Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

domka28
16. júl 2008

takze doki mi povedal ze mam 199...takze to vraj stupa minuly tyzden v utorok som mala 89....lenze vraj je to aj tak nizak hodnota pre norm. tehu...tak sa mam u neho dnes zastavit..ja neviem co sa mu nezda...aj tak som nemala plodne dni podla vypoctov podla mna som mozno 3-4tt....

arizona
16. júl 2008

domka, tak potom napíš, čo ti povedal... hm, divné... tak čo potom môže produkovať hcg... 😨

dadule4
16. júl 2008

ahojky holčiny, tak dneska jsem byla u dr., hcg v krvi ještě malinko zbývá, ale zárodeček bohužel odešel s opožděnou "menstruací" ☹ . naštěstí v neštěstí děloha je úplně čistá, nezůstalo tam vůbec nic a tak nemusím na vyčištění. tolik moc jsme se těšili, ale jak říká můj skvělej pan doktor, všechno ostatní je v pořádku a bříško jsme perfektně "pohnojili" pro příští mimí 😉 snad to vyjde. držím palce všem čekatelkám na výsledky, zatím papá

dadule4
16. júl 2008

a embi, jak ty jsi na tom?

domka28
16. júl 2008

doki uplne zamietol normalne tehu...je to vsetko mozne, tie odborne nazvy si ani nepamatam...na sone nic nevidl, tak to nie je normalne tehu....mam ist do nemocky....som zvedva co povedia tam...

embabuli
autor
17. júl 2008

tak ja som si to prekrvacala v klude doma, dnes som len zavolala lekarke ci mam vobec chodit, on ze ak to prebiehalo ako normalna menstruacia len opozdena, tak by to malo byt ok..
este som chcela povedat co som si vsimla ako to u mna tentokrat prebiehalo.. snad sa to niekomu zide..
Ked som potratila prvykrat, tiez spontanny ale az v siestom tyzdni, velmi zle som to znasala, psychicky hlavne a aj fyzicky (som mala kyret). Ale tentokrat to bolo lepsie znesitelne. Vlastne odkedy som si robila 5.7. test (este na svoje narodky ☹ ) tak som cely tyzden citila silnenie priznakov, nevolnosti na zvracanie, unava,biely vytok, bolesti hlavy a podbruska a strasna neznesitelnost pachov, este v piatok vecer to bolo ok, len manzel poznamenal ze sa mi tusim prsia troska zmensili od toho boomu ako narastli posledny tyzden. A v sobotu trosicka spinenia, a aj ked teplota bola stale vysoka, bolesti v podbrusku len mierne, ale dostala som velku slabovu slabost do stehien, ako pred mrchou, toho som sa dost zlakla, lebo postupne tie dva dni ubudli aj ostatne priznaky a v nedelu v noci uz som zacala vela krvacat. Plodik odisiel, ale nejako tym ze to hcg tolko kleslo, bol ten potrat milosrdnejsi, pretoze predsalen tie tehotenske hormony nas vedia pekne rozcitliviet a vsetko je este smutnejsie.
Takze lekarka povedala ze sa mozme kludne snazit dalej, ak nebol kyret, ze telo sa vycisti samo a ak sa psychicky citim ok, neni problem sa nesnazit. Bohuzial, nejake vysetrenia ohladne zistenia priciny sa robia az po 3-4 potratoch..

embabuli
autor
17. júl 2008

domka drz sa, nech sa stane cokolvek, nadej sa straca posledna, drzim palce 🙂

arizona
17. júl 2008

baby, takže z krvi mám tehu potvrdené 😵 len som zvedavá, čo s nami bude ďalej, lebo poslednú MS som mala v máji ale podľa teplôt viem, že som mala ovulku až začiatkom júla... takže som niekde medzi 2. - 3. tt. 🙂

svoma
17. júl 2008

Ahoj Arizona gratuluju. 😉

macka394
12. feb 2009

caut pozdravujem vas, chcem sa opytat, nedari sa nam otehotniet , teraz som ale mala HCG 19, po 1 dni 22 je to nizke, lekarka odporuca cakat....mate nejake skusenosti?

katy2
12. feb 2009

macka, nechcem ta strasit, ale moze to byt aj biochemicke tehotenstvo, ked sa zvysuje hcg a potom klesne... je to dost malo.... 😒 ale zasa su tu niektore zienky, co im hcg pekne stuplo..... ides este na odber hcg?
drzim palce, aby to dobre dopadlo.... 🤐

dusana77
3. aug 2010

Ahojte, som tu nova a chcem Vas poprosit o radu, ci nahodou aj niektora z Vas nema podobnu skusenost. V Januari sa mi v osmom mesiaci narodil syncek, ktory po troch hodinach odisiel do nebicka,zlyhalo mu srdiecko Zvlastnostou na tom bolo, ze cele tehotenstvo aj vysledky som mala v poriadku, bol to velky sok ze to takto dopadlo. Teraz som znovu tehotna cca 6-tyzden podla poslednej menstruacie 16.6. Lekar mi bral krv na HCG prvy krat pred tromi tyzdnami, hodnoty boli nizke, nasledne mi ich opakoval o tyzden, zvysili sa ale ze nie ako ocakaval. Dnes som bola znovu na kontrole, robil mi aj ultrazvuk ze nie je este velmi vidiet plod, poobede som mala hned aj vysledky HCG, ktore oproti minulemu tyzdnu mierne kleslo. Strasi ma aj mimomaternicovym a vo Stvrtok mam nastupit do nemocnice. Velmi sa bojim a tuzim po babatku... Za vsetky odpovede velmi pekne dakujem

fialka1188
3. aug 2010

Ahoj Dusana, myslim, ze ked este nie je vidno plod, ale tehotenstvo v dutine maternice je jednoznacne vidiet, nie je dovod na paniku ohladne mimomaternicoveho tehotenstva / tak vravel moj doki/.. Ale, mne tiez klesalo hcg a vyvinul sa z toho missed. ☹ Velmi ti prajem, aby sa to zadarilo... drzim palce!

natalia275
1. mar 2012

ahojte, neviem ci mi tu est eniekto zareaguje, ale som v Spanielsku a som tehotna. lekari mi povedali ze som v 11 tyzdni pri prvej navsteve, no som si ista ze je to len 5 tyzdnov a par dni. Bola som v tom ze maju pravdu, no po tom co som mala hnede spinenie posledny tyzden a zacalo sa objavovat aj po troche krvi ( ako tekutina co pomaly redne)sla som ku gynekologovi. povedali mi ze moj plod je este velmi maly na jedenast tyzdnov, no ako som si pozerala videa z eca na internete vyzera presne na 5 - 6 tyzdnov. maju vsak obavy ze sa zastavil vyvoj plodu a ja som v strachu ako vyzera a co budem robit:(( buduci tyzdne mam eco) a cakam ci to narastie za tyzden alebo nie:((( bojim sa aby nemali pravdu

natalia
2. mar 2012

@natalia275 takuto skusenost som mala aj ja..bola som v 11tt a vyvoj plodu sa zastavol..asi 6-7tt..prestalo sa vyvijat...ak maš hnedy vytok alebo krvacanie to nie je dobry signal..mne sa napriklad vytratili tehotenske priznaky...ale krvacanie som nemala žiadne..išlo o zamlknuty potrat ☹

natalia275
2. mar 2012

hm, tak dnes vecer mam urgentne eco. dnes mi vraveli ze podla ich novych vypoctov som v 7 tyzdni no stale verim ze male bude zit:(hnedy vytok a spinenie mali aj ostatne a potom to bolo v pohode. krvacanie, neviem..utesujem sa a tehotenske priznaky, no chut nemam na nic , neviem co chcem jest a unava sa dostavi, no bolo to aj horsie pred tyzdnom . no a napate telo mam stale aj brusko malinke

natalia275
2. mar 2012

neviete kde mozem zohnat Dufaston ak sa to tu neda...?

helka193
24. júl 2012

@dadule4 Ahoj som si prečítala tvoj príspevok, a veľmi ma zaujal lebo mám podobný problém, teraz 16.7.2012 som bola na vyšetrení či nie som tehotná, tak mi urobil sono, aj vytlačil obrázok, vravel že mám zväčšenú sliznicu a v tej sliznici bolo niečo čierne akokeby začínajúci gestačný vačok tak hned mi zobral krv na hcg poobede som volala na výsledky a hcg bolo 0,1 takže nepotvrdené tehotenstvo, tak som sa ho pýtala čo to čierne čudo v sliznici a on mi povedal, že aby som počkala či dostanem menzes čo mám dostať teraz 25-27.7.2012 , ak ho nedostanem mam sa znovu ukazat na sono ak tam nič nebude alebo to čierne čudo sa bude zväčšovať tak mi opať zoberie krv, a ked ani vtedy mi to z krvi nezisti tak mi da vyvolávačku, a že ta zväčšená sliznica môže byť následkom nastupujúcej menštruacie alebo tehu, a to čierne čudo kedže mi nepotvrdil tehu tak že to je krvná zrazenina, ktorá sa pri menzese vyplaví ☹ tak neviem čo si o tom mám myslieť, kolko by malo byť hcg cca v 2-3tt ?

megy
25. júl 2012

@helka193 já v den, kdy měla přijít ms měla hcg 81 a dva dny před 33, n uz nebylo ještě nic vidno, to bývá až s hladinou nad 1000 jednotek, já měla gestační váček krásně viditelný s prstýnkem při hladině 6tis

helka193
25. júl 2012

@megy a to si bola den pred očakánavou menštruáciou u lekára na krvi? ked už vtedy si mala vyššie hcg???

megy
25. júl 2012

@helka193 jj, první vyšší hcg bylo 3 dny před očekávanou ms, další hladina byla den před ms tj., těch 81 - musela jsem to vědět kvůli lékům, co jsem brala

helka193
25. júl 2012

@megy aha no mne povedal aby som čakala či mi dojde menzes alebo nie, beriem AD tiež som to potrebovala vedieť, a teraz neviem čo mám robiť, kedže sme snažilkovali najviac v ovulačných dňoch, bruško mám strašne nafúknuté, prsia ma bolia biely výtok taký krémový až slizký bez zápachu, zväčšená sliznica v nej čierne čudo síce hcg som 16.7. mala menej ako 0,1 ☹

nelka012
26. júl 2012

ahooj embabuli... ja som mala presne to iste taktiez som zistila ze som tehotna 5.tt a ja som mala HCG hormon pod nulou takze som bola okamzite hospitalizovana ale za 3 dni moj HCG hormon stupol nad 4000 ... ono to bolo mozno aj preto ze si to zistila skoro .... tiez mi hrozilo to najhorsie ale teraz sme z najhorsieho vonka a postupujeme dalej do 11 tt bez komplikaciii .... 🙂

helka193
27. júl 2012

@nelka012 Ahoj no takže bola som pred včerom na pohotovosti kvoli silnym bolestiam v podbrušku tak mi lekar robil sono a že sliznicu mám zväčšenú o 9,6mm a to čierne v sliznici ma priemer 1,5mm, povedal že zatial to je planý poplach ale 50/50 % by som mohla byť tehu, hcg mi nerobili, a taktiež vravel že to može byt nastup menštruácie a ešte mi vravel že aj ked budem tento mesiac menštruovať tak nevylučuje že nie som tehu. Menzes som mala min.mesiac 27. tak som mala podla mojho pravidelneho cyklu dostať 25. dnes je 27. a stále nič no uvidíme 😉 a ešte by som sa chcela spýtať na to zvýšenie sliznice či je to normalne pri menzese alebo už skor je tak zvýšena na tehu? a ešte čo sa týka mojích prs, celé žilnate, bradavky skoro čierne dookola samé nové šošovice a v bradavke sa mi urobili take akoby som to pomenovala jak zväčšené bradavičky a na špičke bradavky mám biele bodky 6x na každej jednej.

helka193
27. júl 2012

@megy Ahoj no takže bola som pred včerom na pohotovosti kvoli silnym bolestiam v podbrušku tak mi lekar robil sono a že sliznicu mám zväčšenú o 9,6mm a to čierne v sliznici ma priemer 1,5mm, povedal že zatial to je planý poplach ale 50/50 % by som mohla byť tehu, hcg mi nerobili, a taktiež vravel že to može byt nastup menštruácie a ešte mi vravel že aj ked budem tento mesiac menštruovať tak nevylučuje že nie som tehu. Menzes som mala min.mesiac 27. tak som mala podla mojho pravidelneho cyklu dostať 25. dnes je 27. a stále nič no uvidíme a ešte by som sa chcela spýtať na to zvýšenie sliznice či je to normalne pri menzese alebo už skor je tak zvýšena na tehu? a ešte čo sa týka mojích prs, celé žilnate, bradavky skoro čierne dookola samé nové šošovice a v bradavke sa mi urobili take akoby som to pomenovala jak zväčšené bradavičky a na špičke bradavky mám biele bodky 6x na každej jednej.

katkasofi
27. júl 2012

@helka193 noo podla priznakov a prs a toho cierneho cuda ako to nazvali by si mohla byt tehu...test ti nic neukazal? podla mna si🙂

helka193
27. júl 2012

@katkasofi včera som si robila ten paličkový a nič pred týždnom som si robila digitalny a nič 😒 ja neviem zatial mi nemeška to si môžem povedať asi až od zajtra že mi začala 1. deň meškať. Kedže dva mesiace po sebe som mala 30dňoví cyklus inak pred tým po celé roky 28dňový cyklus, lebo vždy som dostala o dva dni skôr 🙂

helka193
27. júl 2012

a ked som bola 16.7. u gynekologa tak mi vravell že by som mala v stredu t.j. 25.7. už dostať menzes a to vedel že aj v máji som mala 27. a tiež v júni som mala 27. menzes.

megy
27. júl 2012

@helka193 to je divné, sliznici jsem měla taky dost narostlou a nevědělo se tehdy, zda to je či není těhu a nakonec jsem byla těhulka - já měla už tehdy právě hladinu 81. s tím, že jsi měla negativní hcg z krvi, to na těhu bohužel nevypadá.:-/ pokud by to těhu bylo, tak i ta bublinka, co ti našli už je výsledkem pozitivního hcg z krve :-/

katkasofi
27. júl 2012

@helka193 no pred týždnom bolo skoro na test...skus zajtra alebo pozajtra a digitalny najlepsie. baby tu vychvaluju mamatest - ja osobne som ho nezohnala po našich okolitých lekárnach, ale objednala som si clearblue digital. a ten mi ukazal pozit uz dva dni pred ms...inak neviem ako nejaky doktor moze nazvat cierne v maternici...co mal zle sono?? tak bud je to hematom, vacok alebo co? ale cierne v maternici??? 😒 a nebrala si dake lieky? dufaston, clostik alebo tak??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre