Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

aplless
9. júl 2013

@lenulikus podla ms som bola v 6tt+2 hcg 900

monikabie
9. júl 2013

@soi no ale však těhu se počítá od 1 dne poslední menstruace, to kdy otěhotníš už je jiná věc

neominka
10. júl 2013

v 5 tydnu tehu jsem mela HCG 3700

lenulikus
13. júl 2013

@aplless v stredu som bola na odber krvi, koncom jula mam ist na EKG a 14.8 na komplexne testy, tak uvidime no ..ale zatial nejake tazkosti nepocitujem, dokonca ani nezvraciam... co som bola 8.7 na prvom sono,tak lekarka vravela,ze vsetko je tak ako ma byt 🙂

aplless
13. júl 2013

@neominka tak asi som otehotnela neskor

foofee
13. júl 2013

je HCG 40 cca 18 DPO v poriadku??

jana21278
13. júl 2013

@foofee já jsem v 5tt měla jen 159 a teď už mám prcka v postýlce.

foofee
14. júl 2013

@jana21278 tak 159 na 5 tyzden je dobre podla mna, ja mam byt podla vsetkecho na zac. 5 tt a tych 40 mi pride strasne malo. 17 dpo som mala ducha, 18 dpo som mala slabsiu ciarku a 20 dpo tiez slabsiu ciarku, tak mam obavy ci vsetko ide ako ma :( ani na usg nebolo vidno nic, len zvacsenu maternicu, bez gestac. vaku

jana21278
14. júl 2013

@foofee to bylo na konci 5tt. vem si, že každý třetí ten de zdvojnásobí. takže za 3 dny 80 za další 3 dny 160, 320...

neominka
15. júl 2013

tak to ja jsem asi HCG mela nejake pojasene v 5 tydnu 3700

skeptik
17. júl 2013

@foofee podla coho urcujes ovulaciu? podla testu? ultrazvuku? bolo to istotne vtedy?

foofee
17. júl 2013

@skeptik muselo byt, lebo to bol jediny nechraneny styk a dokonca to bolo v case ked som mala dostat MS a musela to byt az druha ovulacia v mesiaci, lebo dva tyzdne predtym som istotne jednu mala (vzdy pri ovulacii spinim a citim tlak na vajecniku, z ktoreho vajicko islo). Mam proste divne cykly a ovulujem asi podla nalady, alebo co 😀

skeptik
17. júl 2013

@foofee tak dve ovulacie pocas 1 cyklu si nemala 🙂 ale jediny nechraneny styk je celkom dobre ohranicenie. Takze dajme tomu, ze styk si mala den X, ovulacia nastala X+2, tak by si bola 16dpo na ßHCG 40, co je sice dost malo, ale este s odratymi usami sa zmestis, dolezite je ako stupa, najlepsie je dat si urobit 2x ßHCG -druhyhrat o 48h neskor a pokial sa minimalne zdvojnasobilo, tak by to malo byt ok.

foofee
17. júl 2013

@skeptik no ktovie, mozno som spinila z ineho dovodu 🙂) dnes som bola po 4 dnoch znova na sono aj hcg a na sone nevidel nic len vysoku sliznicu a hcg som mala 605 jednotiek..netusim, ci to je vela a ci malo. Cudujem sa ze nic nebolo vidno, ale mi naznacil, ze je este predcasne sa tesit...

skeptik
17. júl 2013

@foofee napis mi presne datumy odberu tych dvoch HCG a ja ti poviem ake mas sance

kakatka81
17. júl 2013

@foofee ahoj ja som tiež bola na tom podobne s nízkymi hodnotami ale pozitívnym tehoteským testom, na sone nic, a doktor bol rozhodnuty vyvolať menštruáciu, našťastie sa potom fazuľka zjavila a presne dnes mame 14 mesiacov

foofee
17. júl 2013

@skeptik prvy odber bol 12.7. hodnota 45 jendotiek a druhy odber 17.7. a 605 jednotiek, dakujem, som zvedava 🙂

@kakatka81 tiez mam kamaratku, ktorej dlho dlho nic nebolo vidno, aj tehotenstvo vylucili a uz ma synceka 🙂

usacek79
17. júl 2013

@foofee ja som mala na 16DPO hcg 36... jeden udaj NIC nehovori, dolezite je stupanie, resp. zdvoj-strojnasobovanie kazde dva dni 🙂
ono uhniezdenie trva kdesi medzi 5 az 12 dni DPO, preto ta, ktorej sa uhniezidlo hned na 5ty den moze mat hcg ooovela vyssie v nejaky DPO, ako ho bude mat v ten isty den ta, ktorej sa uhniezdilo az kdesi na 10ty den 😉
naozaj to je velmi individualne, tu je celkom jasna kalkulacka rastu HCG (musis mat aspon dve merania urobene, nahodis tam hodnoty a datumy odberu a ukaze ti to, ci si ok)
http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

skeptik
17. júl 2013

@foofee mas 32 hodin znasobujuci cas, co je uplne v poriadku, velmi dobry cas, to, ze nic nebolo vidno, je uplne normalne v tomto stadiu, vyzera to velmi slubne a si niekde v prvej polke piateho tyzdna cca 4+3 az 4+4.

usacek79
17. júl 2013

@foofee tak som ta nahodila do tej kalkulacky a sice si zacala pod normou, ale uz si v norme 🙂
zdvojnasobovanie hcg mas po jednom dni a 8 hodinach (32hodin), co je parada 😵
a na utz lekar cosi vidi pri MINIMALNE 1000hcg, najradsej vsak su, ked ide zena na sono az s hcg okolo 1500, takze ty chod niekedy nabuduci tyzden a uz bude urcite nieco vidno 😉

foofee
17. júl 2013

@usacek79
@skeptik dakujem Vam obom velmi pekne, tak sa uz mozno aj zacneme tesit 🙂 o 3 tyzdne mame svadbu, bol by to ten najkrajsi darcek pre mojho buduceho zakoniteho 🙂 tak sa uz len budem modlit aby bolo vsetko ok a aby som celu svadbu nepregrcala, kedze zatial este chvalabohu ziadne nevolnosti nemam 🙂

usacek79
17. júl 2013

@foofee no tak ono je to tak, ze cely prvy trimester sa treba tesit veeelmi opatrne - sa hovori, ze to je babo len na navsteve a rozhoduje sa, ci ostane... 😅 ale samozrejme to najlepsie, co mozes urobit, je VERIT, ze to bude ok a nestresovat sa tym, co by mohlo byt... 😕 ak spinis, tak ti lekar zrejme predpise nejake hormony (duphaston alebo utrogestan), tie by mohli pomoct, ale samozrejme ani tie nie su zarukou nicoho, len podporuju udrzanie tehu 🙂
tak drzim palce a zelam krasnu svadbu 😵
a grcat nemusis vobec, ja som nikdy negrcala ani nic zasadne mi nebolo, to je individualne 😉

skeptik
17. júl 2013

@usacek79 Z mojich skusenosti je nasobiaci cas velmi dobry prediktor vysledku celeho tehotenstva. Je to este velmi skoro, ale momentalne to ukazuje, ze vsetko je tak ako ma byt, akonahle je potvrdena srdcova aktivita a vsetky ostatne miery vzajomne zodpovedaju(gestacny vak, zltkovy vak), tak uz sa nie je coho obavat - okolo toho 6+0 uz kazdy zbehly lekar vidi na ultrazvuku ako sa veci maju - vidi, ci srdieco dost rychlo bije, atd

usacek79
17. júl 2013

@skeptik no to je jasne s tym hcg, ja som to myslela prvy trimester ako rizikovy tak vseobecne, kedze som po 4 potratoch v prvom trimestri, tak som zrejme v tomto pripade viac "skeptik" ako ty 😀 ale zas som optimisticky skeptik a teda ako vidno v pase, moje Cislo 5 zije a snad to dobojujeme 🙂
a teda moje prve dve tehu boli zo zaciatku ukazkove aj hcg, aj srdiecko dokonca 🙄
ale to sem ozaj nechcem pisat, to asi foofee naladu nedvihne 😅

skeptik
18. júl 2013

@usacek79 Ja sa nechcem hadat, ale ked pises, ze tvoje prve dve boli ukazkove, aj srdiecko, tak tomu celkom neverim. (Samozrejme pokial sa nejedna napriklad o nejaku poruchu zrazanlivosti.)
Ono totiz vo vela pripadoch je vsetko, co ma byt pritomne, ale nevyzera to celkom ako to vyzerat ma - nesedi to presne na den/ovulaciu/ - embryo zaostava - to je take najcastejsie u tych, kde bola potvrdena aktivita a koncia v 1. trimestri. Ja som si vsimla, ze velmi vela zien nechape, ze vsetky embrya (tie zdrave) sa vyvijaju tabulkovo v prvom trimestri - na den rovnako. Ze tam nie je nejaka tolerancia, ze nieco sa da "dobehnut". Jediny dovod preco sa caka je, ze sa vo vacsine pripadov neda spolahlivo urcit den ovulacie, ale pokial je toto zname, tak nie je o com. Co tu myli je vysoka variabilita dlzky folikularnej fazy a zeny dostanu dojem, ze na case nezalezi, pretoze stale sa tehotentvo urcuje primarne datumom posledneho menzesu. Pricom v sucasnosti by mala vzdy prebiehat korekcia podla CRL niekedy v 7.-8. tt.

ratatooy
18. júl 2013

@foofee je to uplně v normě za dva dny to je už uplne jina hodnota

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik u nekoho s na srdičko čeká i do 10tt,mysim si že v 6tt ho ma malokdo

brisalek
18. júl 2013

@skeptik no nevím, ale 6+0tt ještě srdíčko být vidět nemusí a není to nic hrozného. Já jsem to tak měla u dcery a těhu bylo úplně normální bez jakéhokoli problému🙂. Ale dr. i bez srdíčka vidí, jak zárodek vypadá

foofee
18. júl 2013

@skeptik mam na teba este otazocku, vidim, ze si odbornik, tak to vyuzijem 🙂 V piatok mi robila dr. sono, dalsie sono bolo teraz v stredu a dalsie ma caka v pondelok a moznoze aj v stredu ak pondelok nam neda odpovede. Nemoze tolko ultrazvukov plodu uskodit?

skeptik
18. júl 2013

@ratatooy @brisalek
presne o tomto som pisala - srdce sa vytvori 21-23 dni po ovulacii, pocas Carnegieho stadia 11 uz "bije" to znamena, ze nastavaju kontrakcie svalu. Nemoze sa vytvorit ani 15 dni po ovulacii ani 25 ani 30 atd. jednoducho sa MUSI vytvorit presne vtedy a zacat bit na ten 23. den. To, kedy tato ovulacia nastala je ina vec, ktora je relativna. Na (kvalitnom) ultrazvuku je to mozne zachytit akonahle to srdiecko je vytvorene a zacne bit - aj ked este nic moc z plodu nie je vidno, ono to totiz tak rychlo "blika". Takze ak u niekoho srdiecko bolo vidiet az neskor, tak jednoducho ovulacia nastala neskor a cele je to posunute a nie ze sa neskor vyvinulo, vyvijaju sa vsetky rovnako. V 6.tt maju srdiecka vsetky zdrave embrya, konkretne od 5+2.

@foofee Klasicky ultrazvuk je v pohode, mozno by som nepouzivala doppler moc casto v 1. trimestri, ale inac sa nemusis obavat. V USA sa takmer vzdy robi doppler na urcenie "rychlosti" srdiecka, ono totiz to je velmi dobry indikator ako embryo prospieva - ak ma napriklad bradykardiu, tak sa uz vie, ze to dobre nedopadne. Ale takto na zaciatku to skuseny lekar vidi volnym okom, ci to dost rychle bije.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre