Môžem dostať výpoveď ak som tehotná v skúšobnej dobe?

bojka22
11. júl 2019

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Môžem dostať výpoveď ak zamestnávateľ vie to ze som tehotná (poslala som potvrdenie od lekára emailom) a zároveň som na Pn ktoru som tiež odovzdala? Stále som v skúšobnej dobe na dobu neurčitú. Ďakujem pekne za odpoveď

draik
11. júl 2019

@candii
Ja predsa ešte raz označím a v dobrom si dovolím poradiť - píšte rady len vtedy, ak sa vo veciach skutočne vyznáte. Nie, že ste čítali, počuli, myslíte si, máte info alebo skúsenosť spred dvoch rokov a podobne. Na vlastnom príklade vidíte, že zlá rada by mohla zbytočne popliesť pýtajúceho sa. Najmä v tedy, ak by šlo o komplikovanejšiu vec, ktorú na správnu mieru nedá hocikto.
P.S. Tiež sa nezápájam do diskusie o jadrových reaktoroch 😉

candii
11. júl 2019

@draik nuž 🤷 tak nech sa pýta potom na príslušných miestach kde bude mať informácie z prvej ruky, pretože na takýchto miestach jej poradí hocikto a hocičo,v každom prípade som to nemyslela v zlom, a keďže si ma opravil, tak sa ani nič nestalo.

23121974
11. júl 2019

@draik Presne ako píšeš a v konečnom dôsledku môžu takéto mylné rady napáchať viac škody ako úžitku.

bojka22
autor
11. júl 2019

@23121974
@candii
@draik aj tak vám ďakujem uvidím čo poriesim, ale teda ako píšete tak aj keď mi výpoveď dajú tak pn mi ostáva. Čiže nejaký príjem mat budem aspoň. Aj niečo je lepšie ako nič. Ja už som psychicky dosť vyčerpaná všetkého bolo veľa. Jedna strana sa kvôli tomu ze som tehotna otočila chrbtom že som mlada. O chvilu na to zomrel starky a tetaz ešte aj toto. Bojím sa ze ťažko si nájdem prácu a aspoň nech tu pn zatiaľ mam. Lebo tu nablízku ťažko zamenstaju tehotnú

candii
11. júl 2019

@23121974 ale treba si uvedomiť že sme na MK a nie v právnej poradni, ona a tým musí počítať, že jej tu nebudú písať právnici alebo sociálny pracovníci (nevravím, že sa tu obcas nevyskytnú) ale obyčajne matky, čo si len myslia. Koľko krát, som tu videla totálne od veci radu.. ide o to, že som sa ospravedlnila a chyba bola opravená v takomto fóre, normálna vec.

lady911
11. júl 2019

Jasne. Môžu. Aj mňa tak vyhodili pred 3 rokmi

23121974
11. júl 2019

@candii Veď v pohode si sa ospravedlnila,ja to beriem...Ja tiež nie som právnička,ale základné veci ovládam,poprípade som určité veci už riešila s určitými inštitúciami,tak ich ovládam 😉

evittam
11. júl 2019

@candii Tak napríklad je nas tu par obyčajných matiek co sa vyzname a radime podla zakonov a dokonca sme uz zariadili nejednej mamicke MD, podporu, dokonca maximalne. Nechodia sem len "trúby" co nic nevedia.😉

majarobo
11. júl 2019

ja keď nastúpim do roboty 21.5 tak si nerobím hneď dieťa v júni ,a teraz tu vyplakávate že Vás nikde nezamestnajú. 21.storočí existuje antikoncepcia ,ste mladá ,máte finančné rezervy, ? kde bývať a nie so súrodencami v izbe, celé zle . to Vás ešte čaká problémov dosť a pochybujem ,že rodičia sa pretrhnú. Chcela ste vybabrať zo zamestnávateľom a mať aj dieťa aj peniaze ZA NIČ. Osamostatniť sa s otcom dieťaťa a začať riešiť situáciu.

bojka22
autor
11. júl 2019

@majarobo antikoncepciu som mala len bohužiaľ mojou vinou som ju brala nepravidelne. Stalo sa. Už s tím neurobím nič.

ceklis
11. júl 2019

@majarobo akože nechápem načo tu ešte potrebuješ do nej ....? Sama pochopila že je asi nie moc výhodnej pozícii, kľudne tu mohla riešiť potrat a zase by si tu len na nej zgustli. Ja toto nechápem. Keď si mala 20rokov spadla si z rovno zo stromu a vedela si sa orientovať vo všetkom? Jasne, spravila chybu a nie jednu, ale to jej už asi nepomôže keď to tu budete stále do nej hustit. Bože baby, neviete jej nejako radšej poradiť alebo ju podporiť? Potrebujete do nej ešte kopať? :(

bojka22
autor
11. júl 2019

@ceklis to je pohode. U mňa bol zamestnávateľ doniesol mi domov niečo podpísať. Asi výpoveď. Povedala som ze poštou nech to pošle. Neskutočne bol nasraty že či to myslím vážne... A dám si overiť ci mi tam dal nejaký dôvod okrem tehotenstva.

lenocka12345
11. júl 2019

@bojka22 zlatko , ty nerozumies, ze on tam nemusi dat ZIADEN dovod ? Nerozumiem naco ti je dovod , prijem ti to nezaruci tak ci tak, takze zbytocne sa na tomto budes vybijat .....

veronikaszabova
11. júl 2019

@lenocka12345 ona to nechce stale pochopit - uz druha tema o tom istom.

candii
11. júl 2019

@evittam nikde nepíšem že sem chodia len "trúby čo nič nevedia", či tym myslíš mňa? 🙂 Ja som chcela len pomôcť a poradiť a stále je to len MK, myslím, že sa nič hrozne nestalo, neviem koľko krát sa mám ospravedlnovať a koľko krát budem ešte označovaná, za túto chybu. Myslím, že normálny inteligentný človek, sa vie nad tým povzniesť a nemusí má tu teraz každý druhý označovať a nakladať mi za prkotinu, nechcela som zle.

mogaa
11. júl 2019

@bojka22 už to tu bolo písané viackrát - počas skúšobnej doby ti môžu dať ukončenie PP bez udania dôvodu.....Rovnako počas skúš.doby nikoho nezaujíma či si PN alebo tehotná - v skúšobnej dobe ti môžu PP ukončiť aj tak.....preto kočky oznamujú tehotenstvo až po skúšobnej dobe......Materskú mať nebudeš, keďže ti už nebude trvať ani PP a ani nebudeš NP 270dní.....ale PN dostávať budeš, lebo to ti platí SPkeďže už nebudeš zamestnaná.....čo sa týka PN musíš dodržiavať liečebný režim, to znamená ak nebudeš mať vychádzky musíš byť len doma.....ak ti dajú vychádzky musíš dodržiavať čas vychádzok - chodia kontroly zo SP. A tehotenstvo nie je choroba, takže ak nemáš ťažkosti tak nepočítaj s tým že gynekológ ťa nechá do pôrodu na PN.....aj jemu chodia kontroly, takže bez ťažkostí ťa nemusí nechať na PN alebo ti kedykoľvek môže PN zrušiť.

evittam
12. júl 2019

@candii Nie, nemyslím tym teba. Nemám preco. Ja som ta neoznačila za ziadnu chybu. Reagovala som na tvoj príspevok. A mne sa nemusíš ospravedlňovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre