Užívanie magnézia v počiatočnom štádiu tehotenstva

miskamichalka
17. jan 2020

Ahojte. Chcem sa opytat, ci ste brali, alebo beriete mg. Mate niekto skusenost s tymto Mg? Mozem ho v pohode brat? Lekarnik mi ho odporucal, ale som za " dvakrat meraj a raz rez" hlavne mi ide o mnozstvo toto je 500mg je to v pohode, alebo vela? Vdakaaa

ledgerka
17. jan 2020

co takto konzultovat to s lekarom namiesto verejneho fora?

snehulienka8
17. jan 2020

@miskamichalka mne to lekar nakazal brat, tak som to brala, viem preco..ak by mi to lekar nekazal brat, nebrala by som to

alienkami
17. jan 2020

Tiež by som sa radšej poradila so svojim gynekológom. Nech ti povie akú dávku odporúča. A lepšia by asi bola nejaká kombinácia Mg + B6 (prípadne aj s B12 alebo Zn)
B6 zlepšuje vstrebávanie. Darmo budeš brať vysoké dávky ak sa to nevstrebe.

evalin88
17. jan 2020

Bola som na rizikovom a viem ze tieto presne baby museli brat, mala modra krabicka. Ja som tam bola koli prenasaniu, cize som ich nebrala.

miskamichalka
autor
17. jan 2020

@alienkami dakujem, prave preto som to este nebrala, alebo lekarnikove odporucanie ma neuistilo.

lenzas
17. jan 2020

@miskamichalka Ja som ich brala, aj vyssiu davku na den, ale zas predpisal mi to lekar kvoli tomu, ze som mala vyssi tlak.

snehulienka8
17. jan 2020

@miskamichalka som zvedava..preco si si to vlastne kupila?

miskamichalka
autor
17. jan 2020

@snehulienka8 pretoze magnezium je v tehotenstve potrebne a chcela som ho brat ale budem cakat na radu lekara 🙂

alienkami
17. jan 2020

Inak, podľa mňa, 500mg nie je veľa. Ono sa z toho vstrebe možno polovica. Hlavne, keď je takéto čisté.

miskamichalka
autor
17. jan 2020

@alienkami dakujem, pockam na lekara 🙂

jenisjenis
17. jan 2020

zo zaciatku som si davala len sumive a okolo 12 tt 500 mg 2x denne beru niektore dievcata aj vacsie davky

mogaa
17. jan 2020

@miskamichalka ano magnézium je potrebné ale záleží akú hladinu magnézia máš v krvi - podľa toho sa dávkuje😉

clori
17. jan 2020

v tomto magnezku je realne len cca 51mg magnezia, aj to vo forme, ktora sa vstrebava minimalne, takze telo vyuzije len maly zlomok z tych 51mg.

miriam1983
17. jan 2020

@miskamichalka ja ho beriem cely cas,presne toto gynekolog odporuca,aj predpisuje. Ja som baprikla s b6 ci inymi pridavnymi brat nemohla. Musela som len ciste,najma ked beries este nejake tehu vitaminy,je vhodne brat ciste magnezium.

miriam1983
17. jan 2020

@jenisjenis ako pises. Dopucuje sa brat 1500 🙂

miskamichalka
autor
17. jan 2020

@miriam1983
@clori
@mogaa
@jenisjenis dakujem dievcata za vase odpovede 🙂

katulka1141
17. jan 2020

@miskamichalka beries aj ine vitaminy? Skontroluj si zlozenie ci nahodou nemas magnezium aj t tych. Ja si yem tam dam sumive. Lekar mi zatila nekazal davat si magne

miriam1983
17. jan 2020

@katulka1141 tam je minimum magnezia 🙂 a denne je nirmalny prijem v tehotenstve 1500,ked si da 1tbl 500 a pripadne male mnozstvo vo vitaminoch,tak to nic nie je.

katulka1141
17. jan 2020

@miriam1983 aha tak podrobne som to nepozerala.ale ked tu citam, ze to lekar prespisal pri vyssom tlkau dpytam sa toho svojho.

katkaba1
17. jan 2020

@miskamichalka Som v 15.tyždni s dvojičkami a môj gynekolog mi ich predpisal. Beriel 3x za deň, keď ma pichá v bruchu tak aj 4-5x mi kázal.
Čiže k Tvojej otázke - 500mg nie je veľa, keby si si prečítala letáčik : obsahuje 500mg mliečnanu horečnatého dihydrátu, čo zodpovedá 51mg horčíka. Čiže 1 tableta sa rovná nie 500mg horčika ale 51mg.

miriam1983
17. jan 2020

@katulka1141 ja mam zasa zavrate a motaky a tiez ho uzivam a ked mi tvrdne brusko,tak si davam dve.

era777
17. jan 2020

Kludne mozes 🙂 v nemocke do infuzky davaju 2000mg 2xdenne popripade aj 4000mg ....ak zene tvrdne brusko ... 500mg je uplna pohoda, bez obav ... Bezne u netehotnej zeny sa odporuca aspon 400mg denne dlhodobo ... Takze 1tbl 500mg je nic, aj tak sa vstrebe ovela mensie mnozstvo 😉 ked ma telo moc Mg tak ho vyluci, ale pri 500mg sa ti nemoze stat, aby si ho mala v tele nadbytok 😊

eliska13
21. jan 2020

@miskamichalka 90% ľudi ma málo magnézia neuskodi Ti max Ta bude uspavat ukludnovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre