Pocit strachu pred pôrodom. Aj vy máte také pocity?

leminka
3. feb 2015

Ahojte budúce maminy. O dva týždne mám termín, doteraz som to nejak neriešila, ale ako sa to blíži, prepadne ma občas pocit strachu z pôrodu a z toho, ako to všetko zvládnem. Manžel je celý deň v práci a ja niededy panikárim. Cítili ste to podobne? dík 🙂

pribinak
3. feb 2015

Podla mna, ak by si sa vôbec nebála a nemala žiadne obavy, tak by si bola čudná! Však ideš do niečoho úplne nového, tak strach aj obavy su namieste. Ved budes mat dieťa, nejdes si kúpiť akváriovu rybičky

radopp
3. feb 2015

Teraz môžeš spraviť 2 veci:
1. Nájsť si dobrú pôrodnicu. Spýtaj sa známych.
2. Založiť diskusiu a dozvieš sa viac.

adkat13
3. feb 2015

@radopp podľa mňa by do takýchto diskusií mali prispievať HLAVNE muži - vyznajú sa v tom najlepšie...

tana2278
3. feb 2015

Jooooj a pred druhym porodom to bolo este horsie. Vedela som do coho idem a hlavne som doma mala uz 1 dieta.

safranca15
3. feb 2015

Ja som sa porodu nebala je sice pravda ze ked mi praskla voda tak moj bol po nocnej a bala som sa ze sa mi nepodari ho zobudit lebo niekedy je to problem ale ked uz som sedela v aute som bola v pohode a on stresoval 😀 bolet to bolelo to je fakt ale tak to k tomu patri a velmi sa tesim ked budeme niekedy cakat druhe

margarita
3. feb 2015

jasne, vsetky to tak prezivame, je to uplne normalny stav.
pravdou je, ze ja som sa pred kazdym dalsim porodom ale bala viac 😀

tova
4. feb 2015

porodu som sa bala ked som este ani tehotna nebola. ale ked prisil cas porodu necakane par dni pred planovanou sekciou, nastatstie nemusela som den predtym rozmyslat, bat sa lebo som nevedela ze v ten den budem rodit, ked ma poslala gyn. Rovno z domu do porodnice nebola ziadna panika lebo som nevedela ci ma poslu este na par dni domov, cakala som tam na nu par hodin (najprv ma pozrela nejaka ina gyn. vtedy neboli ani kontrakcie) ale behom par hodin som bola na 5cm, bolest taka hmm ako pri menzese dalo sa s usmevom na tvari, a na salu som tiez odbehla po svojich aj s radostou a pocitom ako by som isla do obchodu si tie deti kupit. Ja som mala uplne nulove bolesti pocas sekcie, okrem injekcie na spinal, aj to na 2 krat lebo prvy len polovica tela mi znecitlivela, bolest ako normalna injekcia do ruky. 12 hod. po porode ked dosiel spinal a trebalo sa postavit boli "najvacsie bolesti porodu" lebo vsetky organy spadnu dole do brucha kde bolo dieta a to tlaci na ranu, tak prvych 30 min. je bolest ked stojis/sedis/ ked lezis, bolest je nulova po cisarskom, a tiez zalezi kolko liekov od bolesti beries ked hodne tak bolest necitis vobec, ja by som odporucila si dat ten max, po skonceni spinal predtym ako sa treba prvy krat postavit, lebo ja som nechcela ziadne tabletky od bolesti po tom co dosiel spinal a bolo brutal sa postavit, krok som len spravila a lahla naspet, dali mi tabletky a po pol hodine s oveeeela lepsie sa stavalo, isla som na wc, umyla sa, pochodila po izbe a odvtedy som pomoc so vstavanim s postele nepotrebovala.

zdena12345
4. feb 2015

stres nepomoze. ja som si vzdy musela vedet poradit sama, takze to ze chodil do prace ??? 🙂
prezili ine, prezijes aj ty, prezili raz preziju aj dalsi. len aby bolo babatko v poriadku

wewe22
4. feb 2015

pravdu povediac nie nejak som to neriesila moj Dr. mi na kazdej poradni nevtieravo opakoval ze porodili miliardy zien predomnou a porodi miliarda po mne a svet sa nezruti
neber to ako ze by som bola na teba zla ja to chapem tiez som mala strach pred poslednym porodom lebo to bolo vselijake len to chcem odlahcit mozno ti to pomoze ako pomohlo mne 😉

prosim vas ostatne zeny preco ju strasite este viac? ved porod je krasny bolavy ale krasny

nasta197
4. feb 2015

je to asi normalne ja som sa tiez bala a ked to prislo tak som sa tesila ze už budem vidiet maleho 🙂 neboj nic strach prejde ked to pride🙂

jarmilka83
18. feb 2015

leminka Tak ako? Bábo je už na svete? Aké to bolo?? Mňa to čaká v apríli a tiež sa bojím..

andisko
18. feb 2015

@jarmilka83 strach je prirodzeny. aj ja som sa samozrejme bala. a sice ten moj trval 19 hodin, ale je to najkrajsi spolocny zazitok, aky mame. to sa neda opisat, to si treba zazit. to dusevne rozpolozenie, tie emocie, strach, ulavu.. nadherne to bolo. lebo na konci je to babatko. kazdy porod, ktory dopadne dobre, si myslim, ze je uzasny zazitok. mna viac boleli zuby, ked mi minule vrtali. lebo tam prides, nic ta neboli a zrazu lup, riadna bolest v zuboch. ale porod netrva hodinu (pravdepodobne) a to telo sa postupne na finale pripravuje. treba sa tesit na babatko a mysliet nanho a bude to nezabudnutelne. partnera pri porode budes mat? mne to velmi pomohlo. odkedy mohol byt so mnou (posledne 4 hodiny pred porodom), tak uz si nepamatam az tak tu bolest. ale skor kde sme boli, o com sme sa bavili atd. ak chces napis IP, budem ta povzbudzovat. drzim palce, aby to dopadlo dobre a babatko bolo zdrave 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre