Nízky beta ľudský choriový gonadotropín

lubka81
12. jún 2013

Ahoj, som pravdepodobne v 6 tt, vsetky tehotenske testy boli ale negativne, iba lekar mi nasiel nizke beta hcg v krvi (7,8). Vravel ze to tehotenstvo urcite je, ale len take mikro. Mate s tym niekto skusenosti? Moze to byt mimomaternicove tehotenstvo alebo sa len babatko neponahla? Citala som tu mnozstvo clankov, ked zeny mali negativne tehot.testy az to 7-8 mesiaca, tak snad nie som jedina. Hm?

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 dakujem za odpoved.mozno aj u mna sa stane zazrak a o tyzden vsetky hodnoty vyskocia...mimochodom,ja uz msm deti 5🙂,3biologickeca som zdrava,nikdy som ziadny problem nemala

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 to hcg vam vyletelo z vyse 2 na 6000 za tyzden?strasne rychlo

zuzu1104
25. máj 2014

@vaapeter66 tak to je krásne, že méte toľko zdravých detičiek. 🙂Ja mam tiež jedno zdravé a potom sa stalo to MA, lekár povedal, že pravdepodbne nejaká genetická chyba a že sa to nedá ovplyvniť a stáva sa to. Asi nám neostáva iné, len prijať to, čo sa stalo a čo sa deje. y to dúfam teraz s maličkou dobojujejeme o mesiac aj niečo mám termín, už nech to je, lebo strach mám celé tehotenstvo či bude všetko ok.
Určite sa stane zázrak, nebojte sa, budem na vás veľmi myslieť. A áno za týždeň mi takto HCG vyletelo v 8tt už bolo 108000 (brali mi ho v nemocnici, lebo som začala krvácať :( )

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 aj moj dr povedal yo iste,ze gen .chyba pravdepodobne;(,ze sa to,bohuzial,stava...no ja som zvedava,co bude teraz...ja ratam,ak som otehotnela okolo 15.dnacyklu,som tehotna 4tyzdne...ja som pred MA mavala ovu 15.DC.a citala som tu,ze mali aj velmi nizke hcg,nspr.5 na zsciatku ,stupalo pomaly a tiez potom vyletelo hore rychlo...mna prekvapilo,ze vak naradtol malo a este,ze ho videl pri tej nizkej hodnote cez brucho.... 😢 cudne.takze pojdem na kontrolny odber a sono a poprosim,nech mi sono robi vaginalne,ako minule tehu..

zuzu1104
25. máj 2014

@vaapeter66 Nebuďte smutná, všetko dobre dopadne, budem silno držať palce, potom dajte vedieť, ako ste dopadla. Kedy presne máte kontrolu?

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 dakujem,no ja uz neverim,...kiezby ste mali pravdu...ja uz som chcela kupit test dnes,ale som radsej nekupila...bojim sa...kontrola v piatok,teda sono,no v utorok krv na hcg,to budem vediet uz v utorok na obed...a myslim,ze ked bude nizke,nebude uz ok...

zuzu1104
25. máj 2014

@vaapeter66 test nekupujte, to sú zbytočne vyhodené peniaze, najviac vám povie sono a asi aj to HCG, dajte vedieť, ako ste dopadli, veľmi držím palce

vaapeter66
25. máj 2014

Ja vam velmi pekne dakujem,ste mila,ja vsm zelam tiez ,nech vam to uz rychlo ubehne 🙂 to mi je najhorsie,ze vsade vidim tehotne...ale zas,utesujem sa,ze mame deti ako ma malokto,len nas mrzi,ze sa nam deje toto ☹ inak dneska mi je asi po tyzdni nedobre od zaludka,nevirm,ci uz nervy alebo co 😠 skratka,mne uz sa dajako neda mysliet pozitivne ☹ aj ked u vas to bol tiez zazrak 🙂

zuzu1104
25. máj 2014

@vaapeter66 verím Vám, že sa bojíte a máte stres z toho, ja by som tiež mala, ale musíte veriť, že to dobre dopadne, že to Pán Božko dobre zariadi.
A my ďakujeme 🙂

vaapeter66
25. máj 2014

@zuzu1104 teraz som pisala do poradne online a dr mi odpisal,ze s 30hcg to nevyzera na normalnu graviditu ☹ a vidite,vy ste mali cez 2 a ste ok,chvslabohu 🙂

zuzu1104
30. máj 2014

@vaapeter66 dobry, tak ako sa mate? Uz ste bola na kontrole?

vaapeter66
30. máj 2014

@zuzu1104 dobry den,no nebola,lebo v pondelok hcg bolo 25...volala som dr a ten mi povedal,ze nech pridem len o dva tyzdne!!!na sono a kontrolne hcg a ze keby daco dovtedy,nech idem do nemocnice.takze asi tolko.nechapem,kedze mi kleslo z ubohych 30 na 25,preco mam vyckavat a este k tomu2tyzdne 😠 0

zuzu1104
30. máj 2014

@vaapeter66 No veru je to nepochopiteľné, prečo vyčkáva, je jasné, že toto tehotenstvo nebude v poriadku a vy sa zbytočne budete teraz dva týždne trápiť. Ja by som na vašom mieste zašla k inému lekárovi po názor alebo nech vám dá rovno výmenný lístok do nemocnice a nech sa na to pozrú oni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre