Môže od mykózy pobolievať bruško?

kvetinka12
4. feb 2008

Ahojte.....Asi v lete mi gynekologicka zistila mykozu...ani som nevedela dovtedy ze nieco take existuje...len v lete ma zacala niako viac naduvat a brucho sa mi trocha nafuklo obcas...aj ma troska podbrusko obcas bolelo..som myslela ze mam niaky zapal alebo co ..tak som isla gynekologicke a ta mi nasla len mykozu..aj c ytologiu mi robila a bola ok...Moja otazka znie..vy ktore mate mykozu alebo ste mali moze od toho obcas pobolievat podbrusko ?a nafukovat sa ...a to nadymanie obcasne ? 😠 🙂mali ste aj vy niake take priznaky? dakujem za odpovede... 🙂 😝

mirip
4. feb 2008

Ahoj ja som to mala, aj mikozu aj kvasinka, ked som mala bolelo to a svrbelo jak slak, doky mi prdpís ATB aj mojmu mužovi a mne ešte masť ktorá sa striekačkou vstreken dnu večer, Po pár dňoch to prešlo a po? Kontrola, všetko bolo OK a žiadne bolesti v podbrušku ani nič iné by nemalo byť ak máš nejaké bolesti treba s tým ísť, je to niečo iné

kvetinka12
autor
4. feb 2008

No ja neviem ale co ked mi gynekologicka vtedy nic nenasla povedale len ze mam mykozu ...a ja som niekde na nete citala a tam bolo pisane ze tie kvasinky su aj v crevach a stoho moze byt zapcha napriklad aj nadymanie,problemy z mocenim ,bolenie pri moceni a pri pohlavnom styku a take veci ..tak som sa pytala ze ci niekto nema stym skusenost... 😕

mirip
4. feb 2008

kvetinka, nechcem ta strasiť ale ak máš partnera alebo manžela plánujete dieťatko, tak takéto príznaky sú príznaky pri endometióze, je to chroba maternice, ktorá sa nedá vyliečit úplne ale dá sa aspon potlačiť po laparoskopickej diagnostickej operácie injekciami, ak ta tvija doky alebo pán doktor nedoprručí na operácou diagnistickú /čiže pozrú priechodnosť vaječníkov, vajíčkovodov a to je všteko/ tak by som zmenila lekára. Lebo aj mne doky skúšala na mne všetko možné a potom moj nový doky, zistil že mám endometriozu, má 4štádiá, je to , v skratke - pri menzese sa odlupuje sliznica maternice a odchádza von ale pri endometioze časť tejto sliznice pri menzese odchádza von a časť sa usádza na vaječníkoch, alebo iných orgánoch a tvoria sa uzrasty,neliečená endometrioza vedie k ženskej neplodnosti, príznaky endometioza - hocikedy bolesti alebo kŕče v podbrušku ako pri menzese, bolrdti krížov pri mrnzese alebo aj mimo neho , krče a bolesti ako prei menzese začnú aj pár dní skor ako začne menzes, bolesti pri pohlavnom styku skús ísť k doktorovi, ak ti ten tvoj nič na to nepovie, chod k inému, a povedz o svojich problémochm lebo ak máš fakt nábeh na endometiozu tak to treba vyriešiť čo najskor, aby si nemala problém s tým aby si mala detičky ☹ ja mám tiež endometiozu a prejavy - mala spm bolesti pri poht. styku a 2mes. pred laparo som mala aj krče a bolesti 1 týž. pred menzesom, radím ti dobre rieš to, ak ti tento doky nič nepovie zmen, ho a rieš problémy u druhého, aby si mohla mať detička a nech ti pomože. napíš aj Internú poštu ak chceš vedieť viac alebo ako si dopadla u doktora. Ale určite to nenechaj tak, prosím

kvetinka12
autor
4. feb 2008

No sak gynekologicke pojdem asi ked dojdem domov kuknut...bola som tam nedavno asi pred 6 mesiacmi.....ty deti mas ? 😕

poleva
5. feb 2008

ja som mala mykozu po antibiotikách
robil mi výplach a užila som 1 tabletku, a bolo fajn
ináč bolo to hrozné

zuzi22
5. feb 2008

Kvetinka a kedy ta naduva?Pred menstruaciou?

babulina
5. feb 2008

mirip, prepac ale toto je strasenie ludi endometriozou, mykozy a kvasinky nemusia mat nic spolocne s endometriozou, necitala som nic co by spajalo endo s mykozami, ja aj ked endo mam kvasinky som mala raz za zivot a to iba zo znecisteneho bazena

kvetinka12
autor
5. feb 2008

Ja som sa len pytaa akeste mali vy priznaky.....Asi pred 6 mesiacmi ma to zacalo nafukovat obcas(vacsia plynnatost a tak)a aj som obcas castejsie cikat chodila....taksom isla gynekologicke sommyslela ze ci mi nieco neni....a ona mi nasla len tu mykozu...aj cytologiu mi robila a ta bola ok...a kedze to zacala od vtedy jak mi nasla mykozu pripisujem to mykoze.....je aj crevna mykoza treba si najst na nete......kandida crevneho traktu (lebo kvasinky ziju v crevach a odtial sa mozu mnozit..a z toho su vselijake priznaky(taknemusi to vobec suvisiet s endometriozou amozno tonemusi byt ani gynekologickeho povodu...... 😝 ziadne medzi krvacania nemam.ziadne spinenie,ani bolesti pri pohlavnom styku,a menzes mam pravidelny......len tolko som xcela ale dakujem za rady.. 🙂

maso
5. feb 2008

jasne, ze to nemusi suvisiet s endometriozou, kvasinky su pomerne bezne ochorenie, proti ktoremu sa velmi tazko brani, jednoducho niektore zeny su viac nachylne, staci, ked mas oslabeny organizmus po antibiotikach.

ja som ich mala, vtedy som zistovala kadeco, moze to byt z bazena, z prirodneho kupania, po antibiotikach, dobre je nosit bavlnene spodne pradlo a ja som vylucila pancuchy, lebo su nepriepustne, nosim len samodrziace

mala som tabletky, ktore som si zasuvala dovnutra asi tyzden a preslo to a mas pravdu, mozes to mat aj v traviacom trakte

kvetinka12
autor
5. feb 2008

Tak je mozne ze tie kvasinky cestuju v tele niekde...... 😒 a jak sa toho zbavim.... 😠 gynekologicka mi vtedy dala tabletky tiez ale potom sa mi to vratila tam dole..tak som si kupilamast a tak..teraz som to nemala uz dlhsie.naposledy asi pred 2-3 mesiacmi..ani to nafukovanie nemam zasa stale..ale podla vytoku si myslim ze tie kvasinky niekde vnutri este mam lebo obcas je taky mykozovy........

ingulka
5. feb 2008

kvetinka.... a nezabudni ze ty sa mozes sice preliecit, ale moze to mat aj manzel... takze sa ti to moze vratit znova... treba preliecit teba aj jeho...

mihanka
5. feb 2008

kvetinka, ja som mala bacila v moči, a mala som take priznaky, naduvanie, časte cikanie obcas to aj palilo, brala som antibiotika, no a ruka v ruke s tym ide aj mykoza, takze nenechala dlho na seba cakat a prejavila sa... ale hlavne svrbenim a trochu vytokom, preliecili sme sa obaja, ja tabletkami na vkladanie a mastou a manzel mastou... 😔

annaola
10. apr 2008

ahojte, ja som mala mykozu,s tehotenstvom, vraj je dost caste ked sa prave vtedy vytvori. nepamatam si co mi doktorka povedala presne, ale bolo to nieco so zmenou prirodzeneho kysleho prostredia.na liekoch sa pisalo ze treba zvazit pouzitie v tehotenstve, a zasa na druhej strane som citala, ze mykoza moze v extremnom pripade sposobit potrat.tak som ich radsej uzivala aj ked s urcitym rizikom.

anavila
24. sep 2008

nejake volnopredajne lieky na tuto mykozu su? neviete??cipky, alebo mast..mam canesten, ale velmi nepomaha. a ku doktorke ist to by mi trebalo sa tam terpat aj s malou 30 km

janka23
29. sep 2008

všetkým dámam, ktoré majú toto ochorenie vrelo odporúčam tabl. candivac. Mne to veľmi pomohlo, pekne sa to všetko preliečilo.

renatkas
29. sep 2008

Ahojte, ja som mala mykozu kazdy druhy mesiac, uz som ju povazovala za kamosku, 5 rokov mi nic nezaberalo, lekar ma preliecil cipkami a zase tam bola o mesiac na to. A zrazu z nicoho nic prestala, pred tym som nosila len tangace a ked som mala menzes tak som pouzivala len tampony, aj ked su celoritaky nepohodlne zacala som ich nosit a zacala som pouzivat vlozky a ono to skutocne zabralo. Nemavam od vtedy ani zapal mocovych ciest a ani mykozu. A mozno mi k tomu pomohol aj pripravok - vola sa Candimin, su to kvapky, ale su strasne drahe, pripravok z cisteho oregana. Candidu mi zistili aj v stolici a skutocne som mala podobne priznaky ako kvetinka, a po prelieceni je fuc 😀

Kvetinka, nemaj strach, nemusi to byt hned endometrioza 😉

mirusik02
29. sep 2008

baby poraďte.. mam problemy s vytokom.. gynekolog mi na to bral stery od mykoz cez mykoplazmy a ureaplazmy..na nejake mikroorganizmy.. vsetko bolo negativne... nic mi nezabera.. brala som vsetko mozne.. nesvrbi, nezapacha.. nic nerobi len tam je a dost vela,a husty.. uz neviem co s tym... kupila som si candivac, vysadila som uz aj antikoncepciu.... nemala z vas niektora taketo nieco?? ☹

renatkas
30. sep 2008

mirusik a nie je to prirodzeny vytok? ja som to mavala ako pubertacka este pred tym ako som brala antikoncepciu, lekar mi hovoril ze je to normalne akurat ze sa to u mna vyskytuje vo vacsom mnozstve. ktovie, mozno mas nejaky zapal, krv ti nebral?

mirusik02
30. sep 2008

bral mi aj krv.... nezda sa mi ze by to bolo uplne prirodzene... je toho velmi vela a uplne husty... 😒

petrzalkaa
1. okt 2008

ja mam tiez teraz 5 dni pred ms asi mykozu, vytok,svrbenie ale bez zapachu,neviem cim to je,ale dufam,ze to coskoro prejde, je to hruza....

anavila volnepredajne beriem cipky FLORAGYN

mirutka
1. dec 2008

Ahojte, chcem poradiť všetkým čo majú problémy s mykózou. Trápila ma tento rok každý mesiac, už sa to nedalo zniesť. Na internete som pračítala hádam všetko a na koniec myslím,, že už som z toho vonku. V prvom rade naservírujte svojmu manželovi, priateľovi mastičku Canestén a používajte pri styku kondom, kým sa nepreliečite obaja. Mykóza sa usádza v črevách takže treba začať diétovať. Niekoľko týždňov /5 týždňov/ môžete jesť, len zeleninu- surovú, dusenú,varenú, kyslú kapustu, z ovocia jablká, hrušky hlavne na raňajky, a grepy,citrôny. Ďalej biele jogurty so živými kultúrami, taktiež hlavne na raňajky. Môžte jesť vajíčka a celozrnné pečivo, viaczrnné pečivo, kuracie mäso, kurací vývar samozrejme bez slížov len so zeleninou, rybacie mäso .Musíte konzumovať veľa orieškov. Nesmiete konzumovať nič čo obsahuje cukor,škrob čiže zemiaky. Nejesť žiadne sladkosti. Biela múka škodí, najhoršie je keď konzumujete pizzu. K tomu si kúpte lactobacily 5 od Swis, môžu byť aj iné. V internetivej lekárni treba kúpiť koloidné striebro, toto treba piť podľa návodu a pred prehltnutím treba nechať v ústach 2-3 minúty Týchto 5 týždňov je veľmi náročných ale výsledok je taký , že už druhý mesiac sa pani mykóza ku mne nenasťahovala. Verte mi ja som vyskúšala všetko, pomohla len táto diéta a pri tom som schudla 4 kg aj to je na niečo dobré. 😀 Moja lekárka mi neporadila ,povedala, že to mám z kondómu a nikto mi nepovedal, že si musím preliečiť črevá, musela som si poradiť sama.

evinka2311
31. jan 2009

poradte mi,mam mykozu po atb,ktora sa mi asi preniesla aj na konecnik-pali ma,svrbi,stipe...co mam na to použiť.na mykozu "dole"mam od lekara Clotrimazol a Gynoflor,len co s konecnikom,neviem.....

govinda
31. jan 2009

evinka, no ja som mala krémiky a čipky vždy len vaginálne, s konečníkom som nikdy nič nemala 😖

flyangel
27. feb 2009

Ahojky,ja mam mykozu uz za 3mesiace 4krat...lekar ma liecil vsetkym moznym ale stale je to o nicom...nemate nejaky domaci recept na mykozu..prosim o radu.

strunka
27. feb 2009

Ahojte 🙂
toto poznam aj ja velmi doverne 😖 , mala som uz vselijake lieky, cipky, maste, aj na uzivanie lieky aj pre partnera, ale naposledy co mi najviac pomohlo na dlhsi cas bolo TANTUM ROSA prasok z ktoreho sa robi roztok a nim vyplach kazde rano asi po dobu 10 dni tusim, je to popisane v navode a volnopredajne
a teda pouzivam len bavlnenu bielizen, aj pancusky a volne oblecenie, hlavne nohavice, nie az take tesnace 🙂

flyangel
27. feb 2009

Ahoj strunka,tak ja už som mala aj to tantum rosa...aj macmiror,batrafen,Gynazol,tabl.Mycomax na imunitu a teraz sa mi to vratilo zas..gynekolog ma dovolenku tak som si kupila v lekarni Canesten gyn combi...tak neviem ci mi to pomoze...už som uplne znicena z toho...a vobec neviem z čoho sa mi to stale vracia...atb som nebrala,pouzivam bavl.bielizen,nechodim na plaváren,ani do sauny,pouzivam len gél na intimnu hygienu,nep.tampony ani vonave ci farebne toalet.papiere a vlozky.Partner sa nepreliecil nema ziadne tazkosti a mykozu som dostala aj vtedy ked sme mali tyz.abstinenciu tak z coho to je?niekto kto mi poradi???a pouzivam ak kazdy tyzden kitovuli na obnovenie ph v posve. 😖

skorki
27. feb 2009

Ahoj Flyangel,

No nezavidim - ja som si to prezila cez takmer kazde skuskove obdobie na VS. Mozes byt aj velmi vycerpana a organizmus takto reaguje. Skus si pohladat aj tzv. Protiplesnovu dietu. Mala by si sa vyvarovat akychkolvek sladkych veci, zemiakov, plesnivych syrov, vylucit chlieb a biele pecivo...atd. Na internete je vela informacii. Treba skusit zmenit stravu - vela kyslej kapusty, ryze...atd.
Oblecenie co nosis - vratane spodneho pradla a uterakov, zehli a per na vysokych teplotach aby si ho tak dezinfikovala. A na partnera sa radsej riadne pozri - ono muzi vacsinou necitia ziadne priznaky a mozu byt nosicmi.

A moj recept, ktory mi zaberie vzdy - cajovnikovy olej. Aplikujem priamo - je to dost bolestive, palive. Takze skusat len opatrne. Ale mne sa osvedcil vzdy. Alebo dat par kvapiek na vlozku. Odporucaju z neho aj sedacie kupele. Mne zaberie do dvoch dni. Tak zelam, nech to rychlo odide.

flyangel
28. feb 2009

Ahoj skorki,no tak to u mňa asi tiež bude zo stresu lebo nič iné ma už nenapadá a už ani gynekolog si nevie rady,ved kazdy mesiac sedím u neho 😢 pojdem asi zas k nemu a poviem nech da nieco aj partnerovi,on ťažkosti nemá,ale u mužov sa to skoro vôbec ani neprejavuje...no uvidíme...Ten cajovníkový olej sa dá kúpiť normálne v lekárni? 🙂 musím to vyskúšať...ja som si ešte zvykla robiť sedacie kúpele z harmančeka to mi pomáhalo v prevencii ale teraz to zlyhalo a mykoza je späť.

riska
28. feb 2009

flyangel, aj ja sa pridavam ku skorkinej rade, kedže aj ja mam dobré skúsenosti s čajovníkom 😉
čajovn. olej dostaneš v lekárni.. ale mne sa osvedčil aj femigel- je to vaginalny gel, ktorý obsahuje prave čajovníkový olej. naposledy, ked som mala mykozu mi nepomohli ani tabletky od doktora, bola som zufala a v lekarni mi poradili toto. a naozaj asi o 2 dni som mala klud 😀
inak by si mala aspon na istý čas vylúčiť cukor. a ja beriem dlhodobo dophilus (proboitika) a zatial mam s mykozami pokoj 🙂
držím palce a daj vedieť, či ti femigel pomohol 😵