Nechutenstvo v tehotenstve. Pocitujete ho tiež?

nikollette
8. júl 2008

Ahojte.. chcem sa opytat ci aj vy pocitujete take nechutesntvo k jedlo ako ja. Som len v 7tt,ale je to hrozne.Nic mi nechuti, hned jak pomyslim na jedlo je mi zle. Ak mam na nieco chut tak jedine nejake ovocie, melon, kysle zelene jablcka, broskynky... inak nemam na nic chut aj ked viem ze musim jest, musim sa ktomu vzdy prinutut, a nikdy nevladzem vela zjest... ☹
Je to hrozne pre mna, co som vzdy mala velky apetit 😅

micha26
3. jún 2010

@maria46
neviem ti nejako poradit ako doktor ale ak maš nejake problemy tak radčšej chod vzdy za svojou gynekologičkou ako za obvodným. no a ako viem magnezium sa nejako neodporúča brat pri tehotenstve . Ja som na PN - ke už od začiatku tehotenstva a tiež mam nechutenstvo k jedlu ale už ma to prechadza. Mne pomaha ked rano vypijem jeden alebo dva pohare vody a až potom neskoršie sa potom pustim do ranajom a potom už nemavam problemy s bolestou hlavy. Davam si vodu s hroznovým sirupom. Ked nemusiš neber žiadne prašky .čau a dúfam, že som ti aspon trochu pomohla

micha26
3. jún 2010

@pipussa
ahoj ja pred tym ako som zistila že som tehotna som mala totalnu hnačku. teraz je to raz tak raz tak . Zbavila som sa toho vdaka čučoriekovemu kompotu a potom si davaj slivkový kompot tie upravujú travenie. Ak mate domace zavaraniny tak by to bolo super. Dufam, že ti to pomôže .

2marianna25
4. júl 2010

ahojky no ja som uz skoro v 12 a este stale nemozem vsetko jest ale uz je to lepsie.Ale este stale nemozem jest napr dva dni to iste.aj ja som mala stavy jeden den som nemohla ani len pozriet na moj obed v praci a o dva tri dni som jedla skoro vsetko. 🙂 .ale najviac mi xuti ovocie myslim si ze by si mala jest to co ti xuti a nie vela...ono ti to potom prejde uvidis len to treba ptretrpiet aj ja som jedla jedlo ktore mi vobec nexutilo jedla som len preto ze som musela.
ale neboj to prejde

2marianna25
4. júl 2010

@nikollette ahojky no ja som uz skoro v 12 a este stale nemozem vsetko jest ale uz je to lepsie.Ale este stale nemozem jest napr dva dni to iste.aj ja som mala stavy jeden den som nemohla ani len pozriet na moj obed v praci a o dva tri dni som jedla skoro vsetko. .ale najviac mi xuti ovocie myslim si ze by si mala jest to co ti xuti a nie vela...ono ti to potom prejde uvidis len to treba ptretrpiet aj ja som jedla jedlo ktore mi vobec nexutilo jedla som len preto ze som musela.
ale neboj to prejde

nikollette
autor
4. júl 2010

@2marianna25 tov už je 2roky neaktuálne 😀 😀 😀 😉

nikollette
autor
4. júl 2010

@2marianna25 už mám dávno po tehotenstve, aj po pôrode. Malý má už 16mesiacov 😉 🙂

emia
5. júl 2010

micha26, ja mam podobné problémy, keď som čakal prvé a druhé mala som migrény, ale nikdy som nezvrácala, no keď ma bolela hlava už viac ako 3 dni letela som na pohotovosť a tam mi pichli infuziu, trošku uľavilo. 😠
teraz pri treťom mávam také migrény že aj vraciam, tiež som už schudla 2kila, lebo mi veľmi ani nechuti jesť, teda oči by jedli ale žaludok to veľmi nechce. ☹ už 2x som bola na pohotovosť, raz ma poslali na neurológiu, tam mi doktor napísal guajakuran, paralen sa tiež môže. a druhý krát na gynekologii mi pichli tiež infuzku a doktor dokonca povedal že ak strašn e boli hlava tak môžem zobrať aj tabletky ktoré som brala pred tehu, že ak ich neberiem na kila tak nemôžu uškodiť. 😖 Inač mi predpísal čipky torecan proti zvracaniu, a ešte som skúšala pri migréne aj detský sirup Panadol, zabral ale musiš ho zobrať ešte predtým ako migréna prepukne. Žiaľ také domáce recepty mi nezaberajú vôbec. ☹
a ešte niečo, keď som čakala prvé ani som nevedela že som tehotná, brala som prvé tri mesiace lieky na migrénu a našťastie malý je zdravý, takže to neuškodilo, no nedá sa to potvrdiť že neuškodí ani vylúčiť.. 🙂

emia
5. júl 2010

tak prečo nieje pozastavená ta stránka? 😒

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minuso
2. júl 2011

Ahojte maminky, vidím že tu už dlhšie nikto nebol, ale musím sa aj tak posťažovať. Som v 8 týždni tehotenstva a býva mi naozaj hrozne ťažko na žalúdku, nič mi nepomáha, snažím sa urobiť si režim v stravovaní a jesť aj keď mi nechutí, ale vždy keď sa najem za hodinku je mi hrozne ťažko, najhoršie to je večer keď idem spať, normálne mi je doplaču. Čo si dávate navečer? A čo jedávate cez deň? A v akých intervaloch? ☹ POMOOOC

kalo
2. júl 2011

@minuso Zjisti, co můžeš alespoň v malé dávce- stačí do něčeho aspoň kousnout. Nechutenství určitě přejde, to se neboj, to bývá jen na začátku. Já na zač.těhotenství s dcerou mohla jen kakao nebo pomeranč...To jsem jedla skoro 3 měsíce 🙂

oleila
2. júl 2011

@pointka Ahojky, ja som asi v 8,tt a uz dva tyzdne s prestavkami mam tiez hnacky, bola som aj na vyteroch a nic mi nezistili, zo vsetkeho som dost nafuknuta, a tiez mi nechuti ani nic jest. Zatial som nevracala, ale poslednych par dni mam pocit akoby mi trocha plaval zaludok, no nic moc...☹ drzim palce nech ti je lepsie uz coskoro 🙂)

minuso
3. júl 2011

@kalo ďakujem pekne aspoň za útechu a radu, včera mi bolo naozaj zle, dnes je to už omnoho lepšie 🙂 dokonca mi dnes zachutil ananás tak sa napchávam 😀 papa a pekný deň

hrkelka
10. aug 2011

Ahojte, ja som v 7mom tyzdni, a presne viem, ake to je.. hlad ako slon ale nic do seba nedostat.. no zarucene veci, co do mna idu bez problemov su litre citronovej vody, zmes orieskov (lieskovce, kesu, mandle.. neprazene a nesolene), cervena vinea ked je najhorsie a zeleninova polievka s haluskami (len mrkvicka, hrasok a petrzlen na masle, zaliat vodou).. tak tej viem zjest na kvanta.. a samozrejme zelenina a ovocie v neobmedzenom mnozstve.. je to ako hlava XXII, ze jest musime a pritom "nemozeme".. ti krpci si s nami robia co chcu hehe..

zofka11
23. apr 2013

Ahojte, ja zacinam este len 4 tyzden, chvala Bohu, zatial nezvraciam, ale je mi zle skoro z kazdeho jedla. Nemozem sa ani prinutit nic uvarit, lebo uz len ta predstava pachu vareneho jedla ma odraza. Smrdi mi maso, zemiaky, jedlo mi pride prilis slane alebo prilis sladke a nechutia mi ani caje, ktorych som sa doteraz nevedela dopit...vsetkym sa vam stratila chut do jedla az ked ste zvracali alebo je normalne, ze mi jednoducho iba nechuti? Inak vdaka za prispevky, skusim aspon piskoty a suchare.

11miuska11
28. apr 2013

@zofka11 ahoj 🙂 ja som dnes zacala 8tt a od zaciatku 7tt mi je ako keby som plavala na lodi. Pomahaju mi homeopatika na nevolnost pri cestovani a taky ten sumivy napoj, co sa pije po opici 🙂 Iskricka, alebo take nieco 🙂 lekar povedal, ze ode tieto veci mozem, ked mi pomahaju. Ten sumivy napoj je uplne super, Ja si ale 1 vrecusko rozdelim aj na 3-4 casti, cize nevypijem celu davku naraz, ale po troske a pomaha to. Rano vzdy zacinam sladkymi susienkami, co zapijam vodou. Zatial som vracala iba raz, ale kolise mi zaludok ako na lodi takmer neprestajne. Dnes som sa citila celkom fajn, tak verim, ze to tak aj zostane. Na nevolnosti je dobre aj cumlat mrazene ovocie. Ja si takto chrumem maliny, alebo jahody a mam pocit, ze zaludku to velmi pomaha 🙂 Mne do zaciatku 7tt nic nebolo, ani som nevedela, ze som tehu, keby nemam pozit test a potom sa to za dna na den zmenilo 🙂

a k tomu nechutenstvu. Tiez jem velmi zle a z tepleho jedla zvladnem akurat tak vyvar a varene maso z polievky. A potom kapustinu a kyslu kapustu. To mi chuti...a nechutenstvo nesuviselo u mna so zvracanim. Nechutilo mi od zac., 7tt a cca po 5 dnoch som raz zvracala a teraz uz zase nevraciam, ale nechutenstvo zostalo :-/

pehamek
29. apr 2013

Já jsem na začátku teprve, ale nechutenství mám už teď. Musím se k jídlu nutit. Dokonce jsem i kilo zhubla a nemyslím, že je to jen voda. Pitný režim dodržuji. Nemám na nic chuť. Jen občas na kousek čokolády :(

zofka11
29. apr 2013

tak je to asi normalne. dakujem vam za reakcie, trochu ma upokojili 🙂

nessi3
29. apr 2013

Ja mam tie nevolnosti, ale nezvraciam, no cely den mi je na nic, tak len lezim, sem tam sa poprechadzam, dufam ze sa to coskoro vytrati, lebo takto len pospavam☹

cicuska5
1. máj 2013

@zofka11 ja mam nieco podobne, nechuti mi jest, ale co je horsie ani pit. Vsetko mi je tazke na zaludok. Vecer jem len suchare, ostatne vyvratim, dokonca aj salaty.

muribana
8. máj 2013

mi staci otevrit lednici a citit vuni ruznych potravin..a uz mi je soufl.. ☹ taky mam ale porad hladika, nejhorsi je to s pitim. nic mi nechutna, vsechno piju s odporem. pritom tak miluji ruzne caje.. snad to brzy prejde.. 🙄

monikatajcnarova
23. jún 2013

ja som v 5 tyzdni. nic nejem lebo mi nic nechuti jest a ani pit..hocico vypijem hned to ide von a bojim sa :( s stale cely den vraciam. 😒 ..mala som 46 kg a teraz mam 42 kg. 😒 .je to moje prve tehotenstvo dufam ze to dietatu neublizi... 😒

sybo5
23. jún 2013

baby, síce ja už tie nevoľnosti mám už dávno za sebou, takže tiež nepatrím k tým tehu, že si tehotenstvo užili. Ja som prevracala celé tehotenstvo, furt mi bolo zle, kebyže nechodím do roboty, tak neviem ako by som to vydržala, a pri konci okrem toho sa mi pridružila žalúdočná kyselina a zvýšené slinenie v ústach. Moje bábo mi tlačilo celý čas pod rebro.
Ale hned po porode to, ako mávnutím prútika všetko zmizlo.
Takže baby vydržte, všetko pominie. Nedeje sa s Vami nič, čo by nebolo prirodzené. Niektorým nič nie je, iné si to užijú až do konca.

januska1104
14. júl 2013

Ahojte ja som pri prvom tehotenstve vracala až do piateho mesiaca každý deň.Prvé tri mesiace boli najhoršie vtedy som vracala 6xkrát za deň.Teraz som tehotná druhýkrát samozrejme zase vraciam tak 2až 4krát za deň.Strieda sa mi to raz som hladná a najem sa, ale väčšinou mi nič nechutí zo všetkého ma napína aj tie jedlá ktoré som mala najradšej nemôžem sa na ne ani pozrieť.Mám len 46kg tak dúfam, že neschudnem.

dejna077
1. sep 2013

Ahojte ja som len v 5tt a trapi ma tiez nechutenstvo. Po jedle mi je tazko od zaludku aj niekolko hodin budim sa aj v noci na to ze ma tlaci zaludok. Fungujem na cistych cestovinach varenych zemiakoch pecive s maslom a trosku ovoci. Ale za tyzden som schudla 3kg co sa mi zda dost. Mam problem aj pit. Proste do vsetkeho sa strasne nutim a nic mi nejde dole krkom. Cim si mam podporit travenie? Som uplne nemozna vycerpana z 4-5hodin spanku. Pred tyzdnom som spinila a lekarka mi dala Duphaston a Kanavit kvapky(tie uz do seba nedokazem dostat) moze to suvisiet aj s liekmi? Drzim kazdemu s podobnymi problemami palceky nech to rychlo prejde :D za kazdu radu budem vdacna.

kacculle
1. sep 2013

@dejna077 Ahojky, ja jsem mela na zacatku tehu to samy, ted uz to je dobry. Uleva u me presla az ve 4.mesici. Do te doby mi nic nechutnalo. Nemohla jsem jist maso, zeleninu, ovoce, nic co vsude doporucuji jako zdravou stravu. Jedla jsem prevazne rohliky, ovocny jogurt, chleba s tavenakem... Nemohla jsem ani pit vodu. K tomu jsem denne zvracela a nic co by mi pomohlo jsem nenasla. Doktorka rikala, at jim co muzu, v malych davkach a casto. Hlavne se snaz pit a zadny nerviky. Mimco si vezme co je potreba a v druhym trimestru to dozenes. Ja prvni 3 mesice zhubla dve kila a ted uz mam 7kg nahore😀

dejna077
1. sep 2013

@kacculle jeej dakujem tak snad u mna to bude skor ako v druhom trimestri ked sa budem moct najest a budem si tehu uzivat. Zatial som tak v neistote ale to asi kazda na zaciatku ze co bude ci sa udrzi ale hadam ked ma takto ten malicky cervicek trapi tak sa nikam nechysta. Snazim sa mysliet pozitivne chvala bohu nevraciam a povedala som si ze ani nebudem a ze po tyzdni mi aj nevolnosti prejdu. Mozno ked si to budem dost dlho opakovat tak sa to stane. Na prd je ze fakt neviem poriadne pit a pritom tlak 80/50 normalny som mala sice tiez nizky ale toto ma tlaci do postele.

natalia2203
2. sep 2013

Ahojte, no my sme momentálne v 12 tt a môžem povedať, že si konečne ako tak začínam úživať tehotenstvo a vôbec život... skutočne to boli preblvané - sorry, krajšie to nejde, týždne od 6 tt po 11 tt. Teraz mi dvihne žalúdok skutočne len máločo ale tiež si musím spraviť chuť na nejaké jedlo. Mne poradili inhalovať mentolový olejček alebo čerstvú mätu - nepomáhalo.
Ale vraj je to normálne nicolette, kolegyňa vravela, že poznala jednu babu, ktorá celé tehotenstvo bola na musli s jogurtom alebo mliekom... Takže na silu by som nejedla nič, radšej len ovocie... Aj tam je výživy dosť.

Veľa šťastia a trpezlivosť!!!

tynulkaxix
2. sep 2013

ahojky já to mám nějaký obrácený :D celou dobu jsem jedla všechno na co jsem měla chuť, ale poslední dobou do sebe nemůžu vůbec dostat maso :( jen jak ho cítím tak bych zvracela :( :D za chvilku nebudu vědět, co mám vařit :D

ellen01
4. sep 2013

jsem 11tt, už přes měsíc nemám na nic chut ale když se nenajím chce se mi strašně zvracet takže jest musím a to co chvilu a pravidelně, a to i před spaním jinak neusnu, jíst mě nebaví , jídlo mi páchne. Na konci dne jsem nafouklá jak balon ale přesto když se nenajím před spaním je mi pořád zle, navíc se mi dělá šoufl i s mojí oblíbené kavy, kterou jsem musela vysadi t uplně , kdy už to skončí......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre