Kedy posielajú na PN v prvom trimestri?

zuzzii
28. okt 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ci vas na poziadanie lekarka nechala doma na PN. Som v 4tt, mam za sebou 1 missed ab. a 1 UPT kvoli zdravotnemu stavu. V praci mam dost velky stres, navyse na buduci tyzden mame ist na povinnu ochutnavku vin a ja sa nemozem vyhovorit. Myslite, ze ak poprosim lekarku je sanca ze ma posle na PN-ku aspon na 2 tyzdne 🙂. Boli ste niektora uz v rannom stadiu na PN? Dakujeeem

mici11
28. okt 2008

zuzzi ja som na PN od 5 tt, nakolko mam za sebou mimomaternicove, plus este nejake problemy. Doky ma vypisal automaticky. Som stale na PN a neviem dokedy, mozno aj do konca

zuzzii
autor
28. okt 2008

mici tak to mas fajn aspon si oddychnes ... ja neviem ci mam o to doktorku poziadat ak mi to sama nenavrhne... Ale chcela by som aspon na 2 tyzdne.. bojim sa prvych troch mesiacoch ako cert aby sa nieco nestalo a polezanie doma je urcite prospesnejsie nez stres v praci 🙂

mici11
28. okt 2008

Ja by som ju o to na tvojom mieste poziadala. Myslim, ze ti vyhovie, istota je istota 😉

zuzzii
autor
28. okt 2008

No skusim sa jej spytat idem jej vo stvrtok volat koli krvi 🙂

bigmama
28. okt 2008

zuzzi, ja ked som išla pri prvom, prvýkrát k lekárovi, tak mi sám navrhol či nechcem ísť na rizikové (mám len jeden vaječník...), poslal ma na 5 dní do nemocky a zvyšok tehu som si užívala v pokoji a nemusel ma niekedy zobudiť telefón v kancelárii, lebo bola som fakt v tom začiatku unavená. Tak sa neboj pýtať, indikáciu na to máš (ako sa tomu odborne hovorí). 🙂 🙂 🙂

alex77
29. okt 2008

mna sa doktorka pri prvej navsteve ked mi potvrdila tehu hned spytala ci sa dobre citim a ja ze hej, ze zatial ziadne nezvycajne veci. a ona ze ci nechcem ist na PN? aj napriek tomu ze som sa citila dobre. takze ak ti to nenavrhne sam doki (aj ked ja si myslim ze ano) tak sa ho spytaj, pekne mu vysvetli dovody a urcite to musi pochopit. 🙂

zuzzii
autor
29. okt 2008

dakujem babule no skusim lebo sa mi vazne nechce stresovat sa v praci... aj ked som to nechcela povedat este tak skoro, predsa len sa moze este hocico stat, ale radsej nech to vedia a budem v klude nez sa stresovat... 🙂

katy2
29. okt 2008

ja som po IVF, a ked som sla na zakrok tak som si vypytala PN, IVF sa vydarilo a my cakame dvojicky a to ma uz lekar ani nahodou nepustil do roboty... Ostanem doma do konca PN.... Je to vec dohody... nemal by byt problem...

zuzula25
29. okt 2008

zuzii, urcite sa na to opytaj, stres v praci ti za to nestoji a lekar by ti takuto vec nemal odmietnu, dokonca si myslim, ze by ti ju mal sam navrhnut.takze sa urcite opytaj...ja som bola v prvom trimestri doma aj ked mi v podstate nic nebolo, ziadne tehotenske priznaky, ale som bola rada a potom som sa dala vypisat, lebo som sa citila super, odrobila som si 3 mesiace a teraz v poslednom trimestri som zas bola doma, ale uz som na materskej.tak urcite sa opytaj, za pokus nic nedas, aspon si to nebudes vycitat.ked vysvetlis vsetky dovody preco tak chces urobit a nie ze to je z toho, ze sa ti tam nechce tak urcite najdete spolocne riesenie.drzim paste

zuzzii
autor
29. okt 2008

dakujem moc... a katy tebe moc moc gratulujem k dvojcatkam woooow 🙂 ... ja sa uz strasne bojim a nechcela som to do 3 mesiaca nikomu povedat, lebo aj prve 2 razy som sa tesila a prisli slzy, ale radsej nech to vsetci vedia, ved co sa ma stat sa stane 🙂 dakujem moc za rady a dufam ze sa nam narodia zdravucke deticky 🙂

adinam
29. okt 2008

zuzzi,ja som tiež otehotnela po IVF a vypísaná som už odo dňa,ako som mala ET 😉 .Našťastie to vyšlo lekár ma už do roboty neposlal. 😉 Takže zostanem až do konca na PN.Doktorke povedz,že máš nevoľnosti a necítiš sa dobre.Podľa mňa dva týždne PN je málo/vzhľadom na to,čo máš za sebou/.Kašli na robotu,dieťatko je prednejšie.
Z vlastnej skúsenosti-ja som rada,že som doma,lebo mám kľud a hlavne oddychujem,kedy chcem.Neviem si predstaviť,ako by som fungovala v práci...Drž sa 😉

mufo
30. okt 2008

Babulky a na PN by ma mal vypisat obv.lekar alebo gynekolog? lebo moja obvodcka je ziva katastrofa a myslim ze bude robit s PN problemy..som v 6 tt a byva mi hrozne + robim sestricku na JISke co je dost makacka...dakujem za help 😉

zuzzii
autor
30. okt 2008

mufo mne dnes dala moja gynekologicka doporucujuci listok pre moju obvodovu, ze odporuca PN ... tam idem zajtra tak uvidim

mufo
30. okt 2008

Dakujem Zuzi, a myslis ze sa to takto robi standardne? ci sa mam vobec obtazovat ist obvodnej alebo rovno za gynekologickou?

zuzzii
autor
30. okt 2008

vies ze neviem.. lebo ja som si dnes volala k lekarke pre vysledky krvi a ked mi povedala ze som tehu tak som ju poprosila o PN.. a ona, ze oni moc nemozu davat PN ze mi daju odporucenie nech zbehnem k obvodnej..ja ju mam tiez hroznu, nechce davat ludi na PN ale ked mam listok myslim ze to bude bez problemov 🙂

mufo
30. okt 2008

Tak uvidim co vymyslim, este raz dakujem a drzim palce 😀

zuzzii
autor
30. okt 2008

Neni za co aj ja drzim palceky 😀

lante
30. okt 2008

Tak baby rátala som to. Bola som v 7+5 keď som ostala na PN-ke a to až do nástupu na MD.

andrea78
30. okt 2008

ahojte, ja som bola na pn od zistenia tehotenstva sonom - pn-ku vypísal gynekológ

zuzzii
autor
30. okt 2008

baby a to ste boli az do konca tehu? ja ratam ze zostanem zatial tak 2-3 tyzdne a uvidim...

andrea78
30. okt 2008

ja ano, 2 kompletné tehotenstvá 😉

zuzzii
autor
30. okt 2008

a to ste nemohli ani von ist na prechadzku? sak to je hrozne dlho byt stale doma ci nie? 🙂 sa clovek uz nudka..

sssimi
30. okt 2008

Ja som zatial na PN. V 10tt som krvacala a bola som na 7 dni v nemocnici a vlastne ani neviem ci ma doktorka necha doma. 6.11 mam poradnu tak sa uvidi, ale som taka unavena, ze by som radsej zostala doma....

lante
30. okt 2008

ja hej 😉

andrea78
30. okt 2008

môžeš si dať na pn-papier napísať vychádzky, ak chceš chodiť von a v určenom čase tak môžeš 😎 . mala som čas vychádzky rozdelený na dve časti - doobeda aj poobede od -do, čas mi lekár napísal, aký som chcela ja, ako mi to vyhovovalo.

....no a dlho.....ano, je to dlho, ale ak máš problém ohrozujúci život dieťaťa a vyžadujúci ležanie, tak to neriešiš, ale robíš všetko preto, aby sa nič zlé nestalo....a nejaké celodenné promenádovanie po vonku nepripadá v takom prípade do úvahy 🙂

lante
30. okt 2008

Mala som oficiálne vychádzky od 10 do 12 a od 14 do 16..........neoficiálne ako sa mi chcelo 😀

andrea78
30. okt 2008

rovnako 😀

lante
30. okt 2008

Dokonca som sa nato pýtala v sociálke a odtiaľ mi odpísali, že vychádzky a aj ich dlžku určuje ošetrujúci lekár..........ktorý sa väčšinou drží tých časov čo som uviedla, ale môže ti to dať aj inak.

A andrea má pravdu, ak máš problém ohrozujúci život dieťaťa a vyžadujúci ležanie, tak to neriešiš, ale robíš všetko preto, aby sa nič zlé nestalo....a nejaké celodenné promenádovanie po vonku nepripadá v takom prípade do úvahy

zuzzii
autor
30. okt 2008

jaaaj tak to je super 😀 som nevedela ze mozu dat aj vychadzky... jasne keby to malo ohrozit babo tak by som aj cele tehu prelezala pod perinou 🙂

adinam
30. okt 2008

Vychádzky mám aj ja od 10 do 12 a od 15 do 17 hod.Inak sa mi to nezdá,že gynekológ nechce vypísať PN-ku pri tehotenstve.Nemyslím si,že to patrí obvoďákovi. 😒 Neviem si predstaviť,že by som behala od gynekológa k doktorke.To je raz toľko zbytočných návštev po lekároch... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre