Magnézium v tehotenstve

sylwi23
21. mar 2012

Chcem sa opytat kupila som si teraz vyzivovy doplnok pre tehotne zeny som v 8. TH obsahuje vsetko co potrebujem - je to v praskovej forme ako okrem ineho je tam aj magnesium - 180mg beriem este jednu tabletu denne magnesium tu obsahuje 400mg - neviem ci to nie je prilis vela aj s tou tabletkou? Kolko by sa malo brat vlastne magnesia? Ked som brala pri prvom Th Magnesiu Diasporal a trpela som zacpami v 7.mesiaci pomohlo mi to mala so z toho riedku stolicu to som brala 300mg. Odvtedy co beriem toto praskove mam riedku az hnackovitu stolicu tak 2 az tri krat denne. Môze to byt aj len zo 180mg magnesia? AK vynecham tu tabletu? Inak dufam, ze uz prejdu tie nevolnosti nic mi nechuti jest napina ma na vracanie a pri tom nevraciam-alebo minimalne, na nic nemam chut a mäso mi smrdi. Zle mi je hlavne doobeda a neskoro vecer. A do toho este ta stoica. Prvé tehotenstvo mi teda nebolo tak zle tak si zvykam,uffff pa

leamax
8. apr 2014

@bibianka zajtra sa neda, ordinuje az piatok 😝
ale mate pravdu, radsej si pre doplnenie dam mineralku magneziu obcas a budem luskat oriesky ako marfuska 😀

opicaskorica
8. apr 2014

Mas to z Mg. A vobec naco sa napchavas praskami? Mne to moj Dr. zakazal. Ak mas vyvazenu stravu, tak nepotrebujes nic, len kys.listovu...

leamax
8. apr 2014

@opicaskorica to patrilo komu teraz?

opicaskorica
8. apr 2014

@leamax k otazke 🙂 ci v akej som diskusii 🙂 bavime sa tu o horciku v 8 tt?

leamax
8. apr 2014

@opicaskorica aha, lebo otazka je zpred dvoch rokov, ja ze odpovedas aktualne. tak nic 😀

opicaskorica
8. apr 2014

@leamax haha ... 😀

pondelok2012
7. jún 2014

@sisinka8
ahoj v žiadnom prípade neber magnerot ani magne B6.Hematologička mi povedala že je prísne zakázané tehotným brať magne B6.dokonca aj kardiolog potvrdil ,že B6 spôsobuje že dieťa po narodení neustále plače.Má odvikacie symptomi.Chce svoju dávku. No a magnerot to spôsobilo dcére po narodení nekontrolované trhanie nožičiek a ručičiek. musela som znova brať megnerot aby mala svoju dávku.tiež magnézium to spôsobuje. ešte stále chodíme na neurologiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre