Nevoľnosti v 10. týždni

bartek225
10. apr 2018

Ahojte.. niesom typ zeny ktora za kazdu cenu sa snazi nieco na sebe najst neake choroby aby nemusela pracovat ale som v 10. Tyzdni a vsade citam ze je na nevolnost vhodny pohyb ale cim viac sa hybem tym mi je horsie a nieje mi zle iba ked lezim. A to robim zootechnicku co znamena v pohybe od rana do vecera. Ako ste na tom boli vy ?

classymom
10. apr 2018

Bola som tehotná dvakrát a v oboch prípadoch mi bolo zle. Počas druhého tehotenstva mi už museli dať lieky s tým, že ak nezaberú musím ísť do nemocnice, lebo som v sebe neudržala ani vodu. Bolo mi zle do šiesteho mesiaca. Skúšala som všetko možné, čo sa dalo, ale nepomohlo nič. Lieky som veľmi brať nechcela, lebo znižovali tlak, ktorý som už aj tak mala nízky. Dávala som si ich iba na noc. Ale pri prvom tehotenstve mi bolo zle iba do štvrtého mesiaca, potom to už bola paráda, takže ti držím palce, aby to bol aj tvoj prípad. Drž sa.

bartek225
autor
10. apr 2018

@classymom dakujem... ja nezvraciam iba ma napina stale .. je to hrozne lebo ak sa s niekym rozpravam alebo co a ma natahuje ..

majusska202
10. apr 2018

Ja som prišla do 4 mesiaca a vtedy to prišlo bývalo mi aj zo konca kým som nepprodila... Niekedy som doobeda strávila len pri záchode... Hocikedy som sa nejedla a prišlo... V sobotu večer ma chytili bolesti a v nedeľu som porodila... A ešte sobotu doobeda som vracala.. A nehovorím o tom aké som mala bolesti v bruška doktor ma nakoniec nechal doma až do konca. Takže si myslím ze to nijak nezmeníš mne aj nemocnica hrozila.

nicol_ka55
10. apr 2018

@bartek225 mozno by si mala zbehnut za doktorom aby ta aspon na nejaky tyzden nechal doma

lulica
10. apr 2018

Do urcitej miery su nevolnosti normalne ja by som to nesilila. Bolo mi zle druhy, treti a stvrty mesiac naozaj velmi zle kazdy den som cely stravila v posteli s kyblom a filmami. Teda vracala som len ked som si umyla zuby mimo toho mozno dva trikrat... cize zvracanie mi problemy nerobilo lebo som zvracala minimalne. Dr mi povedal ze mam skusit taky ,,elektrosokovy" naramok co vyvolaval nejake impulzy do zaludka ale hmh co ja viem?..ono to preslo nejak same. Do nemky ma neposielal..treba to vydrzat kym sa da a zariadit sa tak aby sa to dalo vydrzat co najlahsie ☺

bartek225
autor
10. apr 2018

@nicol_ka55 momentalne som doma uz tyzden .. ale viete ako mama do mna huci ze sa mam spamatat ze nesom jedina tehotna ze musim chodit do roboty normalne .. a clovek by aj chcel len ona to nevie povhopit nejako ze mam dost tazku robotu aj po fyzickej aj psychickej stranke

lulica
10. apr 2018

@bartek225 mamu filtruj.. keby si mala rizikove tehu ako ja ze si osem mesiacov doma a tri z toho lezis bezvladne v posteli by tiez rypala? Ty sa musis postarat o svoju psychicku a fyzicku pohodu jasne treba sa vediet aj pozbierat ale preboha nie nasilu..co keby ti tak skusila radsej pomoct ☺

deti95060810
10. apr 2018

pri prvom tehu som ráno stala do školy a rovno som odpadla naspäť....Mama nechápala že čo sa robí...po čase sa nato prišlo samozrejme....😉

lenka2931985
10. apr 2018

@bartek225. Na mamu nedaj.. Je to tvoje telo ty vies ako sa citis... Mne byvalo tiez velmi zle..nezvracala som len mi bolo hrozne a ked som to povedala doktorovi tak ma hned vypisal. Lepsie ako sa niekde v praci trapit, nieje to dobre ani pre teba ani pre to babetko. Neviem si vynachvalit zaciatky boli sice tazke ale aspon som mohla lezat kedy bolo treba a oddychovat a koncom stvrteho mesiaca to preslo ani neviem ako... Zvazuj len podla seba, ked to zle zvladas urcite sa v praci zbytocne netrap...

nicol_ka55
12. apr 2018

@bartek225 chapem ta! Ale ved si normalne od doktora vypisana nie? V tom pripade by do teba mama nemala vobec hucat!

bartek225
autor
12. apr 2018

@nicol_ka55 hej len som vypisana kvoli nadche a v pondelok by som mala ist do roboty ... tak som zvedava ci to zvladnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre