Od čoho závisí veľkosť bruška?

dadda02
17. mar 2011

Ahojte mamicky 🙂 Prosim vas o radu, od coho podla vas zavisi velkost bruska? Vydavat sa mam v 20 tt, som stihlej postavy (52 - 53 kil, 168 cm), bude to brusko velmi vidiet?

katslad
18. mar 2011

@dadda02 ahoj, ja som mala pred tehotenstvom cca 52 kg, výšku 168 cm, som v 22 tt a pribrala som zatiaľ tri kila...ale bruško mi vydno dosť, vlastne sa mi zatiaľ zvačšuje len bruško....som štíhla ako doteraz len s bruškom a to je dost tažké zamaskovať....musíš vymyslieť nejaké rafinované šatočky 🙂 ale počítaj s tým že bruško vidieť bude....hlavne preto že si štíhla, pevnejším babam sa to trošku "stratí"....

dai
18. mar 2011

dadda02,
hm, podla mna ti na tuto otazku nikto odpoved neda 😔 mne napr. brusko az do nejakeho 7-meho mesiaca pri malinkej vobec vidno nebolo, teraz mi je vidno uz od nejakeho 13-teho tyzdna - vahu som mala vzdy okolo 50-55kg...

urcite by ale nemalo byt vidiet velmi vyrazne, ja by som volila skor princesovsky alebo baby doll strih siat - su to nadherne, zenske strihy v ktorych sa budes citit v kazdom pripade atraktivne a hlavne pohodlne ( nech je brusko akokolvek velke ) - aj tak uz asi kazdy bude vediet ze si tehotna, takze je to jedno ak trosku bude vidiet - ja by som to byt tebou vobec neriesila ( ja som mala napr. saty do A strihu - take tie vilovske - mala som asi 46kg vtedy ( zial som dost schudla pred svadbou ) - tie saty boli neuveritelne pohodlne, velmi elegantne a romanticke...ja moc tie korzetovo-tortoidne nemusim, ak chces take, tak si skus vybrat aj tak prestrihnute pod prsiami s nejakou zaujimavou aplikaciou, to dost zakryje - inak moja mama sa vydavala v 7-mom mesiaci a na fotkach to vobec nie je vidno 🙂 mala saty s maslou pod prsiami - ona je 175cm vysoka a mala vtedy okolo 52kg...)

nenullienka
18. mar 2011

Ahoj, ja som teraz v 29tt prvorodička a bruško mám malinké. Som vysoká a pribrala som 9 kg. Ja si myslím, že je to individuálne a záleží na telesnej stavbe. Bruško mi trošku narástlo okolo 18tt, dovtedy som nosila bežné oblečenie. 🙂 😀 😉

ivkamb
18. mar 2011

@dadda02 ahoj ja som mala pred tehotenstvom vahu 53kg, vysku mam 165cm, brusko som mala malinke vobec ni nebolo vidno do nejakeho siedmeho mesiaca a aj potom bolo stale malink, pribrala som dokopy len 10 kg za cele tehotenstvo 😉

ela2710
18. mar 2011

ahoj ja som mala pred tehu 170 cm a 51 kg, cez tehu som pribrala az 22 kilo 🙂 a aj tak to na mne vobec nebolo vidiet do 7-meho mesiaca, az potom a ani to by nikto nepovedal, ze som pribrala 22, vsetci si mysleli, ze maximalne 5, a to som mala 73-74 kg 😀 na kzadej maminke je to vidno inak, tu nejde len o typ postavy

zuzikkaa
18. mar 2011

tak ja sommala brucho ooobrovske 😀 pribrala som 20kg!!! 😒 a to mam 158cm a 48 kg-moja povodna vaha a chvalabohu aj terajsia 😉 a tosom sa vobec neprejedala!
je to inddividualne,to sa neda povedat...

janka830
18. mar 2011

@dadda02 súhlasím s babami, že je to veľmi ťažko povedať..ja som teraz v 28tt a pribrala som zatial 5kg, moja momentálna váha je 58kg..bruško mi začalo byť vidieť až okolo 20tt, ešte stále si však oblečiem rifle aj všetko pôvodné oblečenie, aj keď po obede si musím odopnúť gombík 😉

dadda02
autor
18. mar 2011

Dakujem vam za odpovede 🙂 Musim nieco vymysliet, aby aj babu bolo dobre, aj mne. Aj ked asi sa okolo svadby robi mozno az prilis velke halo... ved je to len jediny den zivota 🙂 aj ked neuveritelne zlomovy 🙂 Mame este jeden termin v plane v 18 tt, tak mozno to o 2 tyzdne posurime. Zatial som len na zaciatku 5 tt, ale brusko mam stale nafuknute, aj ked sa snazim jest zdravo, aby ma nenaduvalo. Nemate nejaky recept? Je dost obtiazne chodit v takychto stavoch do prace a pod. 🙂))

jabadaba
18. mar 2011

Mas viacero faktorov co to ovplyvnuju. Pevnost brusnych svalov, velkost a pozicia maternice, velkost plodu, mnozstvo plodovej vody, celkova konstitucia zeny, ci naberie kvanta kil alebo nie..Optimalne je pribrat 10 az 12 kil. Viac nie je zdrave.
Ty si utlucka podla popisu, tak by si nemala mat obrovske brucho, podla mna ho budes mat take subtilne v tom 20. TT. A su saty, ktore Ti ho este pekne zjemnia a opticky zmensia.

katka888
18. mar 2011

ja som sa vydavala v 24 tt a brucho mi v satach nebolo vidno, az v tych po redovom.
no ja som mala male brucho aj ked som sla na sal 😀 .... jedine ti odporucim si najst saty s takym strihom , aby ti brusko az tak nebolo vidno. ja som take kupila v madarsku v miskolci, u nas ponuka nebola bohvie aka.
a ja ked som zistovala presne to co ty, kvoli satam, tak som sa dockala jedine odpovedi, ze brusko mi moze narast riadne aj tyzden rped svadbou, tak si mam hladat saty, ktore sa daju upravit... tj v zadu mali zavazovacku, ziadne zipsy a pod.

no a dopadlo to tak, ze vzdialena rodina pri blahozelani pridala " a babo do orkoa a do dna" a ked sme povedali, ze bude skor, tak kukli na mna, ze ani v tych satach nevidno. cize .... jedine najst dobre saty

jabadaba
18. mar 2011

@dadda02 joj, moja, to s tym travenim je v teho na porazenie. Prve tyzdne, ked si telo este len zvyka to je asi take najrusivejsie, lebo na take prejavy nie si ani zvyknuta. Travenie je v teho dost paralyzovane a strieda sa to. Su obdobia kedy je dobre a su obdobia kedy je horsie. Snaz sa dostatok tekutin pit, ak znesies, omylom a pokusom zistis co prestavas dobre travit z ovocia a zeleniny. Napr. ja som v prvom teho mala take desne problemy po konzumacii redkoviek, ze toto teho to uz ani neskusam. A ovocie mi tentoraz netravi absolutne, zo zeleniny len nieco. A potom sa zdravo stravuj. 😝 Musis len skusat co Ti sadne a co nie a potom to pripadne vylucit. Univerzalne sa poradit neda, kazda to mame plus minus inak. ALe pe kazdu zvacsa plati to blbe travenie. Priprav sa aj na zapchy. Preto su tekutiny dolezite. Ak ti nebude byvat zle aj z vody, tak by si nemala mat vacsie problemy. Drzim palce nech to dobre znasas. Ja uz sa tesim na buduci tyzden, ze uz to skonci. 😀

iplusr
18. mar 2011

@dadda02 moje brusko v 20tt
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/iplusr/album...
na zaciatku tehu som mala 168cm/57kg

alca85
18. mar 2011

@dadda02 no do toho 20tt sa to ešte celkom schovať dá...ale ak nechceš aby ti bolo vidno, tak by bolo lepšie ak by ste to stihli zorganizovať ešte do toho 18tt.
Takto som rástla ja 😅 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/alca85/album... a teraz v 26tt už ho mám obrovské...začínala som s váhou 49kíl a moja výška je 157cm. Aj v prvom tehu som mala už skoro bruško 😔

00matula
18. mar 2011

ahoj, ja som 15 rokov na dietach, no hned od zaciatku moja vaha rapidne stupala, a to cca4kg/ mesiac ale brusko mi zacalo rast az okolo 5 mesiaca tt. To som mala na zaciatku tehu 60kg/166cm a tehu rifle som kupovala v 6 mesiaci. Rodit som isla ako 85kilova a mala vazila 3.72kg 🙂 😀

estterka
18. mar 2011

@dadda02 ja som nemala vobec ziadne brusko do 22tt 😉 a mozes vymyslat,neovplyvnis to podla mna.lebo to nie je len stravou 😉 ak chces,pridam si ta medzi priatelov a mozes sa kuknut do albumu,ake som ho mala 😀

dadda02
autor
19. mar 2011

@estterka dakujeem 🙂

velvet26
19. mar 2011

no mne brusko vykuklo uz v 12 tt. kedy mi ludia tipovali, ze som v 4 mesiaci a rychlo mi veru rastlo...no je to individualne, zavisi to aj od sily brusnej steny, inak pred tehu som bola tiez stihla, teraz mam uz 17 kg. navyse.. 😀

estterka
19. mar 2011

@dadda02 no pridala som ta,kukni sa 😀

iwanka23
19. mar 2011

Ahoj tak ja som bola vzzdy taka plnsia mala som normalne 60 kg a teraz som v stvrtom mesiaci a maaam 62 no ale vsetci mi hovoria ze mi to na brusku este nie je poznat skor na bokoch a prsia sa mi velmi zvacsili a stale rozmyslam kedy mi nafukne brusko uz by som aj chcela a stale nic

dadda02
autor
19. mar 2011

@estterka dakujem 🙂 na to "brusko" nemam slov :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre