Nízky tlak v tehotenstve. Máte aj vy?

lulu1502
28. jún 2008

Ahojte aj Vás trápi nízky tlak?Mne sa neustále točí hlava, je mi zo všetkého zle hlavne ráno.Stále spím.Som v 7tt.

fathi
29. aug 2010

ani mne to nepomaha a z kavy mam kyselinu... 😢 Jediné čo mi raz pomohlo že ma nasral manžel... 😠 ale teda to nikomu neradím, dnes 87/57, neviem si predstaviť ako porodím, už sa mi raz stalo že som odpadla do bezvedomia, ako sa dá porodiť v takom stave??? ☹

otulik
29. aug 2010

to si ma vystrasila myslis ze pri porode to moze robit problemi? ☹

juliap
29. aug 2010

@fathi @otulik kazdopadne pri porode treba upozornit aj na ten nizky tlak, mne to pri 2 porode pomohlo, pretoze som to vyhrkla na dr a vzapati mi uz bolo zle, lebo mi zacal lietat z nizkeho na vysoky, a stastie, ze tam boli pohotove sestricky a povedali, ze na 1 zatlacenie musi babo von a trosku pomohli zatlacenim na brusko a uz bolo. no a kavu som ani ja nemohla, dvihala mi kyseliny, dr si robila srandu, ze tak sa musim aspon raz denne poriadne nazlostit ... 😉 ale nebojkajte, pokial na ten tlak upozornite vzdy, tak vsetko dopadne o.k.

otulik
30. aug 2010

@juliap ahojky no bola som pri svojej obvodnej dneska spomenula som ze ako to bude pri porode ci nebude robit problemi a ona sa zasmiala ze sa mi tam este dvihne hmm no neviem ale dufam ze to bude oki...aj mangel mi hovoril ze asi sa potrebujem nazlostit aby sa mi zvysil hhhihiihhi teraz som na PN doma tak to asi preto kludna🙂jeej malinky je zlatucky 😉

fathi
31. aug 2010

@otulik - tiež si to predstavujem tak že pri pôrode sa snád zvýši ale zatiaľ som pôrod nezažila, tak neviem... No dnes som bola na glukózovom teste (pre istotu s manželom lebo 2 hodiny lačného žalúdka ráno na mňa.... 😲 Som sa normálne bála, a asi 5 minút po tom, čo som ten humus vypila sa mi začala točiť hlava a musela som si normálne v čakárni lahnúť pozdĺžne na sedadlá. Tlakomer som žial nemala ale myslím že to boli zas nejaké rekordy 😢

@juliap - ďakujem za radu, určite im to poviem 🙂

otulik
31. aug 2010

@fathi ahoj pri prvom porode som tlak mala oki ani som netusila ze niekry budem mat problemi s tlakom no uvidime ako to bude pocas porodu ...ten glukozovi test si pametam pri prvej dcerke to bolo brutal hnusne a potom ma napinalo fuuj este som teraz nebola ale bojim sa toho ako to vydzim bez jedla juuuuj a ci sa s toho nepogrcam juuj

jasterica
31. aug 2010

ja mam nizky tlak stale...cca 110/60...doktor vravi,ze lepsie,ako mat vyssi,tak nebojte 😉

vodnari
1. sep 2010

Aj ja mám problémy s tlakom tiež ho mám nízky....100/60 a niekedy aj nižší....niekedy si pripadám ako opitá.... ☹ počula som že pomáha káva ale neviem či to je dobré v tehotenstve...mojej sestre aj doktor kázal piť kávu jednu denne....

fathi
1. sep 2010

@vodnari - jednu denne môžeš aj v tehotenstve ak ti pomáha 😉

vodnari
1. sep 2010

@fathi ďakujem za radu.....

dadqa86
12. nov 2010

Ahojte mozem sa pridat??Ja som bola vcera v poradni a mam strasne nizky tlak 90,na 60 a dnes ma cely den boli hlava a neviem co stim mam robit neviete mi poradit nejako? ☹

alexandrah
14. nov 2010

ahojte, kludne ak mate nizky tlak, tak si kavu dat mozte, podla mna aj 2 (pri tlaku 90/60 urcite), ak to neni su smrtaky, alebo caje ... vela pit, a take klasiky, pravidelne jest, spat, mozno aj sport neni zly, taky co sa da ... ja mavam tiez nizky, 100/60, ale v tehu sa mi nejak zazracne upravuje, ku koncu som mala aj 2 dni riadne vysoky, ale normalne niz,´ky, velmi mi pomaha pravidelny sport, to sa citim najlepsie ...

alexandrah
14. nov 2010

a @dadqa86 - ak ta fakt velmi boli hlava, mozes si dat paralen, ale ak je to z tlaku, skus najprv tu kavu ...

dadqa86
14. nov 2010

@alexandrah No skusila som si teraz rano spravit kavu a uvidime ci mi to prejde lebo uz 3-den ma boli a strasne ☹

alexandrah
14. nov 2010

@dadqa86 - ak ta boli 3 ti den, nevahaj, a daj si ten paralen, ja si davam cipok, nedrazdi zaludok, je to lepsie, ako bolest pre babo, mozes si dat aj 2. daj si cim skor, lebo ak ti to prejde do migreny, tak paralen nepomoze, jedna baba skoncila na infuzkach ... lekari jej nadavali, co si nieco nedala hned ...

dadqa86
14. nov 2010

@alexandrah Spravila som si kavu rano a pomohla mi hlava ma presla mne asi chyba kofein by som povedala,ale ked pojdem do poradne urcite to doktorke poviem.... 🙂

alexandrah
15. nov 2010

😀 @dadqa86 - to som moc rada, ze to takto rychlo zabralo!!! asi si davaj kavu aj preventivne, kludne 1 denne ... a lekarke urcite povedz 😎

dadqa86
15. nov 2010

@alexandrah No aj dnes som si dala a prestala ma aj ja som rada ze to zabralo lebo to sa nedalo zniest to je strasna bolest mi idu sluchy vibuchnut ked ma zacne boliet hlava....Ale chvalabohu kava zabera,ale aj tak dakujem...A jasne ze poviem doktorke a uvidime co nam povie... 😉

alexandrah
15. nov 2010

tak sa drz!!! 🙂 🙂 🙂

bambi9
16. nov 2010

aj ja mam dost nizky tlak... dokonca mi v sobotu v meste prislo na odpadnutie ako sa mi nahle znizil... kava mi nechuti uz niekolko mesiacov.. tak som si kupila liter coca coly a po troske si ulievam 😅 a pritom som ju nikdy nepila ani pred tehu., tak snad mi to male odpusti 😒

mirrinka
16. nov 2010

Ahojte.ja som včera na poradni mala tlak 80/50,v živote som taký nízky nemala - sestrička sa ma pýtala,či mi nie je na odpadnutie....ale nebolo,cítila som sa fajn 😀 ...vraj mám piť kávu,ale od nej mi strašne búši srdce,tak coca cola to istí 😀

dadqa86
16. nov 2010

@alexandrah Dakujem 😉

alexandrah
18. nov 2010

ahojte, podla mna pepsi, ani cola neuskodi az tak velmi, ja ju milujem, teraz sice na moje pomery pijem malo ... ale pri riskovi som si urcite denne dala ... hm, a aj ja som mala predvcerom dost nizky tlak na kontrole, a to mavam v tehu normalny, fakt ...ale byvam unavena, mam aj malo zeleza ...

dadqa86
19. nov 2010

Ja zase kofolu pijem,ale tu relax chuti mi a vsimla som si ze ked nemam kofein mi ide rozdrapit hlavu 😒

zmrzka333
22. jan 2011

ahojte aj ja mam nizky tlak, 90/50, najprv som si myslela ze je to preto lebo som teraz chora a mala som teploty niekolko dni, ale choroba ustupuje a mne sa hlava toci stale

zuveru
23. jan 2011

hehe citam tu tie vase tlaky, ja mam normalne 90/60 aj pred tehotenstvom aj pocas. mno uvidime ako to bude pokracovat 😝 . kazdopadne mi ziadne problemy nerobi ani zavrate ani malatnost.... asi budem nejaka divna 🙂

gigina19
23. jan 2011

Ahojte bábenky.. ja som mala stále nízky tlak, no teraz keď čakám miminka, mám ešte nižší.. 80/60 a niekedy mi ešte klesne aj nižšie. a ani rozčúlenie mi nepomáha, mám to naopak, klesne mi ešte ... sranda
Dr., mi povedala že musím vela piť, no pijem ale aj taak to nepomáha.. no a tiež teda máte chudokrvnost? pekný dník, papa

erika1111
20. júl 2011

ahoj.ja som mala dnes rano asi 80/59 a mi zostalo zle.tak som si hne vylozila nohy na 5minut a pomohlo mi to.nemoze to uskodit babu?

wieruss
20. júl 2011

@erika1111 ako uz pisali baby treba vela tekutin, idealne pit stale 😉 a dat si kavu/colu/caj nech trosku tlak stupne... babatku to neskodi neboj nic, ale treba davat pozor 🙂

erika1111
21. júl 2011

@wieruss no ved pijem dost.kavu nepijem.vceera som si teda dala aj to s mliekom.colu som si veru dala minuly tyzden ,lebo som na nu amla strasnu chut.hlavne ze to krpcovi neublizi.dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre