Neteším sa na dieťa hoci som ho chcela

venny26
4. máj 2011

Ahojte baby,
asi som tehotná, potvrdili mi to dva testy a tiež vynechaná menštruácia, v pondelok idem ku gynďošovi (mám tam ísť na lačno na krv alebo môžem jesť?), mám problém - vôbec sa neteším že som tehotná 😢 je to normálne? A pritom som s partnerom dlho a dieťa sme plánovali, ale nejako ma to zaskočilo. Proste asi mám stále ešte šok a čo keď si tehotenstvo neužijem a nebudem sa z neho tešiť? Prosím pomoooooc

bambi2
4. máj 2011

neboj, prejde ta to... to su tie nalady, ten sok este... ale ked uvidis obrazok zo sona, budes kypiet vnutorne stastim... 🙂 ani ja som dieta neplanovala, tiez to bol sok a poviem ti, ze nieco krajsie a lepsie sa mi v zivote stat nemohlo!!! je to moje vsetko a milujem to dieta ci bolo chcene alebo nie... 🙂

monuska342
4. máj 2011

@venny26 neboj sa taketo nalady su normalne chvilku sa tesis a chvilku si smutna...poznam to 🙂

berus222
4. máj 2011

@venny26 neboj, takto sa citi asi kazda. ja som sa tak citila 2x a to sme planovali obe deti. casom ta to prejde a zacnes sa tesit. a o uzivani tehotenstva teda ja neviem nic. najprv som 4 mesiace odpadavala z nizkeho tlaku, potom som zacala stale spat a na konci som strasne opuchala. ale neboj, urcite si vsetko uzijes ako sa patri.

venny26
autor
4. máj 2011

Ďakujem baby, lebo ja som totálne mimo, v depkách.
A môj partner sa tešil ale keď ma videl akú mám depku, tak sa prestal aj on tešiť.
Teší sa iba vnútorne, aby som to nevidela.

bambi2
4. máj 2011

@venny26 to su take chvile, aj ja som ich mala... ale nie je nic krajsie na svete ako tehotensvo a dieta!!!! vychutnas si to urcite.. mne po porode strasne chybalo brucho... 😀 a poviem ti, ze sa neviem dockat druheho aj ked mi trvalo 3 roky zhodit este tie tehotenske kila... tesim sa na druhe babo!!! 🙂

nefertitka
18. dec 2012

sice su tu starsie prispevky uz, ale ja mam ten isty problem, cakame druhe dieta, prve dni, ked soms a to dozvedela som sa tesila a teraz sa vobec netesim, skor naopak:( neviem co to ma byt. Je mi cele dni zle, mam nejake depkove nalady. Beriem aj duphaston, neviem ci to pripisat tehu alebo liekom, no hroza. A pritom sme ho chceli:(

gabrielapatrik
5. jan 2013

@nefertitka Mám tento istý pocit a neviem čo s ním... Som sklamaná sama zo seba... Keď som čakal syna, každý deň som sa vytešovala hladkal bruško, pozerala vecičky, kupovala, premýšľala čo a ako....
Keď sme sa s manželom po piatich rokoch konečne dohodli a rozhodli o plánovanom tehotenstve boal som neskutočne šťastná, hneď som si kúpila malé ponožtičky, ako taký symbol nášho rozhodnutia. tešila som sa, každému oznamovala naše šťastné rozhodnutie... Trvalo to tri mesiace, robenia testov, sledovania sa až som sa raz rozhodla že aj tak dobre, nebudeme na nič tlačiť a dieťa možno ešte má čas, v robote sa mi znížil plat o dosť a netrúfala som si. Až jeden deň si spravím - len tak, test a pozitívny... Od vtedy moje radosti zmizli, teším sa na bábenko, nechcem o neho prísť, ale vôbec to neprežívam ako pri synovi... Som s toho zmetená... A zároveň sklamaná...

janesa1984
5. jan 2013

takéto stavy su aj počas tehotenstva. zrazu ťa prepadne panika. zvládnem to? chcem to? všetko sa zmení? ....a tak dalej. je to normálne. nič sa neboj to prejde. mávam občas také stavy , ale potom stačí že ma malý kopne, šťuchne...a zázrakom je všetko preč a uvedomím si že som najšťastnejšia na svete 🙂

fiffinkaa
5. jan 2013

@nefertitka neboj dostaneš sa do toho..hlavne ked uvidíš ako srdiečko bije na monitore a aj dalšie sono ked už budeš vidieť aj ručičky aj nožičky..uvidíš ako sa to zmení ked Ti bude bruško rásť a budeš nakupovať tie rozkošné vecičky a výbavičku..neboj máš na to 9 mesiacov aby si si zvykla na dieťatko...koniec dobrý, všetko dobré 🙂

janinah
5. jan 2013

toto je prvý šok,neboj sa ,o chvíľu sa začneš vytešovať,tiež som to zažila 😉

nefertitka
5. jan 2013

@gabrielapatrik
@janesa1984
@fiffinkaa
@janinah stale mi to trva, stale sa neviem tesit, stale si vravim, ze naco sme sa na to dali, bojim sa vsetkych komplikacii, ktore som mals pri poslednom tehu, bojim sa dopredu uz porodu, co bude potom....nechapem sama zo seba...depresivnu naladu mam denno denne, dufam, ze mate pravdu a prejde to:(

venny26
autor
5. jan 2013

@nefertitka Snaž sa niečim si urobiť radosť, skús nakupovanie pre bábenko, choď na 3Dčko pekne to tuším okolo 20tt.
Skús potom začať chodiť na tie prepôrodné prípravy tie kurzy ja som nechodila a ľutujem to, tam ťa naučia ako kojiť a tak. Ja som nekojila. Hlavne vylyhuj a nechaj sa obsakovať 🙂 A spi, leháro. 🙂

venny26
autor
5. jan 2013

@nefertitka ja som sa tiež bála a prešlo mi to až teraz malá ma rok 🙂 mala som aj popôrodnú depku. Ja odporúčam nájsť si kamošky tehu v tvojom okolí skús cez koníka, ja som tak chodila na kávičky a tak sme sa bavili, čo ma ktorá nové a tak, a ostali sme kamošky aj po pôrode, vozíme spolu. Určite sa budeš tešiť, len u každej to tešenie začína inokedy. Jedna sa teší keď si nájde pozitívny tehu test, druhá keď rastie bruško, tretia až keď sa narodí, štvrtá keď povie mama a tak ďalej. Ja sa už konečne z malej teším naplno, je s ňou veľká zábava - stále len vymýšla, aj keď moc nenaspí. Nevymenila by som ju už za nič. Všetko chce len čas, tolerantného partnera a v začiatkoch pomoc všetkých aby si si čo najviac pospala. Potom sa to už dá.

dasiacik
5. jan 2013

@nefertitka
Ahoj.Vieš čo,ja som na tom asi podobne.Dieťatko sme chceli a plánovali,ale teraz keď už som konečne tehotná,tak tie pocity sú úplne iné než som čakala že budú.Akosi si uvedomujem všetko to čo stratíme a dosť sa toho bojím.Už nikdy nič nebude také ako predtým a to ma desí.Najhoršie na tom všetkom je,že sa to už nikdy nebude dať vrátiť späť.Už nikdy nebudeme len sami dvaja.Možno sa bojím tej zodpovednosti,možno tých povinností,ale jedno viem určite-je to úplne iné než som čakala...

venny26
autor
5. jan 2013

@gabrielapatrik ono sa to všetko utrase. Prečítaj čo som napísala nefertitke, ono to všetko príde, ale každá sme iná a každá sa inak vieme tešiť. Za tie depky môžu hormóny, treba si tehu čo najviac spríjemňovať a užívať si hlavne obskakovanie druhých 🙂

katulienka.
5. jan 2013

@dasiacik. presne takto som to pred 3 a pol rokom citila ja. Plus som si hovorila, ze cely zivot mam pokazeny, lebo nemam dokoncenu vysoku.

mima4
5. jan 2013

@dasiacik neboj sa, urcite to zvladnete s manzelom 🙂 A co je dolezite, ano, nikdy to nebude ako predtym, ale vela zavisi od vasich povah, priorit, toho, co chcete a ako si to zariadite. Su mamicky, ktore su typicke zienky domace po svadbe a po porode, cely ich svet je uz len doma, doma a doma.... 🙂 ale su aj mamicky a oteckovia, ktore daju dvojrocne dietatko na vikend k babke a idu na predlzeny vikend do Pariza alebo Tatier... hladaju si moznosti pre krasne romanticke vecery... nestresuju sa... fakt to vidim na mnohych parov co uz maju deti. Su take... ktore sluzia skor ako antikoncepcia 😀 ze este radsej pockat.... a su taj take zdivocele... ktore miluju zivot... travia vela casu spolocne vonka a taktiez si vyjdu aj bez deti, nemaju ziadne vycitky z toho... dopraju si aj to, co si dopriali, kym tie deti nemali... 🙂

stanislava2
5. jan 2013

@venny26 Idu ti zistovat len či tvoja obsahuje HCG hormon ktory je pritomny v krvi len ak si tehotná.Možeš sa normálne najest ak ti teda chuti.Tvoje pocity su ovplyvnené zmenou hormonov.Citila som presne to iste a to sme na dietatku pracovali bolo vymodlené.ked som malého v 7tt uvidela prvy krát na 3D slzy mi tiekli od štastia v 10tt už nám zamávalo ručičkami.Jej ako ti závidim ja som sa už potom tešila na každu jednu poradnu čo nové nám chrobák predvedie v 12tt sme už videli krásne pohlavie.Neboj všetko prejde papkaj vitaminy aby sa všetky organy vyvijali spravne a uživaj si.Dietatko je dar!

dasiacik
5. jan 2013

@katulienka. @mima4
No,my niesme ani zobratí a ani nemáme kde bývať.Takže,o to ťažšie to všetko je.Bábo sme chceli,ale pravdu povediac nečakali sme,že sa tak skoro podarí.Viem,možno nezodpovednosť,ale na druhej strane,ani o rok ani o dva by naša situácia iná nebola.Pôžičku v banke nedostaneme aj keď sme obaja zamestnaní,takže vlastné bývanie nehrozí.Doteraz sme mali v podstate bezstarostný život.Bojím sa,že nám to bude chýbať.

pimpulienka
5. jan 2013

Hm za seba musim povedat, ze som sa od začiatku na malu neskutocne tešila a depky ziadne nemala. Co.som sa pocas tehu bala bolo jedine o jej zdravie, aby bolo vsetko v poriadku. Drzim palce nech sa z toho dostanes. Trosku mysli aj na to, ze všetky pocity od teraz budeš prenasat aj na toho maleho cloviecika..

mima4
5. jan 2013

@dasiacik jasne, ze vam to z casti bude chybat, ale preco ste chceli teda dietatko? Preco ste radsej nepracovali na svojej kariere, aby ste mali vyssie prijmy, nieco si uzili, zabezpecili sa,...? Ja chapem, ze clovek je velmi ovplyvneny kamaratkami, okolim,... takou tou citovou manipulaciou... ale dosledky konania vzdy nesieme samy..

dasiacik
5. jan 2013

@mima4
No,nemáme zrovna vzdelanie a ani povolania také kde by sa dala robiť kariéra.Takže,tam nebolo na čo čakať.A prečo sme chceli dieťatko?Pred takými dvomi mesiacmi by som Ti vedela odpovedať hneď.Teraz neviem...

venny26
autor
5. jan 2013

@stanislava2 Je to už starý príspevok, moja dcéra už má rok. Ale depky som mala veľmi dlho, dá sa povedať až teraz keď má rok si ju užívam naplno 🙂

venny26
autor
5. jan 2013

@dasiacik to sú tie hormóny, určite sa na niečo tešíš. Utrase sa to všetko.

dasiacik
5. jan 2013

@venny26
Ja som si to celé predstavovala akosi inak.Vôbec to nieje také úžasné a nadpozemské ako som očakávala.Poriadne ani nevnímam,že som tehotná.

venny26
autor
5. jan 2013

@dasiacik pozri si komédiu Ako porodiť a nezblázniť sa 🙂

cammille
5. jan 2013

@dasiacik nadpozemske to bude, ked pocitis prve pohyby 😵 ......a este uzasnejsie, ked babo zoberies prvykrat na ruky, ked sa na teba prvykrat usmeje, ked ti povie MAMA, .... 😵 😵

dasiacik
5. jan 2013

@cammille
Áno,verím,že máš pravdu.Tiež si myslím,že to začnem vnímať až keď budem mať bruško a budem cítiť pohyby.

mima4
5. jan 2013

@dasiacik mozno nie si este psychicky pripravena stat sa mamickou, ale uz nou vlastne si, takou "predpripravnou" 😉 takze skus cerpat informacie od mamiciek, co ich tak povzbudilo pocas obdobia ocakavania, cim si ho sprijemnili... co ich povzbudilo, ked prislo pochybovanie a vselijake myslienky 🙂 Verim, ze je tu vela mamiciek, ktore ti velmi rady pomozu, poradia 🙂

dasiacik
5. jan 2013

@mima4
Vieš čo,ja som strašne túžila po bábätku keď som mala tak 19-22.To bolo úplne nenormálne ako som strašne chcelo to malé stvorenie.Milovala som deti a čas strávený s nimi.Potom sa niečo zlomilo.Akoby som stratila nervy na deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre