Môže mi v 9. týždni rásť bruško?

bajaaaaa
17. dec 2013

ahojte, toto je moje prvé tehotenstvo, v ktorom som nepotratila. chcem sa opýtať, som v 9 tt a všimla som si že mi trošku narástlo bruško, môže to byť lebo sa mi to iba zdalo?? Ďakujem

darzneba
17. dec 2013

@bajaaaaa nie, je to zadrzana voda. plod ma asi 7-10mm

luciannka83
17. dec 2013

Jasné, že ti už môže byť troška vidieť bruško. Hlavne ak si štíhlej postavy. Bábo už je veľké ako malá myška. 🙂

dadushe
17. dec 2013

@bajaaaaa Podle mě je to ještě brzo🙂 Děloha je zatím schovaná hluboko v pánvi, spíš budeš mít možná bříško nafouklé ze zpomaleného trávení nebo zadržuješ víc vody ( je to dáno hormonálně a v těhu je to normální)..🙂 Ten pravý pupek teprve přijde🙂

mikinko223
17. dec 2013

@luciannka83 no neviem, ale to ma max 10 mm, takze 1 cm, mozno o nieco viac, ale brucho mi zacalo rast po 5 mesiaci, nie som silna vobec a mala som 4 kilove dieta. ak ma trosku vydute brusko, nie je to z rastu maternice, ale je to zadrzana voda.

m_ij_ka
17. dec 2013

@bajaaaaa ak máš štíhlu postavu tak áno, môže to byť vidno. 🙂

slozika
17. dec 2013

lekar mi vravel, ze to je iba vplyvom hormonalnej zmeny, zadrziava sa voda v tele a brusko hned vyskoci, ale nie je to babatkom ( myslim nie velkostou babatka), preto si aj zeny po 7 tyzdni kupuju tehotenske nohavice, lebo ich povodne tlacia, ale ze to je voda

bajaaaaa
autor
17. dec 2013

No neviem, som sice pevnejšia, aké všimla som si to po vycikani keď som som si ľahla na chrbát... No uvidím čo mi povie dr...

mariamihalikova
17. dec 2013

Ja som v 11 tt a vyzerá to ako by som bola na konci 4 mesiaca ...je to druhé tehotenstvo, i pri prvom som mala hneď bruško (ale nie až takto skoro) a potom som mala vééľmi veľké, všetci si mysleli, že čakáme dvojičky 😀 a malý bol aj veľký, takže tipujem , že aj tentokrát to bude riadne banďoro ... aspoň to tak vyzerá 😀 😀 podľa mňa je to veľmi individuálne .... každý organizmus je iný

miku1
17. dec 2013

@bajaaaaa Môže ti už rásť bruško. 🙂 Ja som musela nosiť tehotenské nohavice už po 8 týždni. Keď si štíhlej postavy, tak ti bruško vyjde skôr. Ja som pri druhom tehotenstve už vo 4 mesiaci vyzerala tak, ako iné baby tesne pred pôrodom. Nikdy nezabudnem na tie prekvapivé pohľady ľudí, keď zistili, že nerodím o 2 týždne ale až o dobrých 4-5 mesiacov 🙂

ivet1371
17. dec 2013

@bajaaaaa mne tiež zo začiatku nafuklo bruško 🙂

zuzananina
17. dec 2013

@bajaaaaa aj ja som v 9tt podla posledndj MS podla sona v 8tt a uz tiez mam brusko.Nohavice uz nezapnem nosim leginy

bajaaaaa
autor
18. dec 2013

No ja tiež už nosím len leginy alebo tepláky.... Viacero ľudí mi povedalo že je to možné aby mi už bruško vykuklo.... No uvidím čo povie dr 🙂 uvidíme 🙂 a ďakujem za vaše názory 🙂 je asi fakt pravda zr každá žena to má inak... Keď sa to tak vezme toto je moje štvrté tehotenstvo, i keď prvé v ktorom som sa dostala takto ďaleko.... No uvidíme čo bude 🙂

vlada2401
18. dec 2013

Juj no moze na mne hned kazdý videl, ze som tehula 🙂 brusko som mala uz v 7 týždni nafuknute a potom sa len zvacsovalo 🙂

veronicka1901
18. dec 2013

Uplne individualne to je podla mna. Ja som uz v 7. tyzdni nezapla nohavice, ale potom brusko rastlo velmi pomalinky, v piatom mesiaci bolo uplne malinke.

moonglow
18. dec 2013

@bajaaaaa v druhom tehotenstve som musela zacat nosit tehotenske nohavice uz v 8tt... zvacuje sa cela maternica, telo sa pripravuje na velku zmenu, takze ano, brusko uz moze byt vidno ... ja som na konci druheho trimestra vyzerala ako tesne pred porodom... no a v termine si kazdy myslel, ze cakam minimalne dvojicky ... vsetko, co som pribrala, slo do brucha ... ale zase, druhy "drobec" aj mal o kilo viac ako prvy 😉

1lulu1
18. dec 2013

Ahojte dievcence .. ja som bola včera na utz som v 9tt a presne na to som sa pýtala lekarky ...povedala mi ze babo má 22mm takže to nie je spôsobené ním ale že je to plodova voda ...a keďže ja mám 43kg a 155cm tak že prvé kde sa to ukáže tak že to bude na brúsku ...

zdenkalv
21. dec 2013

@bajaaaaa tak sme na tom asi podobne, moje tretie ale zaroven aj prve tehotenstvo co sme sa dostali takto daleko 🙂
ja som uz v 9tt, som bola na kontrole tento tyzden, babo ma uz 2,5cm co som bola prekvapena a uz bolo vidiet ako sa vrti.na mne sice az tak nevidno, ale rastie mi uz tiez brusko a to som daleko od stihlej 😀

bajaaaaa
autor
22. dec 2013

@zdenkalv som rada že v tom nie som sama 🙂 tak ti držím palceky aby si to dotiahla do šťastného konca 🙂 a budem rada ak napises ako sa vám darí 🙂 tak ono baba nemusí byť štíhla aby si všimla či jej rastie bruško 🙂 ono to vidno aj na pevnej 🙂 ešte raz, držím ti palceky 🙂

zdenkalv
22. dec 2013

@bajaaaaa no tak to uz musime dotiahnut 🙂 ja robim vsetko pre to.a este mi aj zamestnavatel pomohol, kedze som dostala vypoved....takze fakt oddychujem a nestresujem sa.
ja som strasne rada ze rastie, aj ked som uz schudla skoro 3kg, nechuti mi jest.a ked mi nieco chuti, urobim si to...ani sa toho nedotknem....

bajaaaaa
autor
23. dec 2013

@zdenkalv áno to som aj ja tak na tom, najprv chuť a potom nič z toho 🙂 aj ja som doma, nepracujem tak len oddychujem.... ja si tiež hovorím že toto sa už musí podariť 🙂 na to zle ani nemyslim🙂 a nemyslí na to ani ty a bude dobre 🙂 ale som rada že sa ozvala baba ktora si prešla tým istým ako ja 🙂 aspoň sa mám. S kým porozprávať 🙂

zdenka270921
23. dec 2013

ja som si "videla" brusko tiez uz od druheho mesiaca, ale asi to bolo tou zadrzanou vodou...ale od zaciatku som si nemohla zapnut nohavice, velmi ma to ominalo.. no ..paradoxne ostatni mi to brusko zacali vidiet az koncom siesteho mesiaca:D

zdenkalv
27. dec 2013

@bajaaaaa a tak ja som si toho preskakala tento rok uz dost, v marci spontanny potrat, potom sme babo neriesili lebo sme mali svadbu, v septembri mimomaternicove s tym ze mi museli zobrat aj vajickovod a teraz "klop, klop, klop" to je uz konecne na dobrej ceste.snazim sa mysliet len na to dobre, aj ked niekedy sa fakt bojim:nepobolieva ma brucho, zle je, pobolieva, zase sa bojim.....takato trubka som ja 🙂

bajaaaaa
autor
27. dec 2013

hej to som aj ja na tom tak .... ja som mala dva spontánne potraty v priebehu desiatich mesiacov, potom dva roky sa nám nedarilo, potom som mala vo februári 2013 mimomaternicové, a aj mne zobrali vajcovod, v máji potom svadba a tak, tak sme neriešili.. dr chcel aby sme šli teraz v januári na umelé, tak sme to už vôbec neriešili a v októbri sa nám zadarilo 🙂 na posledný pokus 🙂 aj ja mám strach že sa niečo stane, ale snažím sa na to nemyslieť 🙂 aj mne dr povedal že už je to na dobrej ceste 🙂

lusulko
8. jan 2014

@1lulu1 takze zahada vyriesena:D ja som na konci 9tt a brucho mam mega:D a to som mala 45kg a teraz mam 47,5kg tak sa tie kila odrazaju na bruchu...a neslo mi do hlavy, ze co to tam mozem mat, ked stale cikam ani zapchu nemam ani plyny zastavene...a nakoniec to je plodova voda!

1lulu1
9. jan 2014

@lusulko no tak to som rada 🙂 ...ja som teraz 12+2 bruško mi vikuklo prsia mi narástli ale na váhe mi to ešte stále neukazuje a to mám 155cm a 43kg ...tak sa uz na to priberanie aj celkom tesim ...a inak sa ako cítiš?

maribell
9. jan 2014

podla mna v 9 tt to urcite nieje babatko alebo maternica ..skor mozes byt nafuknuta alebo to moze byt vodou 🙂 .. ja som stihlej postavy a brusko mi zacalo rast az okolo 4teho mesiacia 🙂

lusulko
9. jan 2014

@1lulu1 ako mna prsia stasne bolia ale narastli co sa vytesujeme aj s priatelom:D ale to brucho... to mi je totalne smiesne lebo sa neda ani stiahnut aby to nebolo tak vidno:P lebo v praci to musim tajit este mesiac lebo som v skusobnej:O

1lulu1
9. jan 2014

@lusulko no tak to mas veselo ale keď tak to vieš zamaskovat niejakym predĺženým voľným trickom alebo mikinou ,a inak prsia mám aj ja dosť dobre 😀 uz nenosim 75b ale 80d podpiru 😀 ...a inak mňa strasne boli kostrc ...

kveta
9. jan 2014

@bajaaaaa Mne vykuklo brusko v siestom tyzdni. Ale mala som 48 kil.

lusulko
10. jan 2014

@1lulu1 no mna brutal krize ked dlhsie stojim. nanervy...ale to je asi vnutornymi zmenami a nie bruskom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre