Menšie dieťatko. Koľko cm by malo mať v 10. týždni tehotenstva?

maryx
12. aug 2006

Ahojte, ma niektora z vas tiez takuto situaciu? Moje malicke by malo mat v 10 tyzdni okolo 7 cm a podla ultrazvuku malo len 2,3 cm...je to normalne? Normalne sa zacinam obavat. Poradte prosim

zuz11
12. aug 2006

ahoj maryx, pri tej dlzke nemas nahodou skratku CRL ? moj Drobec mal v 10+5tt 3.27cm a nie je to cela dlzka mimi 😉

maryx
autor
12. aug 2006

ahoj zuz11, no mam tam napisane SSL, ale ultrazvuk je robeny v nemecku takze neviem ci je to cela dlzka alebo nie...Ale robim si troska starosti, ci je to ok, alebo nie

zuz11
12. aug 2006

maryx, vies mimi ani v knizkach nedavaju celu dlzku ale iba od hlavicky po kostrc 😉 a v 10tt uvadzaju 31 az 42mm (od hlavicky po kostrc) a v deviatom tt 22 az 30mm (od hlavicky po kostrc) tak bud pokojna, je to ok 😉

maryx
autor
12. aug 2006

no dr mi povedal ze je to po kostrc, takze asi by to malo byt v poriadku, sice nie sme uplne v norme...ale co uz 🙂 ale aspon male neni po jeho ocovi, ktory ma skoro dva metre, lebo neviem kto by to porodil 😀

zuz11
12. aug 2006

maryx, a neupravili Vam termin porodu? nam podla prvehu uzv pridali 5 dni 😉

maryx
autor
12. aug 2006

no do knizky mi dopisal k povodnemu terminu moznost 7-10 dni neskor...tak uvidime. Ale asi sa ta velkost nezda uplne ani jemu lebo idem uz na 4 uzv behom tehotenstva.

tonicka
13. aug 2006

maryx, bude to dobré uvidíš. Myslím, že ti len posunú termín. Kamarátke takto posunuli až o 5tt neskor lebo sa im zdala maličká, a napokom sa malá narodila medzi prvým a druhým termínom, takže akože skor, ale mala 3100g a 51cm. 😀

maryx
autor
13. aug 2006

dakujem za ukludnenie, ide len o to ze som sa trosku vystrasila pri pohlade na velkosti co su uvedene v mudrych knizkach. Ale keby nie je nieco v poriadku tak aj dr by mi povedal, nie? Trosku ste ma ukludnili a tak len dufam, ze nase malicke bude v poriadku a zdrave...velmi sa nan vsetci tesime 🙂

katrin
13. aug 2006

maryx, neboj sa.. ja mám tiež podľa uzv každé bábo inak veľké.. 😉

maryx
autor
13. aug 2006

katrin, diky 🙂

nevesta
13. aug 2006

Kamosku cele teotenstvo strasili, ze ma podla UZV male babo, dokonca aju koli tomu aj prijali do nemocnice a Sofia mala 3500 g pri narodeni, takze si z toho nic nerob 😉 😔

k.a.t.k.a.
13. aug 2006

aj to moje je maličké 🙂 ja mam pocit že som v 21tt už mesiac 🙂 mne z 10.dec. posunuli termín na 23.dec 😉 Načo mi moja gynekologička povedala že nie každý musí rodiť 4kg bábatká 😉

maryx
autor
13. aug 2006

dakujem vam baby, velmi ste mi pomohli, lebo uz som sa zacala obavat

tonicka
13. aug 2006

maryx, myslím že sa každá obávame, len každá možno trošku pre niečo iné 😀 Myslím, že je to normálne. 😀

alexandra
13. aug 2006

maryx naozaj sa neboj, ak by bol problem, lekar by Ti to povedal.. A presne ako zuz napisala, meria sa od hlavicky po kostrc, kdezto mudre knizky hovoria o dlzke aj s nozickami.. Pokoj a uzivaj si tehulkovanie 😉

greta
13. aug 2006

ahojte, z veľkosti bábätiek v brušku si netreba robiť zbytočné vrásky na čele. Po piatich rokoch čakáme druhé bábätko a znova sa mojej lekárke zdá menšie - už mi posunula aj termín z 2.januára na 17.januára. Stále je to lepšie ako o celý mesiac ako pri prvom. Opäť podľa veľkosti. Veľakrát sama nechápem, prečo sa snažia tak presne merať bábätká, keď sa to aj tak takým vybavením ako majú naše nemocnice veľmi odmerať nedá. Často tak budúce mamičky vystrašia. Popritom je to väčšinou už dané v genetike atď. Ja mám choré obličky, som nižšieho vzrastu, pochádzam z dvojičiek - tiež som sa narodila ako 1680 gramový človiečik. Hoci dnes to na mne nevidno. Pri prvej dcére mi povedali, že nemôžem rodiť, že dieťa má len 1500 gramov a keď sa narodila o pár dní, mala 268O gramov, 47 cm a rozhodne jej nič nechýba. Dokonca má teraz 4 a pol roka a váži 22kg. Preto sa netreba až tak znepokojovať. Veď keby bol skutočne nejaký problém, AFP test by to určite poodhalil. Všetkým budúcim mamičkám želám veľa krásnych chvíľ počas tehotenstva i s bábätkom v náručí. 🙂

dea
13. aug 2006

ahojte aj moja svagrina robila minuly rok v novembri a ked bola na prietoky, bola na 3D ultrazvuku tak jej povedali, ze malicky ma sotva 2500 gr.,, tak sme sa smiali ze aky maly sa narodi, a ked sa narodil o 2 tyzdne tak mal skoro 4kg, 53 cm,, takze tie udaje o velkosti su myslim si onicom.

alexandra
13. aug 2006

Naviac staci aby bolo babo trosicku v inom uhle, co sa v 12tt este poriadne vidiet neda a hned je to o pol cm menej..

maryx
autor
13. aug 2006

Dakujem baby za vysvetlenie. Mate pravdu, ze si netreba lamat nad tym hlavu, kym sa to dr. zda v norme. Mna to len trosku zneistilo ze behom tych troch mesiacov som bola uz na troch ultrazvukoch a o dva tyzdne idem na dalsi, a je to vlastne len kvoli tej velkosti, aspon tak mi to dr. povedal.
Ja si robim tie starosti preto, ze je to velmi vytuzene baby, a velmi sa nan vsetci tesime a dufame ze je a aj bude zdrave.
Este raz dakujem.

husenka
14. aug 2006

to je nejak často...ja som bola na začiatku a pojdem až v 20 tt. a potom v 30 až bude všetko O.K. 😒 tak chvíľu potrvá, kým ho uvidím 😉

alexandra
14. aug 2006

maryx obcas je treba babo lepsie sledovat, najma ak je o nieco mensie alebo vacsie ako podla TP, co ale neznamena ze nie je v poriadku. Naozaj sa nie kazde babo busi narodit 4kg. Naviac ak by nebolo v poriadku, telo sa s tym vysporiada, nenadarmo sa hovori, ze do 12tt je rizikovych a Ty uz si v nom a ani sa nenazdas a bude Ta male kopat 😉

Ja som tiez bola na zaciatku tehu 3x, lebo bolo treba kontrolovat ci je to zdrava tehotnost a teraz m caka morfologicky.. A vsetko je v najsamplepsom poriadku 🙂

zuz11
20. sep 2008

cema • Dnes o 21:38
kamaratka caka dietatko a je v 16tt mierami 8cm a necelych 50 g ma niektora takuto skusenost a narodilo sa je zdrave dietatko? o tyzden ide na kontrolu a doktor povedal ze ak nebude rast je to predzvest potratu. Poradite?

zucha • 1d, 12tt • Dnes o 22:13
no tu sa asi moc radit neda. Dolezite teraz je, ze lekar to vie a ze ju bude sledovat. Keby nieco existovalo, ako pomoct babatku narast, urcite by jej to povedal. Ale pre ukludnenie, poznam 5 mamiciek, ktore donosili dieta do 40tt a napriek tomu ich deti nemali ani tri kila a su uplne zdrave. Nie kazdy rodi valibukov

juzanka151
28. jan 2015

@zuz11 a co to presne prosim ta znamena ?

alsace86
11. mar 2015

ahojte 🙂 ja som v 9. tyzdni a dnes na ultrazvuku malo malinke 14 cm. V 6. tyzdni malo 2 cm. Som sa este tesila, ze ako super narastlo, ale ako to tu citam, tak to je nejaky privelky prirastok.

alsace86
11. mar 2015

prave som zistila, ze neviem ten ultrazvuk citat. cize to nie je 14 cm..... a neviem kolko to vlastne je teda 😀 takze nabuduce sa musim spytat. Len je tu obtiazna komunikacia, lebo som vo FR, nehovorim po FR a priatel mi vsetko preklada do nemciny a potom je to cele take komplikovane, ze sa vzdy zabudneme nieco spytat.

luta13
14. mar 2015

@maryx myslim, ze 7cm je Vela - to mas zle info...spoluziacka je teraz v 16.tt...a jej dietatko meria 10,4 cm...a je v norme...moje dieta meralo v 9.tt+3 tiez 2,8 cm a je v norme...takze si uplne v norme podla mna...tych 0,5 cm tam nie je az tak vela...uvidis, ze za mesiac uz budes mat babo väcsie a nebudes skumat az tak velkost...je to len prvotny strach, neboj, ak bije srdiecko a ste zdravi, je to o.k...a nie kazde dieta rastie presne podla nejakych tabuliek, je to individualne...nezufaj a netrap sa...vsetko bude o.k....;-)

luta13
14. mar 2015

@alsace86 urcite nema 14cm...to by bol obor...a ako pomocku, aby si sa nezabudla opytat doktora, co potrebujes, vsetko si postupne zapisuj a potom mas istotu, ze na nic nezabudnes...a co sa tyka fotky z ultrazvuku, ja tam mam tiez napisane nieco, ze 10cm...no nie je to dlzka babätka, je to neviem aky rozmer...no lebo povedal mi, ze babo meria 2,8 cm...v 9.tt.+3...takze pohoda, neboj sa...urcite je vsetko o.k....:-)

marianna275
14. mar 2015

V 9+5tt mal moj drobec 3,3 cm a dufam,ze budeme dalej pekne rast 🙂

katrina9
5. sep 2015

Ja som v 11t+5 dni a na ultrazvuku mam az 7,8 cm... nie je to vela ?

tomasko27
18. sep 2015

V stredu som bola na sone 10+4 a dr mi povedal ze 11+0 a 4,4cm a som videla ako kopalo nohami rukami rozhadzovalo a vyzeralo to ako keby mi kyvalo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre