Pocity v 8. týždni tehotenstva

petruskar
19. okt 2013

Ahojte, som v 8 tyzdni. Az na mierne spinenie je vsetko v poriadku. Tento tyzden som bola na sono videla aj srdiecko co ma velmi dojalo 🙂 i ked sa neviem zbavit kazdodenneho strachu, ci je vsetko v poriadku, verim ze ale vsetko ok bude. Ake pocity mate vy?

kathrin17
19. okt 2013

@petruskar tak to sme dve, co mame brutalny strach....ja mam termin 1.6.2014......srdiecko som videla minulu nedelu a na dalsie sono idem az 29.10. a dovtedy sa asi zjancim....stale rozmyslam,ci je vsetko v poriadku, ale si myslim,ze strachom tomu nijak nepomozeme....mozeme len dufat, aby bolo vsetko ok......drzim ti palceky

petruskar
autor
19. okt 2013

ja mam dalsie sono 30.10. termin mi zatial doktorka neurcila ale ako som nasla na roznych portaloch malo by to byt 4.6.2014 tiez drzim silno palceky 🙂

petruskar
autor
19. okt 2013

@kathrin17 Este ma napadlo ci si aj ty tak pribrala lebo ja uz 4kg a strasne mam nafuknute brucho v robote to chcem este tajit ale je to dost tazke :D

kathrin17
19. okt 2013

@petruskar ja mam brusko velike, ale teda este som nepribrala ani deko, skor som 2kg schudla.....nechuti mi jest, tak to bude asi tym 🙂

chokma
19. okt 2013

Ja budem terminovo s vami spriaznena. Na kontrolu idem buduci tyzden. Aj ked rano nevraciam, zaludok mam nejaky prevrateny. Nechuti mi sice nic, ale ked zostanem polohladna, tak sa aj roztrasiem, to som predtym nemala. A medzi moje najmenej oblubene ovocie vzdy patril banan. Teraz ho jem kazdy den. Niezeby mi zrazu zachutil, ale robi mi dobre na zaludok, mozno vyrovnava ph, niekedy citim ako by som ho mala prekysleny...

Verim, ze je vsetko tak, ako byt ma...

diana_81
19. okt 2013

@petruskar

Ahojte, tak som s vami na tejto lodi. Ja som stale unavena a boli ma brucho... niekto vravi, ze sa mu roztahuje maternica a mala som podobne pocity i pri prvom tehotenstve, tak si to nepripustam. Najradsej by som len oddychovala a z jedla ma laka kopec ovocia a nic ine mi "nevonia". Inak uz ste v teme Junovky 2014? Tam sa mozeme lepsie poprepajat a pomahat si ;) Drzim palce a prajem pokojnu noc!

dankariska
20. okt 2013

Ahojte, my mame termin 2. juna. Je to nase prve babatko a prvy uspesny pokus po 3 rokoch snazenia. Preto mam tiez mensie obavy, lebo to by bolo velke sklamanie..... Zo zaciatku som sa tiez bala ale viac. Teraz to uz riesim tak "po krestansky", tak aby ma tie obavy nesputavali.
Citim sa dobe, nevolnosti mam len take mierne, tazsie znasam cudzie parfemy, hlavne ked je ich velmi citit. Dnes manzel robi bolonsku omacku, tak to bol tiez zaberak na moj citlivy cuch. Ale kedze som chora, tak je moj cuch tlmeny. Chora som uz 4 den. Prve dva dni ma iba bolelo hrdlo, dalsie dva dni ma uz neboli iba mam nadchu ako slon a v kuse fukam nos. oooch. Liecim sa len zmesou caju, ktory sa v tehotenstve moze.
Tiez si davam obycajny prirodny skorocelovy sirup a vitamin C. A lezim.

andreasiskova3
20. okt 2013

Ahojte , ja by som mala byť buď v 8. alebo zač. 9 tt. Na prvom sone nebolo nič vidieť, tak idem na druhé v pondelok. Dúfam, že to tam už bude, lebo mám obavy. Pred pred pár mesiacmi som prišla o bábo v 11 tt tak sa bojím ísť aj na to sono. Nezvraciam síce, ale je mi stále zle, a musím mať stále plný žalúdok, len je ťažké niečo do neho dostať, keď mi nechutí. Ale potom mi je hneď lepšie na krátko , kým mi niečo nevytrávi. Minimálne každé dve hodiny musím jesť, aj v noci 😀. Inak mi je blbo. Ale teším sa , že mám tehotenské ťažkosti 😀 , lebo pred tým som nemala vôbec nič a nedopadlo to dobre, tak toto beriem ako dobré znamenie 🙂 . Dúfam, že všetko v pondelok dobre dopadne a budem vidieť aj srdiečko.

andreasiskova3
20. okt 2013

A ešte niečo, najviac mi chutí maslové pečivo 😀 . Žiadne nátierky alebo salámy, len maslo. a idem sa asi odvážiť, hádam nejaké to kilečko pribudlo, som nejaká nafúknutá.

helena35
20. okt 2013

@dankariska ahoj,aj ja mam termin 2.juna,cakam 5-te babo,ties mi je celkom dobre len chutky vselijake

helena35
20. okt 2013

@petruskar ahoj,ja mam termin 2.juna,a zatial som nepribrala ale ostali mi kila navyse z predosleho tehotenstva 5,tak ani velmi nechcem zatial este pribrat,inac pri predoslich tehotenstvach som hned priberala ako ty

dadka_zabka
21. okt 2013

Caute babeny, ja som teraz uz v deviatom, ale tiez denno denne myslim na to ci je vsetko v poriadku a najradsej by som sla k lekarke kazdy tyzden. Je to raz tak, cakam prve 🙂 sesternica caka druhe a ma tiez 26 uz je teda smelsia, ale je pre mna linka 112... stale jej volam ak ma cosi napadne. Na modrom koniku som cca druhy tyzden, studujem, citam, obzeram 🙂

carol1ne
21. okt 2013

@andreasiskova3 Ako ti to dnes dopadlo?

andreasiskova3
21. okt 2013

@carol1ne Tak som bola dnes na tom sone, a vraj to vyzerá byť na 6+5 aj srdiečko bilo 🙂. Podľa ms mi to vychádza inak, len dúfam, že to bude OK. O dva týždne idem na druhé sono, lebo mi tam našiel druhý gestačný vak - prázdny. Celá som sa rozklepala, aj som okoktavela , keď mi povedal, že tam vidí druhý. Povedal, že uvidíme o dva týždne, či sa tam niečo vyvýja, alebo to už odumrelo v skorom štádiu. Sranda je , že sa mi v sobotu snívalo, že čakám dvojičky 😅 . Som si pomyslela, že taká haluz sa môže len mne snívať 😲 . 😲 Musela som to predýchavať, teraz to čakanie , joj až dva týždne. Ale aj tak si myslím, že zostalo len to jedno. Dúfam, že bude všetko v poriadku, lebo už sa bojím ísť na sono, vždy nejaká blbá správa.

carol1ne
21. okt 2013

@andreasiskova3 Ja osobne by som si asi priala jedno babo z dovodu, ze je tam mensie riziko. Drzim palce v kazdom pripade 🙂

giulliette24
21. okt 2013

pozdravujm Vás maminky 😉 aj ja som v 8. tt, prvý krát v živote a mám termín 4. 6. cítim sa dobre, len občas musím predýchať, čo však pociťujem výrazne sú vône, v robote cítim taký pach, že redšej sedím pri otvorenom okne a 18 stupňoch, len nech ho necítim 😠
Držim nám všetkým palce!

dadka_zabka
21. okt 2013

drzme si palce wsetky 🙂 🙂 🙂

chokma
21. okt 2013

@dadka_zabka niekedy je dobre si tu precitat skusenosti ludi v rovnakom polozeni a inokedy stresujuce. ked tu clovek pocita, co vsetko sa moze stat, tak... je lepsie nevediet. ja som si uz dnes madzgorila prsia, ci ma bolia rovnako 😀 lebo vcera som citala o strate tehotenskych priznakov. je to dobre psycho... 😀

dadka_zabka
21. okt 2013

@chokma to som snad citala aj ja... v 11 tyzdni stratila priznaky tehotenstva,ci? 😉
vela veci som sa uz docitala, ale vraj si treba citat vela vela, no nie zakazdym sa riadit radami,lebo kazda sme ina 🙂

chokma
22. okt 2013

Tak dievky, ja som sa dnes v noci zobudila (uz po druhykrat) na silnu triasku akoby mi bolo zima. Teplotu som chvalabohu nemala. Samo to zmizlo. Nastastie som nasla podobne pripady - https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-kompl..., tak som rada, ze nie som sama a davam to sem pre pripad, ze aj vy sa s tym stretenete. Zajtra idem k dr., som zvedava, co bude nove. 🙂

vierka85
22. okt 2013

@andreasiskova3 ja som na tom veľmi podobne, tiež mi je veľmi ťažko od žalúdka, ale zatiaľ nevraciam (pri prvom som bola až v nemocnici, lebo mi neustávalo vracanie), tiež by som mala byť vo 8. týždni, ale včera mi doktor povedal, že veľkostne je dva týždne pozadu, teda akoby 6-ty. Srdiečko bije, ale veľmi sa bojím.. Na kontrolu až 7.11.

gabika3991
23. okt 2013

Ahojte ja by som mala byť teraz tiež v 8. týždni a mňa bolia prsia, vyhodili vyrážky čo predtým vôbec a mám strašný hlad stále....kedy ste boli na uplne prvom ultrazvuku a čo bolo vidieť?

chokma
23. okt 2013

caute, tak mam po druhej kontrole, srdiecko uz krasne bije, som vraj uz v 9. tyzdni a termin mam 29. maja. Na prvom ultra som videla len taky tmavy fliacik, co bol plodovy vak a teraz som uz videla babatko a aj srdiecko ako cervenu pulzujucu bodku a modre bublinky, ze vraj to je tok krvi. 🙂

andreasiskova3
24. okt 2013

@vierka85 Ja idem 4.11 na kontrolné sono a potom na krv. Brali ti už krv? Mne sa to zdá akosi neskoro, zdá sa mi , že už nech to prejde, predtým mi brala krv hneď ako som prišla prvá krát ku gynde. Teraz s tým nejako čaká. Sestrička povedala, že ak sa nič nestane , tak po sone mám prísť na krv. Aké povzbudzujúce ☹ Okrem toho, že mi je stále zle, najviac večer až na odpadnutie mi je, no hrúza.... nech to už prejde, fakt ma to už nebaví. Pchám do seba len rožky a sucháre, to je také neutrálne málo chuťové jedlo , inak by som do seba nedostala asi nič. A ešte jablká alebo výživu. Inak mi je fajn 😒

andreasiskova3
24. okt 2013

@gabika3991 ja som bola na sone hneď ako som zistila, že som tehotná , asi také 2 týždne, ale nebolo tam nič vidno. potom ma poslala o 2 týždne, už bolo niečo vidno, ale len vnútorným sonom a teraz idem zas o dva týždne z dôvodu podozrenia na dvojičky. Ale myslím si, že úplne stačí ísť až v tom 10-11 týždni, pokiaľ nemáš problémy. Vtedy už je bábätko vidno celkom dobre. To závisí od doktora. Niektorí posielajú hneď , iní až neskôr.

andreasiskova3
24. okt 2013

@gabika3991 vlastne na predchádzajúcom sone ( myslím predchádzajce tehotenstvo) som bola až v 11 týždni

danculka25
24. okt 2013

ahojte,aj ja sa pripájam,som v tt7+4 ,vidím,že nás je dosť 🙂 je to moje 3.dieťatko,okrem toho,že mi je stále zle a mám tehu chute sa mám ok,dúfam,že aj dieťatko je na tom tak isto.na sono som bola včera,akciu srdiečka máme+krv mi brali na genetiku,to že vraj každej a kontrolu mám 14.11,kde mi dr.určí aj termín pôrodu

gabika3991
24. okt 2013

@chokma ahoj a kedy si mala poslednú ms? mne tiež vyrátal termín 31.05.2014 ja som mala poslednú 25.8. ale ovuláciu myslím o 4 dní neskôr. Ja som bola v 5 týždni na 1. sone ale bol iba plodový vak a teraz pred týždnom už teda asi v 7 tt a už krásne srdiečko bilo.....už som ukončila 8 tt a začínam tiež 9 tt.

gabika3991
24. okt 2013

@andreasiskova3 tak to gratulujem to si tam mala potom dva tie vaky? ja som bola 1 krát po nejakých 5 dňoch meškania a bol len vak a minuly tyžden nám už bilo srdiečko

chokma
24. okt 2013

@gabika3991 27. 8., ale ja mam kratsi cyklus (23-24), tak vraj preto mi to takto vychadza.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre