Kedy Vám začalo rásť bruško?

sixtine
28. júl 2009

Ahojte baby, chcela som sa opytat, v ktorom tyzdni priblizne Vam zacalo rast brusko? Kamoska este v stvrtom mesiaci nosila svoje bezne rifle a ja v 7tt mam uz celkom dobru oblinku na brusku. Je to mozne...? Ako ste boli na tom Vy?

suz2
12. mar 2013

mne asi v 15 tt

veronkarisko
12. mar 2013

mne vyhuplo tak výrazne cca po 16 tt 🙂

mimka287
12. mar 2013

@alysea tak to je neprijemne ☹ mne chuti papat velmi, zjem takmer vsetko a vzdy som hladna 😅 asi aj preto tak rychlo priberam, vzdy som vela papala, ale teraz to uz na mne ostava prilepene 🙄 a mozno to tvoje zvracanie uz nepotrva dlho, kedze sa vravi ze sa to upravi v 2.trimestri...

alysea
12. mar 2013

@mimka287 no tak to sa teš, že Ti chutí 🙂 však nech sa len prilepí, neboj nič, potom keď sa narodia nás tak budú preháňať, že to bude raz dva preč 🙂 a teraz nech sme silné, no nie? však máme pred sebou dlhú cestu, tak nech telo vládze. No dúfam, že to bude lepšie, dnes som zatiaľ nezvracala takže čípky zaberajú 🙂

mimka287
12. mar 2013

@alysea no to by mi ani tak nevadilo, len sa este chcem zmestit do svadobnych siat 😀 tak dobre ze ti ich lekar predpisal..nebudes sa tak trapit! a zda sa ze pomahaju..tak drzim palce 😉

alysea
13. mar 2013

@mimka287 ahááá Teba čaká svadba, a za dlho? Aký typ šiat máš? Nebude sa dať s tým niečo urobiť? My sme sa tiež snažili už pred svadbou tak som si šaty dala ušiť tak aby sa dali povoliť, čo nakoniec nebolo potrebné...NO inak ten účinok bol asi len dočasný lebo už večer som znova trávila so záchodovou misou a dnes ani nehovorím....

mimka287
13. mar 2013

@alysea svadba je 20.04.13, a saty sa daju povolit na brusko je priestor, s tym se pocitali,len ja priberam vasde takkze okrem gulateho bruska takym tempom budem gulata cela 😅 inak dnes mi je dost zle,prvy krat ma napina na zvracanie a je mi dost blbo,aj mam trosku bolesti v podbrusku 😖

helena220
13. mar 2013

no,ja som v 16tt a uz v 9tom som mala brusko take ake mala moja sestra v na konci 6 mesiaca, bolo fakt velke, teraz uz ani nehovorim🙂 musela som nosit uz tehotenske nohavice,tricka. takze ano, je to mozne. Pred 4 tyzdnami sa ma mama spytala, preco som ju klamala ohladne tyzdna tehotenstva, myslela si, ze este dva tyzdne a rodim🙂)))) ale ja mam vela plodovej vody, je to vraj tym, mozno to je tak aj u teba, alebo proste len hormony, genetika, stavba tela..vela veci rozhoduje🙂takze bud pokojna, je to ok🙂

alysea
14. mar 2013

@mimka287 no tak treba rátať aj s tým, že cez prsia bude treba rezervu 🙂 neboj nič určite bude krásna nevesta, žiadna guľka 🙂 fíha možno Ti len niečo nesadlo, alebo Ti prudšie stúpla hladina hormónov, dúfam, že to bolo len krátkodobé a že si už dnes fit. Ja mám bolesti stále ale mám zle otočenú maternicu. Skús si oddýchnuť, trošku poležať, verím, že bolesti pominuli.

mimka287
14. mar 2013

@alysea dakujem si zlata,ja mam male prsia tak sa nebojim ze velmi porastu🙂 ale vcera mi teda bolo dost zle a dnes to pokracuje,bolia ma vajecniky ako pred menzesom,v podbrusku mam take tlaky,uz sa mi zle aj sedi,idem domov a zase prespim cele poobedie,ak to neprejde zajtra uz k lekarovi ☹ asi som zakrikla ze nemam problemy...

alysea
14. mar 2013

@mimka287 no moja tak to mi je ľúto, určite ak to neprejde radšej zájdi k lekárovi. myslím na Teba nech ste v poriadku. btw ja mám tiež malé prsia, ale rastú celkom rýchlo 😀

mimka287
14. mar 2013

@alysea dakujem ti,dufam ze to prejde,som citala ze v druhom trimestri zena prejde do tej pokojnejsej fazy,tak snad si onedlho zacneme uzivat tehotenstvo naplno 😉 hlavne nech su drobci v poriadku,my maminy si to musime troska pretrpiet.drzim palce aj ja tebe 🙂

alysea
14. mar 2013

@mimka287 ďakujem si zlatá, ja som na rizikovom, o dve detičky sme prišli, takže verím, že tentokrát to vyjde, ten kopec liekov a injekcie tomu snád pomôžu. A ono naozaj my to vydržíme lebo ten výsledok bude stáť za to 🙂 počkaj keď si budeme písať aké sme nevyspaté, čo drobce po nociach koncertujú 🙂 🙂 🙂 Ako Ti je? Prešli tie bolesti? Či pôjdeš k lekárovi?

mimka287
14. mar 2013

@alysea juj to som nevedela,tak to ti drzim prsteky este viac,teraz to uz vyjdr,svoje si si uz pretrpela uz musi prist stastie.musim poklopkat,ze teraz vecer mi je trocha lepsie,bolesti ustupili,tak ale nechcem zarieknut,do rana este daleko. A ty ked si na rizikovom beries aj teraz nejake lieky?

alysea
15. mar 2013

@mimka287 to sa teším, že Ti je lepšie. Áno ja beriem lieky a pichám si injekcie a verím, že to bude v poriadku 🙂 Dúfam, že aj dnes sa cítiš dobre, že to bola len nejaká dočasná nevoľnosť 🙂

mimka287
15. mar 2013

@alysea no tak mas to tazke,snazis sa a pretrpis si urcite svoje. Velmi ti drzim palce...a mne je aj dnes fajn,tak snad to bola len chvilkova nevolnost. Este uvidime co nas caka... 😕

alysea
18. mar 2013

@mimka287 Ďakujem, aj Ty sa držkaj nech ste obaja/obidve ok 🙂

tehulka26
29. mar 2013

som momentalne v 11 tt a mam take trosicku brusko,chcela by som sa opytat ze aky ste pouzivali sampon dost mi mastneju vlasy a stane sa ze mam aj lupiny tak mam taky pouzivat proti mastnym a proti lupinam ?viem ze to sem nepatri ale potrebujem poradit dakujem

littlesuzzi
11. apr 2013

ja som v 9.tyzdni no ale uz od 8.tyzdna mam brusko ..ale skor tak nafuknute ako balonik ale za to velke :D

susana13
24. apr 2013

Ahojte milé maminy. Práve som sa dozvedela, že čakám babätko a chcela som sa vás spýtať či si myslíte ze v 4 mesiaci to už na mne bude dosť vidieť. Mám 50 kg. Dakujem za odpoveď 🙂

petkaerdal
25. apr 2013

Ahojte,
Tak ja mam 48 kg a brusko vidno od 8 tt,vravia mi,ze preto,ze som chuda a hlavne aj preto,ze je to uz druhe tehu,vtedy brusko skor vybehne.

lenulikus
23. júl 2013

Caute,ja som podla ms v 9tt+2, koncom septembra mam svadbu (babo nam do nej nejako "samo" vhuplo 😀 , tehotenstvo som zistila nahodou)
Chcela by som sa opytat,asi aky velky airbag okolo bruska mozem ocakavat? Vychadza to na 18tt+6,v albume mam aktualne foto...

zabkakwa
23. júl 2013

ahojte 🙂 ja sa chystám vo štvrtok k doktorovi čo povie, ale mala by som byť v 4 týždni (ešte len) no tak sa mi od piatku nafúklo brucho, že rifle mi síce letia zo zadku ako sa povie,ale akonáhle si sadnem,musím si rozopnúť gombík,lebo ma tlačia :(

mamimonka
23. júl 2013

@lenulikus to je skutočne individuálne.. ja som mala tiež bruško poriadne.. a bola som v 16 tt.. as na svadbe som mala známu čo bola v 7 mes. a mala menšie bruško ako nevesta 😀 😀

mamimonka
23. júl 2013

@zabkakwa úplne kludne môže byť.. ja som od začiatku tehu nezniesla nič na bruchu.. velmi skoro som kupovala tehu gate aby som sa cítila pohodlne. 😅

nufka89
24. jún 2014

Ahojte....my sme cca v 8tt bruško nič a to som chuda ale prsia tie sa zväčšili o ciselko urcite. 🙂 co ma celkom aj tesi bo som nikdy nejake extra nemala

sandrika1986
8. júl 2014

Pri prvom tehotenstve bolo na mne vidieť, že som tehotná v 5.mesiaci tehotenstva, pri druhom tiež v 5.mesiaci a teraz som v 11.tt a zatiaľ nič na mne nie je vidieť,,, 🙂

postsluzby
21. aug 2014

ja som 8tt+1 a už mám oblinku fajnu 🙂

egiginka
27. aug 2014

mesiac pred porodom doktorka na tom kontrolnom kardiografe zahlasila, ze mam velke brucho... a ja ze som mesiac pred terminom apreto som na tom kardiu a ona faaaakt , ja som si myslela, ze ste tucna🙂))) az ked som prenasala vykuklo🙂))... a ja som osobne sa zacala tesit z bruska tak okolo toho 28 tt.... avsak anj v 41 tt v mhd si to nevsimli:(...

safranca15
27. aug 2014

Mne okolo 18-20tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre