Nízky tlak v tehotenstve. Máte aj vy?

lulu1502
28. jún 2008

Ahojte aj Vás trápi nízky tlak?Mne sa neustále točí hlava, je mi zo všetkého zle hlavne ráno.Stále spím.Som v 7tt.

kivanka
28. máj 2009

Ahojte...mne doktor povedal, ze jedna slaba kava denne neuskodi. Predtym som bola na kavu naucena, takze teraz by som nemohla fungovat bez kavy. Ale napriek tomu mam stale nizky tlak...toci sa hlava a najhorsie sa vstava z postele. Uz to len vydrzat 🙂

dinduska
28. máj 2009

ahojte kocky ja tiez mavam stale tlak 90/60.mne v prvom tehu lekar poradil poharik cerveneho vinka 😝 😀 😀

danka5
29. máj 2009

marseliatko: je fakt, že nebezpečný tlak je vysoký.
Len ten nízky je dosť nepríjemný a ja stále čakám, kedy sa mi začne aspoň troška zvyšovať. Stále však je max. 90/60. Minulú nedeľu mi bolo úplne na odpadnutie, ledva som to rozdýchala. Mamin tlakomer ukazoval neuveriteľných 75/43 - onhy a ruky som mala ako ľad. Včera som sa dozvedela, že mám málo železa, možno nedostatočné okysličovanie krvi spôsobuje takéto výkyvy. Začala som užívať aktiferin + vyberám potraviny, kt. obsahujú veľa železa. Len nechápem, keď mi brala lek. krv pred mesiacom, že musela čakať až do ďalšej poradne, kým mi predpíše aktiferin, resp. ma informuje, že mám niečo robiť, že mám málo Fe. Možno som si mohla ušetriť niekoľko chvíľ, keď mi bolo doslaova na odpadnutie.
Vodu nosím všade so sebou, aby som pravidelne do seba dostávala vodu, inak by mi bolo zle.

mufo
29. máj 2009

DAnka a znasas aktiferin v pohode?tiez som do 8 mesiaca mavala take stavy ako Ty, dokonca som aj parkrat odpadla- tlak 70/30 a je to pekne nechutny pocit ked Ta to chyti niekde medzi ludmi, do toho som vracala z nedokrvenia mozgu no hruuuza.
Aktiferin som nemohla na zaludok, ale od Jemiesonu je super zelezo.Dobre je pridat aj kys.listovu, nedostatok tiez moze sposobovat anemiu...a este je dobre Captafer tbl- su bez receptu a vychytavaju zelezo z potravy, len to stoji okolo 300 sk

misskkaa
29. máj 2009

ahojte, tak ako to citam je to normalne,myslim ten nizky tlak. ja ked vstavam z postele tak najprv jednu nohu,potom druhu a pomalicky vstanem.hlaa sa mi kruti snad stale, staci ked ju prudko zvrtnem -a musim chvilku pockat....ja som nikdy nepila kavu,parkrat som si na nocnej dala redbul z mineralkou a bola som jak riadena strela. takze mozno keby som si ju dala teraz tak mi vyskoci srdce z hrude 😀 .

danka5
1. jún 2009

mufo: je mi trocha z aktiferinu ťažko na žalúdok, páli ma záha a po pár dňoch je tu aj problém so zápchou. Moja doteraz slušná chuť do jedla je preč. Ak si nezvyknem, budem musieť prejsť na niečo iné.
Mám aktiferin composité, kt. rovno obsahuje aj kyselinu listovú.
Poznám viac ľudí, kt. užívalo žlezo v tabletkách, ale nemalo to nejaký super efekt. Tak som pre istotu začala sledovať čo jem + kombinácie potravín, kedy by sa malo železo vstrebávať. Myslím, že doteraz som mala dosť pestrú stravu, ale asi je vstrebávanie železa niekde inde.Asi si skočím do lekárne pre ten Captafer - len musím zistiť, či nevadí kombinácia s Aktiferinom. Dík za radu.

mufo
1. jún 2009

Dani nemalo by to vadit, ja som ich brala spolu- to mi odporucila gyndoska.Ale je pravda ze to trvalo take 2 mesiace kym som citila ucinok.A to zelezo od firmy Jemieson je fajn.Ja mam problemy so zaludkom od zaciatku tehu, az doteraz ale toto zelezo znasam bez problemov tak skus.Hej ta zaha je fascinujuca, aj po cistej vode 😝 vivat tehotenstvo.No ale vidim ze TY uz si tiez neni daleko od ciela tak to nejak doklepeme 😀 , tak vsetko dobre a drz sa.Este ma napadlo- stare mamy radia pecen, aj surovu, len tej sa vyhybaj oblukom, v tehu sa nesmie ale to asi vies, ja som nevedela....pa a pekny vecer

danka5
2. jún 2009

mufo: aj Tebe a Tvojej maličkej všetko dobré, držte sa! Díky za rady.

katka22r
14. dec 2009

kocenky ktora z vas ma nizky tlak?

yoya
14. dec 2009

Ahoj Katka22r. 🙂
Ja mám od začiatku tehu nízky tlak.Máme skoro rovnaký termín, potom čítam tvoje príspevky na januárovkách... 😉

katka22r
14. dec 2009

ahojko yoya no ja tam uz na januarovky nebudem chodit pretoze tam je uplna ignoracia aspon namna a bavia sa tam zvacsa tie co sa poznaju...a co robis s tym nizkym tlakom?ja som dnes mala 90/45 pozeram ze uz jedno dietatko mas tak fajn ne?

yoya
14. dec 2009

Ja som chodila na januárovky častejšie, ale ako píšeš, komunikujú tam len baby, ktoré sa tam poznajú,... 😒
Aĺe to nevadí. Svoj tlak nejako neriešim, sem tam sa mi točí hlava, ale snažím sa veľa piť. Na začiatku tehu asi také tri až štyri mesiace som sa snažila nepiť kávu, ale tlak som mala nízky, tak som si myslela, že jedna káva denne mi nejako neublíži /taká slabšia/ - ale to sú len babské výmysly, že káva ti upraví tlak/.

yoya
14. dec 2009

Mám už jedno dieťa, je to už veľký chlap, má 9r., nejako nám to až teraz vyšlo druhé - najprv sme nechceli a potom som zo zdravotných dôvodov /endometrioza/ nemohla a po operácii a preliečení som zostala tehu, takže sa tešíme.Aj synátor snáď pomôže. 😀

Máš aj nejaké ťažkosti, keď máš nízky tlak?

katka22r
14. dec 2009

noo mne sa teraz tazsie dycha ale to bude asi babenkom ale dnes jej vyskocil pulz vysoko tak ma nechal sa ist napit najest a tak uz bolo vsetko oki myslim na ctg ...

yoya
14. dec 2009

môže to byť aj tým, že si mala málo tekutín
a keď sa ti ťažko dýcha, to aj mne, bábo ťa tlačí - mne sa aj hocikedy napne, ja to pripisujem aj tomu, že mi tvrdne brucho
už len vydržať, veď sa nám to kráti, uvidíš keď sa ti narodí bábo, že sa oplatilo vytrpieť si nevoľnosti, nízky tlak, bolesti, nespavosť,.... 😉

katka22r
15. dec 2009

noo sak jasne snad bude vsetko okik nie?inak moja a ako sa citis?ja mam uz biolesti skoro vsade v noci som nemohla lezat na chrbte malej to asi prekazalo lebo ma vsetko zacalo boliet a tvrdlo brusko a ked som bola na boku vsetko bolo okik

yoya
16. dec 2009

Ahoj.
dostala som sa až teraz k pc, včera som bola zaneprázdnená...
ja sa mám celkom fajn a na bolesti som si už zvykla, brucho mi tvrdne už veľmi dlho asi tak od 4-5mes. - skoro celé tehu som bola na Pn-ke, no a teraz si užívam materskú... Na chrbte tiež nemôžem veľmi ležať, tiež sa to nejako malému nepáči, ak tak len s pokrčenými nohami alebo musím byť v polosede.už to snáď nejako vydržíme, veď to už nie je tak ďaleko a myslím, že dá sa to... drž sa 😉

katka22r
16. dec 2009

nooo ano snad to zvladneme ved to neni daleko 🙂 ale ked ja si uz dakedy myslim ze idem rodit...

yoya
16. dec 2009

ja mávam sny o tom, že som už porodila a potom sa preberiem a zisťujem, že ešte stále som kinderko 😀

katka22r
16. dec 2009

noo strasbe daco nie?a bolesti mavas niejake ci ziadne?ja zo spodu ale len v noci neviem ci sa zacinam otvarat ci co ale hnusna bolest ale kym chodim a neplacem beriem to oki

yoya
16. dec 2009

bolesti mávam zospodu, slabiny, aj brucho ma pobolieva, či chodím alebo sedím.... ale včera mi doktor povedal, že je to dobré, akurát ma trápia výtoky, tak mi robili výter, tak som zvedavá aký bude výsledok...
dokonca ma začali pobolievať kríže, ale tak čo niekedy mám pocit ako keby sa mi bábo zaprelo do chrbtice, potom to prejde, niekedy je to súčasne s brochom .- ono stvrdne a začne ma bolieť chrbát 😅

yoya
16. dec 2009

sorry súčasne s bruchom... 😀

katka22r
16. dec 2009

noo nebojaj pochopila som🙂a zo spodu ta boli zvonku alebo skor zvnutra?

yoya
16. dec 2009

kedy ako, ta lonová kosť niekedy neskutočne... mám pocit ako keby som sa rozťahovala...

katka22r
16. dec 2009

noo to aj ja

panther
27. jan 2010

Caute kocky! Tak kava je ok v tehotenstve, pokial to organizmus prijme. Keby vam nejako extra skodila, tak by sa vam z nej aj tak dvihal zaludok. ja si kvoli tlaku dam denne aj 2 (v ziadnom pripade ale instantnu, ta ma najviac kofeinu) a to som v 34tt teraz. najlepsia je klasika slabe presso s vela mliekom alebo prava varena turecka (na jemno pomleta, ktora zial na sk sa nedovaza).
Nechapem, ako lekari ci sestricky mozu radit kolu. Ved je to najvacsi hnus co moze clovek pit. 9 kociek cukru v 1deci vody a tie chemikalie ani nespominam. to je tak akurat dobre na odvapnenie. a asi ziadna nechcete prist o zuby alebo mat nedostatku vapnika prave teraz, ked to babo najviac potrebuje.
😒

fathi
27. aug 2010

ahojte, kukám že tento rok nikto nemá nízky tlak? 🙂 Ja mávam tak 90/ 60, tož ideálne miery 😀 Neviete o niečom okrem kávy a Coly čo pomáha? Mne ho káva alebo Cola zvýši len veľmi mierne a moc kofeinu do seba tlačiť nechcem.... 😖

juliap
27. aug 2010

@fathi skus skor v teme december 2010, urcite nie si sama medzi kockami so spolocnym terminom, kto ma nizky tlak, ja mam cely zivot aj v tehotenstvach som mala, vo vseobecnosti dr hovoria, ze je to lepsie, ako mat vysoky tlak, pozor ale pri porode, mne sa pri 2 znizil az velmi a potom mi zacal skakat tak, ze som takmer odpadla im na stole ... odporucam dostatok tekutin, kava je fakt len chvilkovy zdvihak a dostatok pohybu ... drzim prsteky, nech vsetko dopadne o.k.

fathi
28. aug 2010

dakujem, dobre vediet 🙂

otulik
29. aug 2010

ahoj aj ja mam nizky tlak aj pred tehot.aj teraz je m priserne a lekrka len pit ale to ani nepomaha ,,kavu velmi nemozem teda nemam chut lebo zvraciam od zaciatku 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre