pred 12tt) tak obvodna ta vypise do 12tt a potom gynekolog. To bol aj moj pripad robila som 17tky v herni v noci, smrade a doktor mi gyn mi povedal ze ked som zdrava nemoze ma vypisat z dovodov socialnych iba zo zdravotnych a aj to gynekologickych cize v 6tt mi obvodna napisala pn ze zvraciam a od 12gyn 🙂

lenocka171
4. mar 2016

mna gyn uz od 4tt vypisal bez problemov

bozkavatko
4. mar 2016

@evittam lebo mam pco a anovulacne cykly desat rokov??? To znamena ze to ze som otehotnela prirodzene je super 🙂 Dr mi pred rokom nedaval velku sancu na prirodzene tehu... Uz min 3 x som samovolne potratila a hlodavce a vtaci su najvecsimi prenasacmi chorob 😉 a robim 12tky...

bozkavatko
4. mar 2016

@matikmatuska nehovoriac o tom ze mi vhodi tovar s 15kg granulami a tazkymi akvarkami 😉

moni244
4. mar 2016

@bozkavatko ked zena chce otehotniet, preco si nevybera pracu, kde moze robit cele tehotenstvo a nemusi sa davat hned na PN?

bozkavatko
4. mar 2016

@matikmatuska dufam ze dr bude v poho bola som unho len raz a nez ma objednal na preventivku trvalo to 4 mesiace a to bolo sup sup sup... Nic som sa nemohla spytat a akykolvek moj problem bol prirodzeny 😀 v 16 mi zistili hpv a nasledne sa cakalo na vysledky ci mi zoberu aj maternicu takze sa desat rokov strachujem ci budem mat vytuzene baaabo

bozkavatko
4. mar 2016

@moni244 mna moja praca bavi 😀 to by neboli predavacky upratovacky zdravotne sestry zeny v automobilke nikde a tolko miest v kancli nemaju 😀 a mna praca v kancli nebawi :-P

moni244
4. mar 2016

@bozkavatko tak sa potom netreba hned hrabat na PN 😉 aj ja som robila 12-tky cele tehotenstvo, ani raz ma nenapadlo dat sa vypisat

matikmatuska
4. mar 2016

@moni244 ty si kus mimo? Ci co jej to tu pises???? Normalne mi z teba sanka padla 😀

rachel36a
4. mar 2016

@matikmatuska asi tym myslela ze mame ist vsetky robit do kancelarii aby sme v tehu nemuseli ist na PN 😀 este som nepocula aby si zdna hladala pracu podla toho ci chce byt tehotna..ved by polovica fabrik, krciem a obchodov musela zavriet leb by nemal kto robit...a mna by asi mali zavriet lebo som v tej kancelarii robila a predsa som bola na PN vznladom k zdravotnemu stavu a riziku dalsieho potratu...dobre sa pise niekomu co asi ziadne problemy v tehu nemal

matikmatuska
4. mar 2016

@bozkavatko mne sa zda ze ak si potratila tak ta da automaticky na rizikove a to ta teda aj vypise a teda gratulujem 🙂

matikmatuska
4. mar 2016

@rachel36a mna z toho jej prispevku normalne ze pretocilo 😀 alebo bidme ako tito nasi miestni cernosi a.nechodievajme doprace vobec 😀 baba palec hore tedaa

bozkavatko
4. mar 2016

@matikmatuska aj mne to tak pride 😀 kolkopreplakanych noci kolko stresov na vysledky hpv a tiie cykly katastrofa... Tak sa teskame velmiiii 🙂 moj si so mnou uz presiel svojim 😀 ale toto je darcek z valentina 😀 noo a niektore proste nechapu 🙂 kolko ma drobcek rokov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre