Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

lucenek
13. júl 2008

nevím jak u vás labiny maj referenční meze.
obecně vzato0-10 negat, 10-50 možné zkreslení cyklem, těhu uznávaj nad 50 mmol/o nebo IU/l...v jednotkách

ronit
14. júl 2008

no ja som mala 11 dni po oplodneni HCG 21.1 u nas je negat do 20 🙂
gynekologicka povedala ze to urcite nie som tehotna , hanicka ma momentalne 4 a pol mesiaca 😀
holt my zdravotnici si to v praci dame odobrat takto skoro z vlastnej iniciativy a potom sa vsetci divia

embabuli
autor
14. júl 2008

tak ja som zacala v noci krvacat a bolesti v podbrusku..
teraz ani neviem ci musim ist lekarov na kyreti, alebo sa zmierit s tym ze plodik odisiel s oneskorenou menstruaciou a ostat doma..
?

svoma
14. júl 2008

Ahoj Embabuli,určitě bys měla jít k dr. nechat se vyšetřit,třeba ještě není nic ztraceno.Budu ti držet. 😉

mabe
14. júl 2008

Ahojte holky, jenom tak procitam. Toto neni tema pro me. Mam po 2 missed abort a ted mam prvni MS po revizi.

Embi, ja jsem taky mela nizkou hladinu, krvaceni a bolesti a plod se vyvijel a rostl jeste 2tydny. Takze neni nic ztraceno. A nemusi to dopadnout jako u me. Drzim palecky. 😉

dadule4
14. júl 2008

tak jak embi, jak ti je? taky právě řeším jestli navštívit dr. nebo nee, ale myslím, že jistější bude tam zajít

embabuli
autor
14. júl 2008

ahoj dadule,
ja teraz lezim doma, chcem pockat az prejde krvacanie a pojdem na kontrolu ci sa to samo vycistilo a nic tam neostalo, aby som nedostala nejaky zapal...predsalen to hcg bolo nizke, vsetky tehotenske priznaky az na bolenie prs mi presli, tak snad babo odislo prirodzene samo, uz nechcem aby do mna moc rypali, radsej sa vyhnut stresu.
Aj ked u mna je to druhy potrat tak rozmyslam, ci mam trvat aj na inych vysetreniach, velmi sa lekari do toho nehrnu.
Podla mna chod, nech skontroluju ci je vsetko v poriadku, ci nemas cysty, ked tak ti mozno daju duphaston. S tym sa aj lahsie zevraj otehotnie znovu 😉
drzim palce

mabe
14. júl 2008

Ahoj embi, ja jsem taky po dvou potratech. Urcite bys uz mela jit na nejaka vysetreni, abys mela jistotu, ze je vse OK. Vim, ze dr. se moc do toho nechce. Ja jsem presla k jine dr. A ta me uz sama poslala na genetiku a budou nasledovat dalsi vysetreni. Chci mit jistotu, ze slo o nahodu. Nechci to potreti jenom tak zkouset.

cukruska1920
14. júl 2008

ja mam otazku....tiez som mala nizku hladinu hcg...3 testy slabo pozitivne 4 negativny a potom som zacala krvacat...normalna menstruacia...mala som ist na precistenie alebo to samo? 😨

dicinka1
14. júl 2008

jmj..gratulujeemmmmmmmmm...

mercy
15. júl 2008

Ja chcem len napísať , čo sa dialo so mnou, keď som čakala Riška, lebo taký začiatok tehu neprajem ani úhlavnému nepriateľovi. Bola som na krvi a pani doktorka mi zavolala, že mám málo HCG, že mám prísť na ďalší test. Mala som tuším 17 jednotiek.Ďalší test z krvi už bol lepší-stúplo to,ale potom som špinila,robili mi uzg aj na pohotovosti a pri ďalšej kontrole o týždeň mi pani doktorka urobila ultrazvuk a povedala, že je to hrozne malé, že tam nevidí hlavičku, že sa to zrejme nevyvíja 😨 😢
Môj muž bol už naštvaný a povedal, že som jej mala povedať,že aspoň a ušetríme na čiapočke 😨
Zmenila som lekára a vybavila som si GYNFIV. Na prvý UZV som išla s plačom.Zlatá pani Buriánková, keď ma videla fňukať, bola dosť odmeraná,lebo si myslela,že bábo nechcem.Ale keď som jej so vzlykaním oznámila, že mi povedali, že moje bábo nemá hlavičku, zdravo sa rozčúlila a vyhlásila:Čo nemá???Sem si ľahnite a ja vám ju ukážem!Má aj hlavičku aj nožičky aj ručičky a tu mu bije srdiečko!!! Potom sa už začalo moje krásne tehotenstvo s pani doktorkou Bertoldovou, ktorej veľmi ďakujem,lebo bola úžasná🙂

dicinka1
15. júl 2008

mercy 😀 😀 😀

domka28
15. júl 2008

ahojte...ja sa chcem tiez spytat...bola som u dokiho ze mi meska menzes na 35 DC mi zobral krv, a vyslo mu ze mam hcg 89, vraj je to nizke, ze to mozem mat aj mimomaternicove tehu...po tyzdni som bola u neho znovu a povedal ze podla vypoctov by som mala byt 6tt,a na sone nie je nic vidiet, len niejaky vacok s vodou, ci co...zobral mi krv , vysledky mam mat zajtra...takze mozem mat normalne tehu,len som prsial k nemu skoro a preto som mala take nizke hcg?

embabuli
autor
15. júl 2008

domka neboj, stale moze byt este vsetko v pohode, ked bude zajtra vyssie hcg..
mozno si mala iba neskor ovulku. Hlavne klidek, drzim paste 😉

elvira
16. júl 2008

Domka - může to být přesně jak píše embabuli. 😉 Doufám, že napíšeš, jak jsi dopadla. 🙂

palculienkkka
16. júl 2008

držte mi palce, poobede budem vedieť hodnotu hcg ... modlím sa, nech je čo najvyššia 😵

svoma
16. júl 2008

Ahoj palculienkkka,držím pěsti ať to vyjde. 😉

palculienkkka
16. júl 2008

.. svoma ĎĎĎakujem 😀 dám info aká bola... máš krásne detičky 😀 😀 😀

svoma
16. júl 2008

Palculienkkka,díky. Určitě dej vědět,jak jsi dopadla.Doufám,že si tu pak přečtu pozitivní zprávu. 😉

domka28
16. júl 2008

...dnes okolo obeda volam kvoli vysledkom....tak uvidime ci stupla hodnota alebo nie..

arizona
16. júl 2008

baby, ja budem vedieť zajtra predobedom 🙂

tak držím palce všetkým teoretickým tehuľkám 😵

svoma
16. júl 2008

Ahoj domka a arizona,doufám,že vám to dobře dopadne a stane te se pyšnýma maminkama krásných a zdravých miminek. 😉

palculienkkka
16. júl 2008

domka a arizona ... tfuj tfuj tfuj na pozitívnu správičku 🙂 a ja volám poobede 😀 .. tak mi ten čas ide pomaličky 😉

svoma
16. júl 2008

Palculienkkka,myslím na tebe. 😉

palculienkkka
16. júl 2008

svoma .. čo robí Anetka ? 😉

svoma
16. júl 2008

Hádej............zrovna se vzteká,to je její oblíbená činnost posledních pár týdnů. 😀

palculienkkka
16. júl 2008

😀 šikovnica ..hi... aké je u vás počasie ? Tu konečne svieti slniečko 😀 dúfam,že mi prinesie slnečný lúč v podobe bábätka 🙂

svoma
16. júl 2008

U nás je polojasno,ale dost tam fouká.Neboj,za chvilku už se dozvíš,jak to je. 😉

arizona
16. júl 2008

palcul, tak ko?? čo ti povedali?? nenapínaj 😀

arizona
16. júl 2008

sorry, tak ako? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre