Ktoré vitamíny sú tie najlepšie?

miskachrumka
9. jan 2012

Ahojte mamičky chcem sa poradit som na uplnom začiatku druhého tehotenstva 🙂 a chcela by som poradit s akimi vitamínamy mám začat 😒 ktoré sú najlepšie brat len obyčajné magnézium či kupit niečo lepšie dakujem za rady 🙂

Ps:niekomu sa to bude zdat zbytočná téma ,ale pre mna je to dost doležité ! 😉

stardust
9. feb 2012

@miskachrumka tak neviem, co za bulvarne platky citas, ked si dosla k zaveru, ze potrebujes synteticke vitaminy, lebo nemas rada nejaky druh ovocia ci zeleniny.

miskachrumka
autor
9. feb 2012

@stardust ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,!

miskachrumka
autor
12. mar 2012

Baby ktorá tu bereťe centrum maternu ?

paula80
12. mar 2012

@miskachrumka ja som si centrum materna kúpila pred 3 dňami, ale len 30 tab.,keby mi náhodou nesadli,zatiaľ v pohode, do konca prvého trimestra som brala len kyselinu listovú.

miskachrumka
autor
12. mar 2012

@paula80 ja som brala tu kyselinu len dva tyždne potom mi dr povedal že možem brať teda tu maternu že tam je všetko tak ju berem ja mám 90tabl.ale už mi končia na velkú noc 😉
a kúpim si ich asi znova

paula80
12. mar 2012

@miskachrumka ja som tiež prestala brať samostatne kyselinu list.,beriem už iba tú maternu,tam je všetko.

miskachrumka
autor
12. mar 2012

ja som sa tu dakde dočítala ževraj tieto vitamíny nafukujú deti 😕 že su zbytočne velké ?
počula si také niečo ?
ja som totiž pri malom nebrala žiadne vitamíny

miskachrumka
autor
12. mar 2012

neviem čo je na tom pravdy :/ ale každý píše niečo iné ale vela mamičiek si ich chváli a pokial mi vyhovujú nemám prečo ich prestať užívať 😉
ubližiť určite neubližia🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pacica
6. apr 2012

kolko mg ma obsahovat kysl.listova pocas tehotebstva?moja ma 400 ug co ma 200% a som 2 tt?staci to?

zuzu122
8. apr 2012

mne doktorka odporucila brat iba kyselinu listovu, aj to konkretne "fol gravid". vacsina vitaminov (napr. femibion)ktore pozname z reklam, sposobuje ze babatka su prilis velke. K tomu postacuje dostatok ovocia a zeleniny...

baklik
8. apr 2012

@zuzu122 nie je pravda, ze babatka su po nich velke. potrvdila mi to aj gynekologicka a nedavno to davali aj v telke, ze je to len fama. ja som uzivala tehu vitaminy odkedy som zistila, ze som tehotna a maly mal uplne normalne miery 3490 g a 49 cm. pribrala som 13 kg, takze tiez v norme...

baklik
8. apr 2012

1. trimester som uzivala Femibion, potom som presla na GS Mamavit s DHA. mozem odporucit... 😉

baklik
8. apr 2012

1. trimester som uzivala Femibion, potom som presla na GS Mamavit s DHA. mozem odporucit... 😉
http://www.mamavit.sk/p/prefolin

baklik
8. apr 2012

@pacica tak napr. Femibion 800, ktory sa odporuca pre 1. trimester obsahuje 800 mg, cize raz tolko ako beries ty. takisto aj GS Mamavit Prefolin obsahuje 800 mg kys. listovej.
od druheho trimestra staci uz iba 400 mg.

pacica
8. apr 2012

@baklik no do riti a ja beriem iba 400 ug ☹ co mam robit?

baklik
8. apr 2012

@pacica ale zas to tak neprezivaj, nic strasne sa nestalo 😀
ja by som si aspon na 1. trimester zaobstarala nieco, co obsahuje tych 800 mg a tu 400 mg si nechaj na dalsie trimestre 😉

pacica
8. apr 2012

@baklik ja som este nebola ani u doktora,lebo to som prednedavnom zistila a objednat sa budem az v utorok,lebo v angl.zajtra maju zatvorene.citim maternicu,je to zle?ked ju citim?

baklik
8. apr 2012

@pacica nerozumiem ako mozes citit maternicu? mozno len nejake pocity v podbrusku mas na mysli, vsak?
vobec to nemusi byt nic zle. vsak pojdes k doktorovi, uvidis. hlavne sa zbytocne nestresuj. 🙂
tak vela stastia prajem 😉

pacica
8. apr 2012

@baklik dakujem,no sama to neviem opisat,proste citim miernu bolest v podbrusku.akoze zena v tehotenstve vobec nema pocitovat to ze ma nieco v bruchu?ci ako to je?

baklik
8. apr 2012

@pacica tak ja som v 1. trimestri ani "nevedela", ze som tehotna... a potom som samozrejme neskor citila pohyby babatka, tlaky na brusnu stenu, ckanie a tak 🙂

pacica
8. apr 2012

@baklik proste dakedy ucitim bolest ako pred menstruaciou,ale to taku slabu a chvilkovu.

ingrid78
15. dec 2012

@lilli00 Tie webber naturals som si prave kupila, mas s nimi nejake skusenosti?

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskanasa
2. jan 2013

@miskachrumka ja som pri prvom kyselinu listovu vobec nebrala, takže je to v poriadku🙂

miskachrumka
autor
2. jan 2013

@miskanasa ani ja som pri prvom synovi nebrala kys.listovú .....ale pri druhom ano ale len asi 2 tyzdne ...potom som prešla na centrum maternu .....bože a už to bude rok ako som sem písala ....bola som v 4mes a teraz má už malý 4,5mes ako ten čas hrozne letí ☹

vefi89
2. jan 2013

ak vitamíny, tak v prírodnej forme... treba myslieť na to, že aj ten vitamín v tabletke drží niečo pokope, a pod.. nie je to len o vitamínoch, ale aj o prídavných látkach. takže ak máš možnosť, tak papať veľa ovocia, zeleniny a potom nemusíš riešiť nejaké umelé vitamíny. už keby bolo naozaj zle, tak to je iná vec. ale zbytočne by som si ich nedávala 🙂

kkl82
2. jan 2013

kyselinu listovu urcite a ostatne, len ak mas nejake problemy. magnezium moze byt kontraproduktivne, takze ak nemas problemy a neodporucili ti ho uzivat, tak urcite netreba. to iste aj so zelezom, radsej ho ziskavat zo stravy a nie z tabletiek
(v tabl. nebyva uplne ciste a moze sa nepriaznivo ukladat v organoch babatka a po porode sposobovat problemy). takze pestra (a zdrava!!!!!) strava je najlepsi vitamin 😝 pocuvaj svoje telo, ziada si vacsinou to, co potrebuje a v tehotenstve to plati maximalne.
okrem toho by som si davala aj vitamin D (kvoli imunite) a C (tiez kvoli imunite a pre spravny vyvoj babatka). idealne v netabletkovej forme, lebo tabletky obsahuju vela zbytocnych pridavnych a chutovych latok. D-cko najlepsie tekute alebo v rybom tuku a C-cko praskove.

kikaski
2. jan 2013

na začiatku tehotenstva som mala problémy a doktor mi odporučil Femibion 800, tie som užívala prvý trimester...potom som si kúpila Femibion 400, ale tie neužívam pravidelne každý deň...keď mám pocit, že potrebujem doplniť vitamíny, ak náhodou sú dni bez zdravej výživy tak si dám...tiež sa troška obávam, že dieťa môže byť veľké z tých umelín...magnézium užívam tiež, lebo mám sem tam sťahy a doktor mi to odporučil, ale to vacsinou len keď mi je ťažšie, niekedy mám aj dva dni pokoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre