Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

stepankakv
20. okt 2014

Holky prosim radu : dnes hcg 81 a jsem cca 15 dni po ovulaci. Je to hodně málo?

tinkatinulka
20. okt 2014

@stepankakv ak bude stupat každý druhý den 2násobok je to ki..ale pekne cisielko..sla by som na opakovaný odber

stepankakv
20. okt 2014

@denisa87
@tinkatinulka

Děkuji holky takze za 2 dny musi byt 160?

tinkatinulka
20. okt 2014

@stepankakv malo by byt

stepankakv
20. okt 2014

@tinkatinulka snad bude 🙂 dekuji 🙂

ivka3901
24. okt 2014
ebi52
18. nov 2014

@stepankakv ahoj 🙂 prosim ako si dopadla? ja som asi (ovulku len odhadujem) 15 dpo a mam hcg 46... dakujem ti 🙂

jaja9891
27. nov 2014

@montek ahoj,ako dopadlo ket?mam taku istu hodnotu hcg po et....dakujem

montek
27. nov 2014

@jaja9891 Ahoj, HCG mi vtedy stúplo za dva dni na 200,lenže potom som začala špiniť,stúplo ešte cez 500 ,no to som špinila už dosť ,tak ma prijali do nemocnice ,tam nič nik nevidel. No potom jeden deň kleslo zo 700 na 500 ,tak si mysleli že som potratila ,vyčistili ma a poslali ten deň domov. Za dva dni potom som šla k doktorovi na kontrolu a poobede už mi volal,že okamžite mám ísť do nemocnice,že tam ide volať ,lebo že je to určite mimomaternicové lebo HCG mi stúplo cez 1000.V nemocnici to zas nik nevidel dokonca ani primár,no za dve hodiny ma operovali a nakoniec to bolo v jednom vajicovode.Poviem ti bol to riadny stres.Ale čítala som tu čo mali žienky aj nižšie HCG a bolo to ok.
Terza som po ET a HCG na 14 deň mám cez 1500,tak dúfam ,že to už bude ok.
Držím palce ,aby bolo všetko ok 🙂

jaja9891
27. nov 2014

@montek fuuu tak to mi je luto a pekne cisielko...to asi nedobehnem... nechcem uz nic citat,lebo sa len stresujem...a mala si aj bolesti alebo tak?mne je dost zle na to,ze je to tak skoro...

montek
28. nov 2014

@jaja9891 To ano ,niekedy je lepšie nečítať o tom nič. Ja som vtedy z toho bola taká vystresovaná.Nie mňa nič nebolelo ani mi nebolo zle. Drotori sa čudovali,že ma nič nebolí a tak dlho vydržala a nič i nebolo.
Ale u teba to tak vôbec nemusí byť. Každá sme iná,takže skús myslieť pozitívne,držím palce 🙂

jaja9891
28. nov 2014

@montek dakujem,dnes testik tmavsi,tak sa upokojujem,ze stupa 🙂

ebi52
9. jan 2015

Ahojte baby, pisem sem, lebo aj ja som tu hladala oporu a nadej ze to bude dobre a stalo sa... 2 dni po ocakavanej M nase hcg bolo 46 o tyzden nieco cez 500 a dnes som mimi videla kopat, kyvat ruckami a mrvit sa... Zatial koncime prvy trimester a vsetky merania su ok 🙂 niekedy sa to nepodari ale my sme jasny dokaz ze niekedy ano, tak treba verit a mysliet pozitivne... Verim, ze som tymto povzbudila aspon jednu buducu maminku 🙂

ilie
10. jan 2015

Ja som vôbec nevedela ani aké má byť hcg,ani aké mám,aspoň som sa nemusela stresovať

myriada
10. jan 2015

@ebi52 a ako ti dalej stúpalo?

ebi52
10. jan 2015

@myriada dalej som nebola na krv, lekar urobil sono a povedal ze tam vidi zlte teliesko tak pockame a o tyzden aj nieco uz tam bola fazulka 🙂 medzi tym som si raz spravila tehu test a testovacia ciarka bola silnejsia ako porovnavacia , tak som vedela ze to je na dobrej ceste 🙂

slonicatko26
10. jan 2015

@myriada ahoj, co sa tyka môjho HCG tak :
11.12. - 3.deň meškania MS = 59,6 hcg
15.12. - 7.deň meškania MS = 359,2 hcg
22.12. - 14.deň meškania MS ultrazvuk = gestačný vak 7,5mm a drobček 3mm
30.12. - 22.deň meškania MS = 38 000 hcg

erikakernyova
14. jan 2015

Ahojte chcem sa spytat dnes som bola u lekara MS mi meska uz 7 dni. Vysli mi tri testy ze som tehu. Brali mi krv a HCG bolo 714,4 ale na ultrazvuku este nebolo velmi nic vidiet. Co mylsite dufam ze bude vsetko ok? Mate niekto taketo skusenosti ci je este prilis skoro. Dakujem

vanilka233
14. jan 2015

@erikakernyova Je to v poriadku,neboj sa.Aj ja som to tak mala.Ked pojdes nabuduce,budes uz vidiet aj srdiecko 😉

marselinm
14. jan 2015

ahojte baby,aj ja som mala nizke hcg,dlho mi na teste neukazovalo,len takeho dusika,tak som isla k dor a povedala,ze som tehu,na ultrazvuk som mala ist az v 10 tyzdni,lenze medzi tym som zacala spinit,tak som isla do nemocnice,tak mi povedali,ze mam nizke hcg,poslali ma na sono a nebolo este nic vidiet a to som mala byt v 9 tt,tak som tam bola asi tyzden a ked som odchadzala mi brali este krv na hcg a poslali na sono,kde bolo vidiet uz aj srdiecko a hcg stupalo,tak sme cakali,nemohla som sa namahat,iba lezat aby sa to udrzalo...no a teraz som v 23 tt a drobcek nam kope o 106 🙂 tak vam drzim palceky a nestresujte sa zbytocne 😉

vlasticka28
15. jan 2015

ahojte baby tak ja som po inf ked mi brali v centre krv tak som mala hcg 228 a asi o 5dni som zacala krvacat tak som sla na pohotovost samozrejme ma hnet poslali do nemocnice hned mi urobili ultrazvuk na ultrazvuku bolo vydno len malu dutinku nic viac rono mi brali krv na hcg vysledok bol 1900 tak som mala len lezat davali mi dufaston a estrofem crinon gel mi vysadili o dva dni brali zas krv ale uz som nekrvacala ani nespinila hcg bol 4300 potom zas o tri dni 17000 bolo hcg zas o tri a uz to bolo 36000 na ultrazvuku bolo vydno gestacny vacok tehotensky zltok a plod ktori mal 2mm cakali na akciu srdiecka bola som tam 17dni na 17ty den mi brali krv hcg bolo 71000 na ultrazvuku srdiecko krasne bilo tak ma pustili domou a teraz je vsetko okj moj drobcek rastie vcera som bola na poradni ultrazvuk bol krasny babetko ma 5cm som 11+3tt

erikakernyova
15. jan 2015

babenky dakujem velmi pekne za vase prispevky. 28,1 idem na kontrolu tak dufam ze uz bude nieco vidno 🙂

erikakernyova
28. jan 2015

ahojte babenky tak dnes som bola na kontrole a uz mame tehotensku knizku 🙂 Aj ked na sone z vnutra nenasiel pan doktor nic a z vonkajsieho sona uz videl vacok aj s drobcekom 🙂 troska som sa naplasila ze cudne ze zvnutra nic nevidel a z vonka hned. Hcg v krvi 35820 🙂
Takze som uplne ze nadsena ......

gren
20. mar 2015

Ahojte chcem sa opýtať bola som na Ivf A po 10 dňoch mám hcg 15.340 tak mi to povedala lekárka. Chcem vedieť či niekto mal také hodnoty A či to znamená že som tehotná A pociťujem tlak V bruchu A bolia má prsia. No čo sa týka tehotenskeho testu robila som si ich viac no ciarocky boli veľmi slabucke. Ak má niektorá skúsenosti prosím O radu. Ďakujem

lilitela
29. apr 2015

@sivamyska1 ahoj prosim ta porad. mala by som ist v piatok na HCG, ale kedze je sviatok a potom vikend, mozem ist na pohotovost a rovno im povedat, co mi treba? Nebudu nadavat, ze to je len pre urgentne pripady? Sice krvacam, ale uz tyzden, to asi neni urgent.

sivamyska1
30. apr 2015

@lilitela krvácaš ? tak utekaj .... ja som nekrvácala, len špinila a hneď som išla. na Tvojom mieste by som nečakala

lilitela
30. apr 2015

@sivamyska1 ja som to medzitym konzultovala s doktorom co mi robil umele oplodnenie, tvaria sa, ze sa to moze stat, a musim cakat na druhy odber krvi. Prvy som mala vcera, je to pozitivne, no ale ten druhy mi vychadza teraz cez vikend.

sivamyska1
30. apr 2015

@lilitela aha ...tak snáď vedia.. držím palce

adka_pajerska
5. máj 2015

@cukruska1920 ahoj 15jednotiek je hladina HCG hormonu alebo je to ina mierka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre