Nízke HCG na začiatku tehotenstva. Boli ste na tom podobne?

embabuli
13. júl 2008

ahoj, prosim o nazor radu..pred tyzdnom sme sa zacali hrozne tesit, ze po takmer pol roku od mojho prveho potratu (5tt, kyretaz) a nasledneho snazenia sa nam postastilo a tehotensky test bol pozitivny. Ale vcera som malinko mala zaspinene nohavicky, tak som bezala na pohotovost, kde mi skontrolovali tlak a teplotu (boli OK) a na ultrazvuku bolo vidiet v utere nieco ako 3 mm miminko, ale nic presnejsie ci je vsetko v poriadku mi nevedeli povedat, len ma poslali domov ze mam cakat co sa stane. Este mi zavolala sestricka vysledky HCG z krvi, ktore boli len 11 jednotiek a varovala ma, ze je to velmi nizke nech sa pripravim na najhorsie a ze mam cakat. Poslednu menstr. som mala 10teho juna, takze by som mala byt v 5tt. Teplotu mam stale vysoku 37 az 37,2. Okrem toho som strasne unavena, bolia ma bradavky mam zvecsene prsia a divno v zaludku. Viem ze som mala este pred mesiacom velku cystu, ktoru na ultrazvuku nevidela tentokrat, ale velmi sa bojim tych nizkych hodnot hcg..Mali ste niekto podobne nizke a dopadlo to dobre? Dakujem moc za kazdu odpoved..

afrika
5. aug 2012

@cukruska1920 aký je rozdiel na UTZ medzi tími dvomi UTZ? ak tam je rozdiel, tak si mohla mať ovulku kľudne neskôr 😉 a v tom prípade to je úplne ok. no ak si mala na 1 UTZ plod. vačok a na druhom tiež len plod. vačok a rozdiel medzi tími dvomi UTZ aspoň niečo cez týždeň to by už bolo horšie.

afrika
5. aug 2012

@cukruska1920 hcg si mala krásne 🙂

cukruska1920
5. aug 2012

@afrika medzi prvym a druhym bolo 10 dni... na prvom bola len dutinka strasne malinke to bolo len taka bodka a na tomto druhom bolo uz aj plodove vajce a ovela lepsie to bolo vidno...tak neviem... bojim sa ze zajtra nebude ziadna zmena ked to budu len 3 dni rozdiel

afrika
5. aug 2012

@cukruska1920 to jedobré, že bol rozdiel medzi UTZ 🙂
dr vôbec nebral na vedomie posunutie ovulky a hneď ťa vystrašil 😒

cukruska1920
5. aug 2012

@afrika strasne sa bojim...mam za sebou 2kyrety a treti by som nepredychala.... myslis ze zajtra uz nieco bude vidiet ked piatok nebolo este nic...myslim akcia

laurica123
5. aug 2012

@cukruska1920 nestrachuj sa to je dobre ja som mala prve 200 a vraj 4 tyzden to boli nervy neboj bude ok 🙂

cukruska1920
5. aug 2012

@laurica123 som uz zrela naprasky..uz som rozmyslala aj ze behnem za dokym do nemocnice..ma sluzbu ale pockam do zajtra... aj teba prehanali?

afrika
5. aug 2012

@cukruska1920 ja som bola na UTZ, bol len väčší plod. vačok ako pri prvom UTZ a za 5 dní bola srdcová akcia. viem aké ťažké je po zlých skúsenostiach veriť, no musíš to vydržať. 🙂

cukruska1920
5. aug 2012

@afrika no len ja budem mat rozdiel medzi sonami len 3 dni..a neviem ci to neni malo nato aby bola nejaka zmena

daasenka85
5. aug 2012

@cukruska1920 moc držim pěstičky, aby bylo vše ok... já jdu zítra na UZ po skoro 14 dnech!!!! budu s nervama v háji. mám za sebou zamlklé těhu a mimoděložko, tak pevně doufám, že se od svého gynekologa dozvím konečně něco pozitivnějšího.. ale pozoruji se, je to hrůůůza!! zatím máme stejný termín 😉 já bych měla 21.3. 2013

cukruska1920
5. aug 2012

@daasenka85 aj ja ti drzim palce.. hej??? no paradicka... tak dufam ze sa spolu ,,stretneme" v porodnici....ides prvykrat na sono?

laurica123
5. aug 2012

@cukruska1920 no jasne ako divu za tyzden 3 krat 🙂 🙂 a este ten dalsi raz ale to uz videla plod vak. plod este stale nie ten az okolo 8 tyzdna doktorka ze no nevyzera to dobre ja som polrokom potratila tak ma strasila ze je to to iste alebo horsie..zbehni kludne mna teraz len pichne v podbrusku a hned by som utekala..urcite napis v ako to dopadlo no keby aj nic nevidel dr taak je podla mna este skoro hned ta posielat na kyret..

cukruska1920
5. aug 2012

@laurica123 ked som bola naprvom bolo len dutinku vidiet a teraz aj plodove vajce tak duuuuuufam ze zajtra bude uz aj babo so srdieckom...len neviem ci nato stacia tri dni... sa snazim nemysliet na najhorsie ale to ze neviem nacom som ma umara...

daasenka85
5. aug 2012

@cukruska1920 díky 🙂 ne, byla jsem před necelými 3 týdny (v 5tt) hospitalizovaná kvůli krvácení a podezření na mimoděložní. nakonec se naštěstí vyloučilo a do středy 25.7. se vyvíjelo vše jak má.. ale taky mám nervy, aby bylo srdíčko... jinak já ale vím, kdy k tom došlo. otěhotněla jsem 27.6. - to byl jediný nechráněný sex v měsíci 😀 furt jsem řešila, jesli se cítím, necítím na další těhu a najednou jsem si řekla, dnes to zkusíme. podle poslední menstruace 9.6. jsem dokonce už snad už skoro v 9.tt, ale otěhulila jsem až 19. den cyklu..

laurica123
5. aug 2012

@cukruska1920 ja ti verim tiez som si tym presla ale ten stres nieje dobry nepomoze ti..dobre to dopadne 🙂

cukruska1920
5. aug 2012

@daasenka85 tak to mas dobre ze aspon vies kedy si otehotnela...ja akurat viem ze posledny menzes som mala 14.6

cukruska1920
5. aug 2012

@laurica123 dakujem... a vdaka za podporu... testy mam stale pozitivne tak asi keby sa nieco dialo slabli by nie?

daasenka85
5. aug 2012

@cukruska1920 jak se to vezme.. jestli neuvidí srdíčko zítra, tak mě určo pošle na revizi ☹ snažím se být pozitivní, odreagovat se vyšíváním... ale po těch 2 neúspěších jsem už někdy trochu skeptická.. zítra si napíšem, jak jsme dopadly, snad bude vše ok! Ty můžeš být klidně v 6tt, jestli si otěhulila až třeba před menzes..

cukruska1920
5. aug 2012

@daasenka85 drzim ti silno palce...daj potom vediet ako si dopadla...aj ja napisem

laurica123
5. aug 2012

@cukruska1920 jednoznacne neries to..ja vie tazke je to ale ked budes na to stale mysliet zblaznis sa aj mna to prepadne take pocity co ak nieje vsetko v poriadku...naposledy som bola u dr v 8 tt a tiez mam ist tento tyzden a vies ako sa bojim musime mysliet pozitivne hlavne koli tym bublinkam 🙂

daasenka85
6. aug 2012

@cukruska1920 ahoj, já jdu na UZ až ve středu.. jak u Vás???

cukruska1920
6. aug 2012

@daasenka85 ja idem dnes na jednu a bojim sa strasne

afrika
6. aug 2012

@cukruska1920 ako si dopadla? 😉

timea88
5. sep 2012

Ahojte babule som tu nová a dúfam že niektorá zareagujete 🙂...môj lekár má podozrenie na včasné tehotenstvo na sone zatiaľ nič nevidno tak mi zobrali krvičku a dnešné výsledky ukázali Hcg v krvi 0,20...čo to znamená??? a vraj mám prísť bud.tyž.na ďalší odber krvi, ja tomu vobec nerozumiem :(

lucia2505
5. sep 2012

Ahoj...ja som myslela, že pod hcg 1 sa to považuje za negatívne. A ktorý deň cyklu si teraz? Už ti mešká menzes?

brumka
5. sep 2012

@timea88 ahoj, ja som si predtyzdnom robila 2 testy oba pozitivne, prisli mi tehu priznaky, mrchameskala tyzdn cez vikend som zacala krvacat na pohotovosti mi skostatovali potrat v skorom stadiu, mala som na 5tt strasne male hcg lne 10 a po par dnoch mi kleslo na 4. zajtra doktor zhodnoti ci mam ist na kyret ale mysly si ze skor nie lebo som potratila skor ako sa stihlo uhniezdit. este musi vylucit mimoternicove tehu

timea88
5. sep 2012

@lucia2505 ...isla som k lekarovi koli tomu ze v marci som vysadila antikoncepciu od vtedy som mala pravidelny cyklus 27,28 dni aj teraz v auguste 20teho to prislo na 28 den no mrcha trvala len jeden den potom 4 dni len ruzovkasty vytok...Dr.hned ze si tehotna...spravil sono a nic a teraz ze hcg 0,20

lucia2505
5. sep 2012

Ale keď si mala 20eho menzes, tak teraz len musela byť ovulka, si len zhruba v polovici cyklu, takže to je dosť nepravdepodobné, že si tehotná. A keby si otehotnela už predtým a mala by si napriek tomu ten slaby menzes, tak potom by hcg muselo byť už veľmi veľmi vysoké teraz. A čo ja viem, tak ozaj takáto hodnota sa považuje ešte za negativnu. Hociktorá baba keď si dá urobiť hcg, tak môže mať hodnotu nula celá niečo, čiže nemusí to byť čistá nula, preto sa do hcg 1 neberie ako pozitívum.

timea88
5. sep 2012

@lucia2505 ...uz som sa pýtala na www.gynda.sk a Dr. povedal ze je to negatívne :(...nečakala som to keď som išla ku gyn. a aj by som sa už babetku potešila ;)....nevadi, len teraz dufam ze to nebude nieco vazne, pockam do dalsej mrchy a ak bude normalna tak je asi vsetko ako ma byt 🙂...a dakujem

lucia2505
6. sep 2012

@timea88 drzim palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre