Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik ja znam i připady kdy nemely srdičko ješte v 8tt a v 10tt jo a tehu probehlo normalne,mi mely srdičko zjisteno při 7+0 ale to by jsme musely chodit na utz každej den aby sme vedely kdy přesne začalo

skeptik
18. júl 2013

@ratatooy no to vy budete bud mimozemstania alebo meriate tehotenstvo podla MS 😀

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik tak normalne se meři od začatku ms až pak podle utz ale ja třeba vim na den přesne delku tehu a vychází to přesne i podle posledni ms

skeptik
18. júl 2013

Ja uz nemam cas odpovedat niekomu, koho vedecky podlozene fakty nepresvedcia, to uz kde sme.
http://www.visembryo.com/baby/10.html

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik a přemejšlím jestly měříš tehu od ovu???tak pak u porodu si budeš řikat že jsi porodila o 14dní dřív?zhruba.

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik tak mi pověz ještě jak je to u ivf?

skeptik
18. júl 2013

@ratatooy 14 dni sa pripocitava vzdy pri merani od ovulacie. Meria sa na zaklade crl v prvom trimestri.

skeptik
18. júl 2013

@ratatooy u IVF takisto pokial sa jedna o vajicka z aktualneho cyklu u kryo je to trochu inac podla toho ake (3-5 dnove) embrya sa implantuju

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik mi mely u IVF vkladane 5dnove a u kryo to same

skeptik
18. júl 2013

@ratatooy no tak ak 5 dnove, tak +19 dni od transferu (to znamena akokeby bol zaciatok tehotenstva pred 19 dnami - fiktivny zaciatok cyklu -MS)

ratatooy
18. júl 2013

@skeptik to by asi sedele když transfer byl 2.4 a posleni ms 15.3

ratatooy
19. júl 2013

@skeptik ahoj,prosim te když jsi tak znalá mám otázku,ktera mi nejde do hlavy třeba bys o tom neco vedela,jedna pani mi tvrdí že je možný navrátit tělu plodnost po podvazani vječníku-klasicka sterilizace,ja sem teda o tomto nikde nic nenašla a ani o tom nikdy neslyšela,přijde mi to blbost,všude piší že se musi pak na ivf jedine což si taky myslím a ještě si to musej samy platit cele.tk jestly to jedine neni nejaka jina metoda antikoncepce a ona si to trochu neplete.

brisalek
19. júl 2013

@skeptik http://www.kalkulacka-tehotenska.cz/prubeh-teho...
těhu kalkulačka ukazuje srdeční akci 42 DPO a vychází to na 8+0tt. Je mi jasné, že na internetu to může být i blbě, ale podle mě je to dané tak, aby , že ta srdeční akce je vidět na běžném ultrazvuku a ne na super stroji v genetickém centru🙂

brisalek
19. júl 2013

@skeptik navíc je známé, že i uhnízdění (nejen ovulace) probíhá u každého těhu jinak. myslím 5-12 dní. Ale díky za odkaz je to moc pěkné takhle to vidět.

skeptik
19. júl 2013

@brisalek odpovedala si si sama - "na internetu to muze byt i blbe", staci bezny ultrazvuk, ktory nie je zrovna z minuleho storocia s dobrym rozlisenim, v beznej gynekologickej praxi by taky mal byt.

Uhniezdenie sa kona 6-7 den, vsetky ostatne moznosti su zriedkave a hlavne tie neskorsie vacsinou nepriaznive.
Treba si to predstavit ako linku - proste ide to na pase a ak vsetko sedi, tak vsetko prebieha podla programu. Tie oplodnene bunky tam teraz nevyckavaju na uhniezdenie ani necestuju dlhsie, maju to vsetko naprogramovane a podla toho to ide, ak jedna etapa nedopadne tak ako ma, tak dalsia nemoze pokracovat.

Akonahle sa uhniezdi, tak sa zacne tvorit HCG a mas na kazdy den hodnoty, kde sa cca HCG pohybuje v zavislosti od ovulacie, ta tolerancia tam je, ale je max 36 hodin rozdiel, co zodpoveda tomu 6-7 dnu uhniezdenia. Vsetko ostatne je abnormalne.

brisalek
19. júl 2013

@skeptik jasně , ale promiň každý doktor by ti řekl, že takhle černobíle příroda fakt nefunguje🙂, přes to, že zákonitosti jsou jasné a programy (linky) dané, to by se to pak léčilo všechny nemoci🙂, kdyby to tak bylo. Sestra třeba měla u prvního syna na testu dílnice 2 dny před MS a u druhého až 10 dní po vynechání. Myslím, že jenom tím, že ovu byla později??. Ano ví se toho dnes hodně, ale myslíš, že vše??? To mi trochu přijde jako poručíme větru dešti🙂🙂, tak to nikdy nebude🙂

brisalek
19. júl 2013

@skeptik prostě někomu "tvrdit", že když dr. na ultrazvuku nevidí v 6tt srdeční akci tak je to problém není dobré🙂

skeptik
20. júl 2013

@brisalek Pocas 6.tt sa srdce vytvori, hranica je v 7. tt konkretne 6+6, kedy sa pri absencii vyvolava potrat. To znamena, ked je velkost vaku zodpovedajuca 6+6 alebo je jasne, ze tam srdce bolo a uz nie je (tiez velkost ako vaku tak pripadne embrya) alebo prilis velky vak a chybajuci zltkovy vak atd.

Napriklad nemozes mat 5mm embryo bez aktivity - to neexistuje. Okolo toho 5+3 respektive 13mm gestacny vak a 3mm crl(embryo) je vidno srdcova aktivita.

A ano, znova opakujem, vsetky zdrave embrya sa vyvijaju rovnako rychlo v tomto stadiu, skutocny termin sa urcuje/upravuje podla crl a nie MS.

foofee
22. júl 2013

@skeptik takze uz sme mudrejsi, dnes sa objavil gestacny vak a za 5 dni sa mi hcg zvysilo zo 605 na takmer 7000 jednotiek, tak verim, ze su to dobre spravy. Podla velkosti gest. vaku by som vraj podla lekarky mala byt v 5 tyzdni 🙂

neominka
22. júl 2013

v necelem 6tt byla videt srdecni akce-krasne jsem videla, jak tluce o zavod -Moje doktorka ma cca pul roku nejaky novy stroj...
Nejak nevim o co se tady presne jedna, ale sem tam semka prijdu si neco precist🙂 protoze jsem zezacatku tehu delala to, ze jsem denne tady sedela a porad neco cetla a pak jen s toho byla vystrasena a zbytecne ted si uzivam tehu :_)...Verim sve doktorce a pokud mam problem tak volam ji...

ratatooy
22. júl 2013

@foofee nebudou to dvojčátka?na 5tyden je 7000 hodně

foofee
22. júl 2013

@ratatooy boze moj, nestras! 🙂) plodovy vak bol iba jeden, tak snad sa v nom neskryvaju dvaja

ratatooy
22. júl 2013

@foofee me práve holky s diksuze dvojčátk řikaly že vetšinou jim poznaly dvojky až třeba ve 12tt ž byli schovany za sebou

foofee
22. júl 2013

@ratatooy tak snad to tak nebude v mojom pripade 😀 ale co som pozerala tabulky tak som na 5tt este v norme..tak neviem no.. mozno len rychlo rastie 🙂

ratatooy
22. júl 2013

@foofee jj třeba jo,taky sem se toho bala ale nakonec bych brala i dvojky

skeptik
23. júl 2013

@foofee to je ok, žiaden strach, to je normálne zdravé 1 embryo 🙂

zlatickamoje
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurocherie
25. júl 2013

Ahojte dievcata,

bola som v 6 tyzdni tehotenstva a podla vysledkov HCG sa moje tehotenstvo zastavilo...nejdem sa o tom rozpisovat je to este prilis cerstve...citala som tiez ze niektore by zaujimalo ake hodnoty HCG v tehotenstve by mali byt takze ak to niekomu pomoze preposielam tabulku rovno z laborky (neviem ci taketo info mozete dostat aj na SK alebo v CR, ja zijem v FR a tu to uvadzaju pri vysledkoch
Ked nie ste tehotna normalne je v krvi menej ako 5 UI/L
4-5 tyzden 1500 - 23000 UI/L
5-6 tyzden 3400 - 135300
6-7 tyzden 10500 - 161000
7-8 tyzden 18000 - 209000
8-9 tyzden 37500 - 219000
9-10 tyzden 42800 - 218000
10-11 tyzden 33700 - 218700
11-12 tyzden 21800 - 193200
12-13 tyzden 20300 - 166100
13 - 14 tyzden 15400 - 190000
2 trimester - 2800 - 176100
3 trimester - 2800 - 144400

tak drzim palce na uspesne tehu a pekny den.

sivamyska1
30. aug 2013

takocky chcela by som vediet Vas nazor. Poslednu menstruciu som malla asi v tyzdni 29.7. , nakolko mi zblbol v tom case cyklus..nepamatam si presne zaciatok menstruacie. Cyklus mam tak 21 dni co nasvedcuje ze mrcha uz tu mala byt. Namiesto toho prisli zaludocne tazkosti .. a mierne spinenie s bolestami ako pri ms. Avsak spinenie bolo len viditelne len ked om si dala tampon inak iba trosicka pri utierani. Po tyzdni som.si urobila test bol pozitivny..odvtedy som si urobil asi dalsich 7 zakazdym pozitivny. Isla som k doktorke moja ma dovcu tak na pohotovost nakolko ma tam poslala moja ebdokrinologicka...pred dvomi rokmi som potratila koli neskoro zistenej nefunkcnej stitnej zlaze a tym padim nebola liecena. V pondelok mi robili utz a este nebolo nic vidiet. V utorok rano krv kde mi tehotenstvo potvrdili.. dnes opakovane zobrali krv a utz. HCG kleslo a utz nic neukazal..ani tehotenstvo nornalne a ani mimomaternicove..testy pozitivne..vsetko podla lekara dnes dalsieho nasvedcuje ze tehotna by som podla priznkov mal byt..aj maternic..nejaky tunel proste zvacsene ale nie som podla vsetkeho.. Dalsia mudr.povedala ze ono to moze byt skoro este ale ja sa len bojim ze mi hormony nejako zblbli..a ze to mozno bude mat nejake nasledky. V pondelok idem opat na krv a utz. Inak dva dni dozadu spinenie prestalo a strasne ma bolia prsia a aj sa mi zvacsili 🙂))
velmi.by som si priala miminko..inak styk kedy.malo prist k oplodneniu sme mali 8.8...
moze to byt este skoro ale naozaj nie som tehu..ale potom co tie testy..aj vcera.sa mi ukazali // :(
prepacte ak budu chyby...

vaapeter66
11. feb 2014

@lenulikus ahoj, ja som mala minuly piatok na 4, den meskania hcg 160...4pozit.testy....zas mam ist na odber zajtra, piatok sono...hrozne bojim, ze to je malo, tych 160

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre