Lekár na 1. prehliadke povedal, že sa mu plod zdá menší

chimenaaa
9. feb 2013

Ahojte tehulky, lekár mi na prvej prehliadke povedal ze som asi v 5-6 týždni a že sa mu zdá že je to menšie než by malo byť... Pýtal sa ma aký dlhý mám cyklus, že ak je 30 dňový je to bežné, že to môže byť menšie... Strašne som sa vylakala, stále na to myslím.... Mali ste s tým niektorá nejakú skúsenosť? Prosím napíšte čo si o tom myslíte.

garfie
9. feb 2013

@chimenaaa Já myslím že takhle brzy není vůbec žádný důvod k panice. Jak ví, ve kterém jsi-víš přesně dobu početí, nebo to počítá od menstruace? Protože to je opravdu jen přibližné. Pokud vím, nejpřesněji se stanovuje stáří plodu (a tudíž i termín porodu) podle ultrazvuku ve 12.týdnu. Hlavně prosím tě-rada i do zbytku těhotenství-pokud něčemu nerozumíš, nebo máš strach, tak se doktora zeptej!!!! Oni často něco plácnou spíš pro sebe nebo něco prohodí, co v podstatě nic neznamená....a tebe to hrozně vyděsí.

blahova_andrea
9. feb 2013

zatím si nedělej hlavu. ono je fakt rozdíl těhu podle ms a nebo skutečné od početí, což ale každá nevíme přesně, protože to většina nedělá jen jednou za cyklus 😉 zatím to vůbec nic neznamená.

livocka21
9. feb 2013

@chimenaaa to sa stava....plod moze byt mladsi ako by mal byt podla poslednej MS....asi si len otehotnela neskor...aj ja by som mala byt uz v 7 tyzdni no podla USG som v 5...kym je tehotenstvo vitalne - teda kym je viditelna reakcia srdca, tak to nie je problem, drzim palce 😉

monikajaco
9. feb 2013

@chimenaaa aj ja som mala odzaciatku "mensi" plod na svoj vek -tyzden .... ale postupne sa to vyrovnalo a teraz je vsetko ok .... nemusis stresovat ak to ma byt dobre tak bude .. nic neboj ....opatruj sa 🙂

zuzulica
9. feb 2013

@chimenaaa Nič sa neboj, naše malé je tiež od začiatku "pozadu" oproti poslednej menzes, ono oplodnenie by malo byť v strede cyklu, ale nemusí byť.Ja mávam cyklus halabala, tak sa naň nedá spoliehať 😉 Inak v 11tt doktorka povedala, že na jej prekvapenie malé dorástlo.Ale stále sme cca týždeň "pozadu", inak všetky parametre sedia, tak sa nič nedeje. Inak je s malým všetko v poriadku 🙂 Jediné,že možno budeme upravovať termín pôrodu

mummy01
9. feb 2013

@chimenaaa mne to dr.hovorila polovicu tehu ze je dcera mensia a ked sa narodila mala 4230g a 52cm...takze az tak vazne by som to nebrala

lily14
9. feb 2013

ahojte,som tu nova a toto je moj prvy prispevok..som tiez tehotna prvy krat v 12tt v stredu som bola na kombinovany test utz a krv ,utz je ok krv o par dni a tiez lekar povedal ze podla velkosti je o tyzden mensie ako by malo,snad to nie je problem...drzim vsetkym palceky a nech uz kocikujeme

matozazzo
9. feb 2013

Moze byt,ak je cyklus cez 30 dni, je tyzden pozadu,mala som to iste 🙂 pre istotu ma Dr.vysetril o 10dni,ci je akcia srdiecka a dnes ma dcerka 5,5r..

chimenaaa
autor
9. feb 2013

baby velmi vam dakujem za reakcie na moju otázku.... reakcia srdiecka asi este nebola, nepovedal mi nic... lutujem ze som sa nespytala na viacej veci, lebo ked mi povedal ze je to mensie strasne som sa zlakla... a v tej chvili ma nenapadlo nic... teraz ma dal do poradne o mesiac teda 8. marca a povedal, ze ak bude vsetko ok tak mi da knizku... dufam ze vsetko bude ako ma byt hlavne v poriadku... zlakla som sa, je to moje prve tehu, vytuzene... dakujem vam vsetkym.... a vsetkym vam prajem bezproblemove tehu a vy ktore uz mate deticky bezproblemovu vychovu a len radosti

lily14
9. feb 2013

musime mysliet pozitivne aj ked nie vzdy sa da 🙂

chimenaaa
autor
9. feb 2013

@lily14 veru nie vzdy sa to da, clovek sa hned zlakne...

majka99999
9. feb 2013

@chimenaaa aj moje bolo o tyzden mensie na zaciatku a potom v 12. tyzdni ukazkove miery presne na den. 🙂 Takze to nemusi nic znamenat.

fiffinkaa
9. feb 2013

moje obe deti boli od začiatku tehotenstva menšie ako by mali byť na konkretny týžden tehu a prvý syn mal váhu 3140 g a druhý syn 3400g, takže ideálny miery aj ked som mala mini bruško 😨.)hlavne že som furt lietala po sone a strašili ma..neboj sa, nič to neznamená 😵

kyri1977
9. feb 2013

mne tiež lekár na prvej prehliadke povedal, že sa mu zdá menší, na každom ďalšom ultrazvuku ale už bol popredu, naposledy v 20+5 bol veľký na 22+0. takže to sa môže ešte veselo upraviť, neznervózňovať sa - počkať na NT UZV, ktorý je tuším v jedenástom týždni robený 🙂

lenka268
9. feb 2013

@chimenaaa ahoj ja som bola u dr prvykrat ked som bola asi v 8 tydzni, spravil mi sono, nic nehovoril a ked som sa obliekla povedal ze srdiecko este nebije a ze sa mu zda ze je " TO" mensie ako by malo byt, tak som sa tam zrovna rozrevala. Bola som mnou moja sestra ktora je tiez zdr. sestra a ked vysla von sestra z ordinacie pytala sa jej co to znamena. Ja urevana a ona mi na to povedala ze co stresujem ze som mohla otehotniet inokedy ako si myslim a tam su rozhodujuce aj dni. Dr. mi kazal prist opat o 10 dni. Ked som prisla srdiecko uz krasne bilo a vsetko OK. 😵

hruska82
9. feb 2013

@chimenaaa U mna plod tiez bol mensi zo zaciatku....no dnes nam uz posunuli termin porodu o dva tyzdne (podla velkosti babatka) 🙂 Takze to nic neznamena!!! Gratulujem a prajem bezproblemove tehulkovanie! 🙂

slavia12
9. feb 2013

mne tiez lekar zo zaciatku vravel, ze je plod mensi (cca o 1 tt), ale nakoniec to maly pekne dobehol 🙂), pokial je akcia srdiecka, tak by som to vobec neriesila. Podla mna to bolo u mna sposobene dlhsim cyklom (36 dni).

katren
9. feb 2013

@lily14
@chimenaaa moji vsetci traja boli mensi 2-3 tyzdne....cyklus 35dnovy a otehu som tesne pred ms

beandy
22. feb 2013

Můj mimísek je taky menší o týden, pravděpodobně jsi otěhotněla později než podle údajné ovulace.. to mi aspoň řekla moje doktorka. 🙂

papucz
22. feb 2013

to vobec neries, nic sa nedeje, ja ked som bola na prehliadke na potvrdenie tehotenstva tak mi tvrdil ze tam nic nevidi, az sono cez brucho ukazalo bublinku, aj keby bolo mensie, to by znamenalo len ze si otehotnela neskor

icer
23. feb 2013

@lenka268 ahoj prosim ta mam nieco podobne oodlams so. Dako 8+4 ale plod vobec nezodpoveda velkostou a tvarom spomenula nieco o potrate uplne saliem necie. Co si mysliet viem ze bola ovulka posunuta najmenej o tyzden uz so. Mama4 sona a zas mam prist oiarok a na lacno cim mi dala na javo potrat .... Ake velke bolo tvoje mimi v mm ak vies ? Moj plod 4,1 mm son na zaciatku 7tt max a srdiecko mi dala plus minus raz ho videla potom zas nie dik za odpoved

lenka268
28. feb 2013

@icer uz si nepamatam kolko mal maly vtedy, ja som pisala ako som to mala ja a co lekar povedal mne. Kazdy pripad je individualny, tak je dolezite co ti povie tvoj lekar. Vela stastia.

jajino
9. mar 2013

ahojky ja som zažila teraz to isté..a to som jej vysvetlovala ,že už pár rokov nemám pravidelný cyklus..tak to bude snád v pohode...18.3. mám íst na kontrolu tak snád z tej mojej dr. dostanem niečo viac 😠 ..inak už premýšlam nad zmenou gynekologičky..nemá niekto radu ku komu íst v Mladej Boleslavy???

michaela737
12. mar 2013

@chimenaaa toto isté do bodky povedal aj môj lekár a tiez som sa vylakala ale ked som nad tym porozmyslala ,,, ja viem svoj mestruacny cyklus lepsie aj kedy bolo babatko splodene ,,, lepsie si to viem vypocitat ci to naozaj je pat tyzdnov alebo sest ,,,, =)

veronkarisko
12. mar 2013

&chimenaaa presne to iste plus to, ze asi to aj potratím a tehu knižku mi nebude ani vypisovať,,, tak som prišla o dva tyžne stale s babom v brušku 🙂 a teraz me to malé čo som mala este potratiť lebo nemalo srdiečko už 7 kg :D

jajino
12. mar 2013

@chimenaaa joo já jsem to dady psala..jedna dr.mi řekla že je to 5 týden..druhá o týden díl že je to 4tt a 6 dní...tak si mám asi vybrat..podle ms.by to mněl být 8 tt...v pondělí jdu na kontrolu tak jsem docela zvědavá..a bojím se ☹

chimenaaa
autor
13. mar 2013

Dakujem vam všetkym za odpovede... Uz som bola na kontrole, babtko dorastlo ma presnu velkost na svoj 10 tt, takze uz som spokojnejsia 🙂

parker36
15. mar 2013

@chimenaaa u nas sa to akosi obratilo ☹ Tebe drzim palce a prajem krasne tehulkovanie az do konca 😉

chimenaaa
autor
15. mar 2013

@parker36 to ma mrzí že sa to u vás obrátilo.... ale verím, že čoskoro zase budeš tehulka... držím palce.... a dakujem pekne

ji2llka
15. mar 2013

Ahoj, já jsem přišla k doktorovi, který mi vypočítal 6. týden, poslal mě na první ultrazvuk, kde mělo být vidět, zda je miminko v děloze a tam mi řekli, že miminko tam ještě není, že jsem teprve ve 4. týdnu. Zatím se zdá být všechno v pořádku a doktor říká že hezky rosteme.🙂 za chvíli jdeme na UTZ ve 12. týdnu a vsadím se, že mi zas řeknou něco jiného.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre