Nafúknute, veľké brucho už v 6.týždni. Je to normálne?

dadak
5. júl 2011

Baby, ku lekarovi idem az o 2 tyzdne, tak sa chcem vas opytat na vase skusenosti a radu...
som v 6 tyzdni, ale brucho uz mam jak v 5 mesiaci....na ranajky si dam fakt kusok chleba s niecim
a idem puknut...nechapem...cim to moze byt*? sak musim nieco jest kvoli babatku a naozaj sa
neprezieram, praveze jem hrozne malinko, ale citim sa tak nafuknutna a tak neprijemne.
Mali ste to niektora...a okrem toho, som len v 6 tyzdni...tak nechapem..pri prvych tehotenstvach
som take nieco nepoznala...hm poradte mi prosim...

nikusiak
29. júl 2014

@dadak ahojky,ja mam presne to iste,pri dcerke som take brusko mala v 4 mesiaci🙂ktovie cim to je 🙂

sylviasz
29. sep 2014

Ahojte, čakám 4 dieta som v 15tt a mam brucho ako na konci 5 mesiaca. Uz pri tretom mi to brucho rastlo rychlejsie a aj mi trochu zostalo, ale teraz sa mi vyduva uz od vrchu. Nechapem, vsak tam dieta este nie je. Velmi mi to vadi lebo este nechcem, aby to v praci vedeli, aj ked chlapom to asi nenapadne kedze mam 45 rokov. 😀

elanor1
1. okt 2014

ahojte, ja som v 4tt a s nafuknutym bruskom zatial nemam problem. Minimalne teda, zatial som si nevsimla. Skor ma trapi to, co s mojim bruchom, ktore mam uz nejaky ten rok 😉 . Mam niekolko kil navyse a ako inak, drviva vacsina sa mi ulozila do bruska. Nejaky cas som sa snazila schudnut, aby som hned na zaciatku tehotenstva nevyzerala ako v 5. mesiaci, ale na diety nie som a asi som proste malo cvicila (pretoze sa snazim jest zdravo a neprejedam sa). Zvyknem brucho zatahovat, automaticky, len teraz to bude asi aj problem. Predpokladam, ze zatahovanie nie je velmi mudre. 🙂 Mate niektora takuto situaciu? Podarilo sa vam tehotenstvo nejaky cas tajit pre ostatnymi? V praci by som to totiz rada povedala po 1. trimesti a doma najlepsie na Vianoce :D

deniska21281
21. okt 2014

Ahojte mamicky ja som v 11tt ale uz ked sme to zistili v 7tt tak som mala brucho ako meloooon 😀....a to som chodila do posilky lebo som chudla....ale konecne po 4 rokoch sa nam to podarilo a voooobec mi to velke brucho nevadi....😀😀😀

deina79
22. okt 2014

Ja som v 8tt a brusko mam uz ako v 5 mes :D

jetotu
22. okt 2014

@deina79 ja v 9.tt taky tak :D

zoraz
10. apr 2015

Som v 5+2tt a bruško už mám nie veľké ale mám , neviem na ňom spať a aj ked zapnem nohavice tlačia ma keď sedím, zlaté tepláky 😀🐧
A najlepšie je vo vani hlavne prsia nebolia🛀

cathy77
13. apr 2015

@zoraz ahoj, ja som dnes 4+4tt takze sme skoro na vlas... Prave som doobedovala a som ako balón 😲. Ale je to uz moje 4. tehu...

zoraz
13. apr 2015

@cathy77
Moje druhé tehotenstvo

pupu83
6. sep 2016

Ahojte. Ja som len v 3tt ale spodne brusko sa mi trosku nafuklo a celkovo sa citim ako "naliata vodou". Je to OK? V stravovani som nic nezmenila. Dakujem

bocianka123
6. sep 2016

@pupu83 to sú tie hormony, zo začiatku, ono sa to neskôr upraví ...

pupu83
6. sep 2016

@bocianka123 dakujem. Pre mna je vsetko uuplne nove, nikdy som si nic o tehotenstve nezistovala a navstevu lekara mam az o 2 tyzdne 🙂

lucia1506
9. sep 2018

Ahojte babenky. Ja som tiez v 6tt a brucho mam nafuknute ako v 5 mesiaci. Nasi si vsimli ze som pribrala este skor ako som zistila ze som tehu. A este sme sa smiali ci som neni tehotna. 😘a konecne sa podarilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre