Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Moja skusenost - prisli sme o babo

Spontánny potratAko pomôcť a podporiť ženu po spontánnom potrate
astina
26. sep 2019

Ahojte,
chcem sa s vami podelit o moju skusenost...prave sme sa to dozvedeli a nielenze potrebujem vyventilovat, ale myslim, ze kazda skusenost je dobra.
16.8. som zistila, ze cakame babo. V kuse som bola unavena, mrcha meskala uz tyzden...tak sup zenskej. Na sone uz bolo krasne vidiet obidva vaky tak dr hovori ze to bude taky 4 az 5 tyzden. Mala som prist o tyzden, ze uz mozno bude vidiet aj srdiecko, nebolo, tak ma poslala do nemocnice na lepsie sono - tam nevideli tiez ale nerobili sa z toho ziadne zavery, proste je asi len skoro, hovorila som im, ze ovulaciu som mala posunutu aj dlhsi cyklus, tak ze vsetko OK a o tyzden som sa mala hlasit. Stale vsak nebolo vidiet plodik, tak dr vtedy hovoril ze asi z toho nic nebude, a bude to anembryomola a cojaviemco (viete si predstavit ten preplakany vikend)...ale ze dobre dajme tomu tyzden...to som uz nestihla lebo par dni nato som zacala spinit tak sme utekali na pohotovost, kde sa dokonca ukazal aj plodik. Po tyzdni ma prepustili domov, lebo uz nam aj srdiecko bilo takze sme boli vystastneni vsetci. Den po navrate z nemocnice som znovu zacala spinit tak sup na kontrolu....najstarsi doktor co tam bol hovoril, ze to je sposobene bakteriou ktoru si vsimol vo vysledkoch z vyteru, tak mi dal ATB, ze ved toto je zdrave tehotenstvo, o tyzden kontrola. Spinenie prestalo, plodik vsak skoro vobec nenarastol (stale 3-4mm) ale aj tak....ze tomu dame este sancu...no a den po tom, cize vcera, ma uz tolko neboleli prsia ale inak ani krce ani nic...az dnes rano som zacala spinit....tak znovu doktorom a veru zle nedobre...HCg kleslo z 11500 na 9000 a z plodiku na sone uz bola iba masa plavajuca vo vaku, bez akcie srdiecka... zajtra idem na kyret :( vraj uz je to cca tyzden co nezije (cize tesne po tom, ako mi povedali, ze je to zdrave tehotenstvo), tak aby som nedostala nejaku infekciu alebo krvacanie. A navyse, lahsie sa nam s tym zmieri asi, nez cakat doma kym potratim :( tolko moja skusenost, tri tyzdne nas natahovali, raz dobre, raz zle...ale uz vieme kde je pravda a mozme zacat proces zmierovania sa s realitou a ked budem OK fyz aj psych, zacneme sa snazit o druhe 🙂
Vopred dakujem za moznost sa vyventilovat a dufam, ze tato skusenost niektorej z vas pomoze nepodcenit veci, ktore proste citite ze nie su tak, ako by mali byt.

veronikaszabova
26. sep 2019

@astina ber to tak, ze priroda to zariadila po svojom - mozno plod nebol OK...

astina
autor
26. sep 2019

@veronikaszabova ano tak to beriem, tym sa utesujem 🙂

ddomka
26. sep 2019

@astina bola som na tom v roku 2017 úplne rovnako po kyrete som si vypila víno poriadne sa vyplakáva zápalila si cigaretu a dnes mám krásnu 10 mesačnú dcérku a som v 6 mesiaci so synom 😂♥️ Takže všetko zle je na niečo dobre musíš sa situacii postaviť čelom a neopúšťat sa viem je to veľmi ťažké ale radšej skôr ako neskôr 🤗🤗💋 prajem veľa síl 🎈🧸🤜🏼

kataka10
26. sep 2019

@astina Tiez som si to zazila tento rok. Najprv sa neukazoval plod, potom som dostala poriadnu virozu a v nemocnici gynekologicka povedala ze plod vidi aj akciu srdca, lenze nabehli mi horucky a po dvoch tyzdnoch na kontrole uz nebolo vidno vobec nic aj prsia splasli a stena maternice sa uz zacala odlupovat. Vecer som sa rozkrvacala a isla na kyret. Ale nakoniec som tri mesiace po kyrete otehotnela a dnes uz mame uspesny 21tt, tak verim ze tentokrat vsetko dopadne dobre. Takze hlavu hore. Je to sok ale bohuzial priroda je neuprosna a stava sa to dost casto. Treba sa oklepat a ist dalej, ono sa to nakoniec podari 😉

astina
autor
26. sep 2019

Dakujem, baby. Ako som celkom OK, ked clovek vie na com je, uz len kyret zvladnut a hotovo. Lebo hah...mne mozu nechty trhat, kolena vrtat ale tieto zenske veci...joj na to som hakliva :D ale zvladnem to, musim. Vdaka este raz!

lenusik35
26. sep 2019

Ja som zatial stale po potrate do par mesiacov otehotnela. Prve tehotenstvo skoncilo potratom a naslednou kyretazou v 9tt. Po styroch mesiacoch som otehotnela a nastastie aj porodila, sice sekciou a predcasne, ale mam zdravu dceru. Po dvoch rokoch sme sa zacali snazit o dalsie dieta. Po polrocnom neuspechu som konecne otehotnela, avsa potratila v 7 tt, kyretaz nebola potrebna. Do dvoch mesiacov som znova otehotnela a momentalne som v 21 tt, tak snad to uz dotiahneme do uspesneho konca. O tretie sa urcite snazit nebudeme. Vsetko sa da zvladnut, len treba dufat v stastny koniec 🙂

modrykoniicek
26. sep 2019

Vieš ono lepšie je sa na začiatku asi až tak netešiť a byť upovedomená, že jednoducho tie 3 mesiace sú rizikové.Ja síce o tom (H) viem a len rozmýšľam nad tým ako to budem musiet brať ja keby sa mi to prihodilo ale neboj sa... Určite je všetko tak ako má byť a tvoje telo vie čo robí.Možno ťa ušetrilo ešte väčšiemu sklamaniu.Hlavu hore 🙂 je dobré, že si sa vyrozprávala ale nebuď smutná pretože tvoje bábo si k tebe nájde cestu ❤ Prajem veľa šťastia.

hettinka
27. sep 2019

@astina ak môžem poradiť, pri ďalším tehotenstve, ktoré verím, že bude, nebehaj na sono tak skoro. Počkaj aspoň do 8.-9. tt (keď ti bude meškať tak 4 týždne) a potom chod. Poznám viacero zien z okolia, čo začali špiniť po vyšetreniach a sono vo veľmi skorom štádiu tehotenstva. Možno náhoda, možno nie.
Tak skoro aj tak nič poriadne nevidno a musia zo viackrát kontrolovať.

maciatkoe
27. sep 2019

@astina
@hettinka akurat som jej isla pisat, ze sono je nebezpecne a ona ho mala robene tolko krat, ze to by snad aj uplne zdrave embryjko potratila. V zahranici robia sono asi 3 krat za cele tehotenstvo. Tu maju zato lekari peniaze od poistovni tak im je jedno kolko krat sono robia. A robia ho aj uplne v zaciatkoch tehotenstva, ked este je emryjko uplne slabe. A potom potrat.

zeytin
27. sep 2019

Môže ti byť povzbudením, že nás tu je takých veľmi veľa s podobným osudom ako ty. Úplne ti rozumiem...

astina
autor
27. sep 2019

@hettinka ano presne toto som si hovorila... Ze skor ako 9tt tam nepachnem... Nemam zapotreby tieto natahovacky.

astina
autor
27. sep 2019

Dakujem vam baby za povzbudenie, akurat mam po zakroku. Trosku bolesti ako pri mrche ale da sa to

sasha07
27. sep 2019

@astina podobne som si prežila.. akurat u mna všetko ok až do 8 tt v 12 tt som začala krvácať zevraj sa vývoj zastavil okolo 8-9tyzdna ..rozhodla som sa počkať do pondelka keďže to bolo v sobotu, ale bolesti som mala take aj krvacanie že nakoniec ma brala sanitka..pozratila som v podstate doma ale kyret mi robili ešte v ten večer..s tehotenstvom som sa zmierovala dlhšie ale s potratom som sa nevyrovnala doteraz.. bolesť sa zmiernila ale zabudnut sa neda.. veľa síl ..

lidazu89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaruska_12
4. okt 2019

Ahojte aj ja by som sa chcela poradiť 4.9 som šla k doktorovi že som asi tehotna na ultrazvuku ale nič nebolo tak my vzal krv a ze mam prísť 11.9 keď som prišla hodnoty hcg boli 300 a na ultrazvuku gestacny vak 10 mm podľa ultrazvuku 4 týždeň , objednal ma na 2.10 kde na ultrazvuku bol 21 mm gestacny vak a prázdny podla doktora by som mala byt v 9 TT podľa poslednej menštruácii ale brali mi krv a hodnoty hcg boli 23289 v pondelok mam ísť na posledný odber a ultrazvuk a potom na kyret. Viem ze som otehotnela koncom augusta a mam dosť nepravidelnú menštruáciu, je ešte nejaká šanca ze sa do pondelka stane zázrak? :( nekrvacam a bokliama len troska krize brucho vôbec

astina
autor
4. okt 2019

@jaruska_12 hm ved hcg mas pekne vysoko... Ak ti klesne tak je to jasne ale hm uz su to 4 tyzdne od prveho sona... Je mozne ze si predsalen otehotnela neskor. Takze este pockaj ale akonahle zacnes spinit alebo mat bolesti tak utekaj. Daj vediet ako si dopadla a drz sa 🙂

jaruska_12
4. okt 2019

Astina ďakujem je niečo neskutočne čakať do pondelka stále mam nejakú v sebe nádej a zároveň som pripravena aj na najhoršie 😪 Prve tehotenstvo som mala úplné bez problémov a teraz toto určite sa ozvem ďakujem za povzbudenie 💖

Tu začni písať odpoveď...

Odošli