Kedy posielajú na PN v prvom trimestri?

zuzzii
28. okt 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ci vas na poziadanie lekarka nechala doma na PN. Som v 4tt, mam za sebou 1 missed ab. a 1 UPT kvoli zdravotnemu stavu. V praci mam dost velky stres, navyse na buduci tyzden mame ist na povinnu ochutnavku vin a ja sa nemozem vyhovorit. Myslite, ze ak poprosim lekarku je sanca ze ma posle na PN-ku aspon na 2 tyzdne 🙂. Boli ste niektora uz v rannom stadiu na PN? Dakujeeem

rachel36a
4. mar 2016

@bozkavatko len pekne poziadaj svojho lekara o PN, pozna ta tak vie co to obnasa 🙂 mna moja doktorka nechala na PN este som ani tehu nebola len sme isli na IVF ale bola som 7 krat tehotna nez som donosila naseho drobceka milovaneho

bozkavatko
4. mar 2016

@rachel36a juuuu tak to gratulujem 🙂

sunny111
4. mar 2016

@moni244 moja zlatáá, ty kde žiješ????????? 😀 keď nemáš niečo rozumné k téme povedať, tak radšej tu nič nepíš

mily7
4. mar 2016

@zuzzii kedykoľvek keď je treba. Bola som druhý x tehu a mala som predtým missed abbort. Na pn ma dala v 10tt na dva týždne. Ja som ale mala duphaston a mohla som pracovať tak som šla. Treba porozprávať s gynekologom. Myslím že každý normálny pochopí situaciu kedy ide ozaj o zdravie , o dieťatko, nielen tak. Drz sa.

mily7
4. mar 2016

@bozkovatko prepáč príspevok vyššie je pre teba

bozkavatko
4. mar 2016

@mily7 dakujem ved ja viem co je pre mna prvorade 🙂 a budeme sa musiet aj prestahovat a vsetko tak to snad zvladneme bez stresu 🙂 aj ked zatial je to takeee zvlasttne a neviem sa dockat k dr 😀 a dufam ze uvidim srdiecko a vsetko bude ok 🙂

maslenka47
4. mar 2016

@matikmatuska skor vy vsetky ste tu mimo. Bohuzial sme na slovensku a tu kazdy len odrbava kde moze.

@sunny111 nahodou ona jedina tu napisala nieco rozumne k teme. Tehotenstvo NIE JE CHOROBA a teda ani dovodna PN. Ani vtedy, ked sa o tehotenstvo snazili niekolko rokov! PN znamena prace neschopnost a ona schopna prace JE.

@bozkavatko ak tvoja praca nie je vhodna pre tehotnu, potom mas poziadat ZAMESTNAVATELA o nahradnu napln prace alebo o platene volno!

evittam
4. mar 2016

Presne ako píše @maslenka47 - len sa tu hromadia témy tehotných ako čo najskôr byť doma a na PN, či mi môže prísť kontrola, prečo nemám vychádzky a podobne - ja osobne by som sa doma zbláznila...A to mi tiež hrozilo byť doma od cca 10.tt - našťastie všetko dobre dopadlo. Nemám nič proti rizikovým tehu - áno ak je to potrebné....

sunny111
4. mar 2016

@maslenka47
@evittam samozrejme ja sa tu bavím o tom, keď dôvod na PN je a to je rizikové tehotenstvo a taktiež dlhoročný problém s otehu, ale toto nepochopí len niekto kto žiadny problém nemal. Reagovala som na všeobecný príspevok citujem "ked zena chce otehotniet, preco si nevybera pracu, kde moze robit cele tehotenstvo?" nie vždy je to totiž také jednoduché...

matikmatuska
4. mar 2016

@maslenka47 na slovensku odrbava kazdy kto moze? ty chces prirovnat zenu ktora nosi pod srdcom dieta a jej hlavnou prioritou je ho porodiit ze chce odrbat stat ?

@evittam k tebe asi tolko ze ty si mimo asi zo vsetkych najviac lebo naozaj podla toho co pises by si uz 14 rocne dievcata na zakladke mali vyberat skolu podla toho ci raz chcu deti alebo nie a ak by to tak bolo tak za par rokov si nebudes mat cim ani utriet zadok kedze tie zeny su uz naozaj vsade.
Ja naozaj nepoviem ze napise prispevok Caute volakde som otehotnela, nechce sa mi chodit do roboty a celych 9 mesiacov chcem sediet na riti a strikovat ale ona ti popise celu diagnozu, vsetko co si vytrpela a tebe vedomie dovoli odoslat sem prispevok s takymito hlupostami? Ak by do tej prace nechodila mozno by sa o to babo ani nepokusali lebo by si ho mozno ani nemohli dovolit. Tak uz prosim ta radsej odignoruj tuto debatu lebo s nicim mudrym uz veru neprides.

matikmatuska
4. mar 2016

@bozkavatko tak to veru este raz gratulujem kraaasny darcek teda 🙂 ja ta uplne chapem pred 9 mesiacmi som riesila to iste s tym ze ak ma na pn neda odchadzam z prace pretoze sme sa snazili dva roky a to som zdrava takze si neviem predstavit ake je toto pre teba dolezite 🙂 Malinka ma mesiacik 🙂

bozkavatko
4. mar 2016

@matikmatuska jeee tak gratulujem a kde si pracovala?

matikmatuska
4. mar 2016

@bozkavatko dakujem 🙂 ja som robila v herni od 10 do 3 rana s ozranmi, v smrade a v noci domov no cakala som kedy ma kto kde klepne. Ale bolo to zamestnanie len tak popri vyske cize moje "prezitie" na tej praci nestalo a ak by ma doktor pn nedal okamzite by som odisla. A medzi mojim zistenim ze som tehotna a dnom kedy som sla na pn boli 2 tyzdne a to som furt v praci trpla co sa mi moze stat a bolo to hnusne strasne som sa bala o babo a neviem si predstavit ze by som tak fungovala celych 9 mesiacov co je podla dotycnej asi to spravne. No nic sme lemry a hnusne okradame stat no fuj :D

bozkavatko
4. mar 2016

@matikmatuska jezis kriste este ze chudatka cigani na nas nemusia robit 😀 noo ja som sice so zvieratkami cely zivot ale tak teraz som taka na to bojazliva 🙂 hlavne ked sa zvierata dovazaju z cudziny bez vet vysetrenia... Mam aj doma zvieratka ale tie su len v byte pravidelne oxkovane odcervene 🙂

evittam
5. mar 2016

@matikmatuska A ty sa s kým bavíš?!!! Ja som jasne napísala, že ak má dôvody na PN, tak v poriadku. A to je všetko. Len ma iritujú ženy, ktoré už ledva otehotnejú- nevedia ako na tom budú a čo ďalej a už rozmýšlajú nad PN a podobne. Vieš, čo mne je srdečne jedno kde-ktorá tehotná bude počas svojej tehotnosti - kľudne si všetky "kysnite" doma - mne je to úplne ale že jedno, akurát potom nech tu nevypisujú a nesťažujú sa, že nebodaj chodia kontroly z SP aj tehotným a podobne....Pekný deň a hlavne kľudné tehotenstvo - tým, ktorých sa to týka.

lenocka171
5. mar 2016

Su zeny ,kt. Vyhodili aj tisicky € v centrach na umele oplodnenie aby si splnili sen o babatku a zial oni doma su od zaciatku tehu (priklad JA!)
v praci som uz prezila potrat takze radsej budem KYSNUT doma ten prvytrimester len nech je vsetko ok ... A kludne sa budem aj stazovat ze nemam ani hodinku vychadzku 😀 (o dva tyzdne budem mat 😠 ) ked to niekoho nezaujima tak nech to necita a nereaguje 😀

lenocka171
5. mar 2016

Ak zena citi ze potrebuje Pn tak nech ide ... Moj osobny nazor ... na silu zo zlym pocitom a strachom aby sa nieco zle nestalo ist do prace tiez neni dobre

bozkavatko
5. mar 2016

@lenocka171 presne 🙂 kedy mas termin?

vcielka_
5. mar 2016

jasne ze ano. Hned ako som zistila ze som tehotna povedala som gynekologovi nech mi da PN a on to ochotne spravil hoci mi nic nebolo. A nie len na 2 tyzdne ale az do zaciatku materskej. Len kazdy mesiac musis doniest papier od gynekologa do roboty a odtial to posielaju na socialku

luciferkax
5. mar 2016

Cigáni, a polovica slovenska je pomaly nezamestnaná, poberá sociálne dávky, prečo by tehotná žena, ktorá sa necíti dobre, alebo má strach, nemohla ostať aspon počas tehotenstva DOMA??? a využiť sociálny systém??? ekd si na tu PNku zarobila??
Aj keby mi nič nebolo, do práce skrátka tehotná nepôjdem.... mám na to nárok, pracovala som pár rokov, prečo nevyužiť PNku??
Moja lekárka s tým problém nemala, povedala som,ž e pracovať nevládzem, bola som na PNke od začiatku, do konca....

lenocka171
5. mar 2016

@bozkavatko na 1. Novembra 🙂 ... Strasne daleko 😝 uz aby to preslo a nech je zdravucke vo stvrtok sme poculi uz aj srdiecko 🙂 podla mna dobre spravis ked das PN 🙂!
Vsak ked sa tot ak vezme ja pre firmu pracujem uz 7 rokov (od mojich 18tich proste jedno a to iste zamestnanie) a myslim si ze si mozme dovolit volno za tie vysoke odvody do zdrav. Za tie roky hh 😀
Minule bola ciganka (nehovorim ze vsetci su tak - nehadzem do jedneho vreca ) v spravach a tam hovorila aby im dal stat dom lebo ona ma 45 VNuCAT a nevyzerala staro este ani ona 😀 ... Skoro som na rit spadla 😀 a mne povedia ze okradam stat co si vsetko platim dlhe roky + hypoteku 😀 celeeee zle 😀 kedy planujes ist k lekarovi 🙂? Ty si kolky tt??

bozkavatko
5. mar 2016

@lenocka171 ja som 6tt a k lekarovi idem 14.3. Tak sa aj bojim ci tam bude vidiet srdiecko ale tak snazim sa mysliet pozitivne 🙂 mne vysiel termin 4.11. Ty si odkial?

lenocka171
5. mar 2016

Jeeej aj ja idem na kontrolu 14.3. 🙂 sukromne do spravy som ti napisala odkial som 🙂 neboooooj bude uz aj sridecko u teba 🙂 sa mi potom pochval ako bolo u lekara 🙂 !!!

luciola
5. mar 2016

@zuzzii ahoj ja som bola hned od prveho dna ako som zistila že som a to som nešla ani k ginekologovi hned som šla k svojej obvodnej a ta mi tahala pn celych 9 mesiacov takže a nebol problem hned mi dala aj vychdzky normalne povec jej čo je vo veci a ak je normalna tak ta necha doma mna nechala lebo som už mala potraty a tak som nechcela nič podceniť som hned šla na pn. tak si to vybav aj ty.

luciferkax
5. mar 2016

@luciola a mala si kontrolu? ja som mala od gynekologa preto, ževraj tehotným nechodia, resp. chodia menej :D :D

luciola
5. mar 2016

@luciferkax ahoj no kontrola mi neprišla lebo byvam da sa povedať na konci sveta ako na chalupe na kraji lesa tak dostať sa ku mne by mali problem 🙂 takže s tym nemam skusenosti teda s kontrolou 🙂

matikmatuska
5. mar 2016

@luciferkax ja som mala raz ale to preto lebo si mysleli ze dva mesiace som pn od obvodnej koli zvracaniu (nemali nahlasene od gyn ze uz som pn od neho) tak asi preto prisla a potom som sa odstahovala tiez na koniec sveta tak uz som vedela ze pod horou ma hladat nebuduuu 🙂

luciferkax
5. mar 2016

@matikmatuska. No moja krstna býva na konci sveta 🙂 a vždy keď nastúpi ona,jej manžel či syn na PNku, kontrolu majú hneď, ja som za polrola nemala ani raz,a to bývam dva kilometre vedla

loxon
5. mar 2016

Ahojte, ja som tiez na PNke od 6tt.od gynekologa. Je to moje tretie tehotenstvo, mam 37 rokov. Byva mi dost zle, nizky tlak a malo zeleza(anemia). Ked som to zamestnavatelovi oznamila, sam mi povedal, aby som sa do prace nehrnula, kym mi nebude lepsie, nechce, aby sa mi v praci nieco stalo. Neviem, ako to bude dalej, ale na babatko sa velmi tesime.

zuzzii
autor
6. mar 2016

Baby, dakujem za rady, ale ja som temu zakladala uz v roku 2008 😉 odvtedy mam dve zdrave deticky 6,5r a 3r 😀. Obe som bola cele tehotenstvo na PN (prve som mala v 9tt krvacanie a ine problemy) a druhe pre zly priebeh toho prveho. Moja dr. bola velmi ustretova a nebol s nou v tomto problem. Tak vela zdaru pri vasich tehotenstvach 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre