Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

stefanka12345
6. okt 2016

@babatko46 JE Mito Luto

stefanka12345
6. okt 2016

@kikuskar5 takže aj keť tam nebudem plod tak nemam postupiť kirete
@anulik88

stefanka12345
6. okt 2016

@anulik88 TAK ze Aj ket tam nebude plod tak nemam is na kerete

stefanka12345
6. okt 2016

@babatko46 To je pravda

victory06
6. okt 2016

@stefanka12345 mne nerobili kyret, ale to asi preto, že som mala 2 vaky v maternici - v jednom bilo srdiečko už na 1.utz asi v 9.týždni, ale druhý bol prázdny. A aj prázdny zostal, žiaden zázrak sa neudial. Ale kvôli živému plodu nemohli robiť kyret, len sme mohli čakať, čo sa bude diať. Boli obavy, aby maternica nezačala ten prázdny vak vypudzovať, a aby aj nevypudila ten živý plod. Našťastie, všetko dobre dopadlo, donosila som krásne zdravé dievčatko a porodila s placentou aj prázdny plodový vak. Vôbec sa mi nevstrebal, ani ho maternica nevypudila, naozaj je to tak, ako písali niektoré dievčatá, že telo sa s tým vysporiada najlepšie. Teda, pokiaľ nemáš nejaké problémy.

kikuskar5
6. okt 2016

@stefanka12345 nie trvaj na cakani. Mne lekari v inej nemocnici povedali, ze mam cakat a bud sa telo vycisti samo, alebo sa spravi kyret ku koncu, ked sa nic neudeje. Nikto mi nekontroloval ani hcg, nic. Len sa vzdy spravilo sono. Mozes mat prosto posunutu ovulaciu. U mna aj ked to tak trvalo a obe dietky boli pozadu do cca 20tt, tak starsia sa narodila v 38tt 4kilova a starsi az 4,6kg. A to polku tehu boli pozadu o cca dva tyzdne velkostou 😀

stefanka12345
6. okt 2016

@victory06 tak broblemi nemam ale podla teba bude všetko ok.....

stefanka12345
6. okt 2016

Dakujem informácie a za radu

stefanka12345
6. okt 2016

Ms bola 14.8.2016 naposledi

nivea777
6. okt 2016

@stefanka12345 to si uz v 8 tt

babatko46
6. okt 2016

@stefanka12345 este chvilku vyckaj ako tu baby pisu ze sa srdecko ukazalo a chod na pohotovost ze si tehotna aby ta prezreli ci tam je uz to srdiecko videt nieco si vymysli...ale necakaj dlho max do toho 10tt potom je uz aj riziko infekcie lebo to nema co v maternici robit ked tam neni babatko

babatko46
6. okt 2016

@stefanka12345 ale upokoj sa klud hlavne ja som sa ukludnovala tym ze jednoducho tam babatko neni ze som neni ten pripad ktorym babatko na zaciatku vyvinu umrie :( 😖 😢

stefanka12345
6. okt 2016

@babatko46 dnes som bola na sono a bolo vidno gestačni vek

stefanka12345
6. okt 2016

@nivea777 Dr Povedal Ze PODLA SONO Som V 7t

nivea777
6. okt 2016

@stefanka12345 no tyzden pozadu ale to nic neznamena.. aj my sme boli tyzden pozadu

stefanka12345
7. okt 2016

@kikuskar5 takže memam si urobiť kerete

kikuskar5
7. okt 2016

@stefanka12345 ja by som pockala. Ale je to na tebe. Drzim moc palce 😉

stefanka12345
7. okt 2016

@kikuskar5 ja Budem cakat aSpon do 10tt ale bola tam aj taka malilinka botka vo vaku može to biť ok

kikuskar5
7. okt 2016

@stefanka12345 ja som nemala ani tu bodku, verim, ze vswtko dobre dopadne 😉 daj vediet 😉 moc drzim palce 😉

babatko46
7. okt 2016

@stefanka12345 to je super ze si mala aspon tu bodku mas nadej tak tomu ver 🙂

stefanka12345
7. okt 2016

@babatko46 no ale totam bolo od 4 alebo 5tt anevirastlo to

stefanka12345
7. okt 2016

@kikuskar5 potom dam viďieť 20.10 mam sono aja pevne verim ze bude všetko poriadku

bubbble
7. okt 2016

ahoj baby, tak ja som bola vcera, tj. 6+0tt na prvej prehliadke - a bol gestacny vacok odpovedajucej velkosti, ale struktury plodu vobec nebolo dobre vidiet :/ aj ked v urcitom uhle sme tam obidve s dr.nieco videli, snad aj blikajuce srdiecko, ale bolo to velmi male, tak 2-3mm. Dr vravela ze to moze byt len tym jak je natocene, pripadne rozlisovacou schopnostou UZV, ale je aj moznost anembryomoly.. objednala ma zas az na 24.10., tak sa teraz stresujem. Uz som sa dnes ale rozhodla ze si koncom buduceho tyzdna, ked budem tak 7+0 zajdem na jednu sukromnu gyn kliniku co je tu pri nas, nech ma vysetria a uvidim, do toho 24.by som cakat nevydrzala, tieto stresy mi fakt nerobia dobre :/ tak dufam ze to bude ok..

nivea777
7. okt 2016

@bubbble je dost mozne ze ani 7+0 srdiecko este nebude..

bubbble
7. okt 2016

@nivea777 to by az tak nevadilo, hlavne nech je tam NIECO :/ myslim ako aspon to embryo. ale pokial to bude v poriadku tak by uz malo byt aj srdiecko, vzhladom na to ze viem ze neskor nez 14-15 DC som urcite neotehotnela. aj ked vcera som tam fakt nieco videla, tak chcem verit ze je to len tym slabym ultrazvukom. Kazdopadne ked tam nieco bolo tak za tyzden by to urcite malo narast, a v tom stredisku maju isto kvalitnejsi uzv, tak budem kludnejsia.. alebo si aspon nebudem robit nadeje.. okrem toho musim pracovat na porodnom sale takze sa mi fakt neda na to proste nemysliet..

nivea777
7. okt 2016

@bubbble u mna napr 6+0 na pohotovosti nevidel absolutne nic .. ani naznak plodu.. len prazdny vacok.. tak som cakala a cakala,az som isla ku svojmu gyn 7+4 a vtedy uz bolo srdienko

nivea777
7. okt 2016

@bubbble a to som otehotnela na 15 DC,teda vtedy bola ovu..

stefanka12345
8. okt 2016

Ahoj baby snivala som o dvojičkah ze som Ja mala a ze som mala uš velke bruško aj somsa videla ake mam velke brusko nevieťe čo to mozem biť??😔

babatko46
8. okt 2016

@bubbble V 6tt ešte neni moc dobre videt ja som volala Dr keď som bola 6tt A objednala má až O dva týždne lebo že až vtedy tam bude.niečo videt.držím palce

stefanka12345
8. okt 2016

@kikuskar5 VIEš co mi povedala dr povedal ze nemam brať duphaston keť tam budem plodnik tak v tedi ale ja som uš brala a on povedal ze nemam piť aš ket tam bude plod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre