PN počas 1. trimestra - ostať doma alebo nie?

cervena_ciapocka
10. máj 2009

Mam viac otazok.
Pred 7 mesiacmi som prisla o babo. Chceli by sme sa pokusat o dalsie. Lenze mam pracu, ktora nie je sice fyzicky narocna, ale obcas je psychicky namahava. Chcela by som vedeit vas nazor a skusenosti na to, ze ak by som otehotnela, ci je rozumne ostat doma napriklad prve 3 mesiace a potom ist este do prace. Alebo ci ostat cely cas doma na PN.

perla200
10. máj 2009

cervena ciapocka...záležína tom ako sa budeš cítiť...ja som sa cítila velmi dobre tak som chodila do práce, potom som mala ružový výtok,bola som mesiac doma a potom som znovu isla do práce a teraz už pomaly idem na materskú....

jamaat
11. máj 2009

ciapocka - Pokiaľ bude tehotenstvo v poriadku a budeš sa cítiť dobre, tak zostaň v práci.

perla - dobré motto 😀

fyalynka
11. máj 2009

cervena ciapocka, ako uz povedali baby - zalezi ako sa budes citit, ci bude vsetko ok 😉

my sme tiez prisli o babo min. rok a teraz pri druhom tehu som na PN (zatial druhy tyzden),
citim sa celkom ok, ale mala som 2x uz spinenie, tak dr. povedala, ze by bolo lepsie mat domaci
klud aspon do toho konca 3.mesiaca. A tiez mam pracu, ktora si vyzaduje skor psychiku ako fyz. namahu...

tak vela stastia 😉

celine
11. máj 2009

ja som o babatko prisla dvakrat a tentoraz som uz nechcela nic podcenit, tak som cele tehu PN. Prve styri mesiace mi byvalo hrozne, tak som bola stastna, ze som doma. Teraz mi je fajn a tehu si uzivam v klude bez stresov, ktore by som v robote na 100% mala. Ak mas stresovu pracu, zostan doma aspon prve mesiace, uvidis, ci sa nebudes doma nudit, ved vzdy ta moze doktor vypisat naspat do prace.

lante
11. máj 2009

Červená čiapočka, ja som prišla o prvé bábo v lete 2006, potom sme sa pol roka snažili kým som o5 otehotnela. A ako mi lekár potvrdil, že som tehu a plodíku bije srdiečko, tak som ostala doma. Bola som doma až do nástupu na materskú......to bolo pri Vilkovi. Teraz som tehotenstvo akosi ani nestíhala vnímať.......až doteraz, lebo už som ako mrož 😀

A čo sa týka môjho zamestnania, sedela som v kancelárií, mala skvelý kolektív a úžasného šéfa..............ale nechcela som nič riskovať. Takže ja som zato - ostať doma.

saska73
11. máj 2009

červena čiapočka - záleží od veľa faktorov ale keď píšeš, že máš stresové zamestnanie, tak radšej by som nič neriskovala a zostala doma - tie prvé mesiace sú dôležité - bábetku sa vyvíja nervová sústava a všetky orgány.
Rozhodla som sa, že do konca júna budem chodiť do práce, sedavá práca pri PC v kancelárii, nezdalo sa mi, že by som cítila stres, cítila som sa v pohode a minulý týždeň som začala krvácať a lekár ma nechal okamžite na PN ke a vyzerá to, že ma už ani do práce nepošle.

cervena_ciapocka
autor
11. máj 2009

Dakujem za vase nazory. Viem, ze je na taketo rozhodovanie este priskoro, ale viem, ze ked pride den D tak sa nebudem vediet rozhodnut 😀 lebo mam velmi rada svoju pracu 😵 ale na druhej strane by som si aj doma vedela najst vela cinnosti ktore ma bavia a nemam na ne cas.
A este by som chcela vediet ako je to s tym, ze kde ste na PN, musite byt len doma alebo mate aj "vychadzky" ? Ako to vlastne je. Lebo tiez nie je ziadna vyhra byt zatvoreny doma bez kontaktu s ludmi.

barbarka
11. máj 2009

ahoj červena čiapocka, ja som tiež mala stresy, že čo mám robiť až znovu otehotnieme (o prve babo som prišla pol roka pred tým) no ale sa to vyriešilo tak, že u nás v práci prepukla jedna vážna choroba, a tak mi došlo, že naozaj je lepšie ostať doma. No a tak som doma od začiatku 2 mes., pričom som tiež skončila na pohotovosti kvôli krvácaniu, ale to som už bola vypísaná. Záleží na tom ako sa budeš cítiť. Ak by si sa doma trápila je lepšie ísť do práce, ale bábo potrebuje pokoj a oddych. Ja okrem toho veľa vraciam, tak sa veľmi teším, že nikam nemusím.

No a ja mám vychádzky dve hod doobeda a dve poobede.

monika131
12. máj 2009

Ahojky červená čiapočka.
Ja si myslím, že by si to mala zvážiť v prvom rade podľa toho, ako sa Ty cítiš. Ja pracujem v kancelárii ako sekretárka, takže mám sedavé zamestnanie. U mňa je všetko v poriadku, takže by som chcela pracovať do vtedy, dokiaľ sa to bude dať.
Ale moja kolegyňa, už má ročnú dcérku, bola doma od 4 mesiaca, lebo sa necítila dobre a potom sa začala aj otvárať, tak jej dali pesar a doma vegetila.
Závisí od okolností a od zdravia mamičky a bábätka. 😲

zuzana17
12. máj 2009

Ahoj čiapočka,
uvidíš čo Ti povie Dr. a ako sa budeš cítiť. Ak bude všetko v poriadku, tak buď v práci pokiaľ to budeš zvládať 😉 ale ak Ti Dr. povie, že by bolo lepšie ostať doma, tak ostaň na PN. Šetri sa, oddychuj a užívaj si tehotenstvo, hlavne žiadne stresy. Ja som bola na PN od 4. mesiaca a to som vôbec netušila a ani nepredpokladala, že to bude až do materskej. Vychádzky som mala doobeda a potom aj poobede, veď sa musíš aj nejako hýbať a nie iba sedieť doma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre