Môžem užívať kyselinu listovú po umelom oplodnení?

veselavrba
13. okt 2011

Ahojte chcem sa opýtat. Mam po umelom oplodneni asi tak 5 dni a chcela by som brat aj dalej kyselinu listovu. Mozem? Pred odobratim vajicok som ju asi tak vyse roka brala a teraz ju neberiem, lebo neviem ci mozem, zabudla som sa to opýtat sojho doktora.

leamax
13. okt 2011

@veselavrba nie ze mozes - musis! kyselina listova sa uziva kvoli babatku, je prevenciou proti razstepu chrbtice a teda ked si po umelom oplodneni, mas v sebe embryjko, ktore ju potrebuje. takze ju nevysadzaj, uzivaj ju stale.
drzim silno prsty aby vsetko dobre dopadlo 🙂

anjelicek26
13. okt 2011

@veselavrba - Kludne mozes brat. Ale nesuhlasim s @leamax , ze musis. Nase maminy ziadnu kyselinu listovu nebrali a tiez sme tu - takze ziadna panika. Kyselina listova je potrebna pre delbu buniek babatka, hlavne v prvych tyzdnoch. Ale da sa ziskat aj normalne z vyvazenej stravy.

veselavrba
autor
13. okt 2011

Dakujem leamax, ja lenkvoli tomu lebo beriem aj utrogestan a ten ze je na vyvin plodu tak preto sa pytam radsej

leamax
13. okt 2011

@anjelicek26 samozrejme, ja som to zas nemyslela tak, ze ked ju nebude brat, zruti sa svet. ale ze je lepsie ju brat.
@veselavrba a to utrogestan uzivas, ci vkladas? lebo neviem si predstavit ho uzivat, on strasne uspava. a utrogestan je na podporu tehotenstva, je to hormon

anjelicek26
13. okt 2011

@leamax - vsak jasne, len nech nepanikari, ked zacne brat kyselinu listovu aj az ked zisti, ze je tehotna uplne to staci, lebo kedze kyselinu listovu uzivas oralne - dostane sa k dietatu az ked je pripojene na tvoj krvny obeh, co je 8-11. tehotensky tyzden a nie skor, isteze je potrebne vytvorit si rezervne "depo" kyseliny listovej, ale to staci fakt aj az po zisteni tehotnosti.

miminkad
13. okt 2011

@anjelicek26 myslim,ze zabudas na vajicka...

veselavrba
autor
13. okt 2011

No UTROGESTAN vkladam kedze chodim do roboty tak by som si ho nemohla davat teda uzivat, viem co sposobuje. Baby nechcem aby ste sa tu nejako hadali ja som vdacna za kazdu radu, teraz som skorej napumpovana z prijmu tekutin co mam vypit(5 litrov )denne :D

leamax
13. okt 2011

@anjelicek26 tak presne, s tym suhlasim. uz sa chapeme 😉 😀
@veselavrba nie, neboj, ziadne hadky. preco by mali byt?mala si vela vajicok, ked ti kazali tolko tekutin?

veselavrba
autor
13. okt 2011

No mala som 12 vajicok a vsetky sa ujali povedali mi ze som mala nejake 5bunkove,4bunkove,3bunkove a 2bunkove a dala som si vlozit iba dve a ostatne zmrazit.

anjelicek26
13. okt 2011

@miminkad - ale po vklade - umele oplodnenie - je uz rast vajicok irelevantny 🙂

leamax
13. okt 2011

@veselavrba fuuuha, to gratulujem, to si mala peknu "urodicku". ak sa mozem spytat - to bolo prvy krat? predpokladam, ze ano. tak tfuj, tfuj, tfuj, nech to vyjde

veselavrba
autor
13. okt 2011

ano prvy raz dakujem leamax si zlata snad to vyjde uvidim 24. idem na test tak potom budem mudrejsia

leamax
13. okt 2011

@anjelicek26 inak mas kraaaasne deticky, fakt su nadherne. a meno maximilian sa mi strasne paci, ja by som ho tiez chcela 😵
@veselavrba ak ti mozem poradit, tak sa velmi nesleduj, ale navod si stastny pocit, bud vesela a mysli pozitivne. urcite to vyjde

veselavrba
autor
13. okt 2011

dakujem snazim sa preto chodim aj do roboty aby som na to vobec nemyslela a mam ten isty harmonogram ako predtym len si davam pozor aby som sa moc nepresilovala a tak

leamax
13. okt 2011

@veselavrba dobre robis. a vyhybaj sa stresu a namahe

veselavrba
autor
13. okt 2011

:D snazim sa snad to vyjde a ty si na tom ako?

leamax
13. okt 2011

@veselavrba ja mam za sebou dve IVF, teraz mam pauzu a nieked po novom roku idem do toho uspesneho 😵

lucia.kl
13. okt 2011

@veselavrba ja som brala kyselinu listovú celé tehu - aj s utrogestanom a estrofemom na začiatku.. 🙂

veselavrba
autor
13. okt 2011

Leamax budem drzat palce aby ti to do tretice vyslo :D a ake si mala ty problemy?
lucia.kl dakujem za odpoved este ked tak sa skusim opýtat svojho doktora a podla toho uvidim 🙂

leamax
13. okt 2011

@veselavrba dakujem, verim, ze vyjde. co myslis tym, ze ake som mala problemy?

veselavrba
autor
13. okt 2011

no ze preco ti vlastne tie 2 pokusy nevysli.

leamax
13. okt 2011

@veselavrba ale nebudem ta deptat. naco to tu popisovat, tebe to vyjde

ja som mala pri prvom len jedine vajko a embryjko sa neuchytilo. a pri druhom som nakoniec skoncila v nemocnici s anembryomolou, ale uz vieme pricinu a preto tretie vyjde, verime tomu 😵

veselavrba
autor
13. okt 2011

tak budem drzat silno palceky a co je vlastne ta anembryomola?

leamax
13. okt 2011

@veselavrba dakujem 🙂
anembryomola vznika, ked sa embryjko sice uchyti, ale z nejakeho doovodu sa prestane vyvijat a rast v takom stadiu, ze na ultrazvuku je vidiet iba prazdny plodovy vacok...

veselavrba
autor
13. okt 2011

aha tak dufam ze ti to tentoraz vyjde 🙂

leamax
13. okt 2011

@veselavrba dakujem 🙂 ja verim, ze vyjde, uz pozname pricinu a vieme, co treba urobit
drz sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre