Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

dejna0412
5. máj 2015

Ahojte ,chcela by som sa spýtať ci niektorá z Vas ma takúto skúsenosť z Hcg....14.4 som mala transfer...14 den po Et som mala hcg 33 a vcera 20 den po Et 133hcg ...dakujem

lilitela
5. máj 2015

@dejna0412 Drzim ti palce.

dejna0412
5. máj 2015

@lilitela dakujem vekmi pekne 🙂zajtra budem múdrejšia ...mám termín u Dr

citta
11. máj 2015

Ahojte, ms mi meska uz vyse 2 tyzdnov... ale testy su negativne... Myslite ze mam nizke hcg, alebo to tehotentsvo nieje ??? chystam sa uz k dr, Dakujeeem

lilitela
11. máj 2015

@dejna0412 Ako ti to pokracuje?

ivetahe
19. jún 2015

Ahojze chcem sa opytat,ked je beta hcg 0,76 11 den od ET ake to je?

gombicka
25. jún 2015

@ivetahe pokial viem, HCG musi byt aspon 10, aby sa to klasifikovalo ako tehotnost. Tak ta asi velmi nepotesim.

zudenka
3. feb 2016

Dobre ranko dievcata velmi vas prosim pomozte mi uz skoro dva tyzdne les som brala tabketky n'a menzes à este nic prosim vam poradte mi co to ma byt velmy ma boly pod brusko ked idem n'a vc

zuzuzuzka
24. feb 2016

Ahojte dievcata,ale ste mali HCG 14.DPO? Ja som mala (bolo to vcera) 270.

misela1234
18. mar 2016

embambuli mne sa stalo niečo podobné s tou cystou, čo si písala. mesiac na to mi praskla. Mám skvelého lekára, ktorý mi vysvetlil, že mám šťastie v nešťastí že v tej dobe som neotehotnela, nakoľko cista narobí neplechu. Totiž geneticky mení profil vajíčka. Musela som brať veľké dávky Coenzímu Q10, ktorý svojím účinkom vracia normálny genetický profil a ešte ďalšie fytoterapeutiká, takže žiadna syntetika chvala bohu. Nech sa stane čokoľvek, nechaj to na prírodu. Netlač na to moc. Viem sama veľmi dobre, že sa to ľahko povie...poznám to z vlastnej skúsenosti.

misela1234
18. mar 2016

misela1234 embambuli mne sa stalo niečo podobné s tou cystou, čo si písala. mesiac na to mi praskla. Mám skvelého lekára, ktorý mi vysvetlil, že mám šťastie v nešťastí že v tej dobe som neotehotnela, nakoľko cista narobí neplechu. Totiž geneticky mení profil vajíčka. Musela som brať veľké dávky Coenzímu Q10, ktorý svojím účinkom vracia normálny genetický profil a ešte ďalšie fytoterapeutiká, takže žiadna syntetika chvala bohu. Nech sa stane čokoľvek, nechaj to na prírodu. Netlač na to moc. Viem sama veľmi dobre, že sa to ľahko povie...poznám to z vlastnej skúsenosti.

dancez
19. mar 2016

@zuzuzuzka Ja som mala na 10 DPO 156 hcg takze to mas dobre !

blanka1011
16. apr 2016

Tak ja by som Vás chcela povzbudiť moje HCG bolo len 51 na 10 deň,a a na 14 už cez 500...ale tiež som si tu počítala že HCG pod 50 z toho nič nebude....je to blbosť podstatné je aby stúpalo... 🙂

alchemilka1
30. sep 2016

Ahojte. MS mi meska 6 den.. testy su pozitivne. Vcera som bola na krv. HCG 220. Co si o tom myslite ? Doktorka povedala ze malo.. k ovulacii doslo na 17 den, cize by som mala byt v 4t plus par dni, lenze od ovulacie som 17 dni

emilia25
30. sep 2016

Ked som bola prvy krat tehu u mna hcg stupalo uplne malinko.v 8 tyzdni ani vacok nevidel.najprv som dostala vyvolavacku po nej ms neprisla tak urobil test z krvy kde hcg bolo tak na druhy den do nemocnice kde znova krv na hcg stuplo uplne malicko a na dalsi den uz som zacala krvacat a dost silno.tak ma museli cistit ani po cisteni nevedeli ci to bolo v maternici alebo mimo tak som tam lezala cely vikend na pozorovani a brani krvy ked hcg uz klesalo tak ma pustili domov.to boli soky pre mna a muza.ale dali sme si mesiac pausu kde som bola pn a potom sme sa zacali snazit.a na prvy sviatok vianocny opet tehu pozitivny a presne po novom roku uz aj gestacny vacok bol vidiet tak 2 tyzdne dovolenky a potom cele tehu pn.dnes uz ma drobec 8 rokov.

blanka1011
30. sep 2016

@alchemilka1 podla mňa je podstatné aby hcg stúpalo je jedno kolko je musí sa každý druhý deň zdvojnásobiť

anelka007
20. dec 2016

Zienky, tak bola som si dnes po vysledky krvi u doktora.. Mam hladinu hcg na hladine 230. Menzes som mala posledny 15.11. Doktor povedal, ze je to dost nizka hodnota, aby som bola v 4-5 tyzdni. Povedal mi, ze su 3 alternativy: velmi skoro gravidita, ze som tak v 2 tyzdeni(co mne zas nesedi z poslednym menzesom), mimomaternicove tehu alebo nejake zvysky z potratu(akeho?).Zajtra idem znova na krv, ci sa hladina hcg zvysuje. Pozerala som ale tabulky, aky ma byt vyvoj hcg hormonov po jednotlivych tyzdnoch tehu a malo by to byt podla toho v norme. Co si o tom myslite baby? Ja sa uz zacinam bat..

alchemilka1
20. dec 2016

@anelka007 rovnako som bola na tom aj ja ako som pisala vyssie. Si v medziach, kedze to rozptylenie je velke. Ak ti stupne za dva dni dvojnasobne, je to ok.. mna tiez doktor vystrasil ze 200 je na 4_5 tyzden malo a dnes koncim 4 mesiac tehotenstva

anelka007
20. dec 2016

@alchemilka1 dakujem😘Zajtra idem na krv znova, tak uvidime.. Dufam, ze to bude mat stastny koniec tak ako u teba.po tom ti teda hcg pekne stupalo? Do kedy ta takto sledovali?

alchemilka1
21. dec 2016

@anelka007 Uz iba raz ma sledovali, kedze bol vikend, tak som isla az o 4 dni. Moja prva hodnota bola cez 200 a o 4 dni uz bolo 1000. Cize presne to vypovedalo o tom, ze kazde dva dni narast o dvojnasobok.. uz ma potom len objednali o 3 tyzdne na prvy ultrazvuk. to som bola uz v 8 tt a uz bolo pekne vidiet ako buje srdiecko.

anelka007
21. dec 2016

@alchemilka1 u mna to vyzera snad tiez dobre.. V pondelok 230 a dnes 500..idem este v piatok na krv, tak hadam bude 1000🙂drz mi palce.. Dakujem😚Pekny vecer.

chapinko
4. jan 2017

Dobry den
Ja som podla mojej poslednej menstruacie v 6 tyzdni lekar na ultrazvuku videl tiez iba cca 3 mm lenze mam dost silne bolesti v podbrusku vecsinou iba na jednej strane bolesti hlavy pocit na zvracanie a pocit ako keby som mala dostat menstruaciu tie bolesti sa len stupnuju nic viac bola som aj s tym u lekara a povedal mi lenn cakat objednal ma az o 2 tyzdne co to moze byt ? povedali mi ze to moze byt aj mimo maternicove tehotenstvo co mam robit?

aleskandra
13. apr 2017

Baby, moje HCG je 78 nie je to malo?? ...V stredu idem na kontrolné sono,pretože na vajecniku sa mi pravdepodobne spravila cysta 😢 pan docent sa má vyjadriť,čo ďalej...

milliondollarbaby
13. apr 2017

@aleskandra nie je to malo.. ja som mala napr. hcg 48 ten isty pocet dni po ovulke ako v prvom tehu, kedy mi namerali hcg 223.. dolezite je, aby to stupalo.. drzim Ti palce!

sandy16
20. apr 2017

Ahojte, ja som mala na 14 deň po ET hcg 11,1. Koordinátorka mi povedala že je to veľmi nízke a po troch dňoch mám prísť znovu na krv a usg. Myslíte že môžem ešte v kútiku duše dúfať alebo sa mám zmieriť s tým že opäť nič?☹

vrds
11. máj 2017

@sandy16 a ako to dopadlo s tym hcg? si tehotna ci nie?

sandy16
12. máj 2017

Nie. Potom už bolo negatívne. Uzavreli to ako včasný potrat. ☹

kayla_gombosova
9. jan 2018

Ahojte je to tu aktuálne ešte je tu niekto?

blanka1011
9. jan 2018

@kayla_gombosova ahoj co by si potrebovala vediet??
@kayla_gombosova

kayla_gombosova
9. jan 2018

@blanka1011 15.12 som mala kyretaz po potrate. Bola som v 8 TT. 1.1 na nový rok sme mali prvý styk od kyretu. Bol chránený ale kondóm nam praskol. 3.1 som si robila test a pol pozitívny odvtedy si robím každý deň a už na ňom nič nieje iba 3 a 4.1 bol pozitívny. Bola som včera na krv u mojej dr a dnes mi volala s výsledkami zehcg je 27,8 . Myslíte že to je zostatkove ešte alebo nové tehu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre