Mali ste niektorá NT okolo 4 v prvom trimestri?

barceloneta
13. aug 2019

Ahoj, idem sa opytat ci mal niekto NT okolo 4 pri prvom trimestri? Porodili ste zdrave dieta? Ja som v 11 tyzdni a vcera som mala prve sono co sa robi v prvom trimestri a doktor zistil ze babo ma NT 4,06 co je uz velka hranica. Povedal ze to je vyvojova geneticka chyba babetko. Prosim dajte mi vediet vase skusenosti v podobnych pripadoch. Moc dakujem!

barceloneta
autor
15. aug 2019

@maxo69 ahoj ano to ty verim. Ja tiez dufam ze to nakoniec vsetko dobre dopadne. Mozes mi prosim dat vediet ako ty dopadne to sono v tt20? A co ty vyslo zle?

barceloneta
autor
15. aug 2019

@lucik1707 moc dakujem za tvoju podporu. Uz som sa trochu ukludnila a snazim sa mysliet pozitivne. Nic ine mi neostava.

maxo69
15. aug 2019

@barceloneta dufam nezabudnem, tak dam, screening mi vysiel 1:240 na down

bobricek1979
15. aug 2019

@holandia ver sebe aj babetku a bude všetko v poriadku uvidíš držím prsty silno a modlím sa
💕

holandia
15. aug 2019

@bobricek1979 zlata moc dakujem, je to take divne, sa aj bojim rodine hovoriť o tom. Rak tu mam vas kocky na to

bobricek1979
16. aug 2019

@holandia verím ti ja som mala svoju vo veku tak som sa bala tiež dali ame si spraviť nifty testy pre istotu a absolvivali sme každý speci ultrazvuk

barceloneta
autor
26. aug 2019

Ahojte tak vam idem napisat ze NIFTY test vysiel negativny na vsetky trisomie a dalsie choroby. Tak sa velmi tesim.

lucik1707
26. aug 2019

@barceloneta tak to je super 😘 teším sa. A dala si si aj pohlavie?

barceloneta
autor
26. aug 2019

@lucik1707 ano bude to chlapec aj ked som chcela dievcatko ale to nie je take dolezite 😊 hlavne ze test vysiel negativny!

lucik1707
26. aug 2019

@barceloneta u mňa bolo to isté. Veľmi som túžila po dievčatku, keďže som už mala doma chlapca ale presne ako píšeš ☺️ najdôležitejšie je zdravie.

majla87
10. mar 2022

@barceloneta ahoj, citam tuto starsiu diskusiu, ale mam podobny problem. NT 3,7mm a Nifty negat. Chcu aby som podstupila amnio, v 20tt idem ku Grochalovi. Ako si prosim ta dopadla?

majla87
10. mar 2022

@holandia ahoj, prechadzam niecim velmi podobnym. Ako ste prosim vtedy dopadli? Dakujem ❤️

holandia
10. mar 2022

@majla87 ahoj. Sledujem že sa to tu znova rozbieha,.co mi je veľmi ľúto lebo dodnes viem aký pocit momentálnej v sebe nosíš.
Boli sme.v 20tt u Grochala a ten sám mi povedal že hodnota NT môže byť zvýšená keď maminka prechádza nejakou virózou, infekciou. Skontroloval poriadne srdiečko malého a povedal že je v poriadku. Lekár ešte v tom v 12tt mi povedal že zvýšená hodnota NT nemusí byť hneď Dawnov, ale môže to byť napr aj ochorenia srdca. Tak ked bola prítomná nosova kosticka na Uzv,bala som sa o to srdiecko a to skontroloval dr.Grochal s tým že je to okej. Takze aj ty - hlavne kľud a určite bez do Martina,k dr. Grochalovi. Verim že budete v poriadku.zeny tu mali aj vacsie NT.a.zdrave deti.
Mám dieťa úplne v poriadku. Síce sa dosť často hádže o zem,hlavne v obchode ale inak je fajn☺️(vtip)

majla87
10. mar 2022

@holandia dakujem ti velmi pekne za odpoved ❤️ uz som objednana ku Grochalovi. Len neviem ci mam podstupit aj amnio, ked mam Nifty testy negativne (bolo mi to totiz aj tak odporucane, co moc nechapem)..
a mam aj ja dvojrocneho doma, takze tym scenam v obchode rozumiem 😅😅

barceloneta
autor
10. mar 2022

@majla87 ahoj vsetko dobre dopadlo mam zdraveho uz 2 rocneho chlapceka. Tiez som bola na amnio ale vysledky neboli dostupne pretoze mi zobrali malo vody. Potom eco uz 20 tyzdni bolo dobre, tiez sme boli na eco srdiecka co robi detsky kardiolog a to tiez bolo dobre. Takze urcite to bude dobre aj u teba. Ale fakt to bolo hrozne tehotenstvo viem co prezivas.

majla87
11. mar 2022

@barceloneta dakujem velmi pekne za dobre spravy ❤️ Mam termin aj u Grochala, a uz aj u Holana v BA keby to bolo to srdiecko a uvidime

lenkaa245
14. mar 2022

@majla87 ahoj prosim ta k holanovi si sa ako objednala? My mame NT az 5,1 NIFTY negativne a tiez sme boli v 12 tyzdni u grochala a ostatne sa zdalo v poriadku. Ja som ale na zaciatku tehotenstva prekonala covid, ze to moze byt aj tym sposobene ale aj nemusi samozrejme. Aj tak mam hrozne obavy ze to bude spojene so srdcovou vadou. Ku grochalovii mam termin koncom aprila na UTZ a chcem sa objednat aj k Holanovi len neviem ako.

majla87
14. mar 2022

@lenkaa245 ahoj, to som sa cez prenatal@procare.sk.
Objednava az na maj

lenkaa245
14. mar 2022

@majla87 dakujem, uz som skusila ze az od 11 maja to uz je neskoro.

majla87
14. mar 2022

@lenkaa245 to by si bola v kolkom tt? Ja pojdem k nemu ked budem koncit 22tt

lenkaa245
14. mar 2022

@majla87 no ja budem uz 22+4 toho 11 maja. No nic uvidim co povie grochal. Ale aj tak je to na nervy toto cakanie.

majla87
14. mar 2022

@lenkaa245 ja to mam tiez tak 21+6. Ale objednala som sa. Ak to dotiahneme az tam, tak urcite budem chciet, aby ma skontroloval aj on. Pri najhorsom termin zrusim…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre