Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

kayla_gombosova
9. jan 2018

@blanka1011 testy idú od spodu hore a dátumy sú 3.1,4.1,6.1,7.1,8.1a 9.1 ten posledný na druhej fotke je dnešný

alchemilka1
9. jan 2018

@kayla_gombosova vyzera to tak ze je to zostatkove hcg, preto tie testy.. to by ti este nive tehitenstvo test nezachytil.. najskor za cca 10-14 dni od styku.. niekedy az neskor.. hcg po potrate klesa velmi pomaly a casto aj po dvoch mesiacoch tam este nejaky zostatok je

kayla_gombosova
9. jan 2018

@alchemilka1 a keď krvné testy zo včera obsahujú 27,8 to je taktiež veľa na nové tehu však?

alchemilka1
9. jan 2018

@kayla_gombosova ano je, stupa to dvojnasobne kazdy den.. ja som mala mesiac po oplodneni hcg 200.. a ti vas dr neupozornila ze je to zrejme kvoli predchadzajucemu tehotenstvu ?

kayla_gombosova
9. jan 2018

@alchemilka1 áno upozornila 🙂 máme malého drobcauz bude mať pol roka a ďalšie tehotenstvo skončilo tak ako skončilo :/ nerada by som aby sa to zopakovalo. Len si chcem byť istá pretože som neustále kvôli tomu v strese

alchemilka1
9. jan 2018

@kayla_gombosova jaaaj jasne rozumiem.. tak podla mna nemusite byt v strese, ja som dlho nemohla otehitniet takze tieto veci mam uz nastudovane 😊

kayla_gombosova
9. jan 2018

@alchemilka1 a momentálne som už aj slobodná mamička takže neviem si predstaviť mať2 deti :(

blanka1011
11. jan 2018

@kayla_gombosova tak aj si myslím že na tých testoch je vidno zostatkové HCg....ale tešte sa zo zdravého bábätka jedno už máte a čo mmá prísť príde držím palce aby ďalšie tehu dopadlo dobre

janula12345
24. jan 2018

Ahojte, som 5tt+1, hcg 540 iba a vidno uz gestacny vak. Mali ste niekto taketo nizke hcg a bolo vsetko v poriadku? Alebo myslite, ze to uz klesa a odide?

alchemilka1
24. jan 2018

@janula12345 ahoj. No ja si myslim ze je to uplne normalne. Vibec nie je dolezita hodnots ale ci bude stupat... malo by dvojnasobne kazdy den ci tak nejak.. ja som mala okolo 220 ked mi tyzden meskala menstruacia

majulikhubova
26. mar 2018

Ahojte kocky, chcem sa spytat ci mala niekt.z vas rovnaky priebeh tehu ako ja, musim hned na uvod povedat ze si stale znacim kedy mam ovu, aj s manzelom tulkanie :D a teraz ked to vyslo netusim kedy to bolo, nezaznacila som si nic.7.3 som mala ms bola.ina,kratka, slaba. Povedal ze som musela otehotniet pred ms. Lebo prisla som za nim po 10dnoch od ms s pozitívnym testom, bola tam slabucka ciarka noa bolaa, a preco tal.skoroA,aby mi nasadil duphaston kedze aj pri provom s mala probl. Zobral krv hcg nizucke 21,83 teraz je 20den od tej ms hcg 125, tym ze som zacala predvcerom spinit , sla som na pohotovost, na usg nic nebolo vidno, hcg 125, pisala som dnes dr ze asi nic z.toho, ze nizje hcg,spinim stale,, v tomto duchu, ze či mám čakať krámy alebo ako. On mi na to odpísal že brať duphaston ďalej môže to byť rastom maternice. Co ma prekvapilo. Musim podotknut ze spinenie je skor hlien s primesov starej krvi. Je tu nejaka mamicka, ktora mala nizucky hcg no stúpal a mala bezproblémové tehu?

blanka1011
26. mar 2018

@majulikhubova asi dobré to nebude....HCG sa musí byť minimálne dvojnásobné každý druhý deň...čiže musí rásť v tvojom prípade rastie ale pomaly niekedy to takto príroda zariadi dôvodov je milion.....všetko dobré pri druhom tehu....

blanka1011
26. mar 2018

@blanka1011 a ešte na kolký deň bolo to prvé hcg a to druhé tých 125....??

mirola
26. mar 2018

Takto nejak sa prejavuje mimomaternicove tehu. Ze hcg stupa velmi pomaly, je spinenie a na ultra nic neni vidno. No samozrejme to tak byt nemusi.. tiez sa ti moc nevyznam v tych terminoch. Mam v tom hokej ako som to citala.

majulikhubova
27. mar 2018

Nie ste same kto ma v tom hokej, kedze netusimkedy som mala ovu ,viem ze sme spolu s manzelom boli asi 2x dva tri dni pred ms...takze, ja pocitam tie dni od kramoch, a pridam par dni, tri styri...netusim kedty to bolo.

majulikhubova
27. mar 2018

@blanka1011 keby som sa mala riadit tehu kalkulackou, tak ked pocitam tuto mstak 2tt+6sa no kedze som otehotnela pred ms neviem ako sa to teraz pocita v ktrom by som mohla byt ? Lebo je to viac. Od kramoch na 10den som sla na krv 21,83 hcg , a to druhe hcg 125 na 19den od kramoch

majulikhubova
27. mar 2018

@mirola akoze, som pripravena navsetko, no keby som bola ja neviem vo 4 tt tak este nic neni vidiet vacsinou, a s hcg som uplne v norme na 4tt ...kedze by mi pocitali tehotenstvo od posl terminu ms tak by som bola teraz 2+6 no je to viac dajme tomu keby som to pocitala ako 4 tt tak hcg neni ani hranicne ani vysoke no je v norme...netuaim ako sa to pocita ked pred ms otehotnies. to uz podla ultrazvuku sa to potom meni, lebo tyzdnovo budem kratko tehu ake plod bude starsi ako keby...neviem no. uvidime co bude,ja len ci tu nie je niekto kto si nieco take zazil.

mirola
27. mar 2018

@majulikhubova hej je to uplne individualne moja mama ked ma mala tak mala este 4 mesiace normalne ms. Vtedy este nebyval taky citlivy ultrazvuk ako teraz, no kazdopadne si vsetci mysleli, ze je to mimo.
Ja som zistila, ze som tehu v 4+6 tt a na druhy den som isla k dr. Hcg som mala 1600 a na ultrazvuku uz bolo vidno dutinku. Ale v nej nic. Hlavne no stress, najblizsie dni ukazu.

majulikhubova
3. apr 2018

takze, neskoncilo to najlepsie, nebudem pisat podrobnosti...cize nabuduce ak bude hcg tak nizke, asi to znamena len jedno. pekny den vam prajem

mirola
3. apr 2018

@majulikhubova no tak to mi je luto.. nabuduce to snad dopadne inak.. je vsak vzdy lepsie ked to dopadne takto, ako keby malo byt tazko chore babo.. a priroda vie co preco “robi” ..

blanka1011
3. apr 2018

@majulikhubova to mi je ľúto.....skoré zotavenie....neboj ďalšie bude do úspešného konca

28sonicka28
10. apr 2018

Ja!...Tehotensky test vysiel ze som tehotna!Radost ako blazon (chcene tehu) ! Navsteva u doktorky....sono nic...HCG skoro ziadne....dalsia kontrola..HCG nizke sono nic..podozrenie na mimomaternicove alebo. zamlkly potrat....dalsia prehliadka(nekonecne cakanie)...na sone uz sme videli plod..ziadne mimomaternicove..radost velka!huraaaa az kym mi nezavolala sestricka,ze ma vysledky krvi, ze aj to nizke HCG kleslo zo 136 na 128 takze pravdepodobne prebiehajuci potrat kedze spinim 3ti tyzden (sranda je, ze aj napriek nizkemu HCG a krvacaniu sa tam plod vyvinul aspon ako tak) zatial ho nosim stale v sebe pod srdieckom a budu ma pozorovat,kym si telo s tym same neporadi...popripade cistenie...😢😢smutok striedany s radostou...a zaver smutny..bohuzial taky je zivot...niekedy nie je fer 😢

sebik20
10. máj 2018

AHOJte mozete mi poradit..5dni meska ms ak pocitam podla apky a tehu test len taky duch ,dala som si vysetrit krv na hcg a my vyslo 0.82UI/L..POradte mi mal ste nieco take ajvy?

alchemilka1
10. máj 2018

@sebik20 a co povedala doktorka na hodnotu HCG ? Moze to byt tehotenstvo ale nemusi, teraz treba len pockat ako bude rast . Tiez som mala len ducha na teste, uvidis o tri dni ci silnie t

sebik20
11. máj 2018

@alchemilka1
AHOJ A tebe kolko meska? nebolasom u doktirky lwbo robim ale v pondelom sa chystam...

alchemilka1
11. máj 2018

@sebik20 ja len ze si si si dala vysetrit krv.. mne meskala tyzden, isla som na jrv, hcg okolo 200, dr povedala zE malo a tak som cakala par dni a potom kontrola a uz boli hcg vysoje. Ked mi meskala den ms mala som ducha na teste, o tri dni uz boli silnejsiete

sebik20
23. máj 2018

Mozem sa opytat v akych jednotkach to mate ..Ja mam0.82IU/L

denisadenisade
11. sep 2018

Ahojte mali ste skusenost s niecim podobnym? Mala som menzes 31.7.218, následná menzes mi meškala 2 dni test bol negativny nasledne som mala 3krvacanie co som si myslela že e je menzes(29.8.2018) o 5 dni som začala mat krvavý vytok a test bol pozitivny. Lekar na sone nevidel embryo alr maternica vyzera tak ako by som bola tehotná, po odberr hcg vyšlo 59. Co si o tom myslite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre