Nízky tlak v tehotenstve. Máte aj vy?

lulu1502
28. jún 2008

Ahojte aj Vás trápi nízky tlak?Mne sa neustále točí hlava, je mi zo všetkého zle hlavne ráno.Stále spím.Som v 7tt.

gabika24
28. jún 2008

ahoj lulu. ja som v 19tt a tiež mám nízky tlak - mám ho lepší len vtedy, keď idem na kontrolu k doktorovi 😀 . mňa to spanie už prešlo, aj keď ma z času na čas (ako dnes) ešte chytí 😉 pi veeeeeeeľa tekutín, ale pozor na niektoré minerálky...
a nízky tlak je lepší než vysoký 😵

lulu1502
autor
28. jún 2008

Gabika24.To má asi každá žena nizky tlak, však? je to dosť neríjemné som ako námesačná nič sa mi nechce len spať.A keď mám jesť tak mi je zle. Najhoršie je to v práci.

gabika24
28. jún 2008

ja som našťastie teraz doma, takže s tým problém až taký nemám,no neviem si predstaviť, ako by som tam fungovala. aj pri malej sa mi dosť točí hlava, tak sa nehrávame tak, ako by chcela a hlavne nestíham toľko vecí, koľko by som chcela ja 😀 -ale to nebudem nikdy 😀 😀 😀 😀
práve sa chystáme opekať (u nás na dvore), tak sa teším - len musím jesť opatrne, lebo minule som sa prejedla - teda lepšie povedané zjedla som to schuti a potom mi bolo blbo 😝
ináč včera sa mi točila hlava riadne - to už som si radšej tlak nemerala...-načo... 😵

lulu1502
autor
28. jún 2008

Gabika.Tak príjemnú opekačku a ďakujem za odpovede. nevieš ktoré čaje sa môžu piť v tehotenstve?Napr.urologický?

bzucinka
29. jún 2008

Ja som mala cely zivot velmi nizky tlak a do konca cca. 4-teho mesiaca tiez. Stale ma bolela hlava, tocil sa so mnou svet a podobne. A teraz potom 4tom mi akoby zazrakom stupol a drzi sa na normale (nikdy predtym som taky tlak nemala). Mozno sa to aj u teba casom zmeni.

spika
29. jún 2008

Ahoj lulu!

Ja mám nízky tlak celý život a teraz - v tehotenstve je to ešte horšie. V tomto prípade je lepšie dať si napr. kávu, ako s tým márne bojovať. Aj lekári, aj sestričky mi to odporúčajú. Ešte lepšie ako káva funguje Coca-cola alebo Pepsi. Prípadne (recept mojej svokry) kúsok kvalitnej údeniny hneď ráno nalačno 😉 .....čo sa týka tých čajov, určite nepi urologický. Sú v nich väčšinou bylinky, ktoré sa v tehotenstve nesmú. Alebo si daj namiešať v lekárni špeciálny urologický čaj pre tehotné. Ak máš urologické potiaže, skús tie prírodné brusnicové extrakty, ktoré mávajú bežne v lekárni.

atevi
29. jún 2008

Predvcerom na vysetreni som mala tlak 100/50, co ma prekvapilo, ale Dr. povedala, ze to horucavou a teplotami nad 35 stupnov. Vraj mam vela pit, inac ze je to OK.

pinco
29. jún 2008

ahojte, ja mam tiez stale nizzsi tlak (tak okolo 100/60). Doktor mi povedal, ze mam viacej vody pit a ze aj magnezium znizuje tlak, ale mam ho jest, aby mi netvrdlo brucho. Tak si rano dam vzdy kavu s mliekom a myslim, ze mi to pomaha. Prve mesiace mi vobec kava nechutila, takze som ju nepila a bolo mi vlastne celkovo dost zle.
lulu, to spanie nie je len o tlaku, ale skor o tom prvom trimestri, kedy som aj ja stale spala a mala som zavrate. Neboj nic, ono to prejde po dakom 15tom tt 🙂 Len vydrz.
A s tym urologickym cajom ma pravdu spika, nepi ho.

gabika24
30. jún 2008

ahojte.
tiež myslím, že urologický čaj nie.
aj ja pijem ráno kávičku s mliekom, potom beriem magnézium, ale dá sa. pinco, ani mne prvé mesiace káva nechutila, nebola by som ju do seba dostala, ani keby som chcela. teraz už v pohode. s bylinkovými čajmi v tehotenstve opatrne (myslím, že tu bola aj nejaká taká téma).
pekný deň želám 🙂

ilijanka
30. jún 2008

ahojte, tak mne niekedy v 3.mesiaci namerali tlak 70/40 😀 😀 ,fakt, bola som zelená ako túz, hneď som musela vyložiť nohy hore a vypiť kávu, nedala sa mi ani odobrať krv na vyšetrenia, ale potom neskôr už to prešlo a tlaky boli lepšie, tak sa držkajte- všetko zlé je len dočasu 😉

bora8
30. jún 2008

no ja mám nízky tlak, ale z kávy ma bolí žalúdok a potom dostanem migrénu - tak to radšej stále pospávam----

petruci6
30. jún 2008

ahojte,tak tu som spravne,ja si musim dat kazde rano kavu,nepijem silnu ale tu 3v1 zo sacku a este si dam kofolu cez den,inak by som tu bolest hlavy neprezila

sue13
30. jún 2008

Ahojte 🙂
Aj ja mam celý život nízky tlak ale teraz je to fakt dost neprijemne. Tak ako pise Lulu, stale je mi zle, toci sa mi hlava, zahmlieva sa mi pred ocami a nechuti mi jest... 😒 Ale kedze som v 8tt musim jest....
🙂

dili
1. júl 2008

caves... tiez patrim do tejto skupiny :o)

sue13 - aj mne sa vzdy tocila hlava v prvych mesiacoch, mam sice len znizeny tlaj 110/65 alebo 110/70, ale tiez sa mi vzdy tocila hlava a spala som furt, a kavu som ani citit nemohla, ale riesila som to sem tam zelenym cajom. ten mi pomahal, ale nie vela... teraz som uz na tom tak, ze kazde rano mi kavicka prospieva, a robievam si ladovu kavu teraz v lete, taku v tom sakery od tuperware, 1:2 - kava:mlieko -taka lahodka, ale dlho som kavu nemusela, nechutila mi a teraz som rada ze mozem pit kavicku :o)

ale pre nase malinke miminka to vsetko vydrzime a zvladneme a tlak sa potom upravi a bude fajn uvidite :o)

rusovcanka
1. júl 2008

Baby,aj ja mám celý život nízky tlak a počas tehotenstva to bolo dosť nepríjemné...ale dalo sa vydržať-nejaká tá kávička a bolo lepšie.Ja som veľa spala posledné 2 mesiace tehotenstva,v prvom trimestry som nebola tak veľmi unavená.Teraz sa snažíme o druhé a som zvedavá,ako sa budem cítiť...už nebudem môcť toľko spať,predsa len,pri dcérke už to nie je také ľahké. 😉

bublinkajasminka
1. júl 2008

kočky - ja som mala veľké problémy s tým, lebo môj tlak bol okolo 80 na 40 a chcela som pri pôrode epi a pri epi sa znižuje tlak.....ale aj tak mi ju dali, sledovali mi pritom tlak a lepšie ako po pôrode som sa dávno necítila - skrátka veľmi to bolo oki

meggietn
1. júl 2008

Ahojte aj ja som raz mala taký nízky tlak že som chodila 3 hodiny ako opitá. Stačilo predkloniť hlavu a skoro som spadla. Ked som si uvarila potom druhú kávu, tak som bola už v poho. 🙂

pinco
1. júl 2008

baby, taká som rada, že tolké pijete kávu 😀 Lebo niektoré maminy sú také strašne zdravé, že kávu by si nedali kvôli mimi... Ale zas tak si varvím, že radšej si dám ráno kávu, ako ma má niekto zbierať z chodníka, ak sa mi hlava zatočí, nie?
A tie prvé mesiace mi síce káva nechutila, ale dosť som fičala na cole 😅 No čo už... Sa môžem teraz čudovať, čo je moja malá taká aktívna a furt ma len okopáva 😀

vixi
1. júl 2008

ahoj pinco, ja kávu nepijem a moja mala je tiez superaktivna 🙂 tlak mam nizky, ale zvykla som si, rekord som mala 100/60, ale nizsie neklesam 🙂
mavate aj nizsi?

debbie
1. júl 2008

Ahojte ja mám taktiež nízky tlak 90/60. V prvých tt som kávu nemohla ani cítiť a pila som len 2v1 ale to bola bez kofeínu. Tak počase mi taká malinká zalievaná uľavila od bolestí hlavy ktoré mávam vždy ak je zmena počasia je zamračené alebo tak pred búrkou. Aj kofolka zaberá. Tak sa držte a dávajte si pozor. papapa 😀

pinco
1. júl 2008

no vidíš vixi, možno to nie je ani z tej kávy 😀 Dúfam, že po pôrode ju to prejde a bude pekne spinkať 😉

Ja som zatiaľ nižší tlak ako 100/60 nemala, ale niektoré baby hej a to už musí byť riadna závrať. Treba si fakt dávať pozor, keď cítite mdloby, tak si fakt treba sadnúť alebo ľahnúť a veľa piť. Ja som raz tak odpadla po saune a veru som si rozbila hlavu a vybila zub 😅

funy
1. júl 2008

ahojte,
no s tym tlakom sa asi musime zmierit. ja mam tiez 100/60, ale ked mi meria lekarka som vzdy taka nervozna ako dopadne ultrazvuk, ze mi naposledy namerala 128/80.
ta mi asi ani neuveri, ze mam taky nizky 🙂

spika
3. júl 2008

Tak ja som k svojmu nízkemu tlaku (80/60) ešte včera vyfasovala od doktorky Oxyfilin, ktorý rozširuje cievy a tým ďalej znižuje tlak! Doktorka ma upozornila, že to môže byť veľmi výrazné! Mňa desí hlavne to, že mi potom môžu odmietnuť epidurálku, lebo tú vraj pri nízkom tlaku nedávajú!!!!

katarinkad
3. júl 2008

baby, vam nieco pomaha na nizky tlak???
Ja mam stale tak 80/50 a uz mi to lezie na nervy. Vsetko sa so mnou toci. Snazim sa pit kolko sa len da aj kavu nasilu do seba tlacim kazdy den, ale nepomaha to. ☹

babu218
3. júl 2008

Katka mne poradila sestricka u doktora okrem kavy aj sladkosti,vraj to pomaha ale neviem lebo ja teraz na sladke nemavam chut takze mavam tlak 90/60

katarinkad
3. júl 2008

babu ja jem teda sladkosti dost 😝 , snazim sa ich praveze obmedzovat
A ty sa citis v pohode s takym nizkym tlakom?

petruci6
3. júl 2008

ja som mala na posl kontrole 100/60, co sa mi zdalo na mna az moc 😀

gabika24
3. júl 2008

no tak ja mávam tiež tak 90/60,80/50 - ako kedy, niekedy ho mám ale dobrý (to keď idem na kontrolu 😀 - tak nejakých 100/70). keď hovoríte o tej epi, že nie, tak to som zvedavá - čakáme dvojičky, nechcela som celkovú anest., no uvidíme, čo so mnou urobia 😉 - ale nestresíkujem 😵
teraz si dávam druhú kávičku 😀

lila794
3. júl 2008

Inak, baby, pomoze aj deci cerveneho vinka - zaiden strach, malemu uskodi menej ako kava.

sasenkah
3. júl 2008

Aj ja mam cely zivot nizky tlak a moj rekord v tehotenstve je 79/45, vecer v klude 😅 . Normalne mavam tak 89/50.
Teraz ku koncu tehotenstva sa mi upravil na tych 100/70 resp. 100/60. Ten vyssi som mala ked som prisla k doktorke rovno z danoveho uradu... 😀
Inak pijem kavu /cafee late/ kazdy den. Bez nej ma boli hlava. Ziadne dalsie neprijemnosti nepocitujem, teplo a slniecko milujem, tocaky a odpadavania nepoznam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre