Kedy Vám začalo rásť bruško?

sixtine
28. júl 2009

Ahojte baby, chcela som sa opytat, v ktorom tyzdni priblizne Vam zacalo rast brusko? Kamoska este v stvrtom mesiaci nosila svoje bezne rifle a ja v 7tt mam uz celkom dobru oblinku na brusku. Je to mozne...? Ako ste boli na tom Vy?

kika29
25. sep 2009

ja som mala pocit že už mi vidno bruško v 7-8tt. neviem či to bolo z tehu alebo som bola taká nafúknutá. Teraz mi už bruško troška vidno aj ked si myslím že je to skoro vždy hovorým že to je pacal a nie tehu. Ale ked mám užšie tričko som zaoblená ako tehulka tak asi to už je to tehu bruško.Nohavice sú mi už tesné zapnem len 2 ryfle anič iné.

kika29
25. sep 2009

a kamarátka je o dva týždne viac tehu a na nej nič nevidnoi je chudá ako vždy. Ja som bola od nej vždy silnejšie tak okolo55-56kg a ona prútik tak možno aj od postavy záleží.

vibeke
25. sep 2009

aj mne vykuklo brusko nejak velmi skoro... este som len na zaciatku uz mi trci pupok 😀 , teda vyzera to ako keby som sa dobre najedla,, ale to tazko, ked cele dni poriadne nejem... tak som zvedava ako to bude pokracovat.. ale urcite to zalezi od typu postavu, myslim, ze aj od hormonov,, ked to je take velmi individualne. 😉

zuzkat1
10. sep 2010

@dejka77 kedze ti zavreli temu odpoviem ti tu... ja som si v 12tom tyzdni kupovala tehu veci... je to ale skor vynimka... pribrala som dovtedy len kilo ale brucho uz bolo vidiet,len nechapem co ti na tom vadi... nesmu to vediet? svadba v kostole??

dejka77
10. sep 2010

@zuzkat1 je to svadba v kostole, proste nechcem aby si na svadbe kazdy vsimol, ze som tehotna. nikdy som sa takto vydavat nechcela. a ako som pisala, vzdy som mala velke brucho, uz vtedy som vyzerala ako tehotna.

zuzkat1
10. sep 2010

@dejka77 tak bud povies ze si este viac pribrala,alebo si kupis/pozicias svadobne saty so sikovnym strihom... inak kostol chapem kvoli fararovi,ale ostatni to aj tak pochopia ked sa mimi narodi ze uz si bola tehu

zuzkat1
10. sep 2010

@dejka77 inak este poznamocka.. na mne si tehotenstvo vsimli podla prsnikov...

dejka77
10. sep 2010

@zuzkat1 viem, ze sa to da zakryt strihom siat, takze mozno zvolim tu verziu

zuzkat1
10. sep 2010

@dejka77 drzim palce..mozno ani enbudes musiet mozno nebude este nic vidno🙂 kamoska mala brusko az ked bola v piatom mesiaci..ale bacha na prsia, tie fakt rastu rychlo🙂

dejka77
10. sep 2010

ako rychlo? 🙂

zuzkat1
10. sep 2010

@dejka77 no uz som pisala ze na mne si baby vsimli tehotenstvo podla prs a nie brucha... cca v druhom mesiaci uz boli take vacsie... ale to je asi tiez individualne

galosha
28. jún 2011

ahojte baby, tiež by som chcela vedieť, ako je to s tým bruškom, som totiž v 8. týždni, babätko nám "prišlo" 🙂 do už rozplánovanej svadby v septembri a kúpených svadobných šiat, ktoré sa síce dajú v poho upraviť, len neviem, do akej miery 🙂
aj keď viem, že je to individuálne, strašne som zvedavá, som totiž prvorodička, baculka, mám pri výške 158 cm 62 kíl a burško som mala vždy, takže ešte stále s drahým lúštime, či je to moje pôvodné alebo tehu bruško, do všetkého sa zatial vojdem 🙂 Ďakujem krásne🙂

mariabilla
28. jún 2011

No u kazdej zeny je to velmi individualne. Ja som sa vydavala v 16 tt a nebolo vidiet vobec brusko. Moja kamoska mala brusko uz od 8 tt a to sme obidve cakali nase prve dieta.

marikac
28. jún 2011

mne brusko zacalo vykukat velmi skoro....a vykuka dost rychlym tempom doteraz 😀

misi76
28. jún 2011

@galosha ahoj, ja som tiež objemnejšia a moje bruško bolo hneď od začiatku veľké. Treba rátať s tým, že ak máš na brušku toho viac, určite sa to počas tehotenstva nestratí, ale rastúce dieťatko to bude tlačiť dopredu, takže predpoklad bude, že v septembri ti bruško bude vidieť.

sweetsuzi
28. jún 2011

@galosha no ja som tiez pri sebe, ale na mne bolo tehotenstvo vidiet az tak od 6. mesiaca aj to sa clovek musel velmi dobre pozriet 😀 skutocne bolo vidiet ze som tehotna az v 9. mesiaci ale maly sa narodil v 37. tt a dva tzydne predtym som lezala v nemocnici, takze ked som zacala kocikovat, nepocula som nic ine, len ci to je moje dieta 😀 😠

meusicka
28. jún 2011

ahojte, tak mne pri prvom tehulkovani este vo 4. mesiaci nic nebolo vidiet a ja som tak tuzobne cakala kedy uz konecne 😀 teraz zase cakame a v 8tt som uz mala pekne vygulatene brusko a teraz na konci dvanasteho mam brusko ktore sa neda prehliadnut 😀 ale treba povedat ze cakame dvojicky. inac je pravdou aj to, ze pri druhom, tretom tehu, uz sa maternica ovela lahsie poddava a roztahuje, takze to brusko zacne vykukat skor 🙂

safiatkomaciatko
28. jún 2011

mne bruško vyrástlo zo dna na deň.som sa akoby zo dňa na deň zobudila s ním.a tak okolo 17tt.

kristinafay
4. aug 2011

Ahojte mamicky a buduce mamicky... Ja som mala napr. doteraz ploche brusko, teraz som len v 2tt a je vidno ,ze je vacsie... tri dni som trpela ukrutnymi bolestami v podbrusku... strasne krce, myslela som,ze to neprezijem,ale to bolo tym zvacsovanim maternice... Zvacsovanie bruska je naozaj individualne,tak ako aj zvacsovanie a bolesti prs... mna napriklad este prsia nebolia,ani nesvrbia a ani sa este nezvacsuju... len som unavena casto a mavam nutkanie na zvracanie aj v noci... 🙂

konvalinka77
15. feb 2013

Som v 9. týždni , nohavice ma tlačia a zdá sa , že bruško rastie. Je toto možné? začiatok 3 mesiaca mi príde dosť skoro.. 😕

jujlucka
16. feb 2013

@konvalinka77 ak sa ti to prejavuje na nohaviciach, tak je to pravda...ja uz tiez len tehu nohavice nosim..je to moje druhe tehu, pri prvej dcerke mi to tak skoro nevykukovalo...a vcera po oslave vecer, mi este tak nafuklo pupok, ze som vyzerala ako pred porodom....fakt som mala problem sediet....bolo mi zo seba smiesne...ale je to super, lebo pri prvom tehu som bola smutna, ze som musela cakat do 20tt aby bolo nieco vidno...

danulicek
16. feb 2013

@konvalinka77 ja som napriklad v 8tt sice este rifle zapla, ale dost ma tlacili na podbrusko - vadilo mi to. takze som zacala nosit leginy nohavice bez gombika a zipsu. skor pre pohodlie, ako preto, ze som nezapla. a brusko zacalo vykukat pomerne skoro, v nejakom 9-10tt (ale mala som aj svoju povodnu pnematiku 😀). tehu nohavice som zacala nosit az okolo 25tt - aj to preto, ze v tych leginach mi bola zima.

konvalinka77
17. feb 2013

nohavice ešte zapnem, ale nie je mi v nich 2x pohodlne, zajtra začínam 10 týždeň. som zvedavá ako to pôjde ďalej, 20.4. máme svadbu, snáď som vybrala dobré šaty :D

mimka287
9. mar 2013

Ahojte kocky,ja som v 10 tt,a uz sa citim ako slon.povodne veci ma tlacia a uz rozmyslam nad kupou tehotenskych rifli.brusko mi vykuka no vidno to najma vecer.nie je to rychly narast ked som uz pribrala 4 kg? 😕

sonek
9. mar 2013

joj, tak ma ukludnuje tato tema, ked citam niektore prispevky. ja som sice len v 6tt ale svadbu mam v juni, a ked som si dala sit saty som este nebola tehotna a teraz neviem ci sa zmestim a to bude 19tt vtedy.. uuuuf

alysea
10. mar 2013

@mimka287 ahoj, ak si chudučká myslím že je to len dobre, keď telo zosilnie 🙂. Ja som tiež 10tt a neoblečiem nič z bežného oblečenia a vyzerám ako keby som guľku prehltla 😀 chudá - ruky nohy a brucho a samozrejme prsia sa už tiež nezmestia do pôvodnej podprdy. Veľa zvraciam a napriek tomu sa mi podarilo kg pribrať 🙂

usiko
10. mar 2013

@sixtine indi vindi...pri prvej este ani v 12 tt nebolo nic, nosila som stale to iste...teraz pri druhom uz v 10tt som nezapla nohavice......

mimka287
11. mar 2013

@alysea no to mi vravela aj svokra trosku prehnane ze podviziva a ze taka mam byt :-! No budem si musiet zvyknut...a ty ked zvracias ti chuti papat?

pingu1
11. mar 2013

na druhy den po otehu

alysea
12. mar 2013

@mimka287 ako kedy, väčšinou musím aspoň pol hodku počkať, kým ma prestane šťípať krk a potom sa snažím niečo zjesť, totiž, mne je zle aj hladnej aj najedenej. doktor mi dal včera čípky proti vracaniu, lebo že ak by som takto veľmi aj dalej zvracala tak do nemocnice, po čom určite netúžim. Ty si ako na tom s chuťou do jedla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre