Nechutenstvo v tehotenstve. Pocitujete ho tiež?

nikollette
8. júl 2008

Ahojte.. chcem sa opytat ci aj vy pocitujete take nechutesntvo k jedlo ako ja. Som len v 7tt,ale je to hrozne.Nic mi nechuti, hned jak pomyslim na jedlo je mi zle. Ak mam na nieco chut tak jedine nejake ovocie, melon, kysle zelene jablcka, broskynky... inak nemam na nic chut aj ked viem ze musim jest, musim sa ktomu vzdy prinutut, a nikdy nevladzem vela zjest... ☹
Je to hrozne pre mna, co som vzdy mala velky apetit 😅

terina25
8. júl 2008

Ahoj,
ja mám tiež takýto problém.Na začiatku to bol pravý opak. Nevedela som sa ,,dožrať,, A teraz , stačí keď pozriem na nejaké jedlo a dvihne mi žalúdok. Napr. takú šunku, salámu a pod. vôbec nejem. len tá voňa mi už nerobí dobre a nie to ešte jesť.

tiež už niekedy neviem, čo mám jesť. V poslednej dobe ,,fičím,, na zelenej cibuľke s maslom. Dúfam,že mi to prejde.Drž sa

nikollette
autor
8. júl 2008

A v kolkatom tt si?
Lebo ja iba v 7tt, a uz aby mi bolo takto zle, skoro zo vsetkeho, aj ked niekto iba spomenie jedlo, uz prehltam sliny a je mi zle 😢

evamik
8. júl 2008

Ahoj, mám stejný problém - je mi špatně hlady, ale nemám na nic chuť - max. na ovoce... Ale musím říct, že je to o dost lepší než tak před měsícem!
Nikol, máš v údajích u nicku 450tt - to by možná chtělo upravit... 😉

nikollette
autor
8. júl 2008

evamik, ty budes rodoit asi o mesiac skor ako ja 😀 fuj, mne je dost zle, kedy toto vsetko prestane.. nemam na nic chut a najhorsie je ze musim, aj ked uplne nasilu 🤐

evamik
8. júl 2008

Nikol, já měla nejhorší tak 8-10 tt, pak se to začalo zlepšovat... Teď už se celkem snadno donutím něco sníst - sice na to nemám chuť, ale ne už takový odpor jako dřív...

nikollette
autor
8. júl 2008

No tak snad to aj mna potom prejde, lebo takto je to hrozne ☹
Rano som uz o 7mej hore, ze neviem spat ze mi je zle, no hruuuza 😖

mywiel
8. júl 2008

Nikollette to je na zac. tehu uplne normalne uvidis ako to dobehnes... 🙂 😝 😀

mywiel
8. júl 2008

Nikollette skus harmancekovy caj a suche keksy, lebo ked ti klesne hladina cukru v krvi tak ti bude viac zle, mne super pomahalo sladke kondenzovane mlieko... 😉 Ovocie tiez pomoze ale len na chvilku dlho sa ten cukor v krvi neudrzi.

katzi
8. júl 2008

příídávám se k mywiel - na začátku je to normální, časem se to změní v úplně jiný problém a to jak nesníst na posezení celou lednici a špajz k tomu 😀

janeyzelvicka
8. júl 2008

Pravdu díš 😀

nikollette
autor
8. júl 2008

vdaka za rady... ja sa ale nai nemozem pozriet na priatela ked obeduje, ci nieco chysta na jednie,.. hned mi je zle, nevolno atd ☹

dagina
8. júl 2008

Nikollete, nepřála bych ti, aby jsi to měla jako já. Mě teda nevolnosti + nechutenství neustupují vůbec, navíc to hrozný zvracení, už mám úplně podrážděný krk od žaludeč. kyseliny (přesto, že po každém zvracení a někdy i jídle piju Sodu). Někdo radí zázvorový čaj, ale ani ten nemůžu cítit 😝 😝 , jedině můžu klasický černý čaj. Jídlo jen zobu abych neumřela hlady, prostě bléééééé 😝 😝 . Říkám si, že by mi už mohlo být lépe, ale bohužel 😖 . Katzi, kéž by jsi měla pravdu....a také s třeba dočkám, kdy vyjím lednici na posezení 😀 .

campi
8. júl 2008

dagi: byla jsi to ty, kdo na zacatku psal, ze si nedokaze ulevit zvracenim? Tak uz to jde? No, zvraceni fakt nic moc, ale trosicku se cloveku ulevi (i kdyz ven jdou temer vyhradne zaludecni stavy) - nesmi to byt casto, ale u Tebe to asi často je.

Ja mela nejhorsi 6-9tt, pak jsem mela 10 dni pauzu a tuto sobotu jsem malem umrela na zachode. Velmi mi pomaha pravidelne jist po malych davkach, nejdriv jsem musela prijit na potraviny, po kterych me nepali žáha, a pak jsem snědla třeba půlku rohlíku s máslem, za další hodinu pár piškotů nebo bebe sušenky, za další hodinu vařený brambory, občas jsem si dala hlt coca-coly (ta myslím pomohla moc).

Ted je mi sice jeste porad zle, mam pachut v ustech, ale treba ted si delam pazitkovou omacku s bramborem a vajickem a behem celeho odpoledne ji snim. Nebo v nedeli jsem snedla po talirich 1,5 litru zeleninove polevky.

Nikolleto: i kdyz to tak nevypada, tak bude určite líp. Já moc doufám, že budu ten případ, který po uplynutí 12tt ucítí příliv energie a dám si bublaninu (po sladkém mě strašlivě pálí žáha a asi ho nedokážu strávit), ale jsou holky, který zvrací třeba do 7.měsíce.

dagina
8. júl 2008

jj, campi, to jsem dopadla, co 😅 . Teď to jde samo jak po másle 😒 a nejvíc večer. Co sním navečer, to většinou v žaludku dlouho nevydrží.

campi
8. júl 2008

Uprimnou soustrast. Někdy to skončí, ale kdyby člověk věděl kdy, viď?

dagina
8. júl 2008

Campi 😀 .

sissik
8. júl 2008

nikol vydrz, casom to bude lepsie 😉
ja som mesiac nemohla do kuchyne vojst bez toho, aby ma nenaplo
skusala som vselico - zazvor uz nemozem ani citit, dokonca ani tie zazvorove kapsule nie, tehu napoje sa ako tak dali, ale roibosovy caj budem nenavidiet snad do konca zivota.
treba sa snazit jest aj ked je cloveku zle.
bolo to tazke, ale ked som kazdu pol hodinu nieco zjedla, napr. 2x som odhryzla zo suchara a zapila hltom caju alebp vody, postupne sa to zacalo zlepsovat.
jedz iba to, z coho ti nie je zle, nenut sa jest nieco, co ti nevonia.
mna vytrhli suchare, cerstvy biely chlieb a rozky.
tiez som si vsimla, ze cerstvo pripravene jedlo ako-tak zvladnem, ale na druhy den ho nedokazem zjest

kocka5
8. júl 2008

Hojky, já si myslím, že to skončí lednem😀

Já teď řeším zda risknout to kakao......prý je to dobré,,,,,až na to, že už 2 měsíce nemůžu nic co má....jen 1% mléka..... ☹

Včera jsem myslela, že se to lepší......bohužel dnes opět šavlový tanec......

Co ale extrémně můžu je octová zálivla ma hlávkový salát..... ob den😀

dagina
9. júl 2008

Kočka, ani nestraš 😵 , ikdyž to vidím podobně, leden to jistí 😵 , pak se zase budeme muset hlídat co strčíme do pusy, aby mimčo z našeho mléka nemělo bolení 😅 .
Myslíš klasické kakao??? Tak to v dopoledních hodinách můžu normálně, jinak mě mléko také nedělá dvakrát dobře.

hilaris
17. sep 2008

ahoj 🙂 pozeram ze konverzacia tu ustala trochu. Ja sa blizim ku koncu 3. mesiaca a kazdym dnom ocakavam zlepsenie v nechutenstve a stale nic. Zatial som este nezvracala ale par krat ma uz naplo (raz ked slo okolo smetiarske auto 😀 )
By ma zaujimalo kedy vas to nechutenstvo preslo. Predpokladam ze je to individualne ale aspon nejaky priemer potesi ;)
A nielen ze mi nechuti ale ked nieco zjem vzdy mam kyselinu. Hlavne z mliecnych vyrobkov a to by som hlavne teraz mala take veci papat 3x denne. Nepredstavitelne!!!

tetadolly
17. sep 2008

ahojik baby,hilaris: to nechutenství přejde, já jsem ve 12tt poprvé a naposled,snad,zvracela, a pak mi kolem 14-15tt začalo být hodně špatně, ale tchýně mi přivezla tabletky proti těhotenské nevolnosti a ty zabraly, ještě jich mám přes půlku, takže když je mi fakt hodně zle tak si jednu vezmu.

pointka
18. apr 2009

Ahojte,
potrebujem poradit s tymto problemom.
Od zaciatku tehu som nepribrala ani kg, na zaciatku som mala 70kg a teraz mam stale tak isto. Jem relativne dost, ale v poslednej dobe sa neviem prinutit jest nieco navyse, jem relativne dost malo.
Okrem toho ma uz dlhsie trapia hnacky, uzivam aj probiotika, ale hnacky neprechadzaju.
Vyskusala som aj vsetky recepty - ryza, cokolada, banany a pod a stale nic.
Mala mi rastie tak ako ma, len mi naposledy doktorka povedala, ze ma mensie brusko.
Ako sa mam prinutit viac jest?

celine
19. apr 2009

pointka Mne v poslednej dobe tiez uz menej chuti, musim jest v mensich davkach, lebo inac mi je zle. Neviem si predstavit, ze by som mala jest nasilu, asi by to slo von. Pribrala som len 6kg. Skus sa viac pohybovat po vonku, teraz je uz teplucko, tak ti snad viac vytravi. Jedz v malinkych davkach, aj keby si si mala odhryznut iba jeden hryz kazdu polhodinku.

smajli
19. apr 2009

na hnacku pomahaju velmi dobre aj cucoriedky,kompot z nich,ak je to akutne,tak len po lyzickach...

golanovci
23. apr 2009

ahojte...chcem sa poradit,nedavno som sa dozvedela ze cakam babo,zajtra idem k doktorovi..no ale som asi v prvom mesiaci a vobec mi nechuti jest,aj ked som stale hladna na nic nemam chut,no a moj priatel si mysli,ze beriem drogy 😀 co som blba,tuzime po babatku dlho a urcite by som mu takto v zivote neublizila,napiste mi ze nemam sama takyto problem...dakujem

golanovci
23. apr 2009

ahoj hilaris...mala si taku nechut do jedla aj nazaciatku???nemozem citit sladkosti,iba maso a zeleninu...aj to iba dyobnem a konecna,trapi ma to kvoli malemu aby sa vyvijalo....

golanovci
23. apr 2009

co znamena skratka tt,to je tyzden???

sakura77
23. apr 2009

golanovci-neboj,to je uplne normalne,aj ja som najprv schudla,lebo mi bolo blbo a nechutilo mi jest,aj pri prvom to iste

ber aspon nejake vitaminy,priklad calibrum baby plan,aby malo aspon vitaminky,a ono to casom prejde a potom budes "vyzierat" co najdes 😀

golanovci
23. apr 2009

sakura77,dakujem za radu,lebo som sa vazila a mam o kilo menej a moj priatel si mysli ze beriem drogy,neviíem kde to nabral,nie som tupa...je to moje prve a vytuzene,snad by som mu neublizovala naschval...

vatava
23. apr 2009

golanovci , a moze to byt este horsie som na konci tretieho mesiaca a prave som vyblila olovrant..
🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre