Nízky tlak v tehotenstve. Máte aj vy?

lulu1502
28. jún 2008

Ahojte aj Vás trápi nízky tlak?Mne sa neustále točí hlava, je mi zo všetkého zle hlavne ráno.Stále spím.Som v 7tt.

mery.maja
3. júl 2008

pridavam sa aj ja do klubu zien z nizkym tlakom.Zrovna dnes u dokyho mi ho merali a mala som 90/60 a to sestricka na mna vyvalila oci a ja jej nato v pohode ja mavam taky skoro vzdy 😀
Lulu tiez mavam zavrate a najradsej lezim a oddychujem ,momentalne nepracujem pretoze neviem ako by som fungovala keby mam napr.8 hodin byt niekde a nemoct si vylozit nohy alebo opriet hlavu o vankus a oddychnut si 😝 😉

zukab
3. júl 2008

takze sa do klubu nizkotlakovych pridavam aj ja.
moj klasicky tlak je okolo 90/55, pripadne aj nizsi, ale za tych X rokov som si uz zvykla.
pijem kavu, pretoze mi chuti a citim sa po nej lepsie.
ked mam pocit, ze dve by aj stacili, tak si urobim bezkofeinovu, len taky oblbovak.
a pijem vela vody.
tiez som zvedava na tu EPI, ci mi ju povolia... som v anglicku a tu sa na ten tlak a EPI nejako vynimocne netvarili, tak uvidim.

waitinka7
4. júl 2008

Ja mavam tiez nizssi tlak, 90/60, ale kavu nepijem. Chuti mi, ale vôbec v noci nemôzem zaspat.

meusicka
4. júl 2008

ahojte baby, pridavam sa 🙂
v zivote som nemala problem s nizkym tlakom, skor naopak, ale teraz odkedy som tehu, tak ho mam nizky, na spanok ma taha stale ale ako ste pisali niektora skor, tak ficime na cole. a niekedy si ale doprajem aj slabsiu kavu i ked som pred tehotenstvom pila kavu denne.ale co nevydrzime pre tie male pokladiky v brusku 😉
a radsej mat tlak nizky ako vysoky, ten som zazila, ked ma liecili na stitnu a teda zit s tlakom 160/100 tiez nie je velka slava 😝

pepka
11. júl 2008

ahojte, moja klasika je cely zivot 90/60, ked si dam rano kavicku, "vystreli" na 100/60, tak ju pijem napriek tehu, ani jednemu z nas to neuskodi a mne aspon trooooolilinku pomoze. Najhorsie je ranne cestovanie hodinu v MHD na stojaka, uz parkrat som mala na maaale.....

m.a.r.t.i.n.a
11. júl 2008

Ahoj kočky !

Ja mám od začiatku tehulkovanie 100/60 a prvé 4 mesiace som mávala dosť veľké závrate, niekedy ma to chytilo pri šoférovaní a musela som zastaviť. A tiež nemožem dlho stáť, napr. vo fronte na pokladňu v obchode. Kafčo nepijem ale vody za deň cca 3litre.

zuzana8
12. júl 2008

ahojte tehuľky, aj ja mám nízky tlak. minule ma to šhihlo o zem. Zlomila som si nos, ale malej sa našťastie nič nestalo...takže si dávajte pozor...dúfam, že keď sa narodí, bude mať noštek krásny...moja mama spadla na koleno a ja mám na ňom od narodenia materské znamienko🙂)

andrea229
14. júl 2008

ahojte..pripajam sa k vám..napriek tomu že pijem kavu mam tlak 90/60.stale mam zavrate a som tak unavená že nemožem normalne fungovať....a najhoršie že ani v noci spať.je to hrozné ale vždy lepšie ako mať tlak vysoký 🙂

aktak
14. júl 2008

ja mam stale a aj v tehu okolo 85/55 a uz som si zvykla 🙄 🙂 kavu neznasam 😕

ivon555
14. júl 2008

Ahojte, aj ja sa pripajam. Nemali by ste pit vobec kavu, ked ste tehotne, neprospieva to babatku, aj ja som bola na zaciatku tehotenstva stale unavena a stale mam nizky tlak, ale namiesto kavy radsej pijem vela mineralok, al. 100% dzusov riedenymi s vodou a je to ovela lepsie. Al. skuste trochu coly, al. kofoly, aj to pomaha na tlak.

sasenkah
14. júl 2008

Ivon555 - kava sa moze vo velmi rozumnom mnozstve. Je lepsie dat si kavicku s mliekom ako odpadnut na ulici, prip. trpiet 9 mesiacov migrenami!

zuzana8
15. júl 2008

ivon555 - mne nakázala piť kávu lekárka... ale pijem len ráno jednu lyžičku kofeinovej a jednu bezkofeinu...a už nemám problémy...

meusicka
15. júl 2008

ivon.... 😀 lenze na cole a kofole, to sa potom budeme teda poriadne gulatit 😀 ja si osobne davam tiez kavu, ale len pomenej a vacsinou pred tym zmeram tlak. tak som v nedelu mala len 85-62 a bolo mi uz na odpadnutie. nastastie to kava poriesila a teda radsej si dam tu ako by mi malo byt zle. 😉

miskelka
15. júl 2008

jééj...to som rada, že vás je toľko... 🙂 Mne včera namerali 80/50...dnes to musí byť ešte menej... Úmerne tomu ako mi klesá tlak, tak mi stúpa tep...Mám pocit, že dnes mi srdce vyskočí... A to pijem aj kávu..

melany_s
21. júl 2008

Ahojte, tiež sa pridávam - mám tlak 80/59, ak mám šťastie, tak vystúpi na 90/60. Som v 14tt a kávu nemôžem ani cítiť, stále mi ešte býva zle. Fakt myslíte, že cola bábu neuškodí? Predsa len, je v nej všelijaké svinstvo... Ale je to jediné, čo mi aspoň trochu pomáha.

funy
21. júl 2008

melany, mne lekarka kavu, coca colu odporucila.
ked mam chut a nizky tlak mam ju pit. ja este stale vraciam a to som uz v 17./tom tyzdni.
a to vselijake svinstvo mas aj v ovoci a zelenine. ak nemas priamo plody zo zahrady.
neboj sa.

miriamkac
21. júl 2008

Dievcata....ja mam tiez nizky tlak (90/50) to bol moj normalny tlak v oboch tehu. Prei malej som bola poriadnejsia a kavu som nepila takmer do siesteho mesiaca, u chlapcoch som kavu zacala pit uz po tretom mesiaci. Akurat som mala problemy pri cisarskom, kedy som anesteziologicku upozornila na danu skutocnost 😝 ...a na stole mi bolo takmer na odpadnutie, ale dostala ma z toho. Potom po zakroku mi prisla sestricka namerat tlak a odisla s hroozou po hlavnu sestru, ze nemam tlak.... 😝 nakoniec mi nejaky namerali... 😀

weja
9. aug 2008

tiez sa pridavam - odjakziva som mala nizky tlak, ale teraz v tehu je to fakt extrem - 80/50 😝 sestricka na mna v poradni tiez vyvalila oci, ze ci som prisla po vlastnych 😀
kava mi moc nechuti, resp. moj zaludok ju odmieta... colu si sem-tam doprajem, ale ziadna velka ulava to nie je... 😖
momentalne ma uz 3.den NESKUTOCNE boli hlava... 🙄 ale ozaj hrozne... aj pred tehu som mavala raz za 2-3 mesiace taku hroznu bolest hlavy, ze kym som si nedala 2 ibalginy, nepomohlo nic ine... a teraz som zufala, lebo ziadne lieky nemozem a neviem sa tej bolesti zbavit... ☹
nemate nieco odskusane?

blovitc120
9. aug 2008

Ja mam teraz tiez nizky tlak, hoci pred tehotenstvom som mala vzdy 120/80. Ale teraz je to asi preto, ze lezim v nemocke. Extrem som mala 75/48 a sestricka kukala, ci zijem. Sranda je, ze mi to vobec nic nerobi, ani sa mi netoci hlava, ani ma nemoce,nesumi ani nic. Vobec necitim, ze je nizky

weja
9. aug 2008

cau blovitc 😉 asi to bude fakt tym, ze len lezis... no este stastie, ze ti to nic nerobi...

zukab
9. aug 2008

ja mam tiez celozivotne nizky tlak, v priemere je to vzdy dost pod stovkou, obidve cisla.
kavu pijem kazdy den, striedam si kofeinovu s bezkofeinovou a davam si vela mlieka.
iba na zaciatku som mala asi mesacnu pauzu, nie ze by mi nechutila, ale akosi ma to ani nenapadlo.
a radsej kavu ako koly, kofoly a ine, aspon pre mna, hnusy. 😉
a co sa tyka toho svinstva, to je uplne vsade, netreba to prehanat s obavami, tomu sa nevyhneme tak ci tak.

petka_s
10. aug 2008

no ja tak isto ..mam 90/60,a tiez to nieje bohvie co..stale sa mi chce spat a nemam na nic chut..kavu si dam,ale len niekedy a to je aj tak len ako kakao,vela cukru a mlieka,takze sladidlo riadne🙂),ale to ze ci mozem colu a kofolu som sa nerozpravala s doki,tak mi mozte nieco na to napisat,bo mamina sa stazuje ze teraz som ju pila dost,ale mala som na nu chut..a ze to nieje dobre..tak ako baby??

vanilka2612
4. sep 2008

AHojte, ja mam nizky tlak stale, aj pred tehotenstvom aj teraz.No stale ma neskutocne boli hlava, kavu mozem, chuti mi, davam si viac mlieka, ale vobec to nepomaha ☹ Snazim sa vela pit, ale ani to nepomaha a tabletky nemozem 😔 Neviete mi poradit, co s tou bolestou??dakujem

xsunx
4. sep 2008

ja som mavala nizky tlak aj pred tehotenstvom, stavalo sa mi ze som az odpadla ☹ ☹ teraz v tehotenstve je to este horsie, kavu do seba nemozem dostat aj ked mi pred tehotenstvom chutila ..... u lekara mi namerali tlak 90/60 a to som sa necitila az tak zle, dochadzam do prace 60 km a v autobuse som raz odpadla a nebolo to nic prijemne ... nizky tlak a este tie tehotenske nevolnosti, veru nic prijemne .... este som sa chcela opytat ci ma nizky tlak nejaky vplyv na porod, lebo som pocula ze zenam s nizkym tlakom robia cisarsky

tweetinkapp
4. sep 2008

hm..no mne sa to s tou kolou ani kavou nezda...vsak obsahuje kofein...a to babatku isto nelubi

vrtulka74
9. sep 2008

ahojte no aj ja mavam, okolo tych 90/60 a stane sa aj 80/50 sestricka mi povedala ze si mozem sat deci coly light ale to vobec nezabera...sem tam si dam capuccino alebo te kávy 3v1 ...nieje je to cista káva je tam len nejaký jej podiel...takze tak sa snazim udrziavat na nohach...

tanja11111
30. jan 2009

kofein babetku neublizuje...teda aspon som to pocula...

clea333
30. jan 2009

ahojte babule, ja mam tiez nizky tlak, vacsinou aj pred tehu som mavala 90/60, ale teraz mi niekedy klesne aj na menej. Ked sa mi moc tocila hlava, dala som si trocha coly light, to nie vzdy zaberalo-skor mi to pomohlo na zahu, ked ma palila. Teraz si vacsinou normalne uvarim kavu-len taku slabsiu s mliekom-jednu denne. Je to lepsie ako niekde odpadnut. Lekarka povedala, ze pokial nevypijem tej kavy na litre, tak to nemoze uskodit a tak to plati so vsetkym-vsetko s mierou 😉

marseliatko
28. máj 2009

V tehotenstve sa zvykne dvyhnut tlak u kazdeho. Je to sposobene tym, ze sa zvysi objem krvi v obehu a tym aj tlak na steny ciev. Ak niekto mava bezne problemy s nizkym tlakom sa mu tlak zvycajne pocas tehotenstva upravi. Horsie je vsak ak mava niekto problem s prilis vysokym tlakom. Ten je znacne nebezpecnejsi ako nizky uz za bezneho stavu. V tehotenstve sa stava vaznym problemom a rizikom aj pre babatko. Preto nam v poradni neustale meraju tlak, nie preto ci je nizky ale ci nie je prislis vysoky, pretoze len vysoky tlak suvisi s komplikaciami niekedy veducimi az k potratu. Preto mamicky pozor na tlak 🙂

marseliatko
28. máj 2009

este som zabudla dodat, ze tlak sa zvyne dvyhat az po 20.tyzdni tehotenstva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre