Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

lucenek
13. júl 2008

ebambuli akokikátý den od vynechání ms jsi? 11 je fakt fakt fakt málo ☹

embabuli
autor
13. júl 2008

no mala som dostat tuto stredu asi, takze som dnes 5 den po vynechani, ale ta cysta mi rozhadzala trosku cyklus, tak neviem..Bojim bojim, tak moc to miminko chceme, uz nechcem aby vo mne zase umrelo..Lekarka povedala ze mam cakat tak dva tyzdne a potom sa objdenat, ze uz uvidia viac..ak teda nezacnem moc krvacat, to mam prist zase na pohotovost..

lucenek
13. júl 2008

hm tak to co popisuješ nebylo miminko ale amniový vak černá bublina bez bílé tečky že? no na 3 den 11 je málo, opravdu nezbývá nic jiného než čekat

embabuli
autor
13. júl 2008

no najhorsie je ze som v zahranici a ta doktorka sa so mnou moc nevybavovala, bielu tecko som tam myslim videla, ale neviem, nerozumiem ultrazvuku velmi a doktorka povedala ze sa nic neda povedat presne a mam ist domov cakat...som dufala, ze ked teploty neklesli tak tu este nadej je, tak sa snazim ukludnit, lebo to cakanie v neistote neni nic moc.. 😢

lucenek
13. júl 2008

ebamb..bílá tečka 3 den po vynechání ms nejde vidět opravdu jedině že bys měla nepravidelný cyklus....já byla na gyn týden od vynechání a taky nešlo nic vidět až za dalších 14 dní....a to mám ms pravidelnou

embabuli
autor
13. júl 2008

no ved ja najviac dufam, ze je to tak ze som len uplne na zaciatku a bude sa to hcg zlepsovat a vsetko dobre dopadne...ale dakujem moc za odpoved 🙂

lucenek
13. júl 2008

není zač jen pro info jsem měla hcg v krvi 10 den po oplodnění 209 tudíž 4 dny do očekáváne ms

cukruska1920
13. júl 2008

embabuli.....nechcem ta strasit ale vysli mi pozitivne testy tak som isla k doktorke, zobrala mi krv a mala som 15 jednotiek...hovorila ze sa jej to nezda a o 2 dni som zacala krvacat...potratila som v 5tt

lenuliatko
13. júl 2008

Embabuli a tušíš kedy si mala ovulku? Lebo si písala, že ti cysta rozhádzala cyklus, tak sa možno aj výraznejšie posunula a teda aj k uhniezdeniu mohlo prísť len nedávno a ešte sa len začína produkovať hCG 😕 Nechcem ti dávať falošné nádeje, ale aj toto prichádza do úvahy. Inak mi nejde do hlavy ako vám aj s Cukruškou s takými nízkymi hodnotami vyšli pozitívne tehu testy 😕 . Ja viem, sú aj od 10 miu/l, ale v moči je hCG menej koncentrované než v krvi, no ale asi je to možné. Ja som ani pri hodnote 821 nemala testovaciu čiarku rovnakú ako kontrolnú. Tak ako píše Lucenek, určite si nevidela na UZV plodík ale max. gestačný vačok. To, že máš stále tehu príznaky je pozitívne, daj si urobiť krvné testy za dva dni, či hCG rastie. Nie je rozhodujúca jedna hodnota, ale to, či rastie. Mala by sa každé 2-3 dni zdvojnásobiť. Ešte nič nie je stratené, držím palce 😉

lucenek
13. júl 2008

no kukám do papírů a v den vynechání ms jsem si v práci brala hcg a bylo 579
i když je fakt cyklus rozháuený i ovulka pounutá to může být je to buď anebo....
a ty testy v moči je to fakt některé jsou od 10 jednotek citlivost a klasicky od 25jednotek..a do moči jde hcg později než do krve...ale co..třeba ti to vyjde držím palečky

lenuliatko
13. júl 2008

Ups, ešte raz som si prečítala tvoj prvý príspevok, takže si mala pozitívny test už pred týždňom? Tak to je dosť zlé, lebo ak by sa hCG vyvíjalo dobre, za 7 dní by už muselo byť o dosť vyššie a keby sme spätne počítali, že hCG 11 je dobré, tak to by si mala pred týždňom 0 a žiaden test by to nezachytil. Vyzerá to tak, že sa to už pár dní nevyvíja 😔 Viem, že sa bojíš a že ti je ťažko ale buď silná, čo sa má stať, sa stane a nič s tým nebarobíme...

dadule4
13. júl 2008

Mám podobný problém, poslední ms 5.6., za 14 dní na to silná viróza.. očekávaná ms 3.7., 5.7. jsem si dělala test a opravdu jsem byla moc šťastná, když se objevily dvě čárky. - 1. možné těhotenství. přítel byl taky nadšený, naštěstí jsme se domluvili, že zatím nikomu nic říkat nebudeme, dokud to není na stopro.za tři dny na to jsem začala mírně špinit a měla silné bolesti v podbřišku. můj gyn.dr.měl bohužel zrovna dovolenou, tak jsem šla k dr. který ho zastupoval, provedl ultrazvuk, řekl, že sliznice je hodně prokrvená a že to vypadá na klasickou ms, že ani nevidí žádnou dutinku a když jsem se ho zeptala co ten test, řekl že se teda podívá pořádně a našel tam dutinku 3,8 mm a že prý to nejspíš bude krvavá sraženina.. měl strašně zvláštní přístup, jakože co s tímhle vůbec otravuju, že to nic není.. ať si prý počkám do příštího týdne kdy už tu bude můj dr. a stavím se k němu.. že se nemám čeho bát, že hcg mohly ovlivnit jiné hormony, ale žádnou takovou info jsem nikde nenašla. teď si nadávám za to, že jsem se nechala takhle odbít, ale byla jsem z toho tak mimo... krvácení dnes ustává, prsa mě ale bolí pořád, jiné těh.příznaky zmizely, cítím se normálně, jen ještě trošku únavy. znovu jsem si dnes dělala test a druhá čárka je opravdu hodně slaboulinká 😢

embabuli
autor
13. júl 2008

lenuliatko: ovulku neviem kedy som mala, vacsinou ma vzdy boli na jednej strane, ale tentokrat som nic necitila a teplotu som si tiez nemerala, lebo jak sa uz dlhsie snazime, cele to sledovanie ma dost stresuje, chcela som to zobrat lahko..
a ten test co som si robila pred tyzdnom, ta ciarka bola slabulinka, len troska ruzova, viac obrysy len, aj ma napadlo, ze cysta zvykne robit falosnu pozitivitu, to sa mi raz aj stalo ale potom mi hned prisli kramy a tentokrat nic..
je pravda ze je to bud alebo, ale dakujem moc za mile slova
🙂
snad to miminko tentokrat nestratim..

lucenek
13. júl 2008

dadu oni ti doktoři to tak neberou víš a to je smutné..mě taky když ukázal dutionku a přijdě za měsíc...čeekala jsem ví...oni prostě ví že v této fázi je to 50 na 50 a víc než čekat se nedá dělat....hcg můžou ovlivnit hormony ale třeba kdybys měla cystu na vaječníku s aktivním žlutým tělískem které too hcg vylučuje...pak by to bylo falešné těhu.....

cukruska1920
13. júl 2008

lenuliatko....mne sa tiez prestalo vyvijat...mala som 3 testy pozitivne...na tich dvoch este ciarka tmavla ale na tom tretom som mala taku ako na tom druhom a potom som si robila test a bol negat...babo mi odislo 😔 dufam ze embabuli nebude ten isty pripad...neprajem to nikomu...je to hrozne....najma ked sa o to pokusate dlhsie ☹

embabuli
autor
13. júl 2008

dadule4: a aku mas teplotu? ja som niekde citala, ze ked sa plod nevyvija dobre a zacne odumierat, prejavi sa to znizovanim teploty ako pri menstruacii, teda z tych 37 ku 36 nieco. Inak mi prave kamaratka vravela, ze ona mala dve normalne menstruacie aj s bolestami a potom prisla k doktorovi a ze je v tretom mesiaci. Ja tiez bojujem s pristupom lekarov, aj som si chcela vypytat nieco na podporu a udrzianie ale oni ze co vymyslam, nevedia ake to je babo stratit ☹

lucenek
13. júl 2008

no nje to tak oni do 8tt toto fakt neřeší a s prominutím si z tohoi nesednou naprdel..taky jsem čekala daleko víc....jsem zdravotník a o to víc mě to mrzelo..ale je to všude stejné..nebudou si tě zvát na kontroly častěji než je nutné..a mohli ti dát uroš...ale s tak nízkým hcg by asi neměl smysl.....tak proto.....

dadule4
13. júl 2008

dneska ráno teplota 36,6 minulý týden 37,2.. přesně tak, ten dr. říkal, že kdybych byla těhotná tak je to opravud začátek a že to je pade na pade( jak říkáš luci, taky sem čekala víc
embabuli, drž se

herta
13. júl 2008

embabuli držím pěsti já si myslím že jsi těhotná jen krátce ne podle ms,ale jak jsi to měla rozházený tak jsi měla třeba posunutou ovulaci. 😉 já s tím měla taky problémy.vím přesně kdy jsem otěhotněla,a bylo to 2dny před očekávanou MS. a doktoři s tím měli děsný problémy celou dobu furt počítali že k oplodnění došlo 14den cyklu a ne 26.se všema testama mě strašili bo jsm měli jiné stáří než jim to počítalo a spousta z nich jako by neslyšeli že vím od kdy tam je 😝 jak u blbejch.hlavně se nestresuj ať nepotratíš ještě kvůli stresu z blbejch dr. 😉 věřím že to vyjde. 😵

embabuli
autor
13. júl 2008

tebe taky vsetko dobre dadule, dik 😉

dadule4
13. júl 2008

a ještě dotaz - myslíte, že zítra můj doktor něco pozná? abych tam nebyla za úplnýho blázna 😒 - z toho důvodu se mi tam ani trošku nechce, ale prohlídka je nejspíš nutná co..

lenuliatko
13. júl 2008

Viete baby, na začiatku je to takmer vždy vabank - buď/alebo. Prvé dni, týždne po oplodnení sa rozhoduje. Bohužiaľ, veľmi často sa stáva, že sa bunky zle delia, prípadne sa spojilo zlé vajíčko alebo spermia, alebo len proste náhoda spôsobí, že sa to neudrží. Preto príroda sama vyselektuje to, čo by často nemalo šancu prežiť a nebyť tehu testov a merania BT, ani by žena nepostrehla, že sa čosi stalo. Proste MS prišla trošku neskôr... Aj keď je to pre nás strašne kruté, uznajte samé, že je to takto lepšie, ako potratiť neskôr, alebo mať ťažko postihnuté bábo. A to som sama 2x potratila, raz v 6tt a raz som ako vy mala slabo pozitívne tri testy a zrazu prišla MS a bolo... Takže som po 22 mesiacoch snaženia a dvoch potratoch už dosť nad vecou. Viem isto, že nepôjdem k Dr skôr, ako po vynechaní MS a s niekoľkými silnejúcimi pozitívnymi testami. Už som zažila toľko nádejí a sklamaní a nechcem to prežiť zas. A to mám skvelú Dr, ktorá ma nikdy neodbila, brala krv, robila UZV, nasadila duphaston, dokonca mi sama robila kyret.

A mali ste pozitívne testy v limite? Lebo po zaschnutí staršne veľa testov ukáže aj druhú palicu, tiež to mám odskúšané 😅 Nič vám neostáva len byť trpezlivé, ako sa s tým telo samo vysporiada.

embabuli
autor
13. júl 2008

hmm lenuliatko, ked sa tak zamyslim, tak mne veru ten test vysiel positiv az po dlhsej dobe. No idem si zajtra kupit a uvidim ci budu silniet a ked nie, tak snad nabuduce sa to podari

dadule4
13. júl 2008

já je měla v limitu, 1. čárka byla nejsilnější, podruhý slabší a dneska skoro žádná.. co k tomu mýmu dr, zítra radši asi zajdu, co? jinak díky

lenuliatko
13. júl 2008

Embabuli, ty si ale mala potvrdené hCG 11 a to už je pozitívne, takže u teba sa naozaj čosi dialo, len sa to zrejme prestalo vyvíjať. A na testy po limite už ani nepozerajte, fakt je ich veľa, ktoré ako zaschýnajú, ukážu aj falošnú druhú palicu. A niektoré v mieste testovacej paličky vytvoria takú akoby ryhu a v niektorých uhloch to vyzerá ako ozajstná palička. Tiež som si ako horlivá snažilka robievala testy od 11.DPO, ale už ma to prešlo a nebudem testovať pred vynechaním MS, potom by to nemal byť už len tienik a hádať, či tam je, alebo sa mi sníva 😀 Držím vám obom palce a dajte vedieť, ako ste dopadli 🙂

lenuliatko
13. júl 2008

Dadule a robila si si vždy rovnaké testy? Ak áno, tak to vyzerá, že nič z toho 😔 Čiarky by mali silnieť. A ak tam už takmer nič nevidieť... A krvácaš ako pri bežnej MS? Ja keď som po tých troch pozitívnych testoch dostala MS, tak to bol víkend, na pohotovosť som nechcela ísť, lebo mi aj klesla teplota, aj zmäkol krčok, takže som bola jasná. Snažila som sa v PO dovolať Dr, len nech vie, čo sa stalo ale mala dovolenku, tak som to nechala tak. Neviem, či má ešte zmysel chodiť tam, na UZV už zrejme nič neuvidí, akurát ti môže zobrať krv, ale aj podľa testov vidno, že hCG klesá. Urob tak, ako to cítiš.

jmj
13. júl 2008

ahojky holky, já jsem měla 14 den po ketu hcg 54, a za týden už hcg 946 (3týdny od ketu), a prý je to v pořádku. takže to nevzdávejte, nezáleží na číslu, ale na tom, jestli se hcg roste.

dadule4
13. júl 2008

lenuliatko testy jsem dělala stejný, cítím to, že pokud tam nejaký zárodek byl, tak teď už není, je to moc smutný, ale ten nahrazující doktor mě uklidnil, že jinak je všechno v pořádku, vaječníky, vejcovody i děloha a že v tomhel směru nic nebrání přirozenýmu početí, takže to beru tak, když se to mělo stát tak se stalo a lepší teď než později.. krvácení bylo jiné než ms, delší a krev byla světlejší..
přeju hodně štěstí ve tvém otěhotnění, podle mě jsem těhotná byla, ale bohužel přišla ta těžká viroza, s přítelem se o miminko pokoušíme už třičtvrtě roku a nejspíš pomohla tzv. prstíková metoda.. to už ale asi patří do jiné kategorie

cukruska1920
13. júl 2008

dadule...napis mi ip ako sa ta metoda praktikujem..uz som o tom pocula vela uspechov

alexandra
13. júl 2008

Nie je dolezity datum poslednej menses, ale datum oplodnenia, takze sice podla menses mozes byt v 5tt, ale v skutocnosti v 3tt a na to je hcg dostatocne.. Zial sa naozaj neda nic ine robit, len cakat, no setri sa a mysli pozitivne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre