Máte skúsenosť s užívaním lieku Vasocardin v tehotenstve?

janusshka
30. apr 2014

Som v 13 tt a lekár mi predpísal tento liek na podnet gynekológa kvôli rýchlemu tepu, aby sa predišlo všetkým komplikáciám, ktoré v dôsledku toho môžu nastať. Mňa však trápi - zaujíma dopad tohto lieku na miminko. ďakujem za každú odpoveď 🙂

sabina1975
30. apr 2014

ahoj ja som v 41tt lezala v nnemocnici s vysokym tlakom a s arytmiou a davali mi ho 2x1 tabletu po troch dnoch dobehli aby som si nedala uz 7 tabletu lebo vraj sa v tehu nesmie brat hned som podpisala reverz a isla domov rodila som v 42tt a mala je O.K.

any241
30. apr 2014

@janusshka ahoj brala som ho cele tehotenstvo aj pocas celeho kojenia a okrem toho spustu inych liekov maly je tu zivy a zdravy...

janusshka
autor
30. apr 2014

@sabina1975 prepáč, že sa tak blbo pýtam, ale kedy to bolo ?? lebo ja som overovala asi z piatich nezávislých lekárskych zdrojov a že sa podáva v tehotenstve.......len som chcela vedieť aj o nejakých osobných skúsenostiach,

janusshka
autor
30. apr 2014

@any241 ďakujem krásne, som z toho trochu na nervy ale aj tak asi nič nenarobím, musím sa len nejak ukľudniť......ďakujem ešte raz

any241
30. apr 2014

@janusshka nemas za co naozaj je lepsie brat liek ktory dietatko nijako neohrozi ako keby si mala ohrozit seba...

janusshka
autor
30. apr 2014

@any241 no len som sa prelakla, ale aj moj dr. povedal, že najdôležitejšie je, aby som donosila 🙂 ale verím, že všetko bude eňo ňuňo

grossmann
30. apr 2014

@janusshka ja som Vasocardin brala od nejakeho 32tt ...prve tri dni podavania som bola sledovana v nemocnici - teda sledovali dietatko, ci to nema vplyv na jeho srdcovy rytmus a brala som do konca tehu..a pomohlo mi to, mala som taku arytmiu, ze doktor sa az zhrozil, ze vobec zijem, ze to este nevidel 🙂🙂🙂az mnou trhalo, najma v klude (spanok, lezanie, pohodlnejsi sed)...po porode zrazu vsetko ok, takze tlacilo babo..

any241
30. apr 2014

@janusshka neboj bude to dobre 🙂

sabina1975
1. máj 2014

@janusshka teraz v novembri

janusshka
autor
1. máj 2014

@sabina1975 ďakujem, no tak neviem, viem že je to na búšenie srdca úplne bežne dávaný liek tehotným 😒 preto ma tak zaskočila tvoja skúsenosť....no snáď bude všetko vporiadku, ja asi nemám moc na výber

sweetsuzi
1. máj 2014

Aj ja som ho brala cele tehotenstvo - tiez na busenie srdca - a vsetko je ok

janusshka
autor
1. máj 2014

@sweetsuzi ďakujem 🙂

denduska
2. máj 2014

@janusshka ja som brala Egilok, to je to isté (metoprolol) a všetko je ok. Mám dosť blbú arytmiu, ktorá ma veľmi obmedzovala, takže som to brať musela. Je to jediný betablokátor, ktorý sa bezpečne môže v tehotenstve, to mám info priamo od arytmológa 😉

janusshka
autor
2. máj 2014

@denduska jej ďakujem, no v tom vasocardine sa píše, že metopropoli........takže to je v pohode hej?? 🙂

denduska
2. máj 2014

@janusshka áno, je to v pohode 😉 nemusíš sa báť. Ja som to brala aj pri druhom aj treťom tehu (aj medzi) a dcérky sú zdravé, aj sa narodili s dobrou váhou (3610, 3430). Betablokátory totiž môžu spomaliť rast bábätka, preto sa nemôžu v tehu, okrem tohto.

janusshka
autor
2. máj 2014

@denduska si veľmi zlatá ďakujem 🙂

zabka79
19. jún 2014

@janusshka ahoj, chcem sa ťa spýtať či ten liek ešte užívaš a či je všetko OK. Mne ho teraz predpísali na arytmie a tiež mám strach z dopadu na bábo.ďakujem 🙂

mimasimi
19. jún 2014

@janusshka Ahoj ja som ho užívala pri prvom aj pri druhom tehotenstve. Užívala som ho aj pred, no, ale je zaujímavé, že po druhom tehotenstve ho už neužívam vôbec, a ťuk ťuk, dobre, už sa tretí rok držím, žiadna arytmia ... 😉 . Deti sú okej, neboj, nič, ale chápem Ťa .... 😉

mimasimi
19. jún 2014

@zabka79 neboj nič, užívala som ho aj ja a aj počas kojenia a deti sú okej .... 🙂

janusshka
autor
19. jún 2014

@zabka79 zatiaľ je všetko v poriadku, ja som potom cez známych oslovila pediatrov, gynekológov a tak ľudí s novorodeneckých a tiež mi potvrdili, že ten liek sa dáva bud. mamičkám a detičky sa rodia zdravé 🙂 tak ja som sa už tiež ukľudnila, zo začiatku som bola v riadnom strese, ale bábo bolo zatiaľ na každej kontrole dosť veľké (a myslím, že len na veľkosť môžu mať keď tak vplyv-že sa narodí trošku menšie)..............dnes máme utz, tak dám vedieť 😀 😀
veľa zdravíčka prajem

zabka79
19. jún 2014

@mimasimi
@janusshka ďakujem dievčatá...tiež mám z toho obavy aby sa nespomalil rast, nakoľko mi hrozí predčasný pôrod a som iba na lôžku chcem aby malinký pekne rástol, u nás sa každý týždeň a každý gram počíta aby bol silný keby niečo 🙂 tá arytmia je hnusná....mám také obdobia kedy je to horšie a potom lepšie...ale ak mi to začne zase v plnej paráde tak si ho určite nasadím 😎

mimasimi
20. jún 2014

@zabka79 podľa mňa, bábatku škodí skôr tá arytmia, ako ten vasocardin ... 🙂. No, skús sa popýtať a daj si spraviť mineralograf z krvy. Mne tak došli na to, že arytmiu mi spôsoboval nedostatok draslíka a potom mi predpísali draslík s 24hodinovým uvoľňovaním do tela a potom to prešlo. Nikdy by ma nenapadlo, že to spôsobuje draslík ... 😉

miamia3
20. jún 2014

@zabka79 ahoj, ja ho beriem od začiatku tehotenstva podĺa potreby, každý Dr. mi potvrdil, že sa berie bežne, nemá sa čo stať, neboj sa.

zabka79
20. jún 2014

@mimasimi áno ten draslík som mala zistený aj ja že je pod limitom a to týždňa bolo po problémoch (asi 3 roky do zadu)...ale teraz sa mi to vrátilo pozerám výsledky krvi - draslík mám 3,87 a hodnota je 3,8 až 5...čiže je na spodnej hranici....ježiši že mňa to nenapadlo skôr...bude to tým....ale mne žiadny draslík nepredpísali....

zabka79
20. jún 2014

@miamia3 takže ho neberieš v kuse? iba ak pociťuješ arytmiu?

miamia3
20. jún 2014

@zabka79 ano iba vtedy, zo začiatku tehot. to bolo denne asi do 13 týždňa, neskôr už len sem-tam, ja si dávam pol tbl z 50 mg obvykle, doktorka mi kázala stále, ale ja ho roky beriem podĺa potreby, tak aj teraz si ho dám keď treba.

zabka79
20. jún 2014

@miamia3 ďakujem 🙂 tiež mám tak v pláne, nie stále to brať ale iba pri problémoch...veď uvidím...

zibi
28. nov 2014

baby ten vasocardin sa berie len na tu arytmiu ? on vam aj znizoval tlak a tep? cize v tehu sa moze brat?

katkaajurko
1. júl 2016

@any241
@janusshka
@zabka79 baby takze vasocardin ok v tehotenstve? aj na konci? ja pomalicky zacnem 9 mesiac, mavam arytmie a na ne mam vasocardin ale lekar povedal na konci nedavat (mam ho pohotovostne,ked citim,ze to na mna moze prist) ale posledne dni mam taky blby vysoky tep ,ze som si dala polku tabletky.... nespomalilo vam to prietoky alebo nieco ine?

any241
1. júl 2016

@katkaajurko ja som ho brala stale aj pocas kojenia nemohla som byt bez neho......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre