Nechutenstvo v tehotenstve. Pocitujete ho tiež?

nikollette
8. júl 2008

Ahojte.. chcem sa opytat ci aj vy pocitujete take nechutesntvo k jedlo ako ja. Som len v 7tt,ale je to hrozne.Nic mi nechuti, hned jak pomyslim na jedlo je mi zle. Ak mam na nieco chut tak jedine nejake ovocie, melon, kysle zelene jablcka, broskynky... inak nemam na nic chut aj ked viem ze musim jest, musim sa ktomu vzdy prinutut, a nikdy nevladzem vela zjest... ☹
Je to hrozne pre mna, co som vzdy mala velky apetit 😅

ajkalak
13. sep 2013

@ellen01 Ahoj, tak jsem si šla počíst, jak ty nevolnosti kdo má, já při předchozích těhu jsem to měla jen malinko, nízký tlak, tak mi bylo mdlo a když jsem se nenajedla, tak mi bylo špatně, ale spíš se mi hodně motala ta hlava, ještě kolem 6.tého měsíce.Ale teď od pondělka je mi hrozně zle a přesně jak píšeš, když se nenajim, ohromně zle,na zvracení, někdy bych byla radši, kdybych se vyzvracela, aspoň by se mi ulevilo, ale takhle... dokonce se budim i v noci, že je mi špatně a to před spaním jsem ještě něco zakousla..a v noci snědla gumovýho medvídka, jak mi bylo špatně..všechno mi smrdí a hlavně mám pořád tak kovově v puse, že přes tu pachuť se nejde najíst a ani ovoce jíst nemůžu, nechápu, pálí mě teď na začátku po něm žáha, jsem 7+5 tt, a já přitom mám tak strašně moc ráda jídlo 🙂, ale takhle, vše mě nakopává, dokonce i čistá voda..mám 55kg, tak snad má mimi z čeho brát, když přísun je minimální. A přesně jak ty, kávu miluju a já jí nemůžu ani cítit ☹(..taky volám kdy už to skončí ☹(

ellen01
13. sep 2013

tak už musím zaklepat je to ve 13tt o 50% lepší už nemusím tolik jist kromě rána a večera, kavu nemužu ani cítit stale ale vystřídaly to bolehlavy skoro každý den ach jo, takže furt, u mě to bylo nejhorší víc jak jeden měsíc takže přeji pevné nervy a bude to stát za to. Jo a tím přísunem jídla jsem nabrala 2 kg takže už mm 62 kg co už kdybych nejedla bych křečovala tož nebylo na výběr

ajkalak
13. sep 2013

@ellen01 Tak to je super, že je ti lépěji 🙂, a od jakého týdne máš zhruba tyhle nevolnosti??Já to mám tak 2 týdny a teď od pondělka takhle skoro nesnesitelně, nějak se s tím nedá fungovat ☹.Mě ta hlava teda taky bolí, ikdyž jak který den, když mně bylo hodně zle, že jsem nemohla nic sníst, tak ta hlava bolela nejvíc, když do sebe něco nasoukám, není to tak hrozný..Já se bojim jít i spát, že mě to vzbudí, že je mi zle ☹..chjo.Sice jim po malých dávkách častěji, ale oproti normálu tak ani ne třetinu množství, co běžně snim...

ellen01
14. sep 2013

nejhuř kdy mi bylo to trvalo 1 měsíc, já jsem musela jist furt a proto jsem přibrala , pojídle se mi trošku ulevilo. Ale kdybych nejedla bych asi stravila u záchodové mísy a stejně by se mě nic nevyšlo jen ukrutné křeče žaludku. ted už to mám jen ráno a večer přes den mi pomáhá přiměřený pohyb. ale musím zaklepat o 50 % lepší, takže vydrž píšou že nejpozději do konce 4 měsíce by to mělo ustat tak snad se dočkáme

ajkalak
14. sep 2013

@ellen01 Ale tak nepřibrala jsi moc,aspoň ti to trošíčku pomáhalo, když jsi se najedla 🙂,no musíme to přežít Si říkám,že by bylo lepší se vyzvracet, než tohleJá opět dnes v noci ve tři budíček, že je mi zle, musela jsem si sednout, a pak pomalu napít,tak po půl hoďce to bylo dobrý, ale jinak přes den to celkem šlo, až na pár pachů, co mně obracely žaludek..A to jsem si myslela,že těhu nevolnosti jsou pouze ranní..haha..celodenní

jenyska4
18. sep 2013

Nevládznem 😒 😉 hruza

ajkalak
24. sep 2013

@jenyska4 vydrž, bude líp,taky jsem myslela že to nedám, v puse hrozně,už jen z toho je mi zle, i v noci mě to budí, jak je mi špatně,vlastně je to celodenní, ale oproti 7tt lepší, nenakopává mě už tolik věcí,je fakt ,že pořád mi všechno smrdí ale musim jíst,jinak je mi ještě hůř a pořád strašně říhám vzduch, naučila jsem se jíst konkrétní nepáchnoucí věci a co nejmíň ochucené a na co mám chuť dneska, tak z toho mně bude zítra šoufl.Piju hodně chlazený džus, z čisté vody je mi zle, a jak někde holky radí colu, tak ta mi taky jde.Jídlo rýže,lipánek suchý rohlík,jablko studené, po tom je mi líp a vždy takový mini porce, trvá to třetí, vlastně čtvrtý týden,nejhorší byl 7tt, to jsem 3 dny proležela,jsem nemohla s žaludkem pohnout..kdybych se aspoň vyzvracela..třeba by bylo líp,ale tohle je celodenní☹(

jenyska4
24. sep 2013

@ajkalak No ty bído☹ já začínám v pátek devátý týden a dle mě je huř a huř! Ale co by jsme pro ty naše drobečky neudělaly vis? Kolikátý týden jde tedy Tobě? Já nemám vubec na nic chut...ze všeho je mě na víš co a přinutit se něco sníst děs☹

ajkalak
25. sep 2013

@jenyska4 já teď 9+5 a řekla bych den ode dne lepší, ale ty noci , to mě to pořád budí.Ale musim být pořád najezená, jinak je mi šoufl víc.Tak ať nás to brzo přejde 🙂.Jinak já tohle neznám z předchozích těhu , mám 2 kluky a takhle zle mi nebylo, tak si říkám, že to bude holčička 🙂.

jenyska4
25. sep 2013

@ajkalak Tu holčičku Ti moc přeju a víš kdy jsi otěhootněla zda před ovu nebo v ní? Taky máme dva kluky🙂

ajkalak
26. sep 2013

no myslim si že před ovu, ale nevím to stopro, akorát v druhé půlce cyklu nebyl sex 🙂, ale nevim kdy byla ovu, testy mi jí neukázaly, buď jsem testovala pozdě nebo moc brzo 😀

jenyska4
30. sep 2013

@ajkalak tak to jsem na nás zvědavá:D my jsme o den menší už vám dělali utz?

ajkalak
2. okt 2013

no, to já taky , bylo by to ěkný, mít holčičky, že 🙂.Jj já už byla na utz asi třikrát,kvuli hodnotám HCG a co mi ukázal digi test, ten mi ukázal 2-3týdny a hcg tomu neodovídalo,tak ro jistotu mě doktor kontroloval, nejdřív jestli to není mimoděložní,ak jestli mimi ovyrostlo a i HCG a ak na určení termínu orodu.dle utz jsme o den větší 🙂.Teď 8.10. jdu na ten rvotrimestrální screening, tak jsem na to zvědavá, u kluku jsem to neměla,to ještě nebylo .rý je řesnější,ale řekla bych, že teď u toho třetího jsem tak nějak v klidu, ani nemám strach .

christin3
14. jún 2014

Ja som na tom rovnako. Som asi v 2tt a som schudla 3 kg. Teraz mam 54 kg. Ked to takto rychlo pojde dole tak neviem ☹

jarkac23
24. júl 2014

Som v 14 tt a stále nemám chuť na nič. Som strašne hladná no donútiť sa niečo zjesť je pre mňa úplne utrpenie. Bojím sa aby babatku niečo nechýbalo ☹ Doktorka mi nedala žiadne vitamíny. Mali ste tiež taký problém v druhom trimestri??? 🙂

nella130
3. sep 2014

ja som zufala, pretoze som hladna a nic mi nechuti - tiez iba ovocie a niektore druhy zeleniny. chutila mi aj pizza ale tu som si objednala 3x a stacilo. takze aj to som uz vyradila. je to katastrofa. v prvom trimestri mame jest vyvazenu stravu, ale ako? 😖

misskate1
3. sep 2014

ja mam tiez strasne nechutenstvo. ani pit nedokazem. no potom sa to trosku zmenilo, ze stale nemam chut na jedlo, ale ked zacinam byt hladna tak sa to prejavuje tak, ze mi je hrozne zle a vtedy sa musim najest, ale problem je ze co. Na nic zdrave nemam chut. Nevravim, ze jem vyprazane ale nic teple a ziadne salaty. Ani varit nemam chut.

zuja14
4. sep 2014

@nella130
@misskate1
kočky vidim, že sme v podobnom týždni. Doteraz som bola celkom v pohode, ale aktuálne mi začína byť nejak zle. A to vždy ked vyhladnem. Akonáhle som hladná, neviem do seba nič dostať. Aj by som na jednej strane jedla, na druhej strane je mi zle. Preto vidím riešenie jedine v tom jest pravidelne a nenechať sa vyhladnuť.

jerryjanka
4. sep 2014

hlavne nestresujte - ja som v 22tt a mám stale mínus 5 kíl, babo si vezme čo potrebuje

davlinka
18. sep 2014

Ahojte ja mam tiez podobny problem,som v 10tt a neviem sa donutit velmo jest . No najhorisie na tom je ze sa nemozem prinutit jest nic s masom.Kym som nebola tehotna nevedela som si predstavit den bez masa a teraz toto...mate podobne skusenosti alebo mi viete nieco poradit...?

kingu999
19. sep 2014

Ahoj davlinka. Ja som 10tt. Nezvracala som iba 2 krát a už som schudla 6 kg. Mäso som musela mať aj ja denne. Okrem kurčaťa. Teraz si nedám do úst ani obľúbenú slaninu. Mala som aj hematom. Našťastie je už preč. No niekedy aj tak mám tmavohnedý výtok. 3dni to bolo dobré bez špinenia. Teraz som dostala asi chrípku a od kýchania mám svalovku a zase špiním trošku. Odkedy som tehu odvtedy jem nezdravo a nepravidelne. Žiadne varene jedlo mi nechutí. Ale mäso sa dá určite nahradiť s niečím iným. Google poradí.: ) držte sa. Prajem každému len to najlepšie! !!!!!!!!!!

darja12
19. mar 2015

Ahojte. Ja som bola pred tehotenstvom roky naozaj žrútik, všetko mi chutilo a bolo som priam pažravá.. Aj som rozmýšlala, že aké už ja len budem mať tehotenstvo raz, keď už vtedy som dokázala kombinovať jedno cez druhé a nikdy som nemala zdravotné potiaže. A vida.. nechutentvo v tehotenstve.. Začalo to asi okolo 5tt, nič mi poriadne nechutilo, ale snažila som sa jesť pravidelne, lebo inak mi bolo trošičku zle. Takže nejesť sa nedalo. Radšej som ale začala brať prenatálne vitamíny, aby malo bábo to, čo potrebuje preistotu. Potom sa to trošku zlepšilo cca v 10 tt, ale od 12tt mi znova veľmi nechutí. Zatiaľ som od pôvodnej váhy nepribrala v tehotensve nič, možno som schudla 1 kg.. Zvracala som asi 5 x. Teraz som v 14tt, no a raňajky jem na 3 krát aj hodinu. Len tak tak ich do seba dostanem.. hmm.

zuzka2661
30. mar 2016

@nikollette. Ja som v 6tt a ked pomyslim na jedlo alebo mäso zdviha sa mi zaludok.jem zmrzlinu ovocie toto len môzem.v zaludku mi škrká ale nemôzem zjest normalne jedlo ani chlieb.vôbec nic.je to moje druhe tehotenstvo a toto som predtym nemala.som zvedava dokedy do prva ta nechut.

mily7
30. mar 2016

@zuzka2661 No modlí sa aby dlho netrvala 😄 u mňa to bolo celé tehu,jedlá som lebo sa musí jesť,tak rozumovo. Je to ale hrozne ,vôbec som si jedlo nevychutnala.

leninz
24. aug 2016

Ahojte, nechutenstvo v tehotenstve poznam. prvykrat som otehotnela pri vahe 48kg a s rovnakou vahou som isla aj rodit. v porodnici ostalo 6kg takze som vyzerala ako anorekticka. dieta bolo v poriadku, ale mna to dost vycerpalo. teraz som neplanovane otehotnela pri vahe 43kg, tak sa desim ak nepriberiem ci sa po porode budem vladat postavit. o babatko sa netreba bat, to si vezme vsetko co potrebuje a pokial mate vy z coho chudnut tak je to ok. ja som vsak privelmi chuda uz teraz, neviem pribrat cely zivot... uvidim cim ma toto tehu prekvapi 😉

tinkaronko0710
2. sep 2016

Ahojte no mna nenapina z nicoho uz,ale s kavy ma napinalo ked som ju pila. Inak nic vazne. Prsia ponolievaju trosku a pupok mi vyliezol si myslim nejako skoro mam trosku polesti sem tam v podbrusku a inak nic. Jest jem ako tak lebo viem ze musim,ale nejaka chut zvlastna na nieco to nemam. Je to mysliye si normalne kedze som podla dr. 4+5 tt? Dakujem za rady.

smaile25
15. mar 2017

Ahojte baby chcem sa spytat som v 5tt no vobec mi nechuti jest.Ako zjem nieco ale nie tak ze by som jedla stale nonstop,staci mi nieco male a automaticky ma chyti pocit na zvracanie,vobec nemam momentalne ziadny vztah k jedlu.Obnasa to nieco zle,problemy z babetkom?

yoxinka
15. mar 2017

@nikollette
Áno, 3 tehotenstvá a prvé tri mesiace presne to isté. Jesť som sa nútila, lebo som vedela, že musím. Prvé bábo som potratila a zistila som to tak, že zrazu nechutenstvo skončilo a začalo mi všetko normálne chutiť. Pri ďalších dvoch som to brala pozitívne ako znak, že je všetko ok ;)

beruska87
22. aug 2017

Ahoj žienky! Mám ten istý problém. Do 6.tt to bolo ok, potom som zacala brat Progesteron tak neviem či je to tým, tento týždeň s ním končím. Ráno sa sotva prinutim zjest kus chleba, ranajkujem aj 1,5h, potom obed je ok, par veci nemôžem inak jem varené, vadí mi skôr varenie, lenže nemám nikoho kto by to urobil za mňa, problém je večera. Čo si zvyknete vy dávať?

betkaviki
4. jan 2019

ja som v 29 tyzdny a prave je 3:46 nad ranom celu noc nenozem spat len sa prehadzujem strasne ma pali zaha uz nic nepomaha , prave pred chvilou som zvracala a este stale mi je zlee vlastne cele tehu zvraciam a nic nepomaha uz som si na to aj zvykla beriem to tak ze uz len vydrzat stoji to zato

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre